Лікарняна каса Житомирської області | Archive | Грудень

Грудень, 2011

З Новим Роком і різдвяними святами!

Шановні колеги,  медичні працівники та Ваші родини, шановні земляки!

Прийміть найщиріші вітання з Новим Роком і різдвяними святами!

Бажаю здоров’я та добробуту в кожній сім’ї,  добра та затишку в оселі.

Нехай тепло людських сердець Вам душу зігріває

І переможний справ вінець Вам голову  вінчає.

Дай Боже Вам любові, друзів незрадливих

І в Новому році днів лише щасливих.

З повагою,

голова правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»,

д. мед. н., професор, академік Академії наук вищої освіти України,

заслужений лікар України

Валентин Дмитрович Парій.

Детальніше

ОГОЛОШЕННЯ

У зв’язку із зростанням вартості ліків і виходячи з того, що згідно зі статутом  благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» щомісячне благодійне пожертвування має складати 3% від рівня мінімальної заробітної плати, правління Лікарняної каси прийняло рішення встановити з 01.01.12 року такі пожертвування:

вступне добровільне пожертвування 3 грн.; щомісячне добровільне пожертвування –

для дорослого населення – 25 (двадцять п’ять) грн.;

для студентів денної форми навчання (до 23 років) – 15 (п’ятнадцять) грн.;

для дітей (до 18 років) – 10 (десять) грн., незалежно від кількості дітей, за умови членства одного з батьків.

Виконавча дирекція

Детальніше

Співпраця Лікарняної каси та галузі охорони здоров’я розглядалася на колегії УОЗ

Нещодавно – 25.11.2011року – відбулася колегія управління охорони здоров’я Житомирської обласної державної адміністрації. Розглядалося ряд важливих питань, в т. ч. про хід виконання в області наказу МОЗ України №400 від 11.08.2005 р. «Про взаємодію лікарняних кас, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та закладів охорони здоров’я» доповідав заступник  виконавчого директора благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» Сергій Миколайович Грищук.

С. М. Грищук розповів присутнім про вклад БО «Лікарняна каса Житомирської області» в медичну галузь, адже ця організація є потужним джерелом позабюджетного фінансування охорони здоров’я.

У 2011 році видатки ЛК на закупівлю ліків, реактивів та виробів медичного призначення  становили 20 295 700 грн., що дало можливість надати медичну допомогу за рахунок Лікарняної каси у 263 018 випадках.

Лікарняна каса також бере участь у проведення позавідомчого контролю якості лікування, що дозволяє забезпечити постійний моніторинг і оцінку діяльності лікувальних закладів і лікарів за показниками вартості лікування та кількості недоліків; залучати лікарів до формування та розробки стандартів лікування; зменшувати витрати коштів за рахунок раціонального призначення ліків і кількість побічних реакцій унаслідок прийому ліків.

ЛК забезпечує автоматизований контроль за дотриманням протоколів лікування, інформує головних лікарів і подає матеріали на атестаційні комісії, бере  участь у засіданнях контрольно-експертних комісій УОЗ.

За словами Сергія Миколайовича, проблемними питаннями в співпраці лікувальних закладів та Лікарняної каси є недотримання лікарями наказів УОЗ щодо використання в лікувальному процесі локальних клінічних протоколів (практика подвійних стандартів при лікуванні пацієнтів, які перебувають у ЛК і решти населення, хоча лікування згідно протоколів не є дешевим); необгрунтована відмова медичних працівників у забезпеченні медикаментами за рахунок ЛК, особливо у вихідні дні, вечірні години, несвоєчасне замовлення ліків і розхідних матеріалів, небажання вести їх облік; багато звернень членів ЛК стосуються благодійних внесків, які вони вимушені сплачувати у лікувальних закладах; відсутність мотивації щодо надання якісної медичної допомоги, зацікавленість у співпраці з фармацевтичними фірмами та аптечними установами; нераціональне використання бюджетних і позабюджетних коштів в зв’язку з призначенням другорядних лікарських засобів із недоведеною ефективністю.

З метою соціального захисту медичних працівників на випадок захворювання головним лікарям доцільно сприяти їх вступу та поновленню в ЛК (всього перебуває 17226 медпрацівників – 67% від загальної кількості).

С. М. Грищук наголосив на необхідності активізації співпраці сімейних лікарів із Лікарняною касою, а також дотриманні протоколів лікування.

-Для покращення якості надання медичної допомоги та рівня дотримання протоколів необхідна активніша участь головних і позаштатних  спеціалістів, заступників головних лікарів із лікувальної роботи та автоматизований моніторинг (за допомогою програм ЛК) стану дотримання протоколів при лікуванні не лише членів ЛК, а й усього населення, – зауважив заступник виконавчого директора.

Виступ С. М. Грищука активно обговорювався присутніми.

За словами начальника управління охорони здоров’я Олександра Михайловича Торбаса, враховуючи недостатнє фінансування медичної галузі, Лікарняні каси слід розглядати як цивілізований шлях вирішення питання медикаментозного забезпечення за рахунок солідарної участі населення.

Підтримав діяльність БО «Лікарняна каса Житомирської області» і головний лікар Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського Михайло Іванович Борщівський, адже 33 % усіх пацієнтів лікувального закладу, більшість яких – важкі та високозатратні, – члени Лікарняної каси. Розмір витрат на надання медичної допомоги для них не обмежується.

Хворі, які перебувають у ЛК, мають змогу завжди при  необхідності отримати весь спектр медичної допомоги у нашому та інших ЛПЗ, не залежно від наявності коштів. Це значною мірою зменшує соціальну напругу та кількість звернень до адміністрації лікарень щодо безкоштовного отримання медикаментів, – вказав заступник головного лікаря з амбулаторно-поліклінічної роботи Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського Сергій Іванович Шевченко.

Віктор Федорович Марченко – головний лікар Житомирської обласної дитячої лікарні акцентував увагу на тому, що є райони, де витрати на лікування членів ЛК перевищують надходження внесків до Лікарняної каси. Не дивлячись на це, завдяки солідарної участі населення організація забезпечує ліками всіх, хто у ній перебуває.

-Головні лікарі мають контролювати раціональне використання медикаментів, закуплених Лікарняною касою, – сказав Віктор Федорович.

Як зауважив головний лікар Попільнянської ЦРЛ Валерій Антонович Станіславчук, на лікування 1 хворого з бюджету виділяється 7 грн. на день, а члени ЛК, як правило, лікуються тільки за кошти ЛК. Тому потрібно розподілити бюджетне фінансування і на тих, хто перебуває в Лікарняній касі.

Після завершення обговорення було одноголосно прийняте рішення стосовно подальшого сприяння діяльності Лікарняної каси в області та звернення до голів районних і міських державних адміністрацій із проханням активізувати залучення громадян до перебування в БО   «Лікарняна каса Житомирської області».

Світлана Михалюк

Детальніше

#medi