Лікарняна каса Житомирської області | Archive | Квітень

Квітень, 2019

Дорогі друзі! Прийміть найщиріші вітання з Великоднем – світлим святом Воскресіння Господнього!

Великдень нагадує про справжні цінності, близькі для всіх нас. Це свято є свідченням того, що любов, добро та радість – основа щасливого життя кожної людини та суспільства в цілому.

Бажаємо, аби з освяченим у храмі кошиком та щирою молитвою у ваші оселі завітала Господня ласка. Нехай світле свято Великодня подарує всім міцне здоров’я, чистоту помислів і вчинків та успіхи у справах на весь рік. Хай ваше життя постійно перебуває у світлі Воскресіння Христового з непохитною вірою, глибокою надією та чистою любов’ю!

Христос воскрес! Воістину воскрес!

З повагою – виконавча дирекція благодійної організації

«Лікарняна каса Житомирської області».

Детальніше

X ювілейний Міжнародний медичний форум «Інновації в медицині – здоров’я нації»

відбувся нещодавно в Києві. Участь у зібранні взяли фахівці, діяльність котрих пов’язана з медициною – вчені та лікарі різних спеціальностей, керівники закладів охорони здоров’я різних форм власності, головні лікарі та їх заступники, розробники нових технологій і IT-програм, виробники та постачальники обладнання для медичних закладів і лабораторій, медичних товарів і фармацевтичних продуктів.

В рамках форуму кафедрою менеджменту охорони здоров’я Інституту післядипломної освіти НМУ імені О.О.Богомольця під керівництвом її завідувача, професора, д.мед.н. Валентина Дмитровича Парія була проведена «Школа керівника закладу охорони здоров’я». На початку зустрічі з доповіддю щодо змін підходів до фінансування спеціалізованої медичної допомоги виступив заступник міністра охорони здоров’я України Павло Анатолійович Ковтонюк.

В «Школі керівника закладу охорони здоров’я» взяли участь представники Житомирщини: директор виконавчий благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович Мишківський, заступник директора виконавчого БО «Лікарняна каса Житомирської області» Сергій Миколайович Грищук, головний лікар КНП «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання» Василь Миколайович Борис.

С.М.Грищук виступив перед зібранням із доповіддю «Досвід використання інформаційних технологій для управління якістю медичної допомоги в лікарні в частині фармакотерапії». Він детально розповів про розроблену фахівцями БО «Лікарняна каса Житомирської області» якісно нову автоматизовану систему управління якістю надання медичної допомоги та застосування її протягом майже 20 років діяльності Лікарняної каси. За його словами, ця модель успішно довела свою ефективність, тож її підходи можуть бути використані при впровадженні реформи фінансування спеціалізованого рівня медичної допомоги в частині оцінки якості та визначення оплати за надані медичні послуги.

В.М.Борис у своїй доповіді «Лікарня майбутнього – перші кроки» охарактеризував початок упровадження реформування галузі в закладах вторинного рівня надання медичної допомоги.

Загалом програма форуму була надзвичайно насиченою. Його учасники ознайомились із досягненнями світової та української медицини, нововведеннями, які чекають на лікарів і пацієнтів – працювали за науковою програмою та відвідали спеціалізовані виставки. Міжнародний медичний форум став гарною нагодою не лише почути про новинки, а й побачити їх на власні очі, протестувати й ознайомитись із особливостями практичного застосування.

Детальніше

ДОРОГІ ДРУЗІ! 23 КВІТНЯ О 15 ГОДИНІ

БО «ЛІКАРНЯНА КАСА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ» БУДЕ ПРОВОДИТИ

«ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ»

за адресою: м.Житомир, вул.Пушкінська, 1, центральний офіс БО «Лікарняна каса Житомирської області».

Відвідавши захід, ви зможете ознайомитись із роботою ЛК та задати питання щодо діяльності організації.

ЗАПРОШУЄМО ВАС НА «ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ»!

Детальніше

1 млн. 660 тис. лабораторних обстежень протягом 2018 року

виконала централізована клініко-діагностична лабораторія КУ «Обласна клінічна лікарня імені О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради. З них 45 825 – особам, котрі перебувають у благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області».

 

– Наразі відзначається зростання кількості членів ЛК, котрі звертаються за послугами до ЦКДЛ, – говорить її завідуюча Інна Миколаївна Іващенко. – Розширюється перелік лабораторних методів і досліджень, якими користуються пацієнти, які є членами ЛК.

 

 
Для пацієнтів, котрі перебувають у Лікарняній касі, за рахунок ЛК централізована клініко-діагностична лабораторія обласної клінічної лікарні імені О.Ф.Гербачевського здійснює такий спектр лабораторних обстежень:

– ТИРЕОЇДНА ПАНЕЛЬ: антитіла до пероксидази щитоподібної залози (АТПО, anti-ТРО), антитіла до тиреоглобуліну (АТТГ), тиреоглобулін  (ТГ), тиреотропний гормон  (тиреотропін, ТТГ), тироксин вільний (Т4 віл.), трийодтиронін вільний (Т3 віл.);

– ОНКОЛОГІЧНА ПАНЕЛЬ: онкомаркер підшлункової залози, жовчного  міхура (СА 19-9), онкомаркер яєчників  (СА 125), простат-специфічний антиген загальний (TPSA), простат-специфічний антиген вільний (FPSA);

– ІНФЕКЦІЙНА ПАНЕЛЬ:

  • ГЕПАТИТИ: HBsAg (австралійський антиген), сумарні антитіла до HCV;

– ІМУНОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ:

  • ПОКАЗНИКИ ЗАГАЛЬНОГО ІМУНІТЕТУ: сиворотковий імуноглобулін Е;

– БІОХІМІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ:

  • КЛІНІЧНА ХІМІЯ: аланінамінотрансфераза (АЛТ), аспартатамінотрансфераза (АСТ), гамма-глутаматтрансфераза (ГГТ), креатинфосфокіназа (КФК), лактатдегідрогеназа (ЛДГ), лужна фосфатаза (ЛФ), амілаза, білірубін загальний, білірубін прямий, тимолова проба, сечовина, сечова кислота, креатинін, білок загальний, альбумін, антистрептолізин-О (АСЛ-О) (кількісне визнечення), ревматоїдний фактор (РФ) (кількісне визначення), С-реактивний білок (СРБ) (кількісне визначення);
  • ПОКАЗНИКИ ЛІПІДНОГО ОБМІНУ: холестерин, тригліцериди, «Ліпопротеїди фракційно» (холестерин, тригліцериди, ЛПВЩ, ЛПНЩ);
  • ПОКАЗНИКИ ВУГЛЕВОДНОГО ОБМІНУ: глюкоза (кров);
  • ПАНЕЛЬ КОНТРОЛЮ АНЕМІЇ – залізо сироваткове, феритин;
  • СЕРЦЕВІ МАРКЕРИ – тропонін І;

– ГЕМАТОЛОГІЧНА ПАНЕЛЬ: загальний аналіз крові (додатково із автоматичним підрахунком на гемоаналізаторі), показники системи згортання крові (фібриноген. протромбіновий час, АЧТЧ, МНВ), визначення протромбінового часу (ПТЧ, МНВ);

– ЗАГАЛЬНОКЛІНІЧНА ПАНЕЛЬ: аналіз сечі (10 параметрів + мікроскопія), аналіз сечі за Нечипоренко, аналіз сечі за Зимницьким;

– ЦИТОЛОГІІЧНА ПАНЕЛЬ: мікроскопія урогенітального мазка (Ж), мікроскопія урогенітального мазка (Ч), мікроскопія соку простати, зішкріб на демодекс, назоцитограма, мікроскопія виділень із вуха, мікроскопія виділень із ротової порожнини, мікроскопія виділень із молочної залози.
– Співпраця з Лікарняною касою є плідною й триваючою, – засвідчує завідуюча централізованою клінікою-діагностичною лабораторією обласної клінічної лікарні імені О.Ф.Гербачевського Інна Миколаївна Іващенко. – Наразі розглядаються варіанти поглиблення й розширення надання лабораторних послуг для пацієнтів – членів ЛК. Адже, працюючи за напрямками: цитологічний, клініко-гематологічний, біохімічний, імуно-серологічний, бактеріологічний, лабораторія активно впроваджує нові методики діагностичних досліджень – у тому числі й скринінгові, вводить в експлуатацію нове обладнання – на порядок вище в плані точності й правильності лабораторної діагностики. Колектив лабораторії активно й регулярно бере участь у Програмах із контролю якості лабораторних  досліджень (за напрямками: біохімічні, гематологічні, імунологічні дослідження) – як у національних, так і європейських. Головною метою в діяльності лабораторії є забезпечення якісних стандартизованих лабораторних досліджень при реалізації політики сфери якості обласної клінічної лікарні імені О.Ф.Гербачевського.

Детальніше

“Міжнародні клінічні настанови — це алгоритми медичних рішень, за якими лікарі в усьому світі допомагають пацієнтам”

Невеличка інформаційна бімба для сімейних лікарів

На нашому порталі переклад українською 900 клінічних настанов для первинної ланки, які надали МОЗУ фінське медично-наукове товариство Duodecim: https://u.to/0Nf-FA.

Щоб отримати доступ, медичним працівникам достатньо зареєструватися. До речі, за деякими напрямками ці ґайдлайни стануть у пригоді не тільки лікарям первинної ланки — педіатрам, терапевтам та сімейним лікарям — а також вузькопрофільним спеціалістам.

Ці настанови можуть скеровувати лікаря, відповідно до діагнозу (наприклад, «Гіпертензія: обстеження та стартове лікування»), або симптому (наприклад, «кровохаркання», «задишка»), або ситуації (наприклад, «Діти та домашнє насилля»). Крім того, наявні настанови, присвячені таким загальним темам як вакцинація, паліативна терапія, раннє виявлення онкологічних захворювань, особливості спілкування лікаря з пацієнтами в різних клінічних випадках.

Чому це важливо?

Міжнародні клінічні настанови — це алгоритми медичних рішень, за якими лікарі в усьому світі допомагають пацієнтам. Вони створюються на основі багаторічних досліджень та досвіду величезної кількості людей.

Це потужна інформаційна база, де зафіксований оптимальний шлях лікування пацієнтів. Це опора лікаря й більша ймовірність для пацієнта отримати максимально ефективну допомогу. Це підвищення якості лікування.

Окремим наказом наша команда відкрила можливість українським лікарям користуватися міжнародними протоколами. Тут можна подивитися джерела міжнародних клінічних настанов, які рекомендує МОЗ України: https://goo.gl/Jo18y3.

А клінічні настанови від товариства Duodecim були надані МОЗУ англійською мовою та розміщені й перекладені українською на сайті. Настанов багато, тож частина перекладу ще не вичитана експертами — це також позначено на сайті. Зверніть увагу, коли будете користуватися.

Настанови базуються на результатах наукових досліджень з високим рівнем доказовості та будуть регулярно оновлюватися.

На данном изображении может находиться: текст
Детальніше

Крапельниці та уколи для профілактики хвороб серця – та інші міфи про захист серця

На данном изображении может находиться: текст
Уляна Супрун

Бажання захистити своє серце
Використання засобів з недоведеною ефективністю

В Україні кардіопротектори за популярністю поступаються лише нейро- та гепатопротекторним препаратам.
Згідно з результатами аналізу продажів ліків, метаболічні кардіопротектори за об’ємами продажів у 2017 році входять в трійку лідерів (920 млн гривень) — https://bit.ly/2Ve3iBg.

Це чималі витрати. Але чи дійсно вони виправдані?

На жаль, під приставкою “протектор”, зокрема “кардіопротектор” часто продають препарати з недоведеною ефективністю. Або ще одна проблема — препарати, які є ефективними лише при певних станах, купують пацієнти, яким вони насправді непотрібні.

Як не потрапити в оману міфів, які народжені маркетингом, некомпетентністю або ж зіпсованим телефоном? Запитали в кардіолога Larisa Mischenko

Руйнуємо поширені міфи щодо підтримки роботи серця та серцево-судинної системи. Дочитайте до кінця — там поради, як справді піклуватися про здоров’я серця, щоб захистити його від можливих катастроф. Обов’язково поділіться зі своїми близькими.

 Міф: Профілактичний курс крапельниць та уколів підтримує серце і допомагає запобігти ускладненням

 Реальність: Передусім, внутрішньовенні та внутрішньом’язеві ін’єкції — це спосіб швидкої «доставки» ліків до організму, який має використовуватись при важких та невідкладних станах. Тому абсолютно неприпустимо без нагальної потреби застосовувати внутрішньом’язеві, а тим більше, внутрішньовенні ін’єкції та крапельниці.

По-друге, найбільш поширені в нашій країні, так звані кардіопротектори (морфолінієва сіль тіазотної кислоти, солі аргініну, мельдоній та інші) відносять до лікарських засобів без доведеної ефективності. Це означає, що в теперішній час відсутні або вкрай обмежені докази їх клінічної та прогностичної ефективності у хворих на серцево-судинні захворювання і саме тому, ці ліки не внесені до сучасних міжнародних та національних рекомендацій і протоколів лікування серцево-судинних захворювань.

 Міф: Якщо ліки визнали допінгом, значить вони діють

 Реальність: Лікарські засоби, які оптимізують обмін речовин в міокарді, безпосередньо в період їх застосування призводять до більш раціонального енергоутворення в клітинах різних органів, що сприяє більш ефективній роботі серця в тому числі.

Саме ці властивості деяких кардіопротекторів, зокрема мельдонію, всупереч правил іноді використовують спортсмени, щоб досягти кращих результатів (https://bit.ly/2CRYMky).

Проте варто пам’ятати, що кардіпротекторні ефекти цих препаратів проявляються безпосередньо під час їхнього застосування. Даних на користь тривалого захисту від розвитку інфаркту міокарду або інших серцево-судинних ускладнень не існує.

 Міф: Для захисту мого серця я постійно приймаю аспірин

 Реальність: Ацетилсаліцилова кислота (аспірин — це торгова назва оригінального препарату) є дієвим захистом від серцево-судинних захворювань у пацієнтів з ішемічною хворобою серця, з перенесеним інфарктом міокарда або ішемічним мозковим інсультом або з атеросклеротичним захворюванням периферичних артерій.

Водночас за відсутності зазначеної патології, з метою первинної профілактики, аспірин не рекомендований до застосування. Результати останніх досліджень показали, що у пацієнтів без анамнезу ІХС та атеросклеротичних захворювань периферичних артерій ризик розвитку шлунково-кишкових кровотеч суттєво перевищує потенційну користь щодо запобігання серцево-судинних катастроф (https://bit.ly/2wpvntZhttps://bit.ly/2pdTLvAhttps://bit.ly/2PiNtFA).

Тому, не довіряйте рекламі, яка закликає захистити серце препаратами ацетилсаліцилової кислоти, тільки лікар може вирішити доцільність її тривалого застосування у кожного конкретного пацієнта.

 Міф: Краще періодично проходити курс лікування, підтримувати серце, ніж постійно приймати таблетки

 Реальність: Безумовно, кожен з нас прагне обійтись без регулярного вживання ліків.
І це дійсно можливо при лікуванні гострих захворювань, як наприклад бронхіт або цистит, коли короткостроковий курс терапії призводить до повного одужання.

Проте лікування більшості хронічних захворювань передбачає тривалий — протягом довгих років — прийом ліків, які покращують не тільки самопочуття хворого, а й запобігають розвитку важких ускладнень, що загрожують життю.

Саме така ситуація складається з лікуванням більшості захворювань серцево-судинної системи. На жаль, сьогодні ми не можемо вилікувати гіпертонічну хворобу або ішемічну хворобу серця, проте ми можемо утримувати артеріальний тиск в межах норми та сповільнити прогресування захворювань завдяки оптимально підібраній для кожного пацієнта медикаментозній та немедикаментозній терапії.

Що таке реальна кардіопротекція або як насправді захистити серце?

Ця інформація може розчарувати людей, які звикли або покладатися на тезу «мене хвороби обійдуть» або, навпаки, вдаватись до чисельних невиправданих обстежень та «курсів лікування». Але найкращий метод захистити своє серце — це здоровий спосіб життя.

 Раціональне здорове харчування — щоденний раціон має містити 50% овочів і фруктів, 25% «здорових» білків (нежирні види м’яса, бобові) та 25% цільнозернові продукти, які є джерелами клітковини. Тамуйте спрагу та вживайте переважно питну воду, уникайте солодких напоїв (https://bit.ly/2FHF4v1).

 Регулярна фізична активність має становити для дорослих 150 хвилин на тиждень, якщо ви обираєте помірну інтенсивність навантаження, або 75 хвилин на тиждень — в разі інтенсивних фізичних вправ (https://bit.ly/2W8YPzV).

 Якщо у вас надлишкова вага або ожиріння (кожен може легко розрахувати свій індекс маси тіла та з’ясувати свій статус https://bit.ly/2UnbCS6) — знижуйте вагу за рахунок обмеження калорійності їжі та спорту.

 Якщо у вас цукровий діабет, критично важливим є дотримання здорового способу життя (зокрема, попередніх порад). А також, регулярний прийом цукрознижуючих препаратів за рекомендацією лікаря. До речі, при діабеті 2-го типу препаратом першого вибору є метформін, який включено в програму «Доступні ліки»: https://bit.ly/2uCK9gJ

 Відмова від куріння для багатьох є вкрай важким завданням. Натомість, це один з
найефективніших методів захисту судин і серця. Якщо не можете подолати залежність самотужки — звертайтеся за порадою до лікаря.

 Якщо у вас артеріальна гіпертензія (гіпертонічна хвороба), дієвим методом зниження артеріального тиску та запобігання ускладнень є дотримання здорового способу життя з одного боку, та регулярна (постійна) медикаментозна терапія, з іншого.

Препарати, які знижують тиск водночас чинять позитивний вплив на серце. Разом із лікарем ви маєте прагнути досягти тиску менш, ніж 140 / 80 мм рт.ст., саме такий рівень забезпечує максимальний захист від інфаркту міокарда, мозкового інсульту та інших важких ускладнень артеріальної гіпертензії (https://bit.ly/2Co4z3w).

 Якщо лікар визначив у вас високий ризик ускладнень, він має призначити вам ліки для запобігання та сповільнення розвитку атеросклерозу, так звані статини. Як і антигіпертензивні препарати, статини призначаються на постійній основі й застосовуються регулярно — тільки в такому випадку вони здатні захистити серце від катастрофи (https://bit.ly/2W8YPzV).

Детальніше

Відбулось засідання лікарів-експертів філій благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»

Учасники зібрання розглянули та обговорили низку питань стосовно діяльності організації, першим із яких було – аналіз роботи ЛК впродовж трьох місяців 2019 року. За цим питанням виступив директор виконавчий БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович Мишківський. Він, зокрема, повідомив, що станом на 01.04.2019 року в області нараховувалось 208 678 членів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», що складає 17% від загальної кількості населення. З початку 2019 року до організації долучились 1 852 особи нових членів ЛК. За показником вступу до ЛК лідирують місто Житомир, Новоград-Волинський район, місто Коростень, Овруцький та Коростишівський райони. Найбільша кількість членів Лікарняної каси – в містах Житомир, Бердичів, Коростень та в Новоград-Волинському районі. В Народицькому, Брусилівському, Ружинському районах відзначається низька активність залучення населення до Лікарняної каси. Відповідно в цих же районах і найменша кількість осіб, котрі перебувають в ЛК.

– Лікарям-експертам філій ЛК необхідно активніше працювати над залученням мешканців області до Лікарняної каси, – наголосив Володимир Станіславович, – адже для того, щоб покращити забезпечення членів ЛК якісною медичною допомогою, ми запровадили в 2018 році низку заходів: збільшили кількість нозологій та перелік лікарських засобів при амбулаторному лікуванні, розширили мережу відпускання ліків для амбулаторного лікування – за рецептами ЛК медикаменти та вироби медичного призначення відпускають 222 аптеки та аптечні пункти, поглибили співпрацю з ОКЛ імені О.Ф.Гербачевського та приватною лабораторією «INVIVO» – це суттєво покращило доступність членів ЛК до високоспеціалізованих методів інструментальної і лабораторної діагностики. Для зменшення банківської комісії членами Лікарняної каси при сплаті щомісячних добровільних пожертвувань ми активно орієнтуємо населення на здійснення електронних платежів. Також при лікуванні гострих бронхітів та дорсопатій (остеохондроз) внесено зміни у контексті доказової медицини. Впроваджено зміни й у переліках ліків, які забезпечуються за рахунок ЛК при амбулаторному та стаціонарному лікуваннях – пріоритет надано препаратам за принципом «ціна-якість». Тобто забезпечення надання якісної медичної допомоги мешканцям області, котрі перебувають у Лікарняній касі – основа нашої діяльності й ми докладаємо всіх зусиль для вирішення цього питання.

Заввідділом аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх поінформувала про стан надання медичної допомоги членам ЛК за 2 місяці 2019 року. Так, упродовж цього періоду за рахунок Лікарняної каси надали медичну допомогу в 90 190 випадках на суму 11 842 136 грн. Проліковано 31 135 членів ЛК (стаціонарно – 9 056, амбулаторно-поліклінічно – 22 079 пацієнтів). Обстежено 56 719 членів ЛК на суму 1 635 176 грн. За 2 місяці 2019 року видано 12 направлень членам ЛК для отримання медичної допомоги в лікувальних закладах м. Києва через ВГО «Асоціація Лікарняних кас України».

Проблемним питанням залишається заміна при планових оперативних втручаннях антибіотикопрофілактики антибіотиколікуванням, необґрунтоване застосування високовартісних антибіотиків, невикористання ступеневої терапії. Антибіотики для профілактики і лікування призначаються в більшості випадків емпірично, не завжди дотримуються оптимальні терміни антибіотикотерапії (деякі препарати призначаються вкінці лікування, перед виписуванням хворого зі стаціонару, або ж – у багатьох випадках – одночасно декілька антибіотиків тривалим курсом).

Питання членів ЛК за телефоном «гарячої лінії» з медичних питань (51 звернення) протягом 2 місяців в основному стосувались оплати щомісячних добровільних пожертвувань, заборгованості, вступу до ЛК, сплати комісійних у банки. Збільшилась кількість питань стосовно призначення лікарями медикаментів, які відсутні в протоколах лікування.

– Необхідно активніше співпрацювати з лікарями медичних закладів, нагадуючи їм про дотримання протоколів лікування, – наголосила Р.В.Артюх, – це сприятиме наданню якісної медичної допомоги членам Лікарняної каси.

Затим лікарі-експерти філій ЛК, котрі брали участь у циклі тематичних лекцій «Актуальні питання управління якістю медичної допомоги», проведених нещодавно фахівцями кафедри менеджменту охорони здоров’я НМУ імені О.О.Богомольця, представили пропозиції щодо покращення надання пацієнтам – членам Лікарняної каси – якісної медичної допомоги згідно з засадами доказової медицини: лікар-експерт філії ЛК в Чуднівському районі Анатолій Ростиславович Скриваник – щодо частоти застосування антибіотиків при ГРВІ, лікар-експерт філії ЛК в Черняхівському районі Ірина Олексіївна Ніколайчук – призначень на обстеження гормонів щитовидної залози, лікар-експерт філії ЛК в обласному медичному центрі вертебрології та реабілітації Ольга Петрівна Лейченко – застосування внутрішньовенних крапельних ін’єкцій при дорсопатіях в амбулаторних умовах.

Заступник директора виконавчого Сергій Миколайович Грищук зауважив, що слухачі курсів отримали не просто нові знання, а й науково обгрунтовані можливості мати результати цих знань, втіливши їх у життя. Необхідно аналізувати отриману інформацію й доносити її до лікарів медичних закладів, комбінуючи метод вольового інформування з навчальним, комунікативним.

– Наразі в Україні існує адміністративно-командний підхід до забезпечення якості медичної допомоги, який потрібно замінити на принцип управління процесом. Механізмами управлінської дії повинні виступити програма безперервного поліпшення якості, самооцінка організації, система організації, система освіти, клінічний аудит, – наголосив, підсумовуючи зібрання, директор виконавчий Володимир Станіславович Мишківський. – Використання додаткових навичок із управління якістю медичної допомоги, ризиками, фінансами та ресурсами потребує вибудування лікарями-експертами ЛК чіткої системи цієї роботи, в тому числі – з лікарями на місцях. Головне у впровадженні – систематичність. Роз’яснювальна робота як серед медпрацівників, так і серед пацієнтів, котрі перебувають у Лікарняній касі, залишається одним із основних пунктів діяльності лікарів-експертів ЛК. Адже наше головне завдання – забезпечення надання якісної медичної допомоги.

 

 

Детальніше

Дорогі друзі! 23 квітня о 15 годині БО «Лікарняна каса Житомирської області» буде проводити «День відкритих дверей» 

за адресою: м.Житомир, вул.Пушкінська, 1, центральний офіс БО «Лікарняна каса Житомирської області».
Відвідавши захід, ви зможете ознайомитись із роботою ЛК та задати питання щодо діяльності організації.
ЗАПРОШУЄМО ВАС НА «ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ»!

Детальніше

Доброго дня бажаю всім, хто читає зараз мій лист! Пишу сьогодні, щоб подякувати працівникам БО «Лікарняна каса Житомирської області»,

котрі у важку хвилину хвилину не просто прийшли на допомогу, а фактично повністю замінили моїй дитині мене, матір.

А було все так. В той момент, про який зараз розповідаю, я була далеко від дому. Але хвороба така підступна – вона не вибирає час: у моєї дитини лопнув апендикс. Що мені робити – бігти за сотні й тисячі кілометрів? А моїй дитині до кого звернутись? Хто допоможе, розрадить і порадить? Зателефонувала я до центрального офісу Лікарняної каси, з’ясувала всі моменти, які мене цікавили щодо операції й подальшого лікування. Працівники ж центрального офісу скерували дії лікаря-експерта Лікарняної каси в Брусилівському районі й ЛК замінила тоді моїй дитині все і всіх – і маму, й тата. От уже й справді: не раз так буває, що все складається погано, в хороше вже не віриш, і раптом відбувається щось чарівне, і життя щасливо змінюється! Так от у цьому випадку оте чарівне – готовність прийти на допомогу, відданість обраній справі, надзвичайна людяність та співчутливість – якості, які проявили працівники БО «Лікарняна каса Житомирської області» до моєї дитини. За це я, як мати, їм щиро й від усієї душі вдячна!

Загалом у ЛК перебуваю вже понад 15 років. Попервах якийсь час була в організації сама, а згодом і дітей «вступила». Плачу за них щомісячні добровільні пожертвування – нехай буде впевненість, що в разі чого – не дай, Боже, яке захворювання чи травма – ми будемо забезпечені необхідною медичною допомогою за рахунок Лікарняної каси. Й за ці роки не раз користувалась допомогою ЛК. Було – дробили мені камінці в нирках. А то двосторонню пневмонію мала – в реанімації перебувала, затим іще тривалий час лікувалась. Травму хребта свого часу отримала – періодично лікуюсь. Й усе – за рахунок Лікарняної каси. Лікар-експерт філії ЛК в Брусилівському районі Олександра Іванівна Осадчук щоразу з увагою вивчає історію хвороби й пильнує, аби лікування призначалось за протоколами – відтак необхідні медикаменти отримую від ЛК.

Скажу так, що кожен може вважати удачею, якщо йому за життя лише один раз випаде серйозне випробування. Якщо ж оці випробування раз-по-раз зустрічаються – краще, як мовиться, «перестрахуватись» й убезпечити себе від таких «вибриків» долі. Тому всім раджу не зволікати – вступити до Лікарняної каси. Береженого, як мовиться, й Бог береже! А Лікарняна каса – прийде на допомогу.

З повагою – Бабич Оксана Миколаївна з Брусилівського району.

Квітень 2019 р.

Детальніше

#medi