Лікарняна каса Житомирської області | Archive | Липень

Липень, 2009

Зберігаючи здоров’я наших земляків

27 липня дев’ять років назад за ініціативи управління охорони здоров’я Житомирської ОДА, провідних фахівців медичної галузі була створена благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області». За цей час вона стала кращою організацією з-поміж подібних на Україні. Нині близько 200 тисяч мешканців нашого краю, піклуючись про своє здоров’я, перебувають у Лікарняній касі.

«Лікарняна каса Житомирської області» є одним із альтернативних джерел фінансування галузі охорони здоров’я, сприяє її розвитку, захисту прав пацієнтів, збереженню доступності всіх видів медичної допомоги для населення, збільшенню обсягів, підвищенню ефективності та якості медичних послуг, – стверджує начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Олександр Костянтинович Толстанов.

Лікарняна каса постійно дбає про покращення якості лікування членів організації. Серед заходів, котрі втілюються задля цього, – співпраця з Державним фармакологічним центром МОЗ України, що здійснюється з жовтня 2008 року з метою відслідкування побічних дій при вживанні ліків, сприяння втіленню протоколів лікування, співпраця з управлінням охорони здоров’я, обласними фахівцями, робота лікарів-експертів ЛК.

В умовах хронічного дефіциту бюджетних коштів на потреби охорони здоров’я вкрай важливим завданням благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» є надання лікувальним закладам благодійної допомоги у вигляді медикаментів і виробів медичного призначення. У 2008 році ЛПЗ їх отримали на суму більше 14 млн. грн. Перебування в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області» – ефективний шлях у підтримці здоров’я людей, особливо соціально незахищених.

Це дозволяє значно зекономити кошти з сімейного бюджету, знімає з людини фінансово-психологічний гніт – де взяти гроші на лікування, – наголошує виконавчий директор благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович Мишківський. За I півріччя цього року за рахунок Лікарняної каси медична допомога надавалася у 142 тис. випадків на суму 8 млн. 550тис. грн. На поліпшення здоров’я близько 500 пацієнтів витрачено значні суми: від 1 тисячі та більше гривень.

Під патронатом ЛК знаходиться 879 дітей-сиріт із обласних будинків дитини у м. Житомирі, Новограді-Волинському, Гришковецької та Бердичівської загальноосвітніх шкіл-інтернатів. За рахунок Лікарняної каси продовжується лікування тих, хто виборював перемогу у Великій Вітчизняній війні.

Нехай же і надалі Лікарняна каса сприятиме зміцненню здоров’я наших краян!

Світлана Михалюк

Детальніше

Боротьба з інсультом – тема «Карпатських читань»

Забезпечення якісної медичної допомоги, яка не відрізняється від світових стандартів – пріоритетне завдання благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області». Для цього колектив Лікарняної каси постійно знайомиться з провідними досягненнями у медичній науці, європейськими рекомендаціями стосовно лікування хворих, даними доказової медицини, бере участь у наукових заходах, котрі відбуваються в Україні та Європі.

1

Нещодавно в Ужгороді пройшла науково-практична конференція «Карпатські читання», куди була запрошена лікар-експерт ЛК із центральної міської лікарні №1 м. Житомира Тетяна Василівна Войналович. Вона поділилася своїми враженнями про участь у цьому зібранні:

Конференція в Ужгороді була присвячена боротьбі з однією з

найбільше небезпечних хвороб – інсульту. Вона зібрала міжнародних фахівців із Австрії, Росії, Польщі, Німеччини, Чехії, Англії. У ній взяли участь 400 невропатологів із усієї України.

«Карпатські читання» – це освітній проект, започаткований Закарпатським обласним центром нейрохірургії та неврології, Ужгородським національним університетом, Всеукраїнською громадською організацією «Українська асоціація з боротьби з інсультом» та Міністерством охорони здоров’я. Конференція відбувається в Ужгороді вже третій рік поспіль.

Лікарі з усіх країн наголошували на тому, що інсульти молодшають. В нашій державі щороку на цю патологію хворіють понад 100 тисяч людей, із них 50% стає залежними від оточення, близько 30 % із цих пацієнтів знаходяться у працездатному віці.

Перейти на сторінку

Детальніше

Чи вдасться захистити населення від неякісної медицини?

Існує вираз: здоров’я – це ще не все, але все інше без здоров’я – ніщо. Великою мірою рівень його збереження залежить від кожного з нас. Але неабияку роль у цьому відіграють і охоронці найціннішого – лікарі. Кожен пацієнт має право на отримання повного об’єму і належної якості медичної допомоги. Цей критерій чи не основний у діяльності всієї системи охорони здоров’я – від лікувально-профілактичного закладу до МОЗ України. Для захисту інтересів пацієнтів при отриманні ними якісної медичної допомоги, зниження рівня захворюваності та з метою поліпшення демографічної ситуації у травні цього року при управлінні охорони здоров’я Житомирської обласної державної адміністрації була створена клініко-експертна комісія (КЕК), діяльність котрої регламентується Наказом УОЗ № 275 від 21.05. 2009 року. В її роботі беруть участь провідні фахівці УОЗ, обласні позаштатні спеціалісти, заступники головного лікаря обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського та обласної дитячої лікарні, виконавчий директор благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області». На черговому засіданні КЕК розглядалося питання якості лікувально-діагностичного процесу в Коростенській ЦМЛ.

Для аналізу було відібрано 95 історій хвороб, із них – 30 належали пацієнтам, які перебувають у БО «Лікарняна каса Житомирської області, 65 – хворим, котрі не є членами цієї організації. Експертиза проводилася за багатьма чинниками, серед котрих – правильність призначеного лікування та обстеження, їх обґрунтування, дотримання стандартів, якість рекомендацій і т.д. Результати експертизи були детально проаналізовані 1 липня у присутності представників Коростенської ЦМЛ.

Варто відмітити, що фахівцями цього закладу більшою мірою не дотримуються протоколи та стандарти при лікуванні пацієнтів, які не є членами Лікарняної каси: низька якість лікування відмічається у 85 % перевірених медичних картах; 66 % хворих лікується без дотримання протоколів лікування, неякісно зібраний анамнез у 51 % хворих, у 58 % – відмічається неадекватність дозування та тривалості прийому ліків, у 46 % – не дотримано протоколи обстеження, у 66 % несвоєчасно та необґрунтовано відкориговане лікування.

Серед перевірених медичних карт хворих-членів ЛК у 43% відмічається низька якість лікування; ; 40 % хворих лікується без дотримання протоколів лікування, неякісно зібраний анамнез у 33 % хворих, у 53 % – відмічається неадекватність дозування та тривалості прийому ліків, у 23 % – не дотримано протоколи обстеження, у 53 % несвоєчасно та необґрунтовано відкориговане лікування.

У кожного пацієнта є вибір: стати членом Лікарняної каси і отримувати при необхідності якісніше лікування, яке контролює лікар-екперт ЛК чи і надалі покладатися лише на спеціалістів, які не бажають виконувати накази Міністерств охорони здоров’я України та працюють по-старому, не прагнуть до опановування нового.

Контрольно-експертна комісія рекомендувала лікарям Коростенської ЦМЛ вжити дієвих заходів для запровадження в практику локальних клінічних протоколів надання медичної допомоги, аби жителі міста отримували медичні послуги, котрі відповідають досягненням сучасної науки, позитивно впливають на здоров’я пацієнтів і задовольняють його потреби.

Світлана Михалюк

Детальніше

Здобутки колективу – для здоров’я своїх краян.

Здоров’я нації – одна з найважливіших цінностей, яку важко переоцінити. Саме тому боротьба з захворюваннями – пріоритетне завдання влади, управління охорони здоров’я, кожного, хто обрав нелегку професію медпрацівника.

Наразі перше місце не лише на Україні, але й у світі за показниками смертності та госпіталізації посідають хвороби системи кровообігу. Це негативно впливає на демографічну ситуацію, рівень інвалідності. Зважаючи на актуальність цієї проблеми, наша бесіда із завідуючим кардіологічним відділенням Житомирської центральної міської лікарні №2 Олесем Івановичем Кутнім:
-Серцево-судинні захворювання – одна з найважливіших медико-біологічних проблем України. У загальній структурі смертності питома вага цих патологій становить більше 60%. Щороку реєструється близько 50 тис. випадків інфаркту міокарда, 100-120 тис. – інсультів, 20 тис. – миготливих аритмій, 4 тис. набутих вад серця, народжується більше 3500 дітей із вродженими вадами серця.

Найпоширеніші патології, з якими пацієнти потрапляють до нас у відділення, – це нестабільна стенокардія, порушення ритму серця, хронічна серцева недостатність, міокардити, ревматоїдний артрит, ревматоїдна хвороба серця. Їх лікування не є дешевим. У залежності від хвороби та її перебігу – від 300 до 2 тис. грн. Лише проведення тромболізису потребує майже 800 грн., застосування антикоагулянтів, зокрема, клексану, – більше 1 тисячі грн. Середній термін перебування у нашому відділенні – близько 10 днів. Сьогодні фахівці кардіологічного відділення впроваджують ефективні методи лікування, застосовують новітні препарати, докладають зусиль, щоб наші пацієнти швидше одужували. Хоча, на мою думку, турбота про власне здоров’я, це передусім, справа кожного.

Минулоріч на дев’ятому конгресі кардіологів України була прийнята Державна програма запобігання та лікування серцево-судинних захворювань на 2006 – 2010 роки. Окрім цього, є заходи, які не потребують залучення великих державних коштів. Серед них – контроль за рівнем артеріального тиску, відмова населення від куріння, корекція маси тіла, котрі допоможуть у боротьбі з серцево-судинними хворобами.

Первинна профілактика є не менш важливою, але це проблема не стільки медична, скільки суспільства в цілому. До заходів первинної профілактики належать дотримання здорового способу життя, заняття фізичною культурою та спортом, раціональне харчування тощо. Тобто йдеться про загальну культуру поведінки людини. Те саме можна віднести й до своєчасного медичного обстеження та лікування. Так, у нашій країні більше ніж у 10 млн. осіб підвищений артеріальний тиск. Від своєчасності звертання їх до лікаря залежить результат подальшого лікування. Населення має бути поінформоване: якщо артеріальний тиск – 140/90 і вище – потрібно відвідати лікаря. Найлегше і найдешевше усунути такий чинник ризику як паління.Але як можна з ним боротися, коли білборди, постери, журнали й газети заполонила реклама тютюну?

Пацієнти з певною серцево-судинною патологією потребують постійного лікування – щоденного прийому ліків (із метою контролю артеріального тиску, зниження рівня холестерину тощо), а при потребі, – систематичного поліпшення здоров’я в стаціонарі, на денному стаціонарі. Для цього медичні препарати вони повинні купувати за власні кошти, оскільки в нас не розроблена система, за якої держава підтримує хворого.

Мешканці нашого краю в кращому становищі стосовно жителів інших регіонів. Адже у нас уже дев’ять років успішно діє благодійна органіція «Лікарняна каса Житомирської оласті». Вона допомагає, не дивлячтсь на те, чи є в даний момент кошти для придбання ліків, поліпшити стан здоров’я. Звичайно, і лікарі, і пацієнти відчували б себе більше захищеними, коли б всі, хто лікується у відділенні, перебували у ЛК. Тому я закликаю жителів нашого міста поповнити лави благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області».

Цю думку підтримують і пацієнти відділення, котрі на собі відчули переваги членства в цій організації. Зокрема, Андрій Леонідович Нижник, який часто покращує стан здоров’я у цьому закладі:

– Про Лікарняну касу чув давно, але був переконаний, що завжди матиму здоров’я , – розповів він. – Після перенесеного у 2005 році інсульту перебуваю на групі. Тоді ж вступив до ЛК, бо витратив на лікування всю пенсію і зрозумів, що надалі власних коштів на це не вистачатиме. Усі препарати тепер забезпечує Лікарняна каса. З 2005 року я пролікувався вже майже на 2 тис. грн., хоча сплатив внесків лише 489 грн. Обмежень стосовно кількості випадків лікування теж немає, адже через хворобу мені доводиться майже щомісяця лягати до медзакладів. Дуже вдячний усім лікарям і медсестрам кардіологічного відділення за турботу про моє одужання, а також завідуючому Олесю Івановичу Кутньому. Всі вони – високопрофесійні спеціалісти, чуйні та милосердні, які добре знають свою справу.

Нехай же здобутки колективу кардіологічного відділення Житомирської ЦМЛ №2 і надалі сприятимуть зміцненню здоров’я своїх земляків, а благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» допомагатиме в цьому.

Перейти на сторінку

Детальніше

#medi