Відбулось засідання правління БО «Лікарняна каса Житомирської області»

Під головуванням д.мед.н., професора, академіка Академії наук вищої освіти України, заслуженого лікаря України Валентина Дмитровича Парія відбулось засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».

Основним питанням, яке розглянули учасники зібрання, був звіт про діяльність ЛК та виконання плану кошторису в першому півріччі 2018 року, з яким виступив виконавчий директор організації Володимир Станіславович Мишківський.

Він, зокрема, повідомив, що станом на 1 жовтня в організації перебували 211 136 мешканців області, що становить 17,2% від загальної кількості населення.  Протягом 2018 року до ЛК приєднались 5 479 громадян, із них у першому півріччі – 3 606. Поновили своє перебування в ЛК 824 особи. Планове завдання зі вступу до організації за 9 місяців поточного року виконане на 81%. У виконанні планових завдань передують Коростишівська, Черняхівська, Овруцька, Новоград-Волинська, Хорошівська філії. Аутсайдерами за цим напрямком роботи є Ружинська, Ємільчинська, Коростенська, Народицька філії.

– Значна частка населення вважає, що зі впровадженням реформування медицини всі медичні послуги держава забезпечуватиме безкоштовно, й міркують, мовляв, а чи потрібна їм ЛК? Тож із населенням Житомирщини проводиться велика інформаційно-роз’яснювальна робота про переваги перебування в БО «Лікарняна каса Житомирської області», – повідомив Володимир Станіславович. – Так, працівники ЛК провели 36 виступів, зокрема, перед колективами підприємств та організацій. Хочу наголосити, що роботі з підприємствами ми надаємо пріоритет. Тож станом на 01.07.2018 року колективними членами ЛК були 1050 підприємств (249 із яких – у м.Житомирі). Протягом цього року колективними членами ЛК стали 47 нових організацій. В організаціях, які перебувають в ЛК, додатково вступили 484 особи.

Крім того, в плані інформаційної підтримки членів ЛК ми вибудували нову можливість комунікацій із ними. Так, зокрема, персональними СМС-повідомленнями надавали інформацію не лише про сплату щомісячного добровільного пожертвування, а й щодо забезпечення обстежень, лікування за рахунок ЛК (наприклад – матерям про амбулаторне лікування дітей) тощо. Досвід такої роботи – зокрема, по м.Житомиру – засвідчив, що ця практика дає хороші результати. Загалом відправлено 67 370 СМС-повідомлень.

Характеризуючи фінансовий стан за перше півріччя 2018 року, В.С.Мишківський зауважив, що при запланованих надходженнях у сумі 36,7 млн.грн. фактично надійшло 35,4 млн.грн. Витрати ж перевищили надходження й становили 37,7 млн.грн. при запланованих 36,4 млн.грн. (витрати на адміністративно-господарську діяльність були менші від запланованих на 587 тис.грн. і становили 5 723 млн.грн.). Різниця між надходженнями та витратами за 6 місяців складає -2,4 млн.грн. Це відбулось через зростання видатків на основну діяльність, підвищення вартості ліків, яке продовжується й далі, а також – через зменшення надходжень.

В структурі пролікованих за рахунок ЛК – стаціонарно проліковано 35 613 пацієнтів на суму 20,7 млн.грн., амбулаторно-поліклінічно – 70 869 пацієнтів на суму 12,5 млн.грн., обстежень – 219 352 випадки на суму 6 млн.грн.

– Для надання населенню можливості отримувати якісну медичну допомогу всім головам ОТГ направлені пропозиції про співпрацю з ЛК, укладені угоди про співпрацю з низкою ЦПМСД, – повідомив виконавчий директор. – Продовжуємо спільну роботу за цим напрямком із сімейними лікарями – станом на 01.07 Лікарняна каса співпрацювала з 20 сімейними лікарями.

Також Лікарняна каса прагне максимально задовольнити потребу громадян (членів організації) в отриманні високоспеціалізованої медичної допомоги. В 2018 році 45 членів ЛК отримали клопотання щодо медичного супроводу в лікувальних закладах м.Києва – скористались 26 громадян (відзначається зменшення цього показника в порівнянні з минулорічним цього ж періоду за рахунок впровадження нових видів оперативних втручань в ОКЛ імені О.Ф.Гербачевського). Крім того, відшкодування витрат у зв’язку з невідкладними станами за межами області за рішенням правління отримали 39 осіб на загальну суму 115 тис.грн.

– В 2018 році з метою покращення забезпечення надання членам ЛК якісної медичної допомоги ми впровадили низку заходів, – поінформував Володимир Станіславович. – За рішенням правління збільшено кількість захворювань, які лікуються за рахунок ЛК, та перелік лікарських засобів, які забезпечуються при амбулаторному лікуванні. Розширено мережу відпускання ліків для амбулаторного лікування – наразі з Лікарняною касою співпрацюють 216 аптек та аптечних пунктів. Для покращення доступності членів ЛК до високоспеціалізованих методів інструментальної та лабораторної діагностики розширено співпрацю з ОКЛ імені О.Ф.Гербачевського та приватною лабораторією «INVIVO» (за 9 місяців 2018 року витрати на обстеження зросли порівняно з 2017 роком на 1,1 млн.грн.).

Залишається незмінною благодійна діяльність ЛК стосовно дітей-сиріт (під патронатом ЛК перебувають 520 дітей-сиріт, 107 із яких проліковані в 2018 році на суму 26 тис.грн.). Також за рахунок ЛК продовжується лікування інвалідів війни (проліковано 20 осіб на суму 6,1 тис.грн.) та учасників АТО (надано медичну допомогу 88 громадянам на 58 тис.грн.).

Здійснюється інформаційна робота щодо висвітлення діяльності ЛК в друкованих ЗМІ (в газетах «Пульс», «Ваше здоров’я», «Субота»), на сайтах БО «Лікарняна каса Житомирської області», ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України», «Фейсбук», за допомогою Viber- та СМС-повідомлень, шляхом проведення зустрічей із лікарями, котрі були відзначені Дипломами ЛК тощо.

Поінформував В.С.Мишківський учасників зібрання також про фінансовий стан за 9 місяців 2018 року. Так, при запланованих надходженнях  щомісячних добровільних пожертвувань у сумі 54,5 млн.грн. фактично надійшло 52,9 млн.грн. Можливою причиною недоотримання коштів він назвав очікування населенням «безкоштовної медицини» в результаті впровадження медичної реформи.

– Тому одним із напрямків нашої нинішньої роботи є роз’яснення населенню подальшої діяльності Лікарняної каси в зв’язку з концепцією медичної реформи, – зауважив Володимир Станіславович. – Адже очевидно, що держава ще тривалий час не зможе повністю забезпечити безоплатне надання всіх послуг та лікарських засобів для хворих громадян. Тобто без додаткового фінансування та залучення додаткових позабюджетних коштів – ми говоримо саме про діяльність у цьому плані БО «Лікарняна каса Житомирської області» – підвищити рівень медикаментозного забезпечення пацієнта неможливо.

Фактичні витрати Лікарняної каси за 9 місяців 2018 року – як повідомив виконавчий директор – становили 54,3 млн.грн. (із них на основну діяльність – 45,9 млн.грн.). Тобто різниця між надходженнями та витратами за 9 місяців складає -1,4 млн.грн. Основною причиною збільшення фінансових витрат є зростання вартості ліків. Так, наприклад, за період із 01.02 по 01.10.2018 року вартість розчину реосорбілакту зросла на 62,5%, препарата «Натрію хлорид» – на 27,2%, «Лефлоцин» – на 26,6%. Цей процес, на жаль, продовжується й далі.

– Для стабілізації фінансового стану в частині надходжень ми продовжуємо активну роз’яснювальну роботу щодо ролі та місця ЛК в реформованій системі охорони здоров’я як додаткового джерела фінансування медичної допомоги (в частині, яка не буде забезпечуватись державою), – сказав В.С.Мишківський. – А це – й зустрічі з колективами, лікарями амбулаторій ЦПМСД м.Житомира; впровадження «сервісного» інформування (запрошення отримати посвідчення члена ЛК, контакти лікарів-експертів, інформація про витрати на лікування, про можливість амбулаторного лікування тощо); з метою зменшення банківської комісії переорієнтація населення на електронні платежі (Приват24, додаток «Лікарняна каса», QR-код).

З метою оптимізації раціональних видатків було запропоновано, зокрема, внести зміни до «Переліку ліків, які забезпечуються за рахунок ЛК при амбулаторному лікуванні», надавши пріоритет препаратам за принципом «ціна-якість». Також – визначити нозології, на лікування яких витрачається найбільше коштів, та розробити рекомендації щодо їх лікування в контексті доказової медицини. Крім того, В.С.Мишківський наголосив на доцільності розробки «Переліку ліків, які забезпечуються за рахунок ЛК при стаціонарному лікуванні», на основі 10 видання Державного формуляру.

Викладена інформація (за кілька днів потому виконавчий Володимир Станіславович Мишківський презентував її також під час зібрання лікарів-експертів філій ЛК) та пропозиції викликали в членів правління жваву дискусію. Адже зрозуміло, що для вирішення непростої фінансової ситуації, яка може негативно відобразитись на забезпеченні членів Лікарняної каси медикаментами, виробами медичного призначення, реактивами, необхідно зробити рішучий крок – підвищити розмір щомісячного добровільного пожертвування, про що виконавчий директор вніс пропозицію. Детально обговоривши її, члени правління прийняли рішення про те, що, в зв’язку зі зростанням вартості ліків, виробів медичного призначення, реактивів, що призвело до збільшення видатків на обстеження і лікування членів ЛК, з урахуванням Положення «Про членство в ЛК» (розмір внеску має складати до 3% від встановленого розміру мінімальної заробітної плати), з 01.12.2018 року встановлюються такі розміри щомісячних добровільних пожертвувань:

  • для дорослого населення – 60 (шістдесят) грн.;
  • для студентів денної форми навчання до 23 років – 30 (тридцять) грн.;
  • для дітей до 18 років – 25 (двадцять п’ять) грн., незалежно від кількості дітей при умові членства одного з батьків;
  • вступне добровільне пожертвування – 5 (п’ять) грн.

Про прийняте членами правління рішення БО «Лікарняна каса Житомирської області» інформуватиме членів ЛК на сайті організації, в ЗМІ, соціальних мережах, під час зустрічей із колективами організацій та підприємств.

Затим заступник виконавчого директора Сергій Миколайович Грищук виступив перед членами правління з питанням про затвердження «Переліку ліків, які можуть забезпечуватись за рахунок ЛК для надання медичної допомоги в стаціонарних умовах».

Заввідділом аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх поінформувала про затвердження змін та доповнень до «Положення про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».

Також учасники засідання правління розглянули питання про прийняття та поновлення громадян в БО «Лікарняна каса Житомирської області», про виключення громадян із ЛК, за якими виступив заступник виконавчого директора С.М.Грищук, інші питання. Після детального та активного їх обговорення членами правління були прийняті відповідні рішення.

 

Детальніше


Залиште коментар!

ДОРОГІ ПРАЦІВНИКИ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ!

Прийміть сердечні вітання з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника! Висловлюємо подяку за багаторічну плідну співпрацю, високу моральність, співчуття й турботу про людей. Медицина в усі часи – це, перш за все, професіоналізм, самовідданість, доброта, чесність і милосердя. Але життя не стоїть на місці – в сучасному конкурентному середовищі потрібно подвійно відповідати його високим […]

Детальніше
Читати блог »

На Полтавщині стартував «пілот» з європейською моделлю фінансування стаціонарів

https://www.vz.kiev.ua/na-poltavshhyni-startuvav-pilot-z-yevropejskoyu-modellyu-finansuvannya-statsionariv/?fbclid=IwAR0SKUjANb4ZjvCGWUouR0VF0XDblADvBa0FxLg-8vGOiTmVMnEBNdTSSLk

КНП «Центр ПМСД Новоград-Волинського району» Новоград-Волинської районної ради активно й тісно співпрацює з БО «Лікарняна каса Житомирської області»

Як і загалом усі медичні установи – протягом, зокрема, минулого року вони отримали від Лікарняної каси для забезпечення обстежень та ...

#medi