Лікарняна каса Житомирської області | Archive | Вересень

Вересень, 2011

Шановні працівники фармацевтичної галузі!

Щирі вітання з професійним святом — Днем фармацевтичного працівника!

Ваша праця потребує багато досвіду та знань, любові до людей і співчуття, вона дуже важлива та почесна, адже сприяє розвитку охорони здоров’я у нашій державі. Впевнений, що за ваш професіоналізм, високе почуття обов’язку, відповідальність,  відданість благородній справі, глибокі знання та фаховий досвід, які поєднуються з духовністю, милосердям, щирим співчуттям до людей ви і надалі матимете повагу та пошану.

Хай  завдяки вашій сумлінній праці здоров’я кожної людини та нації в цілому буде зміцнюватися, а фармацевтична галузь України процвітатиме!

Бажаємо вам та вашим рідним міцного здоров’я, творчих успіхів, професійних досягнень, благополуччя, щастя, любові, здійснення найсміливіших мрій. Нехай кожен день дарує вам спокій і добробут!

8

З повагою, голова правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», д. мед. н., профессор, академік Академії наук вищої освіти України,  заслужений лікар України Валентин Дмитрович Парій.

Детальніше

Лікарі-експерти обговорювали питання діяльності Лікарняної каси

Постійне підвищення рівня знань із метою кращого обслуговування тих, хто перебуває в БО «Лікарняна каса Житомирської області» – одне з важливих завдань усіх, хто працює в цій організації. Нещодавно відбулося чергове зібрання лікарів-експертів, де розглядалися актуальні питання функціонування Лікарняної каси: про діяльність в серпні 2011 року (виступив – виконавчий директор БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович Мишківський; організація роботи лікарів-експертів (виступила – завідуюча відділу експертизи та контролю якості лікувально-діагностичного процесу Раїса Володимирівна Артюх); користування програмним модулем «Експерт» (виступив – заступник виконавчого директора Сергій Миколайович Грищук); організація забезпечення постачання ліків (виступила – завідуюча фармацевтичного відділу Оксана Анатоліївна Ольшанська); якість надання медичної допомоги членам ЛК в липні 2011 року (виступила – лікар-експерт Ірина Антонівна Білоус).

Володимир Станіславович Мишківський – виконавчий директор благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» наголосив на тому, що від лікарів-експертів великою мірою залежить рівень задоволення населення перебуванням у ЛК, а за цим – здоров’я мешканців нашого краю.

Одним із основних завдань, над яким працюють всі співробітники Лікарняної каси, є забезпечення медикаментами тих, хто перебуває в організації та потребує лікування. Цьогоріч у першому півріччі ЛК закуплено ліків і виробів медичного призначення на суму 12 млн. 584 тис. грн. У відділеннях та на складах лікувальних закладів знаходиться ліків на суму 2 млн. 300 тис. грн.

У липні медичну допомогу надано у 21 972 випадках на суму 1 753 413 грн. Проліковано  7 918 пацієнтів на суму 1 486 575 грн.

Лікарі-експерти виконавчої дирекції контролюють якість лікувально-діагностичного процесу членів ЛК. Найбільше недоліків виявлено у Попільнянській ЦРЛ – 11 %, Радомишльській ЦРЛ – 10 %, Червоноармійській ЦРЛ – 9 %,    Олевській ЦРЛ – 8 %, Лугинській ЦРЛ і Новоград –Волинському міськрайТМО – по 7 %.

Краще дотримуються протоколів лікування у Коростенській ЦМЛ, де  недоліки складають лише 1 %, у Бердичівській – 2 %, у Володар – Волинській – 3 %, у Чуднівській ЦРЛ – 4 %.

Всі, хто приєднався  до лав ЛК, не мають обмежень у кількості випадків отримання медичної допомоги та сумі витрат на неї, це не залежить від того, скільки на даний момент сплачено внесків. У липні на суму більше 1 тисячі грн. було проліковано 123 пацієнта, зокрема, в Житомирській обласній клінічній лікарні ім. О. Ф. Гербачевського – 65, в  Житомирському обласному онкодиспансері – 16, в Житомирській ЦМЛ №1 – 15  хворих.

Сергій Миколайович Грищук ознайомив присутніх із видами звітів, які можна робити з допомогою програмного модуля «Експерт», серед них – щодо лікування по відділенням, лікарям, медичним закладам, АВС- VEN аналіз, використання лікарських засобів.

У першому півріччі можливість знову користуватися послугами Лікарняної каси отримали 723 особи . Це свідчить про те, що активізувалося відновлення перебування в БО «Лікарняна каса Житомирської області».

Світлана Михалюк

Детальніше

Лікарняні каси готові включитися в процес реформування системи охорони здоров’я – Валентин Парій

Всеукраїнська громадська організація “Асоціація працівників лікарняних кас України” цього року відзначила свій перший ювілей – 5-річний. За цей час вона об’єднала майже всі лікарняні каси нашої країни. Про досягнення, недоліки, перспективи діяльності цієї громадської організації, про передовий досвід лікарняних кас у реформуванні медичної галузі та впровадженні страхової медицини в інтерв’ю кореспондентові УКРІНФОРМу розповів голова правління Асоціації, доктор медичних наук, професор кафедри менеджменту охорони здоров’я Національного медичного університету ім. Богомольця Валентин Парій.

– Валентине Дмитровичу, який підсумок Вашої роботи за перші 5 років?

– Оптимістичний. Незважаючи на те, що немає прямого законодавчого поля, ми через лікарняні каси (ЛК) підтримали та об’єднали людей, які розуміють, що медичні послуги повинні оплачуватися. За ці 5 років ми інтегрувалися в Міжнародне співтовариство. Нас знають за кордоном. Ми маємо свій україномовний та англомовний сайт. Співпрацюємо з об’єднанням ЛК Німеччини (Кранкенкаси). Через ЛК ми запроваджуємо систему доказової медицини, яка базується на найкращій медичній практиці, особливо в частині медикаментозної терапії. Крім того, ми хочемо сформувати єдиний медичний простір для членів ЛК. Це означає, що наші пацієнти-члени ЛК, які входять до Асоціації, отримують медичну допомогу в Києві та інших регіонах України, тобто ми їх не залишаємо сам-на-сам із своєю бідою. Ми зуміли налагодити співпрацю з науковцями. Зараз ми готуємо нову формацію управлінців – менеджерів, експертів, які будуть оцінювати якість лікування пацієнтів. Це нам вдалося.

– Кажуть, що ЛК – це сходинка до страхової медицини.

– Так. Ми звертаємо увагу Міністерства охорони здоров’я та його нової команди на те, що ми готові включитися в процес реформування охорони здоров’я. Найголовніше, що ЛК має досвід співпраці з сімейними лікарями. Ми маємо досвід запровадження стандартизованих медичних технологій, формулярну систему, клінічні локальні протоколи. Маючи фінанси, ми готові на всіх рівнях – від первинної до спеціалізованої допомоги – підставити плече та надати організаційний, методичний і науковий супровід.

– Як у ЛК складаються стосунки з медичними закладами, як налагоджено взаємодію?

– Асоціації ЛК ще в 2005 році спільно з Мінохоронздоров’я вдалося підготувати наказ стосовно порядку взаємодії ЛК із медичними закладами. Річ у тім, що ЛК певною мірою втручаються в професійну діяльність того чи іншого медичного закладу якраз у сегментах контролю за якістю лікувально-діагностичного процесу і за використанням тих медикаментів, які ЛК фінансує. Тобто у нас відпрацьований механізм тристоронніх угод між ЛК, лікувальними закладом і оптовими фірмами-постачальниками медикаментів. Заявку дає лікувальний заклад, ЛК оплачує цільову безповоротну допомогу на медикаменти. Ці питання потребують постійного розуміння і співпраці. Тому наша кафедра проводить курси тематичного вдосконалення по ЛК для головних лікарів. На цих заняттях ми стараємося розвіяти всі сумніви та довести, що все відбувається в законодавчому полі, і це лише допомога лікарям швидко та ефективно пролікувати хворого. Скажімо, вночі поступає пацієнт, його треба оперувати, а ліків немає. Якщо він не член ЛК, то треба посилати родичів за медикаментами. А це втрачений час. Для пацієнтів-членів ЛК проблем із медикаментами не існує, оскільки у відділеннях є необхідний запас ліків. Не випадково, саме хірурги позитивно ставляться до діяльності ЛК.

– Тобто ЛК – це перспективна організація?

– Вважаю, що перспектива для розвитку діяльності ЛК була, є і найближчим часом буде. Це той фундамент, на якому можна будувати систему медичного страхування. Такі технології, як персоніфікований облік всіх членів, система контролю якості, договірні відносини щодо перерахунку з підприємствами, з фізичними та юридичними особами. Це все елементи, які працюють в системі обов’язкового медичного страхування. На Житомирщині нині вже сформований фундамент. Якщо буде закон, то тут не буде жодних проблем ні в підготовці кадрів, ні у взаєморозумінні з лікувальними закладами.

– Це, звичайно, додає упевненості. І все ж таки, як, на Вашу думку, можна підвищити статус ЛК?

– Прийняти відповідний закон. Нами розроблений законопроект, який дає визначення, що таке лікарняні каси в Україні, яка мета їх діяльності, визначає порядок взаємодії ЛК із закладами охорони здоров’я, порядок співпраці з пацієнтами тощо. Цей закон не несе із собою для держави фінансового навантаження. На жаль, ми не змогли добитися його розгляду у Верховній Раді. Згідно з рішенням Конституційного суду відносно трактування 49 статті щодо безоплатної медичної допомоги, такі форми позабюджетних надходжень, як ЛК, благодійні фонди, добровільне страхування мають право на існування в Україні, але вони повинні бути законодавчо визначені. Але це непросто… Розумієте, відповідно до законодавства, органи місцевого самоврядування не повинні втручатися в діяльність таких ГО, але, на мій погляд, якраз ці організації потрібно підтримувати. Ми бачимо, що там, де є взаємодія з владою (приклад моєї рідної Житомирщини), є гарні результати. Тут із першого дня керівники зрозуміли, що це потрібно і допомагали формувати розуміння людей. На жаль, у світі безоплатної медицини немає, і одним із джерел є спільна оплата громадян. Навіть у благополучній Німеччині, яка до 2005 року не знала, що таке платити з кишені, з 2005 року пацієнти здійснюють спільну плату. Зараз член ЛК платить близько 20 грн. щомісяця. За цю невелику суму пацієнт отримує ефективні ліки, які мають доказову базу і не є фальсифіковані. Із задоволенням зазначу, що в ЛК упродовж багатьох років не було виявлено жодного фальсифіката.

– Валентине Дмитровичу, ЛК була Вашою гарною ініціативою, яка прижилася. Які ще цікаві задуми Ви втілюєте в життя?

– Мені приємно, що житомиряни були піонерами не тільки у створенні ЛК. За нами також ініціатива створення державного формуляру, який випускається МОЗом. Ми зараз працюємо над четвертим випуском.

– Що собою являє цей формуляр?

– Це перелік найбільш ефективних препаратів, зареєстрованих в Україні, до якого входять 12,5 тис. медичних препаратів. Всього у нас зареєстровано близько 20 тисяч. Дуже багато аналогів. Скажімо, діклофенак. В Україні понад 70 видів цього препарату, а хімічна назва одна. З кожним роком цей формуляр удосконалюється, щоб мінімізувати включення у цей перелік другорядних препаратів. Кожна країна має свій перелік. У Великобританії формуляр випускається двічі на рік, Росія має вже дванадцятий випуск, у нас – лише третій.

– Чи може ЛК, дотримуючись цього формуляру, забезпечити лікування усіх захворювань, навіть таких, як онкохвороби та психічні розлади? Адже це потребує дороговартісного лікування?

– На мою думку, ЛК наразі не може взяти на себе функцію допомоги у забезпеченні лікування цих захворювань, зокрема, лікування специфічною хіміотерапією. Ви підняли дуже серйозну державну проблему. Ці функції повинна брати на себе держава, яка щороку виділяє багато коштів, але тут є питання. Вважаю, що якраз онкологія має бути наразі одним із пріоритетів держави. Такі високоефективні препарати, які побудовані на нанотехнологіях і дійсно вбивають онкоклітини, повинні бути державою забезпечені, а держава використання цих препаратів повинна чітко контролювати, як контролює ЛК. Якщо на державному рівні будуть запроваджені ті технології контролю, про які ми говоримо, тоді, звичайно, у всіх буде менше запитань.

– Залишається тільки побажати Вам успіхів у Ваших гарних починаннях.

Наталія Міжигурська, ЖИТОМИР. 13 вересня 2011 року.

Посилання

Детальніше

Подбайте про здоров’я завчасно

Нещодавно на сторінку Лікарняної каси в соціальній Інтернет – мережі «Однокласники» написала листа пані Людмила, яка зараз працює в Об’єднаних Арабських Еміратах: «Незабаром мій контракт закінчується та я приїду додому. Чи зможу я знову вступити до ЛК? Раніше я перебувала в Лікарняній касі, внески платила вчасно. Потім терміново за викликом поїхала працювати в Емірати. Що мені порадите?»

З подібними запитаннями часто звертаються до офісу та на філії Лікарняної каси, телефонують на «Гарячу лінію» (55 – 49 – 50), пишуть на сайті ЛК і на форумах різних Інтернет-видань люди, які раніше з певних причин вийшли з Лікарняної каси, а тепер хочуть відновити своє перебування в організації. Тому ще раз хочеться всім нагадати, що є можливість це зробити. Адже вже тривалий час діє «Тимчасове положення про відновлення в благодійній організації «Лікарняна каса  Житомирської області», що було прийняте на правлінні саме через численні прохання повернення до ЛК.

Правління Лікарняної каси докладає всіх зусиль, аби вдосконалити форми роботи організації. Зокрема, стосовно відновлення. Існує декілька його варіантів:

  • якщо  ви були в ЛК, платили внески та ні разу не скористалися її послугами, то потрібно сплатити три щомісячні внески;
  • за умови, що рідко лікувалися, для відновлення треба заплатити три щомісячні та суму внесків за рік;
  • коли ж витрати на лікування за рахунок ЛК більші ніж сума внесків, то потрібно сплатити різницю між витратами на лікування та внесками, а також три щомісячних і річну суму внесків.

Заяви про відновлення в Лікарняній касі від 286 осіб та чотирьох колективів із Попільнянського та Романівського районів розглядалися на останньому зібранні правління, яке відбулося нещодавно.   Всього у першому півріччі можливість знову користуватися послугами Лікарняної каси отримали 723 особи.

Для вичерпних відповідей на запитання про діяльність організації, про те, яку медичну допомогу за рахунок ЛК можна отримати, звертайтесь до нас на офіційному сайті благодійної організації «Лікарняна каса  Житомирської області » (www.likkasa.com.ua), в соціальних мережах, зокрема, в «Однакласниках», «В контакті», на «Facebook». На популярних сайтах області ведуться форуми, на них мешканці області теж обговорюють діяльність Лікарняної каси. У кожного з вас є можливість приєднатися та висловити свої думки та побажання. Саме ваша інформація допоможе вдосконалити   роботу Лікарняної каси, ЛПЗ, швидко вирішити питання стосовно того, що ви не отримали ліків, відреагувати на відмови у наданні медичної допомоги за рахунок ЛК чи вирішити проблеми, які виникають при зверненні до лікаря чи при лікуванні.

Коло прихильників благодійної організації «Лікарняна каса  Житомирської області» постійно зростає. Лави ЛК щомісяця поповнюються новими людьми – це один із найвагоміших доказів їх довіри до організації.  У цьому році більше 7 000 осіб виявили бажання вступити до Лікарняної каси.

Як кажуть, якщо хочеш врятуватися від катастроф і вирішити проблему, то краще наперед передбачити їх виникнення та бути готовими до них – і тоді легше з ними боротися. Для того щоб вилікуватися від недугів, позбутися від хвороб, краще бути готовими завчасно.

Вступивши до БО «Лікарняна каса Житомирської області», у вас буде  реальна можливість подбати у майбутньому про своє здоров’я.

Світлана Михалюк

Детальніше

#medi