Засідання лікарів-експертів | Лікарняна каса Житомирської області

Засідання лікарів-експертів

На черговому засіданні лікарів-експертів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» обговорювалися нагальні питання діяльності: фінансовий стан у 2010 році (доповідач – заступник виконавчого директора Сергій Миколайович Грищук); якість надання медичної допомоги членам ЛК у січні 2011 року (доповідач – лікар-експерт Ірина Антонівна Білоус); інформація про укладення трьохсторонніх угод  (доповідач – юрис – консулат Тетяна Василівна Павелеску).

Відкриваючи зібрання, виконавчий директор БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович Мишківський наголосив на тому, що більше 10 років завдяки солідарній участі населення, системи стандартизації, локальним клінічним протоколам, контролю за якістю лікувально-діагностичного процесу ЛК забезпечує необхідними об’ємами медичної допомоги тих, хто перебуває в організації.

С. М. Грищук у своєму виступі проаналізував фінансовий стан у 2010 році:

-Надходження внесків не перевищували витрати на лікування у Андрушівському, Баранівському, Бердичівському, Брусилівському, Володар – Волинському, Коростенському, Малинському, Народицькому, Овруцькому, Олевському, Попільнянському, Радомишльському, Романівському, Ружинському, Чуднівському районах, у м. Бердичеві, Житомирі.

Негативний фінансовий стан у Ємільчинському, Червоноармійському, Новоград-Волинському, Любарському, Коростенському, Лугинському,  Коростишівському, Житомирському, Черняхівському районах, у м. Коростені.

Сергій Миколайович детально проаналізував причини негативного фінансового стану, серед них – мала сплата членських внесків  від членів Лікарняної каси, необгрунтоване направлення на лікування в обласних ЛПЗ.

-За рішенням правління та на основі «Положення про розподіл благодійної допомоги» лікувально-профілактичні заклади, які мають позитивний фінансовий стан за попередній рік та весь період діяльності ЛК, отримали благодійну допомогу в розмірі 150 тис. грн., яка буде використана для покращення матеріально-технічного стану та сприятиме кращому лікуванню всіх пацієнтів, – розповів заступник виконавчого директора.

Володимир Станіславович Мишківський  зауважив, що у 2010 році вартість ліків у середньому зросла на 12%. Також він констатував, що на складах лікувальних закладів та у відділеннях зберігається медикаментів на суму понад 2 млн. грн.

Найоптимальніше підходять до питань раціонального використання ліків експерти Бердичівської ЦМЛ – Лілія Адамівна Матієць і Коростенської ЦМЛ Людмила Миколаївна Уліганець. Вони поділилися досвідом і внесли пропозиції, які зацікавили учасників зібрання.

С. М. Грищук повідомив про результати АВС-VEN аналізу використання лікарських засобів при наданні медичної допомоги членам ЛК у 2010 році.

Для лікування членів ЛК у 2010 році використано 31 % життєво необхідних, 44 % – необхідних, 25 % – другорядних лікарських засобів.

Лікарі-експерти отримали доручення провести експертний VEN- аналіз в розрізі окремих нозологічних форм.

І. А. Білоус розповіла, що у січні цього року надано медичну допомогу в 24 352 випадках на суму 1 757 288 грн.

Проліковано 8850 пацієнтів на суму 1 575 009 грн.

Найбільше недоліків при лікуванні членів ЛК у  Коростенській відділковій лікарні – 18 %, у Червоноармійській ЦРЛ – 10%,  Малинській ЦРЛ – 9%, Попільнянській і Лугинській ЦРЛ – по 8%.

Низькі відсотки недоліків у Бердичівській, Любарській, Володар – Волинській, Житомирській, Овруцькій, Ємільчинській  ЦРЛ.

У січні медичну допомогу на суму більше 1000 грн. отримали 122 пацієнта-члена ЛК.

Т. В. Павелеску поінформувала про результати підписання трьохсторонніх угод між БО «Лікарняна каса Житомирської області», лікувальними закладами та фармацевтичними компаніями.

В. С. Мишківський  наголосив, що від роботи кожного лікаря-експерта залежить  рівень обслуговування тих, хто перебуває в Лікарняній касі та   звертається за медичною допомогою.

Світлана Михалюк.

Детальніше


Залиште коментар!

Доказова медицина – підхід до медичної практики, який базується на використанні доказів, отриманих у результаті проведення якісних клінічних досліджень

Міністерство охорони здоров’я України Такий підхід оптимізовує процес прийняття рішень, підвищує якість надання медичної допомоги, знижує фінансові та часові витрати в діагностиці та лікуванні пацієнтів. Завантажити інфографіку за посиланням: https://goo.gl/oqDa5n

Детальніше
Читати блог »

ДОРОГІ ДРУЗІ! Прийміть сердечні вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

Щиро бажаємо зустріти ці свята з радісними помислами та добрими намірами зробити все, про що так давно мріялось. Нехай наші ...

#medi