Лікарняна каса Житомирської області | Archive | Грудень

Грудень, 2012

Муніципальна лікарняна каса міста Києва

27.11.2012 «Муніципальна лікарняна каса міста Києва» – що це таке і чим вона вигідна киянам?

Детальніше

Детальніше

«Лікарняна каса Полтавщини» надає дієву допомогу

17 грудня 2012 року під головуванням Михайла Винограда відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, на якому розглянуто питання, внесені до проекту порядку денного чотирнадцятої сесії обласної ради.

У роботі комісії взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль, начальники обласних управлінь і служб, керівники лікарняних кас області.

Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2012 рік та про обласний бюджет на 2013 рік депутатів поінформував начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Павло Кропивка. Зокрема зазначено, що прогнозований обсяг видатків на галузь охорона здоров’я збільшується від попереднього року на 115,2 млн. грн., або на 26,4 відсотки. Галузі передбачено цільові субвенції з державного бюджету: у 6,5 млн. грн. – на придбання витратних матеріалів для закладів охорони здоров’я та лікарських засобів для інгаляційної анестезії, у 7,2 млн. грн.. – на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, у 10,5 млн. грн. – на придбання медикаментів для швидкої медичної допомоги.

Програму економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2013 рік представив виконуючий обов’язки начальника Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олександр Полупан.

Депутати розглянули проекти сесійних рішень щодо прийняття цілісних майнових комплексів станцій та відділень екстреної (швидкої) медичної допомоги у спільну власність територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області; затвердження Порядку забезпечення препаратами інсуліну за рахунок цільових видатків обласного бюджету на забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий діабет у 2013 році та Порядку реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою у 2013 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою (інформували начальник управління майном обласної ради Сергій Сагайдачний та начальник Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак).

Дані проекти рішень депутати схвалили та рекомендували внести на розгляд сесії обласної ради.

Ґрунтовного обговорення набуло питання про діяльність благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини», міських і районних лікарняних кас області у 2012 році.

Досвідом роботи поділилися виконавчий директор благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини» Віталій Шевченко, директор благодійної членської організації «Міська лікарняна каса м. Комсомольськ» Борис Фрідман, виконавчий директор благодійної членської організації «Гадяцька лікарняна каса» Анатолій Київський, директор благодійної членської організації «Лубенська лікарняна каса» Олександр Сиченко та інші.

У перебігу відповідей на запитання депутати з’ясували, що на відміну від міських і районних лікарняних кас області, благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини» надає суттєву допомогу членам організації як на районному (міському), так і на обласному рівнях. За рахунок «Лікарняної каси Полтавщини» 50 її членів були обстежені, з них 37 проліковані в лікарняних закладах Києва. З 2004 року на обстеження та лікування членів «Лікарняної каси Полтавщини» використано майже 23 млн. грн.., 978 тис. грн. використано на придбання медичного обладнання для лікувальних закладів.

Заступник голови обласної ради Володимир Марченко, голова комісії Михайло Виноград, депутати Леонід Куроєдов, Катерина Орос зазначили необхідність розширення цієї соціально значимої організації, адже сьогодні до її складу входять 25570 громадян, що становить лише 1,7% населення області. На думку депутатів, важливу роль у цьому процесі мають відіграти органи місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування.

У ході засідання депутати підтримали укладення трудового контракту з Віктором Сколотою на посаду головного лікаря Гадяцького обласного туберкульозного санаторію, продовження терміну дії трудових контрактів з начальником Лубенського обласного госпіталю інвалідів Великої Вітчизняної війни Віктором Кравецьким, завідуючим Кременчуцьким медичним комунальним підприємством по профілактичній дезінфекції №1 Анатолієм Непийводою, завідуючим Кременчуцьким медичним комунальним підприємством по профілактичній дезінфекції №2 Анатолієм Малюком, розглянули звернення до комісії, погодили план роботи комісії на 2013 рік.

Детальніше

Детальніше

Білопільській благодійній організації «Лікарняна каса» – 10 років

Білопільській благодійній районній організації «Лікарняна каса» виповнилося 10 років від дня її заснування.

Всі ці роки організація працює за чітко визначеними, перевіреними практикою правилами. Принцип взаємодопомоги надає можливість кожному члену каси користуватися підтримкою інших платників.

У своєму житті ми сплачуємо кошти в різні фонди, нерідко не знаючи шлях їхнього подальшого використання. У лікарняній касі благодійні внески використовуються за прямим призначенням – на лікування членів каси, і кожен з них може легко перевірити використання своїх внесків. Оборот коштів у касі – безперервний: сплачують благодійні внески–кошти витрачають на закупку медикаментів,–люди лікуються,отримуючи призначені медикаменти тощо.

Десять років поспіль лікарняна каса успішно працює на ринку надання фінансових послуг у галузі медицини і тому вже не є новачком цій своїй справі. Правлінням відповідно до Статуту організації передбачено реалізацію програмз основних напрямків діяльності. Виконавча дирекція здійснює поточну роботу організації. Наглядова рада –контролюючий орган, який представлений громадськістю. Вищим органом управління є конференція.

Лікарняна каса працює стабільно, виконуючи статутні завдання, надає допомогу своїм членам під час лікування й впевнено дивиться у завтрашній день. До речі, сьогодні лікарняні каси успішно працюють в європейських країнах, де, як відомо, є і страхова медицина.

Районна організація забезпечує членів каси ліками вітчизняного та імпортного виробництва, які сертифіковані в Україні. На кожний медпрепарат у благодійній організації є відповідний сертифікат якості ліків від виробника. Діють такі програми: «Стаціонарне лікування» (як у центральній районній лікарні, так і в обласній), «Денний стаціонар» (у районі), «Амбулаторне лікування» (у районі та області). Сума членських внесків залишається стабільною – на рівні від 18 до 25 грн. на місяць. Із червня 2008 року розмір членських внесків не збільшувався.

Детальніше

Детальніше

#medi