Лікарняна каса Житомирської області | Archive | Травень

Травень, 2016

“Пульс” №22 – 02.06.2016 р. – подяка Г.І.Закалюжна

З НАШОЇ ПОШТИ

Доброго дня, шановна редакціє!

Пишу вам, щоб на сторінках газети «Пульс» висловити щиру подяку медичним працівникам Ружинської центральної районної лікарні – за їх чуйність, надзвичайну людяність та дійсно високий професійний рівень.

На жаль, доводиться з прикрістю констатувати, що недуга не обирає час і місце – іноді долає й посеред ясного дня та гарної розмови. Як це трапилось зі мною нещодавно. Так от хочу сказати, що медична бригада «екстреної» допомоги прибула за викликом із Ружина до Огіївки, де на той час я саме перебувала, за якихось двадцять хвилин. І це – розбитими сільськими шляхами! З якою співчутливістю та турботою поставилась до мене фельдшер Качур Валентина Іванівна – крім того, що самовіддано рятувала мене, прикладаючи всіх зусиль, щоб допомогти хворій людині, ще й усю дорогу до районної лікарні тримала за руку. Повірте, це дорого вартує – надто за нинішніх жорстких і часто жорстоких часів – от така людська увага.

Коли ж мене привезли до лікарні, я – навіть перебуваючи в важкому стані – відначила, наскільки швидко, з великою професійною майстерністю діяв завідуючий реанімаційним відділенням Буденчук Олександр Анатолійович. Тож Вам, шановний лікарю, щира подяка за те, що стоїте на сторожі життя та здоров’я людей, що підтримуєте своєю щоденною, невтомною працею цю найвищу цінність, що готові прийти на допомогу в найскрутнішу годину.

Також найсердечніша подяка за моє врятоване життя медсестрам та молодшому медичному персоналу відділення – носіям милосердя, добра та любові, адже, крім надання хворим медичної допомоги, вони ще й психологічно їх підтримують. Хоча працювати їм доводиться – через недостатнє фінансування медицини – в непростих умовах. Отож Лиса Тетяна Володимирівна, Первушина Ольга Григорівна, Ковальська Катерина, Григорчук Наталія Іванівна, Буденчук Лариса Іванівна, Зінчук Оксана Миколаївна, Кучерук Світлана Іванівна, Куничук Галина Анатоліївна – вам доземний уклін за відданість своїй справі. Ваша невтомна праця дуже потрібна людям.

Велику вдячність хочу висловити працівникам благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» та – особливо – тим, хто створив її. Повірте, допомогу «Лікарняної каси» переоцінити важко – це я вам кажу, як людина, котра, вже тривалий час серйозно лікуючи свою хворобу серця, щоразу при зверненні до лікарів отримує від цієї благодійної організації медикаменти. Так, під час лікування в Ружинській ЦРЛ про це оперативно потурбувалась лікар-експерт закладу Первушина Галина Андріївна – за що їй щире людське спасибі.

Тож усім – кого бачу, з ким спілкуюсь – раджу вступити до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області». Бо ж, наприклад, людині з хворим серцем двічі на рік необхідно стаціонарно проліковуватись – а це щоразу коштує три-чотири тисячі гривень. Завдяки ж «Лікарняній касі» оцими фінансовими питаннями родина не обтяжується.

Отже, любі друзі – медпрацівники Ружинської ЦРЛ, працівники «Лікарняної каси», прийміть найщирішу вдячність за вашу благородну працю – саме для неї завжди були, є і будуть актуальними такі поняття, як доброта, гуманність благородність і професіоналізм. Ви даруєте людям найдорожче – здоров’я, віру та надію. Шлю низький уклін вам і бажаю, щоб сторицею поверталось до вас добро, дароване людям. Завдяки вашій турботі та професійній майстерності у хворих з’являється віра та надія на одужання – і це найголовніше. Побільше вам щастя й терпіння – особливо на роботі. Спасибі вам, наші дорогі, за те, що не відмовляєте нам у своїй допомозі й підтримці. Нехай у ваших домівках завжди панують щастя і мир. Міцного здоров’я, благополуччя і добра вам та родинам!

З повагою до своїх рятувальників та щирим визнанням

їх високого професіоналізму – Галина Іванівна Закалюжна,

 селище міського типу Новогуйвинське

Житомирського району.

 

 

Детальніше

“Пульс” №21 – 26.05.2016 р. – подяка С.С.Лизогуб

З НАШОЇ ПОШТИ

Доброго дня, шановна редакціє!

На сторінках вашої газети хочу розповісти про людей, котрим завдячую не лише здоров’ям, а й самим життям.

Прикрий випадок трапився зі мною на початку квітня – стало мені дуже зле. З’ясувалось, що через харчове отруєння сталась інтоксикація організму. Тож звернувся по медичну допомогу до Ружинської центральної районної лікарні – отримав її на дійсно високому рівні.

Госпіталізували мене на стаціонарне лікування. Й оскільки я перебуваю в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області», дякуючи їй, мені надавали всі необхідні медикаменти безкоштовно, за її рахунок здійснювали потрібні обстеження. Таким чином – завдяки спільним зусиллям лікарів та «Лікарняної каси» – мене, як мовиться, поставили на ноги вже за кілька днів.

Тож хочу щиро подякувати Помирляну Антону Івановичу, котрий надзвичайно чуйно й турботливо, немов рідного сина, лікував мене, та лікарю-експерту «Лікарняної каси» в Ружинській ЦРЛ Первушиній Галині Андріївні, яка ретельно слідкувала за лікувальним процесом та забезпечувала його всіма необхідними препаратами. Також сердечна вдячність, звісно, всьому середньому та молодшому медичному персоналу інфекційного відділення – за їх старанність, доброту й турботу. Хочу всім побажати – лікарям, медсестрам, працівникам «Лікарняної каси» – добра, здоров’я, сили й наснаги на щоденну працю, всього тільки найкращого!

Мені добре відомо, наскільки нелегко зараз медицині, адже, будучи сільським головою Крилівки та Ярославки, знаю проблеми галузі – особливо ж сільської. На території нашої сільської ради два ФАПи – фінансування їх бажає бути кращим, а працювати фельдшерам доводиться дуже багато – бо ж населення переважно глибоко похилого віку. Тож, дорогі наші медпрацівники – Ружинської центральної районної лікарні, благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», всіх лікувальних закладів Житомирщини – щиро вам дякую від свого імені та імені всіх, кому ви самовіддано допомагаєте, за вашу невтомну працю. Бажаю не розчаровуватись в обраній справі, гарних заробітків, міцного здоров’я, терпіння та віри в краще. Нехай щастить вам у житті й Господь хай завжди буде з вами!

Зі щирою повагою до наших медпрацівників –

Лизогуб Сергій Степанович, Ружин.

Детальніше

“Пульс” №21- 26.05.2016 р. – подяка Н.О.Тарасюк

З НАШОЇ ПОШТИ

Доброго дня, шановна редакціє газети «Пульс»!

Пише вам Тарасюк Наталія Олегівна з села Вертокиївка Житомирського району.

Нещодавно лікувалась я в гінекологічному відділенні Житомирської ЦРЛ – на жаль, доводиться досить часто звертатись сюди за допомогою, бо, хоч і молода, проте недуги на вік не зважають. І хочу сказати, що, приходячи сюди з якимись певними проблемами, завжди отримую потрібну мені допомогу найвищого рівня. Більше того – не бувало такого, щоб довелось чекати, поки прийде лікар мене оглянути, розпитати, з чим прийшла до них (як, не раз доводилось чути від своїх «сестер по нещастю», буває в інших лікувальних закладах). Тому щиро від усієї душі дякую завідуючому відділенням та своєму лікуючому лікарю Самборському Володимиру Миколайовичу – за надзвичайне розуміння своїх пацієнток, щире співчуття їм та велику готовність прийти на допомогу – часто незважаючи й на власне самопочуття. Такого лікаря, повірте, ще пошукати треба – і навряд, чи знайдеш. Я Вам, Володимире Миколайовичу, від усього серця бажаю добра, здоров’я та всіх земних благ!

Крім того – велика вдячність старшій медсестрі цього відділення та всьому середньому й молодшому медичному персоналу. Адже кожна з них надзвичайно старанна й працьовита – тому й комфортно тут пацієнткам, спокійно й тихо. До нас ставляться чуйно й дуже по-людяному – а це в нинішні часи, погодьтесь, дорогого коштує. Тож хотіла б усім їм побажати й самим бути здоровими. Наснаги вам та терпіння!

Також хочу подякувати й іншим спеціалістам цього профілю, котрі працюють у районній лікарні: Тетяні Олексіївні Тимошенко, Володимиру Миколайовичу Мельнику, Олександру Миколайовичу Данищук та Леоніду Григоровичу Капельнику. Якось довелось мені й до них звернутись – щиро вдячна їм за допомогу й бажаю, аби витрачені сили Бог повертав сторицею.

А ще хочу сказати гарне слово на адресу благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області». В ній я перебуваю вже досить давно – років, напевно, шість. І скільки лікувалась – і в гінекологічному відділенні, й із іншого приводу – всіма медикаментами мене забезпечувала «Лікарняна каса». То не порівняти – суму щомісячного внеску й витрачені нею на моє лікування кошти! Якщо порахувати, скільки загалом я заплатила щомісячних добровільних пожертвувань і скільки «Лікарняна каса» витратила на мене впродовж усіх цих років – різниця дуже велика. Багато хто говорить, мовляв, чого буду платити внески щомісяця – натомість ці гроші складу й назбираю для подібних потреб. А я скажу так, що за стільки років так і не змогла з жодної зарплати навіть один раз відкласти цю невелику суму – розмір щомісячного платежу. Тим, у кого зарплати невеликі, це не вдасться, повірте.  А так я знаю, що, прийшовши до лікарні за допомогою, отримаю все, що треба для лікування, безкоштовно. Й не варто згадувати про Конституцію – мовляв, вона гарантує безоплатне лікування! Поки «Лікарняна каса» не потурбується, будете платити за все й купувати в аптеці медикаменти власним коштом! На сьогоднішній день, я вважаю, це велике благо для нашої області, що в ній є така благодійна організація. Хто це знає й розуміє, той оцінить такі переваги.

Тому всім, хто допомагає нам – лікарям, працівникам «Лікарняної каси» – щастя й здоров’я. Хай Бог дає вам сили!

 

ДОПОМОГА БО «ЛІКАРНЯНА КАСА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ» ПРИ СТАЦІОНАРНОМУ ЛІКУВАННІ – РЕПОРТАЖ ІЗ ЖИТОМИРСЬКОЇ ЦРЛ.

 

«ЧЕРЕЗ БРАК КОШТІВ Я КУПУВАТИ МЕДИКАМЕНТИ ЗАРАЗ НЕ МОЖУ – ЇХ МЕНІ НАДАЄ ЛК!» – ПАЦІЄНТИ КОРОСТИШІВСЬКОЇ ЦРЛ (ЧЛЕНИ ЛК) ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЛІКАМИ

Детальніше

На Житомирщині відзначили День пульмонолога України

Починаючи з 1997 р., 17 травня відзначають професійне свято — День пульмонолога. Хвороби органів дихання залишаються найбільш розповсюдженими в Україні, саме тому цей день є важливим як для лікарів-пульмонологів, так і для хворих.

Для світової спільноти хвороби органів дихання є глобальною проблемою охорони здоров’я насамперед унаслідок їх значної поширеності серед працездатного населення, постійного прогресування, частого поєднання різних патологій легень та обтяжливого впливу на супутні захворювання.

Хвороби органів дихання залишаються найбільш розповсюдженою патологією в структурі захворюваності населення України.

За словами обласного позаштатного пульмонолога, завідувача пульмонологічного відділення Обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського Житомирської обласної ради Сергія Хвелося, за минулі роки в області знизилася смертність від пневмонії за рахунок втілення стандартизованих методів лікування, широкого застосування при лікуванні цієї патології в пульмонологічному відділенні ендоскопічних, ендоплевральних втручань, інтенсивних методів лікування. Значно зменшилися тривалість та вартість лікування хворих із загостренням хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) та бронхіальної астми в стаціонарі за рахунок небулайзерної терапії (отримують 70% пацієнтів із цією патологією).

В області впроваджений та успішно діє проект із забезпечення пацієнтів із ХОЗЛ та бронхіальною астмою, членів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» довготривалою базисною інгаляційною терапією, що зменшує кількість виходів на інвалідність та знижує смертність. Зменшився відсоток хворих на ХОЗЛ та бронхіальну астму зі значними порушеннями легенево-серцевої функції, що вказує на високу ефективність амбулаторної базисної терапії препаратами інгаляційних глюкокортикостероїдів.

У 2015 р. в пульмонологічному відділенні кількість пролікованих хворих становила 1901 особу, зменшився середній термін перебування хворого на ліжку за рахунок використання сучасних методів лікування (ендоскопічні, небулайзерна терапія та ін.). Протягом останніх років летальність внаслідок позагоспітальних пневмоній суттєво знизилася і є нижчою від загальнодержавної (таблиця).

Таблиця Захворюваність хворобами органів дихання (на 100 тис. населення)
Регіон Рік
2012 2013 2014
Житомирська область 11 267 11 259 10 852
Україна 16 017 15 873 15 053

У відділенні впроваджені такі сучасні методики діагностики пацієнтів із захворюванням органів дихання, як: діагностична фібробронхоскопія, діагностична фіброезогастродуоденоскопія при діагностиці хронічного кашлю, ангіопульмонографія, спірометрія, ультразвукове дослідження плевральних порожнин, плевральна пункція, рентгенологічне дослідження органів грудної порожнини, у тому числі мультиспіральна комп’ютерна томографія органів грудної порожнини.

Тут застосовують сучасні методики лікування, такі як: комбінована інгаляційна терапія, підбір оптимального бронхолітика під контролем реакції дихальних шляхів, вибір способу доставки аеро­зольних препаратів, санаційна і діагностична бронхоскопія, навчання пацієнтів із ХОЗЛ (самоконтроль, техніка і способи доставки медикаментів, профілактика загострень, реабілітація), антибіотикотерапія (зокрема із урахуванням результатів мікробіологічних досліджень), лікувальна фібробронхоскопія, небулайзерна терапія, фізіотерапія тощо.

Лікарі наголошують, що більшість захворювань органів дихання — інфекційного походження, і в запобіганні їм є багато спільного. Основні профілактичні заходи полягають в ізоляції здорових людей від джерела інфекції, знищенні заразного матеріалу в зовнішньому середовищі, посиленні опірності організму до захворювання. Цих самих заходів вживають і при загостренні хронічної легеневої хвороби. Особи, в яких з’являються нежить, кашель, підвищується температура тіла, є джерелом інфекції. Їм не можна виходити з дому, щоб не поширювати захворювання. Тим більше, вони не повинні користуватися громадським транспортом, відвідувати їдальні, кіно, магазини. Це шкодить їм самим і всім, хто їх оточує. Ретельне дотримання профілактичних заходів, свідома активна участь у них населення допоможе у запобіганні захворюванням органів дихання.

Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://oz.zt.gov.ua/

http://www.umj.com.ua/article/96103/na-zhitomirshhini-vidznachili-den-pulmonologa-ukraini

Детальніше

«Лікарняна каса» працює без порушень

На базі ДП «Баранівське ЛМГ» відбулось виїзне засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області». Головним питанням, яке розглянули, зокрема, учасники зібрання, був звіт ревізійної комісії щодо перевірки фінансово-господарської діяльності організації протягом 2015 року, з яким виступив голова ревізійної комісії В.І. Хренов.

За словами доповідача, перевіркою, яка проводилась ревізійною комісією (в складі її голови – головного лікаря обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини В.І.Хренова – та членів ревізійної комісії: незалежного експерта Н.М.Короленко, головного бухгалтера обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини Н.С.Андрощук, головного бухгалтера обкому профспілки працівників охорони здоров’я Л.М.Драчевської, виконавчого директора БО «Лікарняна каса Житомирської області» В.С.Мишківського, головного бухгалтера БО «Лікарняна каса Житомирської області» Л.М.Пастушенко) згідно з планом роботи, порушень фінансово-господарської діяльності організації протягом 2015 року не виявлено.

Так, БО «Лікарняна каса Житомирської області», зареєстрована 27 липня 2000 року управлінням юстиції та включена до реєстру неприбуткових організацій та установ за кодом 0005 згідно з реєстраційною заявою №15291/10 від 14.08.2000 року, працює згідно зі Статутом, затвердженим зі змінами й доповненнями від 28.01.2004 року.

На момент перевірки для розрахунків відкрито п’ять  банківських рахунків (ЖРУ ПАТ КБ «Приватбанк», ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», ВАТ «Державний ощадний банк України», ПАТ «Західінкомбанк», ПАТ «УкрСиббанк»).  Залишки коштів на рахунках банків станом на початок нинішнього року склали 3 мільйони 797 тисяч гривень, що відповідає випискам банків та головній книзі. Доходи БО «Лікарняна каса Житомирської області» формуються за рахунок добровільних пожертвувань та безповоротної фінансової допомоги. Фінансовий план, штатний розпис складаються  виконавчою дирекцією  двічі на рік у розрізі витрат на основну діяльність та загальногосподарські потреби й затверджуються рішенням правління. Загалом же за підсумками роботи БО «Лікарняна каса Житомирської області» протягом 2015 року надходження (при запланованій сумі в 57 мільйонів 802 тисячі гривень) склали 58 мільйонів 394 тисяч гривень (причому 14 мільйонів гривень із усієї суми надходжень було сплачено в результаті роботи з 22 350 членами організації, в котрих склалась заборгованість по сплаті добровільних пожертвувань – їм протягом року надіслано 62 287 листів та 64 808 СМС-повідомлень).

Видатки на проведення основної діяльності БО «Лікарняна каса Житомирської області» за перевірений період склали 51 мільйон 636 тисяч гривень. У тому числі на придбання ліків та розхідних матеріалів видатки склали 49 мільйонів 402 тисячі гривень, на оплату вартості обстеження методами комп’ютерної, магнітно-резонансної томографії, дослідження добового моніторування АТ та серцевого ритму, лабораторні дослідження витрачено 1 мільйон 842 тисячі гривень (дослідження проводились у закладах ТОВ «НЛРЦ Асклепій», ТОВ «МЦ Асклепій Плюс», КУ ОМКДЦ, ТОВ «МЦ Новомед», ТОВ РАМ ДЦ, ТОВ «Медімпульс Плюс», ТОВ «Малікс-Мєд»), для надання матеріальної допомоги в зв’язку з проведенням контактної літотрипсії, на лікування та обстеження в медичних закладах України та області видатки склали 356 тисяч гривень, також за рішеннями правління була надана благодійна допомога ЛЗ на суму 36 тисяч гривень.

Загальна сума видатків, спрямованих на здійснення адміністративно-господарської діяльності за перевірений період становила 7 мільйонів 569 тисяч гривень, що складає 13% при плані 14,1% (що не перевищує встановленого показника 20% згідно з Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»). Видатки на адміністративно-господарську діяльність здійснювались згідно з кошторисом, нецільових витрат не виявлено.

Як відзначив голова ревізійної комісії В.І.Хренов, перевірка засвідчила, що станом на перше січня 2016 року в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області» перебувало 210 тисяч 409 громадян, що складає 16,7% від загальної кількості населення області (за даний період виключено 6 988 членів ЛК, померли – 4 734, відновилися в ЛК 1 155 громадян). Із них стаціонарно проліковані 31 885 осіб. Кількість їх порівняно з 2014 роком зменшилась на 2% – проте витрати у зв’язку зі зростанням цін на медикаменти та вироби медичного призначення збільшились на 31%. До того ж збільшилась на 18% порівняно з 2014 роком кількість пролікованих амбулаторно-поліклінічним лікуванням – у 2015 році цей показник становив 92 083 пацієнти, відтак збільшились на 44% й витрати. Також на 14,2% зросла порівняно з 2014 роком кількість обстежених пацієнтів – у 2015 році були обстежені 316 021 пацієнт на суму 6,8 мільйонів гривень, проте витрати зменшились на 19%.

Надходження лікарських засобів, виробів медичного призначення в лікувальні заклади протягом перевіреного періоду проводилась централізовано на підставі тристоронньої угоди (в даній угоді ЛК є  платником) «лікувальний заклад – постачальник – БО «Лікарняна каса Житомирської області», які укладені з ТОВ «ППФ Санітас», ТОВ «БаДМ», ТОВ «Вітамед», ТОВ «Юрія-Фарм», ТОВ «Діалог Діагностікс», ТОВ «Кампус Коттон Клаб», ПОГ «Фармлинк», ФОП М.Ю.Гужевніков, ФОП П.В.Назарчук. Основними критеріями вибору лікарських засобів та виробів медичного призначення є ціна, якість, оперативність доставки згідно з Положенням «Про визначення планових потреб та формування асортименту, цінової політики при закупівлі медикаментів». Наказом №30-ОС від 29.08.2011 року була створена постійна комісія з контролю за організацією оптових закупівель ліків та лікарських засобів. Звірки з постачальниками проводяться щоквартально.

Перевірка також підтвердила, що приміщення благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» орендується – договір оренди укладений із комунальним підприємством Житомирської обласної ради «Агенція з питань регіонального розвитку» (орендна плата та комунальні послуги сплачуються своєчасно). Також укладені договори оренди з 23 лікувальними закладами області, комунальним підприємством Житомирської обласної ради «Агенція з питань регіонального розвитку» та з комунальним підприємством Житомирської міської ради «Агентство з управління майном», де розташовані філії ЛК. Всі лікувальні заклади та комунальні підприємства надають рахунки на оплату оренди та комунальних послуг.

Отож благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» працює стабільно без порушень законодавчих актів, про що, як відзначив доповідач, і був складений відповідний акт.

Вікторія Паламарчук

Детальніше

#medi