Співпраця БО «Лікарняна каса Житомирської області» з медичними закладами м. Житомира | Лікарняна каса Житомирської області

Співпраця БО «Лікарняна каса Житомирської області» з медичними закладами м. Житомира

Додаткові механізми та шляхи надання якісної медичної допомоги в існуючих умовах недостатнього фінансування галузі охорони здоров’я більше 11 років застосовують на Житомирщині. Саме стільки діє благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» (ЛК).
За час функціонування Лікарняної каси у неї з’явилося багато прихильників, щороку їх кількість збільшується. Нині в лавах ЛК перебуває майже 193 тисячі жителів області (15 % від загальної кількості населення). Серед мешканців м. Житомира 56 405 осіб є членами Лікарняної каси. В минулому році до ЛК приєдналося понад 10 тисяч осіб, із них – 3 405 житомирян. Це люди, які свідомо подбали про своє здоров’я. Адже в нинішніх умовах саме БО «Лікарняна каса Житомирської області» стала потужним джерелом позабюджетного фінансування галузі охорони здоров’я Житомирщини.
Для підтвердження цього хочеться навести деякі цифри, за кожною з яких – врятоване життя окремо взятої людини. У 2010 році лікувально-профілактичні заклади м. Житомира отримали від благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» медикаментів і виробів медичного призначення на суму 4 235 672 грн. За рахунок ЛК надана медична допомога у 74 264 випадках.
Зокрема, в ЦМЛ №1 м. Житомира проліковано та обстежено 26 680 пацієнтів – членів ЛК; у ЦМЛ №2 м. Житомира – 40 390 осіб, при викликах швидкої невідкладної допомоги -1 353 особи, у Житомирській центральній дитячій міській лікарні – 3 544 дітей.
Мешканці міста мають можливість за рахунок ЛК поліпшувати здоров’я також в обласних лікувально-профілактичних закладах. Саме там обстежено та проліковано майже 25 тисяч осіб на суму 3,5 млн. грн.
ЛК дає змогу пролікуватися і за межами області. Цією можливістю скористалися 26 житомирян, котрі отримали високоспеціалізовану медичну допомогу на суму 38 тисяч гривень.
Лікарняна каса постійно забезпечує медикаментозний супровід 38 дітей-сиріт м. Житомира.
Поліпшення здоров’я за рахунок Лікарняної каси відповідає критеріям: якість, доступність, безпека. Ті, хто перебуває в організації, не думають про те, де взяти гроші для лікування.
Кожен, хто перебуває в ЛК, кожного місяця сплачує зовсім невелику суму – 20 грн. Як вдається забезпечити при потребі належним лікуванням членів організації?
Щомісячний внесок за умови наявності системи стандартизації та контролю за якістю медичної допомоги дозволяє лікувати тих, хто перебуває в організації, без обмеження розміру витрат і кількості звернень.
Коли благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» тільки робила свої перші кроки, було багато розмов про доцільність і необхідність такої структури, не одразу повірили у її життєздатність і справедливість, у те, чи вигідна ця справа для кожного, хто вступав до неї. Час довів, що перебування в Лікарняній касі потрібне і лікарям, і пацієнтам. Поява Лікарняної каси на Житомирщині зменшила кількість людей, котрі через брак коштів не можуть собі дозволити необхідне лікування.
Як вважає завідуючий відділення невідкладної терапії ЦМЛ №1 м. Житомира Сергій Володимирович Кочура, БО «Лікарняна каса Житомирської області» є важливим вкладом у розбудову системи охорони здоров’я та неоціненною допомогою у лікування хворих.
-До нашого відділення потрапляють пацієнти у дуже складному стані, особливо це стосується тих, хто має захворювання легень, – повідомив Сергій Володимирович. – Для їх порятунку потрібні дорогі медикаменти, зокрема, антибіотики, які коштують 500 і більше гривень – і це лише на один день. Аби не Лікарняна каса, то більшість пацієнтів не було б чим рятувати від недуг. Не по кишені пересічним громадянам лікування вартістю три та більше тисячі гривень.
Цю думку підтримав і лікар цього відділення Аркадій Павлович Муха:
-Специфіка нашого відділення полягає в тому, що до нього потрапляють пацієнти в важкому стані. Не секрет, що медикаменти нині недешеві, а лікуються люди різних статків. Саме ЛК допомагає надавати якісну медичну допомогу, як вимагають стандарти та протоколи лікування.
Неоціненим здобутком для населення нашого краю вважають БО «Лікарняна каса Житомирської області» ті, хто користується її послугами. Серед причин, через які вони обрали цю організацію, називають, перш за все, прагнення бути впевненим у тому, що за будь-яких обставин завжди будуть кошти на лікування. А тим більше, коли воно вимагає значних сум.
Ігор Казимирович Башинський – пацієнт відділення невідкладної терапії ЦМЛ №1 розповів, що в Лікарняній касі він разом із дружиною та сином перебувають вісім років. Наразі він тимчасово не працює. У відділенні невідкладної терапії лікується через бронхіт:
-От сьогодні робили мені бронхоскопію в Житомирському консультативно-діагностичному центрі, щодня медсестра ліки приносить до палати. Довелося б витратити величезні кошти на поліпшення мого здоров’я, аби не Лікарняна каса. Ця організація є своєрідним страхуванням за сучасних цін.
-Декілька разів на рік я лікуюся в пульмонологічному відділенні Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського, – повідомила Валентина Анатоліївна Вітряк – мешканка м. Житомира. – Всім необхідним забезпечує Лікарняна каса, ніколи не доводилося тратити власні кошти на медикаменти – майже 6 тисяч гривень ЛК виділила для цього.
Ніхто не застрахований від хвороб, які приносять людині крім фізичних страждань, ще й матеріальні проблеми. Щоб їх уникнути та мати необхідні ліки, у кожного мешканця області є можливість приєднатися до тих, хто давно перебуває в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області».
Світлана Михалюк

Детальніше


Залиште коментар!

Доказова медицина – підхід до медичної практики, який базується на використанні доказів, отриманих у результаті проведення якісних клінічних досліджень

Міністерство охорони здоров’я України Такий підхід оптимізовує процес прийняття рішень, підвищує якість надання медичної допомоги, знижує фінансові та часові витрати в діагностиці та лікуванні пацієнтів. Завантажити інфографіку за посиланням: https://goo.gl/oqDa5n

Детальніше
Читати блог »

ДОРОГІ ДРУЗІ! Прийміть сердечні вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

Щиро бажаємо зустріти ці свята з радісними помислами та добрими намірами зробити все, про що так давно мріялось. Нехай наші ...

#medi