Лікарняна каса Житомирської області | Archive | Листопад

Листопад, 2011

На прес-конференції УОЗ розглядався вклад Лікарняної каси в систему охорони здоров’я Житомирщини

Фінансування галузі охорони здоров’я, особливо на планове лікування, не відповідає існуючим потребам. Тому саме благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області, в якій нині перебуває 15 % населення нашого краю, є невід’ємною складовою лікувально-діагностичного процесу, яка надає можливість тим, хто у ній перебуває, отримати достатній об’єм якісної медичної допомоги. Про це розповів начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Олександр Михайлович Торбас на прес-конференції для представників ЗМІ, яка відбулася 29 листопада в приміщенні Житомирського інституту медсестринства.

На важливості співпраці лікувально-профілактичних закладів з БО «Лікарняна каса Житомирської області» наголошували у своїх виступах головний лікар Житомирської обласної клінічної лікарні

ім. О. Ф. Гербачевського Михайло Іванович Борщівський, головний лікар Житомирської обласної дитячої лікарні Віктор Федорович Марченко, головний лікар Житомирського обласного  перинатального центру Юрій Рувімович Вайсберг, заступник виконавчого директора БО «Лікарняна каса Житомирської області» Сергій Миколайович Грищук, які взяли участь у роботі прес-конференції.

Також мова йшла про ситуацію, яка склалася нині в системі охорони здоров’я, про перспективи розвитку медичної галузі та одну з її складових –  благодійну організацією  «Лікарняна каса Житомирської області».

На Житомирщині благодійна організація „Лікарняна каса Житомирської області” (ЛК) діє з 2000 року.  Завдяки підтримки влади, управління охорони здоров’я за цей час вона стала найпотужнішою в Україні.

Як розповів С. М. Грищук, наразі в ЛК перебуває 195 тис. 315 громадян, зокрема, дітей – 33998. Найбільша частка членів ЛК у Лугинському – 26,0%, Малинському районах – 22,2%, м. Житомирі – 21,1%; найменша – у Новоград-Волинському – 6,3%, Коростишівському – 8,2%, Ружинському – 8,3% районах.

За 10 місяців 2011 року до ЛК приєдналося 10351 осіб, колективно – 2 757 (27%), індивідуально – 7594 (73%).

-За 10 місяців 2011 р. на основну діяльність (оплата вартості медикаментів і виробів медичного призначення для лікувальних закладів) витрачено більше 20 млн. грн. За весь період діяльності лікувальні заклади отримали ліків і виробів медичного призначення на суму 123 млн. грн.

За рішеннями правління лікувальним закладам та організаціям надана благодійна безповоротня допомога для покращення матеріально-технічного стану на загальну суму 150 тис. грн.

За 9 місяців 2011 р. медична допомога за рахунок ЛК надавалася у 238 426 випадках, – повідомив С. М. Грищук.

Під патронатом ЛК знаходиться 942 дітей-сиріт, які проліковані в 2011 р. на суму понад 21 тис. грн. За рахунок ЛК протягом п’яти років продовжується лікування інвалідів Великої Вітчизняної війни.

На складах лікувальних закладів на 01.11.2011 року знаходиться залишок ліків на загальну суму 1 млн. 18 тис. грн. (на 01.01.2011 –  1 млн. 185 тис. грн.).

Члени Лікарняної каси мають можливість лікуватися без обмеження розміру витрат і кількості випадків лікування. Розмір щомісячного внеску для дорослих  – 20 грн., додатково за дітей – 7 грн. Студенти денної форми навчання сплачують 9 грн.

Лікування хворих в області проводиться згідно з локальними клінічними протоколами та Лікарським формуляром (за участі ЛК вийшло шосте видання  Лікарського формуляру, яке містить понад 1400 препаратів, котрі забезпечуються за рахунок ЛК). Це дає можливість пацієнту отримати гарантовану, якісну медичну допомогу на всіх етапах її надання.

В результаті співпраці ЛК із сімейними лікарями формується підґрунтя для створення в майбутньому в особі сімейного лікаря фондоутримувача та розпорядника коштів, адже відпрацьовуються механізми фінансування на 1 члена ЛК (1-го жителя), медичний супровід пацієнта на всіх рівнях надання медичної допомоги, напрацювання наступності у роботі між первинним, вторинним і третинними рівнями лікування, обов’язкове впровадження системи направлень сімейним лікарем, заохочення до надання високоякісної медичної допомоги, яка відповідає принципам доказової медицини, раціональне використання коштів.

Також С. М. Грищук зупинився на  проблемних питаннях, які виникають у ході діяльності ЛК:

соціально-психологічних – бажання пацієнтів отримати повний комплекс медичних послуг, сподівання на ст. 49 Конституції України;

не прагнення людей завчасно піклуватися про своє здоров’я та майбутнє;

медичних – недотримання у лікувальних закладах локальних клінічних протоколів, реклама лікарських засобів, співпраця з медичних закладів з аптеками та фармацевтичними фірмами.

– До Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського потрапляють хворі зі складними патологіями, вони потребують високовартісного лікування. На медикаментозне забезпеченні одного пацієнта виділяється 7 грн. 63 коп. на добу, – повідомив М. І. Борщівський. – якщо ж хворий перебуває в Лікарняній касі, то ця сума значно більша – 64 грн. За 10 місяців цього року ЛК надала обласній лікарні медикаментів суму на

5 млн. 368 тисяч грн. Щодня у закладі отримує медичну допомогу 33 % членів ЛК.

Про значущість різних форм фінансування галузі охорони здоров’я  говорив у своєму виступі В. Ф. Марченко. Серед них чільне місце посідає БО «Лікарняна каса Житомирської області». Ця організація для медикаментозного забезпечення маленьких пацієнтів – членів ЛК виділила цьогоріч 269 тисяч грн.

-Саме Лікарняна каса допомагає батькам пережити скрутні часи хвороби їх дітей, – наголосив Віктор Федорович.

Думку колег стосовно благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» підтримав Ю. Р. Вайсберг:

-Немає сумніву стосовно того, яку дієву допомогу надає ЛК лікувально-профілактичним закладам нашої області, – розповів він. – Альтернативи такій організації до появи обов’язкового медичного страхування немає.

Лікарняні каси в нинішній ситуації слід розглядати як цивілізований шлях вирішення питання медикаментозного забезпечення за рахунок солідарної участі населення. Діяльність ЛК помітно знімає соціальну напругу у суспільстві, спричинену невдоволеністю населення обсягом та якістю медичного забезпечення. Завдяки Лікарняній касі відпрацьовуються всі елементи страхової медицини (стандартизація медичної допомоги, персоніфікований облік внесків, договірні відносини з підприємствами, лікувальними закладами, медичними працівниками, пацієнтами).

Як наголосив О. М. Торбас, Лікарняна каса є прообразом страхової медицини, в умовах незначного фінансування галузі охорони здоров’я він порадив мешканцям Житомирщини активніше приєднуватися до цієї організації.

20111130_01

20111130_02

Світлана Михалюк

Детальніше

Лікарняна каса – невід’ємна складова забезпечення лікувально-діагностичного процесу

Фінансування галузі охорони здоров’я області в частині медикаментозного забезпечення на наступний рік суттєво зменшилося. Пацієнти опинилися перед вибором: або купувати медикаменти за власні гроші, або скористатися тією унікальною можливістю, яка є у нашому краєві – приєднатися до в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області». Адже ця організація на сьогодні є невід’ємною складовою забезпечення лікувально-діагностичного процесу. Про це повідомив на черговому засіданні правління ЛК Олександр Михайлович Торбас начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА.

Засідання відбулося під головуванням д. мед. н., професора, заслуженого лікаря України Валентина Дмитровича Парія. Розглядалися такі питання: звіт ревізійної комісії щодо перевірки діяльності ЛК у першому півріччі 2011року (доповідач – голова ревізійної комісії Володимир Іванович Хренов); аналіз діяльності благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» за 10 місяців  2011 року (доповідач – виконавчий директор Володимир Станіславович Мишківський); про внесення змін до кошторису БО ЛКЖО на ІІ півріччя 2011 року (доповідач – головний бухгалтер Людмила Миколаївна Пастушенко); про хід виконання попередніх рішень правління БО ЛКЖО, прийняття, поновлення та виключення громадян у благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області» (доповідач – заступник виконавчого директора Сергій Миколайович Грищук).

Наразі в благодійній організації  „Лікарняна каса Житомирської області” перебуває 195 тис. 315 громадян (15,3% від загальної кількості населення нашого краю); найбільше свою прихильність до ЛК  виявили в Лугинському  районі, де до ЛК приєдналося  26% жителів , у Малинському – 22,2%, м. Житомирі – 21,1%; найменше – у Новограді-Волинському – 6,3%, Коростишівському – 8,2%, Ружинському районах – 8,3%, – розповів В. С. Мишківський.

За 10 місяців 2011 року ряди  ЛК поповнило 10351 осіб (у  м. Житомирі – 4097, у Володар-Волинському районі – 316 , Червоноармійському районі – 231, Романівському районі – 227).

За несплату членських внесків  у 2011 році виключено 6922 осіб; відновило перебування в Лікарняній касі 895 осіб.

За словами виконавчого директора, за 10 місяців 2011 року до ЛК надійшло 24 млн. 623 тис. грн. Усього за звітний період витрачено 24млн. 572 тис. грн., з них на основну діяльність (медикаменти та вироби медичного призначення) – 20 млн. 378 тис. грн. Частка витрат на загальногосподарську діяльність становить 17,0% від розміру надходжень (планувалося 19,9%). Різниця між надходженнями та витратами становить «+» 51 тис. грн.

З березня місяця 2011 року в 18 філіях БО ЛКЖО було встановлено термінали «Приватбанку», що дає можливість сплачувати членські внески без комісії.  За цей період за безготівковим рахунком від населення прийнято 249 984 грн.

За рішеннями правління лікувальні заклади та організації отримали благодійну безповоротну допомогу для поліпшення матеріально-технічного стану на загальну суму 147,6 тис. грн.

Під патронатом Лікарняної каси знаходиться більше 900 дітей-сиріт, на медикаментозний супровід яких витрачено понад 21 тис.  грн. За рахунок ЛК надавалася медична допомога  інвалідам Великої Вітчизняної війни на суму більше 5 тисяч грн.

За 9 місяців 2011 року медична допомога за рахунок ЛК надавалася у 238 426 випадках.

5 7 727 пацієнтів проліковано на суму до 1 тисячі грн.;

3 403 – на суму від 1 до 5 тисяч грн.;

114 – на суму від 5 до 10 тисяч грн.;

42 – на суму більше 10 тисяч грн.

На складах лікувальних закладів на 01.11.2011 року знаходиться залишок ліків на загальну суму 1 млн. 18 тис. грн., у відділеннях – 1 млн. 300 тис. грн.

ЛК прагне максимально задовольнити потребу членів організації в отриманні високо спеціалізованої медичної допомоги. За 9 місяців 2011 року видано 46 направлень членам ЛК для лікування в ЛПЗ м. Києва через Всеукраїнську громадську організацію«Асоціація працівників лікарняних кас України». Отримали медикаментозне забезпечення 16 осіб на суму 21 638,10 гр.;  в клініці «Оберіг» – 12 пацієнтів  на суму 20 058,77 грн.

Лікування хворих в області проводиться згідно з локальними клінічними протоколами, затвердженими наказом УОЗ №754 від 30.12.08 року «Про затвердження локальних клінічних протоколів надання медичної допомоги жителям Житомирської області» та №783 від 21.12.09 року «Про затвердження локальних клінічних протоколів надання медичної допомоги хірургічного профілю», та Лікарським формуляром (за участі ЛК вийшло шосте видання  Лікарського формуляру, яке містить понад 1400 препаратів, які забезпечуються за рахунок ЛК). Це дає можливість пацієнту отримати гарантовану, якісну медичну допомогу на всіх етапах її надання.

За результатами проведеного лікарями-експертами аналізу, частка недотримання протоколів по області становить 4,8%, необґрунтовано витрачено за 9 місяців 2011 року 329 510,86 грн.

Встановлено за допомогою АВС-VEN аналізу, що близько 23% коштів продовжує витрачатися на закупівлю другорядних препаратів, серед яких лідирують діаліпон, актовегін, кавінтон, вітаксон, ессенціале, берлітіон, л-лізину есцинат, пентоксифілін. Але за окремими нозологічними групами (ішемічна хвороба серця) завдяки ціленаправленій роботі з впровадження протоколів лікування вдалося зменшити частку витрат на другорядні препарати з 13,4% у 2008 році до 2,2% у 2011 році.

Укладені угоди про співпрацю з  43 сімейними лікарями.

Завдяки цьому формується підґрунтя для створення в майбутньому в особі сімейного лікаря фондоутримувача та розпорядника коштів, адже відпрацьовуються механізми фінансування на 1 члена ЛК (1-го жителя), медичний супровід пацієнта на всіх рівнях надання медичної допомоги, напрацювання наступності у роботі між первинним, вторинним і третинними рівнями лікування, обов’язкове впровадження системи направлень сімейним лікарем, заохочення до надання високоякісної медичної допомоги, яка відповідає принципам доказової медицини, раціональне використання коштів.

З 22 березня 2011 року введено в дію телефон цілодобової «Гарячої лінії» (тел. 55 – 49 – 50). Зареєстровано 152 дзвінка, які, в основному, стосувалися сплати внесків, заборгованості, вступу до ЛК, сплати комісійних у банках і можливостей медикаментозного забезпечення за рахунок ЛК.

Виконавча дирекція БО «Лікарняна каса Житомирської області» постійно прагне вдосконалити форми та методи роботи для кращого обслуговування тих, хто перебуває в організації. Для цього у Попільнянському районі впроваджується пілотний проект із упередження кризових перебігів гіпертонічної хвороби, проводиться забезпечення  гіпотензивними препаратами за амбулаторними рецептами (з травня їх отримали 117 членів ЛК на суму 3 115,87 грн.). З 2-го півріччя втілюється проект із попередження загострень бронхіальної астми  в 4 регіонах, у ньому беруть участь 87 осіб із м. Бердичева та м. Коростеня, м. Новограда-Волинського, Корольовського району м. Житомира.

Заступник виконавчого директора С.М. Грищук повідомив, що з 01.04.2011 року намітились позитивні тенденції щодо покращення якості надання медичної допомоги населенню Лугинського та Народицького районів. У Народицькому районі частка пролікованих із недотриманням протоколів лікування за 9 місяців зменшилася з 49% до 28%, і за останній місяць складає 7%. Впроваджено лікування на мережі у Норинцівській ЛА. Фінансовий стан району, який на 01.04.2011 року був  – 5389 грн., покращився, і на 01.10.11 становить +15539 грн.

У Лугинському районі фінансовий стан також покращився з -37399 грн. до – 26912 грн., зросла частка пролікованих на мережі від 4,1 до 4,7%. Разом із цим частка пролікованих із недотриманням протоколів лікування збільшилася з 7% до 10%.

Заступник виконавчого директора Грищук С.М. проінформував присутніх про перебування населення в ЛК. За серпень-жовтень 2011 року до ЛК приєдналося 2854 особи. До офісу постійно звертаються люди, котрі бажають відновити перебування в Лікарняній касі. На правлінні розглянуто та позитивно вирішено 300 індивідуальних заяв від членів ЛК, листи від адміністрації Попільнянської ЦРЛ і ЦМЛ №1 м. Житомира щодо відновлення в ЛК співробітників.

Грищук С.М. запропонував виключити з ЛК за несплату внесків та згідно з заявами 1999 осіб.

Завідувачка відділом експертизи та контролю якості лікувально-діагностичного процесу Раїса Володимирівна Артюх ознайомила з листами та заявами, які надійшли від організацій і громадян-членів Лікарняної каси.

На правлінні було вирішено відшкодувати членам ЛК кошти, витрачені на лікування та обстеження в лікувальних закладах України та області на суму майже 14 тис. грн., а також надати Житомирському обласному будинку дитини для дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків благодійну допомогу шляхом оплати вартості 50 доз, Новоград-Волинському обласному спеціалізованому будинку – 20 доз вакцини для профілактики грипу.

Надзвичайно важливо, що на Житомирщині діє організація, заснована на благодійному принципі: допомога один одному. У кожного мешканця нашого краю є можливість подбати про свої здоров’я вже сьогодні та приєднатися до БО «Лікарняна каса Житомирської області».

Світлана Михалюк

Детальніше

Ступенева терапія антибіотиками в пульмонології

Позалікарняні пневмонії та бронхіти відносяться до найчастіших інфекцій дихальних шляхів. Незважаючи на наявність в арсеналі лікарів великої кількості антибактеріальних засобів, лікування позалікарняних пневмоній викликає певні труднощі, а результати часто незадовільні.

Летальність при позалікарняних пневмоніях у світі становить від 3 до 18 % .

Сучасне лікування інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів – це, насамперед, правильний вибір антибіотикотерапії. Поява стратегії «Лікуймо зразу правильно» продиктована такими обставинами. По-перше, в кінці 80 – 90 роках лікарі стикнулися з проблемою росту резистентності мікроорганізмів до найчастіше вживаних антибіотиків, що поступово почало трансформуватися в клінічні невдачі.

По-друге, особливого значення в умовах ринкової економіки набувають фармакоекономічні підходи до розроблення раціональних схем терапії хворих. Актуальність вивчення ефективності різних схем лікування зумовлена значними витратами на антибактеріальні препарати, вартістю витратних матеріалів (одноразові шприци, голки, системи для внутрішньовенних вливань, стерильні розчини). Зарубіжні автори включають у вартість лікування і вартість консультацій.

У зв’язку з цим  в останні роки стали застосовувати ступеневу антибактеріальну терапію (sequential therapy, streamline therapy, step-down therapy, switch therapy, follow-on therapy, deescalation therapy).

Ступенева терапія — двохетапне застосування антибактеріальних препаратів із переходом із парентерального на непарентеральний (як правило, пероральний) шлях введення в найбільш короткі строки з урахуванням клінічного стану пацієнта і без шкоди для підсумкової ефективності лікування.

Для амбулаторного лікування пневмонії (легкий перебіг) доцільно зразу ж використовувати пероральні форми антибіотиків. Між тим, для більшості госпіталізованих пацієнтів загальноприйнятою практикою є парентеральне введення антибіотиків, часто в/венно. Хоча немає досліджень, які свідчать про поліпшення перебігу  пневмонії при призначенні антибіотиків в/в, ця практика виправдана побоюваннями зниженої абсорбції у важких хворих. Для більшості госпіталізованих пацієнтів можливе проведення ступеневої терапії при антибіотикотерапії.

Переваги ступеневої терапії очевидні:

–  скорочення тривалості стаціонарного періоду в результаті переходу на амбулаторне лікування;

–  зменшення ризику післяін’єкційних ускладнень (абсцесів, флебітів, катетер-асоційованих інфекцій);

–  зменшення кількості ін’єкцій та психологічний комфорт пацієнта;

–  зменшення ризику нозокоміальних інфекцій (особливо, у дітей та осіб похилого віку);

–  зниження затрат (менша вартість пероральних антибіотиків і відмова від додаткових витрат на введення антибіотика в парентеральній формі).

У сучасній економічній ситуації ступенева терапія повинна стати частиною стратегії ведення хворих. Час переходу з парентерального на пероральний шлях введення антибіотика становить 48-96 год. Умови такого переходу – досягнення клінічного поліпшення та відсутність у хворого факторів ризику несприятливого прогнозу пневмонії. Ідеально, якщо препарат, призначений парентерально, має і пероральну форму. Якщо пероральна форма відсутня, то підбирається пероральний антибіотик із аналогічним спектром активності. Особливе значення має режим дозування, від якого залежить комплаєнс. Перевагу набувають антибіотики, які приймаються 1 або 2 рази на добу.

Рекомендації зі ступеневій терапії згідно з протоколами лікування

Приклади:

1. Пневмонія середньої важкості в осіб молодше 50 років без супутніх захворювань. Протягом 48-72 год. в/в цефотаксим 1-2 г 3 рази на добу або цефтріаксон 2г на добу, потім амоксицилін per os 0,5г 3 рази на добу.

2. Пневмонія середньої важкості в осіб старше 60 років або на тлі супутнього ХОЗЛ, або у приймаючих протягом останніх 3 міс. антибіотики або ГКС. Протягом 3 діб в/в амоксицилін/клавунат по 1,2г 3 рази на добу (при позитивній клінічній динаміці – по 625 мг 3 рази на добу всередину) в поєднанні з макролідами або стартова монотерапія РФХ (левофлоксацин 500 мг 1 раз на добу в/в. При позитивній клінічній динаміці – РФХ всередину 1 раз на добу протягом 7-10 днів.

Що ми, натомість, бачимо в призначеннях наших лікарів?

Малинська ЦРЛ. Хвора, 60 років, лікується в умовах д/ст. Діагноз: Правобічна н/дольова пневмонія. Отримує аугментин в/м 10 днів (на суму 452 грн.). На перший погляд – лікування призначене по протоколу, але є зауваження – де ступенева терапія?, чому курс лікування  триває 10 днів?

Лугинська ЦРЛ. Хвора, 16 років, лікується в стаціонарі. Діагноз: Гострий фарингіт. Призначено: ампісульбін 7 днів на суму 261,45 грн.

Інший випадок. Хвора, 11 років, лікується на д/ст. Діагноз: Гострий бронхіт, затяжний перебіг. Призначено: зацеф 5 днів на суму 322,37 грн.

При проведенні експертизи відмічаються вкрай поодинокі випадки проведення ступеневої терапії. Наприклад:

Коростенська  ЦМЛ (дитяче відділення) – при лакунарній ангіні, скарлатині призначено ампісульбін в/м 3 дні, а потім аугментін в табл.

Бердичівська ЦМЛ – при лікуванні пневмоній в терапевтичному та інфекційному відділеннях використовувалась ступенева терапія при призначенні фторхінолонів та цефалоспоринів.

Висновок:

ступенева антибактеріальна терапія є актуальною сучасною методикою застосування антибактеріальних препаратів, що дозволяє надати високоефективну та високоякісну медичну допомогу найбільш економічним шляхом.

Лікар -експерт БО «Лікарняна каса Житомирської області» Білоус І.А.

Детальніше

“Лікарняна каса” подарувала вакцину для малят із обласного будинку дитини

Вже скрізь говорять, що до України наближається хвиля нового грипу, тяжкого своїми ускладненнями. Ще раз нагадують, що найкращий засіб уберегтися – зробити профілактичне щеплення. За порцію вакцини, як правило, люди мають платити самі.  А ось малятам із обласного будинку дитини вакцину подарувала благодійна організація «Лікарняна каса».

Автор Л.Натикач

Посилання

Детальніше

Заради здоров’я дітей-сиріт

21 листопада заступник виконавчого директора благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» Сергій Миколайович Грищук побував в Житомирському обласному будинку для дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, де урочисто передав для його вихованців 50 доз вакцини для профілактики грипу, яка була закуплена за рішенням правління ЛК.  В актовій залі зібралися працівники закладу та їх підопічні. Сергій Миколайович, вручаючи подарунок,  наголосив, Лікарняна каса не обмежується цільовою допомогою членам організації. Одним із пріоритетних її завдань є турбота про здоров’я соціально незахищених верств населення. Тому з 2004 року ЛК постійно здійснює медикаментозний супровід  більше 900 дітей-сиріт, на лікування яких цьогоріч витрачено понад 21 тисяча гривень.

Головний лікар цього закладу Світлана Володимирівна Урсуленко висловила вдячність за подарунок.

-Із 2004 року наші діти знаходяться під опікою БО «Лікарняна каса Житомирської області». Вони мають змогу своєчасно та в повному об’ємі лікуватися завдяки  медикаментам, котрі надає ця організація. Практично здорових малюків у нас немає. Тому профілактика ГРВІ – важливий напрямок роботи, який допомагає втілювати Лікарняна каса, другий рік поспіль забезпечуючи вакциною не лише наш заклад, але й Новоград –Волинський обласний спеціалізований будинок дитини, – розповіла Світлана Володимирівна. – Ваша участь в піклуванні про здоров’я  малюків є проявом високого почуття людяності, щирості та небайдужості. Доземний уклін усім, хто перебуває в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області», правлінню, працівникам виконавчої дирекції за турботу та тепло, яке ви даруєте дітям.

С. В. Урсуленко вручила подяку за надану благодійну допомогу, постійну співпрацю та небайдужість до долі дітей-сиріт і побажала подальших успіхів.

Не обійшлося і без святкового концерту. А радісні дитячі посмішки були найкращою подякою.

Нехай і надалі добрі вчинки зігрівають та об’єднують!

bud_dit_00

bud_dit_01

bud_dit_02

bud_dit_03

bud_dit_04

bud_dit_05

Світлана Михалюк

Детальніше

Лікарі-експерти підсумовували зроблене

Одним із завдань благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»  є забезпечення тих, хто в ній перебуває, медичною допомогою на найвищому рівні. На важливості цього наголошувалося на черговому зібранні лікарів-експертів, яке проходило 8 листопада.

Відбулася конструктивна розмова про значення роботи лікарів-експертів, аналізувалася діяльність Лікарняної каси та якість медичної допомоги членам ЛК у вересні.

– У вересні надано медичну допомогу у 23 749 випадках на суму 1 878 227 грн. На лікування 8380 пацієнтів витрачено 1 602 821 грн. , – розповіла лікар-експарт Ірина Антонівна Білоус. За її словами, аналізуючи  медичну документацію лікувального процесу членів ЛК за вересень, виявлено недоліки, частка яких складає  8 % від усіх пролікованих.

Найбільше недотримання протоколів лікування в таких медичних закладах: Лугинській ЦРЛ – 16 %, Новоград- Волинському міськрай ТМО, Червоноармійській ЦРЛ, Коростишівській ЦРЛ – 13 %,  Ружинській ЦРЛ –

12 %.  Малинському міськрайТМО та  Попільнянській ЦРЛ  – по

11 %, Радомишльській ЦРЛ – 10 %,  Олевській ЦРЛ  –6 %.

Низькі  відсотки недоліків у Чуднівській ЦРЛ – 5%, Черняхівському райТМО –

4 %, Володар-Волинській ЦРЛ – 3%, Коростенській ЦМЛ – 1%.

Ірина Антонівна наголосила на актуальності проведення ступеневої терапії в пульмонології та її перевагах: скорочення періоду стаціонарного та переходу на амбулаторне лікування, психологічний комфорт пацієнта, зменшення ризику нозокоміальних  інфекцій (особливо у дітей і людей похилого віку), зниження затрат на лікування.

Також було проаналізовано вартість лікування на денному стаціонарі у вересні в Бердичівській  і Коростенській ЦМЛ.

Заступник виконавчого директора БО «Лікарняна каса Житомирської області»Сергій Миколайович Грищук і заступник головного лікаря Житомирської ЦРЛ  Валерій Іванович Шуляк поділилися враженнями від участі у IV науково-практичній конференції «Фармакоекономіка в Україні: стан і перспективи розвитку», яка нещодавно була в Харкові.

З досвідом організації контролю якості лікувально-діагностичного процесу в Бердичівській і Коростенській ЦМЛ присутніх ознайомили лікарі-експерти Людмила Миколаївна Уліганець і Лілія Адамівна Матієць.  Лікар-експерт Житомирської ЦРЛ Ольга Іллівна Штурнак  розповіла про ІІІ з’їзд сімейних лікарів у Дніпропетровську. Там обговорювали актуальні питання організації роботи сімейних лікарів, впровадження стандартів якості медичної допомоги та розвиток системи первинної медичної допомоги на принципах сімейної медицини, проведення моніторингів стану первинної медико-санітарної допомоги, профілактики та лікування хвороб різних патологій.

Підсумовуючи результати зібрання, В. С. Мишківський подякував лікарям-експертам і зазначив, що запорукою успіху надання медичної допомоги  пацієнтам-членам Лікарняної каси є спільна робота лікуючих лікарів та лікарів-експертів ЛК. Ті, хто перебуває в  БО «Лікарняна каса Житомирської області» повинні та можуть бути впевнені, що отримають увесь необхідний комплекс діагностичних і лікувальних процедур, які відповідають світовій практиці та принципам доказової медицини.

Світлана Михалюк

Детальніше

Успіхів у вашій благородній справі!

Кожна людина мріє про те, щоб не хворіти. Але, на жаль, абсолютно  здорових людей зараз немає. Вступаючи у 2002 році до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», хотілося сплачувати туди внески, але мати здоров’я. У вересні перебування в цій організації стало мені у нагоді, коли я потрапила спочатку до інфекційного, потім до хірургічного, а в жовтні – до кардіологічного  відділення ЦМЛ№2 м. Житомира.  Не треба було мені зі списком медикаментів ходити до аптеки, бо  все потрібне надавала Лікарняна каса.  Надзвичайно важливо, що ця організація разом із медпрацівниками мають одну мету – одужання хворих і самовіддано для цього працюють. Я щиро дякую завідуючому кардіологічним відділенням Олесю Івановичу Кутньому, моєму лікарю В’ячеславу Олександровичу Олефіру, медичним сестрам на чолі зі старшою медсестрою Тетяною Дмитрівною Коваль.

Подяка лікарю-експерту ЛК Світлані Степанівні Єрмаченковій  за увагу до мене.

Бажаю вам усім подальших успіхів у вашій благородній справі.

Віра Федорівна Саковська

м. Житомир

Детальніше

Лікарняна каса допомогла мені одужати

При невеликих пенсіях те, що можна вступити до ЛК і коли треба мати потрібні ліки – це  дуже важливо. Нерідко доводиться лікуватися і на денному, і на цілодобовому стаціонарі.

Хочу висловити слова подяки працівникам благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» та медичним працівникам кардіологічного відділення  Житомирської ЦМЛ №2, де я нещодавно лікувалася. Весь медичний персонал тут чуйний та милосердний, добре знають свою справу та гарно ставляться до кожного хворого. Дякую моєму лікарю В’ячеславу Олександровичу Олефіру за його увагу та турботу. Я вдячна також Світлані Степанівні Єрмаченковій – лікарю-експерту ЛК цього лікувального закладу.

Бажаю всім здоров’я та нових успіхів!

Валентина Михайлівна Вахніна

м. Житомир

Детальніше

Подяка, надрукована в газеті «Пульс»

Подяка, надрукована в газеті «Пульс» від 03. 11. 2011 року:

«Я, мама Солодкових Марії Сергіївни, за невтомну працю, щирі та відкриті серця, турботу та професійну майстерність висловлюю щиру подяку колективу дитячого відділення Бердичівської ЦМЛ: завідующій Н. А. Поліщук, лікарям Н. А. Матієць, Н. О. Ропало, старшій медичній сестрі Н. М. Волинець, медсестрам.

Щира вдячність завідуючій дитячим відділенням  Поліщук Нелі Адамівні, яка протягом багатьох років із честю виконує свій професійний обов’язок  – допомагати людям.

Також висловлюю слова вдячності за безкоштовні ліки для моєї дитини, які надала благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області ».

Прийміть безмежну подяку за ваші чуйні та відкриті серця, турботу, професіоналізм. Спасибі вам усім за нелегку та таку потрібну працю!

З повагою, сім’я  Солодкових »

Детальніше

Участь у науково-практичній конференції

27-28 жовтня в Харківському Національному фармацевтичному університеті відбулася четверта науково-практична конференція «Фармакоекономіка в Україні: стан і перспективи розвитку». Вона присвячувалася питанням фармакоекономіки, фармакоепідеміології,  реорганізації системи охорони здоров’я в Україні, новому  законодавству  у галузі регулювання фармацевтичного забезпечення, безпеці лікарських засобів і фармакологічному нагляду, системі стандартизації в охороні здоров’я: клінічним протоколам і стандартам надання медичної допомоги, формулярній системі, етичним питанням в охороні здоров’я,  методичним аспектам викладання фармакоекономіки у вищих навчальних закладах. Також визначалися перспективи розвитку фармакоекономічних досліджень і впровадження стандартів лікування і формулярної системи в Україні, методології фармацевтичного забезпечення населення в умовах реорганізації системи охорони здоров’я.

Участь у конференції взяли організатори системи охорони здоров’я, практичні лікарі, провізори, науковці, співробітники хіміко-фармацевтичних підприємств, фармацевтичних фірм, інформаційних і видавничих підприємств у галузях фармації і медицини, викладачі вищих медичних і фармацевтичних навчальних закладів із більшості областей України.

Житомирщину на цьому науковому зібранні представляли заступник виконавчого директора благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» Сергій Миколайович Грищук, заступник головного лікаря Житомирської центральної районної лікарня Валерій Іванович Шуляк. Вони виступили з доповідями, підготовленими у співавторстві з д. мед. н., професором кафедри менеджменту охорони здоров’я  Київського Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, заслуженим лікарем України, головою ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України» Валентином Дмитровичем Парієм. Зокрема, С. М. Грищук доповів про фармакоекономічний аналіз терапії ішемічної хвороби серця (І20 – І25) із використанням протоколів лікування.  Про оцінку фармакотерапії інфаркту головного мозку з позицій доказової медицини повідомив В. І. Шуляк. Всі учасники конференції відзначили високий науковий рівень цих доповідей, активно їх обговорювали.

Світлана М ихалюк

Детальніше

#medi