Лікарняна каса Житомирської області | Archive | Липень

Липень, 2019

Відбулось засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»

яке провів голова правління – д.мед.н., професор Валентин Дмитрович Парій.

Зібрання відбулось на базі КУ «Обласна клінічна лікарня імені О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради, головний лікар якої Богдан Богданович Леськів перебуває в складі правління Лікарняної каси. Він повідомив гостей, що установа є центром надання спеціалізованої висококваліфікованої медичної допомоги населенню Житомирщини й забезпечує практично всі види високоспеціалізованої сучасної медичної допомоги. Консультативно-діагностична поліклініка потужністю 1000 відвідувань на день здійснює прийом пацієнтів за 42 лікарськими спеціальностями. Стаціонар представлений 14 хірургічними та 9 терапевтичним відділеннями. Щороку тут проводиться до 16 000 операцій за всіма хірургічними профілями та близько 2 500 амбулаторних хірургічних втручань.

Понад третина від загальної кількості пацієнтів установи – члени БО «Лікарняна каса Житомирської області». Загалом упродовж цього року медична допомога мешканцям області, котрі перебувають у ЛК, надана в 32 598 випадках. Для надання їм якісної медичної допомоги Лікарняна каса лише, зокрема, цьогоріч надала обласній клінічній лікарні імені О.Ф.Гербачевського медичних препаратів, реактивів та виробів медичного призначення на суму 4 152 724 гривні.

– В неврологічному відділенні з блоком інтенсивної терапії для надання допомоги пацієнтам із гострим порушенням мозкового кровообігу, в якому за медичними показаннями проводиться лікування методом системного тромболізису, Лікарняна каса забезпечує проведення тромболітичної терапії пацієнтам – членам ЛК – з гострим порушенням мозкового кровообігу по ішемічному типу, – зауважив Б.Б.Леськів. – Вчасно проведена тромболітична терапія дозволяє врятувати життя, попередити розвиток ускладнень та інвалідизації пацієнтів з ішемічним інсультом.

– Така співпраця – лікувального закладу та БО «Лікарняна каса Житомирської області» – це, перш за все, велика користь для пацієнтів, – наголосив голова правління Валентин Дмитрович Парій. – Ми й надалі будемо забезпечувати пацієнтів відділення, котрі перебувають у Лікарняній касі, дороговартісним лікарським засобом «Актилізе», адже його застосування відповідає світовим стандартам лікування та надає пацієнтам можливість повернутись до повноцінного життя.

На запрошення керівника установи члени правління ознайомились із роботою неврологічного відділення для лікування пацієнтів із гострим порушенням мозкового кровообігу з блоком інтенсивної терапії, кардіологічного та фізіотерапевтичного відділень.

Затим головний бухгалтер БО «Лікарняна каса Житомирської області» Людмила Миколаївна Пастушенко виступила зі звітом про виконання кошторису в І півріччі 2019 року. Так, згідно з затвердженим фінансовим планом на І півріччя 2019 року планували надходжень у сумі 42 310 454 гривні, фактично надійшло коштів у вигляді добровільних пожертвувань та пасивних доходів 40 695 787 гривень (виконання 96,18%).

Видатки за цей період склали 39 149 357 гривень (при запланованих 41 982 936 гривень). Причому видатки на основну діяльність склали 32 471 243 гривні (при запланованих 34 601 641 гривня), що становить 79,8%.

Для забезпечення адміністративно-господарської діяльності Лікарняної каси при запланованій сумі 7 381 295 гривень витрачено коштів на суму 6 678 114 гривень.

Сума коштів для адміністративно-господарської діяльності відповідає Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» й складає 16,4%.

Учасники зібрання детально проаналізували проект фінансового плану роботи ЛК на друге півріччя 2019 року, з якими виступила Л.М.Пастушенко. Так, дохідна частина планується в розмірі 42 237 868 гривень. Видаткова частина – в розмірі 41 722 156 гривень, із них видатки на основну діяльність становитимуть 34 601 641 гривня, що складає 81,9% від запланованих надходжень.

– Видатки на адміністративно-господарську діяльність заплановані в розмірі 7 120 515 гривень. Всі статті витрат були проаналізовані та мінімізовані й у порівняння з І півріччям 2019 року зменшені на 260 780 гривень, – зауважила головний бухгалтер. – Видатки на адміністративно-господарську діяльність складуть 16,9% від надходжень, що відповідає Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Згідно з поданим проектом фінансового плану на друге півріччя 2019 року сума щомісячного добровільного пожертвування підвищуватись не буде.

Детально обговоривши запропонований проект фінансового плану роботи Лікарняної каси на друге півріччя 2019 року, члени правління затвердили його.

Про прийняття та поновлення громадян у БО «Лікарняна каса Житомирської області» поінформував присутніх заступник директора виконавчого Сергій Миколайович Грищук. Так, станом на 1 липня 2019 року в ЛК перебували 207 642 особи (17% від загальної кількості населення). За травень-червень 2019 року заяви на вступ до Лікарняної каси подали 933 особи. Також надійшли 169 індивідуальних заяв про поновлення від членів ЛК та звернення від 3 організацій щодо поновлення 20 співробітників. Членам правління було запропоновано прийняти та поновити заявників згідно з відповідними положеннями БО «Лікарняна каса Житомирської області». Розглянувши пропозицію, члени правління ухвалили прийняти та поновити заявників до ЛК.

Заступник директора виконавчого С.М.Грищук також виступив із пропозицією про виключення 2 010 громадян із Лікарняної каси за несплату ними щомісячних добровільних пожертвувань та згідно з поданими заявами. Після розгляду та обговорення пропозиції ухвалено виключити їх згідно з поданим списком.

Завідувач відділу аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх ознайомила учасників зібрання з заявами 30 членів Лікарняної каси про повернення їм коштів, витрачених при обстеженні та лікуванні за межами області. Після детального обговорення їх членами правління позитивні рішення були прийняті за 22 заявами.

– Надання Лікарняною касою мешканцям області додаткових можливостей понад гарантовані державою обсяги медичної допомоги – важливий напрямок діяльності організації, – підсумував директор виконавчий БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович Мишківський. – І надалі ми продовжуватимемо таку роботу, адже це запорука отримання медичної допомоги такого рівня, який відповідатиме доказовій медицині та європейським стандартам.

Учасниками зібрання були розглянуті також інші питання діяльності благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», за якими прийняті відповідні рішення.

Детальніше

Обережно, шахраї! Зловмисники пропонують нібито препарат, який начебто рекомендує МОЗ України для лікування гіпертонії і серцево-судинних хвороб

Міністерство охорони здоров’я України

Обережно, шахраї! Зловмисники пропонують нібито препарат, який начебто рекомендує МОЗ України для лікування гіпертонії і серцево-судинних хвороб.

Насправді:

🔹 цей препарат не має державної реєстрації і продається незаконно

🔹 МОЗ України не рекомендує і не продає його через мережу “своїх” аптек. Адже не існує аптек МОЗ України.

Закликаємо бути обачними!

Докладніше: https://bit.ly/2LGIX5t

А отримати ліки безоплатно або з невеликою доплатою пацієнти з серцево-судинними захворюваннями можуть за програмою “Доступні ліки” (http://moz.gov.ua/dostupni-liki). Для цього треба звернутись до свого сімейного лікаря і отримати рецепт.

Нет описания фото.
Детальніше

Хронічні неінфекційні захворювання спричиняють близько 90% всіх смертей в Україні

Уляна Супрун

Хронічні неінфекційні захворювання спричиняють близько 90% всіх смертей в Україні. Одне з найбільш поширених хронічних неінфекційних захворювань — інсульт. Він загрожує кожному п’ятому українцю. І вже багато років він на другому місці серед причин інвалідності та смертності як у світі, так і в Україні. https://bit.ly/2VtaP3ehttp://bit.ly/2KR8UzT

Критично також те, що збільшується кількість випадків інсульту у людей працездатного віку: понад 50% з тих, хто пережив інсульт, не повертаються до роботи. http://bit.ly/2KR8UzT

Насправді інсульт є однією з найбільш поширених причин інвалідизації та функціональної неспроможності в Європі. Саме тому був затверджений план дій для боротьби з інсультом протягом 2018-2030 років. Ознайомитися з ним українською можна тут: https://bit.ly/2WFbQ4Y

Ця дорожня карта передбачає зменшення кількість інсультів у Європі, лікування більше 90% пацієнтів з інсультами у спеціалізованих інсультних блоках, а також створення національних планів боротьби з інсультом.

Тож одним із пріоритетів програми медичних гарантій на 2020 рік в Україні буде створення сучасних інсультивних центрів для лікування інсультів за європейським стандартами.

❗️З наступного року вимоги до лікарень щодо лікування інсультів будуть підвищуватися. І якщо медичні заклади відповідатимуть підвищеному стандарту лікування інсультів, будуть отримувати за ці послуги фінансування за підвищеним тарифом. Для пацієнтів такі вимоги означатимуть якісніші медичні послуги, що особливо важливо в критичному стані. http://bit.ly/2YlYSK2

Програма медичних гарантій — це пакет гарантованих медичних послуг. У 2019 році ми вперше в історії України презентуватимемо такий перелік. Він має замінити псевдо-безкоштовну медицину. Перелік є базовим набором життєво необхідних медичних послуг.
Для того, щоб у 2020 році в Україні запрацювала програма медичних гарантій, необхідно, щоб восени 2019 року всі заклади спеціалізованої допомоги підписали договори з @Національна служба здоров’я. Їм потрібно автономізуватися, комп’ютеризуватися та мати відповідне обладнання. Із цими завданнями вже успішно впоралися заклади сімейної медицини.

У 2020 році всі медичні заклади будуть отримувати оплати за медичні послуги згідно з програмою медичних гарантій за договорами з Національною службою здоров’я України. До гарантованого пакету увійдуть послуги первинної, спеціалізованої амбулаторної, стаціонарної допомоги, а також екстрена, паліативна та реабілітаційна допомога

❗️Але крім змін на загальнонаціональному рівні, важливо, аби самі українці дбали про своє здоров’я. Адже інсультам можна запобігати — близько 90% всіх інсультів обумовлені 10 факторами ризику, на які ми можемо ефективно впливати.

Ризик інсульту підвищують куріння, зловживання алкоголем, недостатня фізична активність (менше 150 хв на тиждень) та ожиріння. Медичні проблеми, які становлять загрозу — підвищений кров’яний тиск (більше ніж 140/90 мм рт.ст. — головна загроза), цукровий діабет, миготлива аритмія (підвищує ризик інсульту у 5 разів!) і високий рівень холестерину. Зважаючи на ці фактори, а також на вік, можна визначити ймовірність інсульту протягом найближчих 5 чи навіть 10 років. Тож лікар може порадити пацієнту, як зменшити цей ризик на 50-80%.

Детальніше про те, як запобігти інсульту: http://bit.ly/2RIV5nu

Якщо ж у людини є підозра на інсульт — треба негайно звернутися по медичну допомогу. Адже це — невідкладний стан. Від того, наскільки швидко та якісно у перші години інсульту пацієнт отримає медичну допомогу, залежить його одужання та якість подальшого життя.

Більше корисної інформації про інсульт: http://bit.ly/327cyer

На данном изображении может находиться: текст
Детальніше

#medi