Лікарняна каса – невід’ємна складова забезпечення лікувально-діагностичного процесу | Лікарняна каса Житомирської області

Лікарняна каса – невід’ємна складова забезпечення лікувально-діагностичного процесу

Фінансування галузі охорони здоров’я області в частині медикаментозного забезпечення на наступний рік суттєво зменшилося. Пацієнти опинилися перед вибором: або купувати медикаменти за власні гроші, або скористатися тією унікальною можливістю, яка є у нашому краєві – приєднатися до в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області». Адже ця організація на сьогодні є невід’ємною складовою забезпечення лікувально-діагностичного процесу. Про це повідомив на черговому засіданні правління ЛК Олександр Михайлович Торбас начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА.

Засідання відбулося під головуванням д. мед. н., професора, заслуженого лікаря України Валентина Дмитровича Парія. Розглядалися такі питання: звіт ревізійної комісії щодо перевірки діяльності ЛК у першому півріччі 2011року (доповідач – голова ревізійної комісії Володимир Іванович Хренов); аналіз діяльності благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» за 10 місяців  2011 року (доповідач – виконавчий директор Володимир Станіславович Мишківський); про внесення змін до кошторису БО ЛКЖО на ІІ півріччя 2011 року (доповідач – головний бухгалтер Людмила Миколаївна Пастушенко); про хід виконання попередніх рішень правління БО ЛКЖО, прийняття, поновлення та виключення громадян у благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області» (доповідач – заступник виконавчого директора Сергій Миколайович Грищук).

Наразі в благодійній організації  „Лікарняна каса Житомирської області” перебуває 195 тис. 315 громадян (15,3% від загальної кількості населення нашого краю); найбільше свою прихильність до ЛК  виявили в Лугинському  районі, де до ЛК приєдналося  26% жителів , у Малинському – 22,2%, м. Житомирі – 21,1%; найменше – у Новограді-Волинському – 6,3%, Коростишівському – 8,2%, Ружинському районах – 8,3%, – розповів В. С. Мишківський.

За 10 місяців 2011 року ряди  ЛК поповнило 10351 осіб (у  м. Житомирі – 4097, у Володар-Волинському районі – 316 , Червоноармійському районі – 231, Романівському районі – 227).

За несплату членських внесків  у 2011 році виключено 6922 осіб; відновило перебування в Лікарняній касі 895 осіб.

За словами виконавчого директора, за 10 місяців 2011 року до ЛК надійшло 24 млн. 623 тис. грн. Усього за звітний період витрачено 24млн. 572 тис. грн., з них на основну діяльність (медикаменти та вироби медичного призначення) – 20 млн. 378 тис. грн. Частка витрат на загальногосподарську діяльність становить 17,0% від розміру надходжень (планувалося 19,9%). Різниця між надходженнями та витратами становить «+» 51 тис. грн.

З березня місяця 2011 року в 18 філіях БО ЛКЖО було встановлено термінали «Приватбанку», що дає можливість сплачувати членські внески без комісії.  За цей період за безготівковим рахунком від населення прийнято 249 984 грн.

За рішеннями правління лікувальні заклади та організації отримали благодійну безповоротну допомогу для поліпшення матеріально-технічного стану на загальну суму 147,6 тис. грн.

Під патронатом Лікарняної каси знаходиться більше 900 дітей-сиріт, на медикаментозний супровід яких витрачено понад 21 тис.  грн. За рахунок ЛК надавалася медична допомога  інвалідам Великої Вітчизняної війни на суму більше 5 тисяч грн.

За 9 місяців 2011 року медична допомога за рахунок ЛК надавалася у 238 426 випадках.

5 7 727 пацієнтів проліковано на суму до 1 тисячі грн.;

3 403 – на суму від 1 до 5 тисяч грн.;

114 – на суму від 5 до 10 тисяч грн.;

42 – на суму більше 10 тисяч грн.

На складах лікувальних закладів на 01.11.2011 року знаходиться залишок ліків на загальну суму 1 млн. 18 тис. грн., у відділеннях – 1 млн. 300 тис. грн.

ЛК прагне максимально задовольнити потребу членів організації в отриманні високо спеціалізованої медичної допомоги. За 9 місяців 2011 року видано 46 направлень членам ЛК для лікування в ЛПЗ м. Києва через Всеукраїнську громадську організацію«Асоціація працівників лікарняних кас України». Отримали медикаментозне забезпечення 16 осіб на суму 21 638,10 гр.;  в клініці «Оберіг» – 12 пацієнтів  на суму 20 058,77 грн.

Лікування хворих в області проводиться згідно з локальними клінічними протоколами, затвердженими наказом УОЗ №754 від 30.12.08 року «Про затвердження локальних клінічних протоколів надання медичної допомоги жителям Житомирської області» та №783 від 21.12.09 року «Про затвердження локальних клінічних протоколів надання медичної допомоги хірургічного профілю», та Лікарським формуляром (за участі ЛК вийшло шосте видання  Лікарського формуляру, яке містить понад 1400 препаратів, які забезпечуються за рахунок ЛК). Це дає можливість пацієнту отримати гарантовану, якісну медичну допомогу на всіх етапах її надання.

За результатами проведеного лікарями-експертами аналізу, частка недотримання протоколів по області становить 4,8%, необґрунтовано витрачено за 9 місяців 2011 року 329 510,86 грн.

Встановлено за допомогою АВС-VEN аналізу, що близько 23% коштів продовжує витрачатися на закупівлю другорядних препаратів, серед яких лідирують діаліпон, актовегін, кавінтон, вітаксон, ессенціале, берлітіон, л-лізину есцинат, пентоксифілін. Але за окремими нозологічними групами (ішемічна хвороба серця) завдяки ціленаправленій роботі з впровадження протоколів лікування вдалося зменшити частку витрат на другорядні препарати з 13,4% у 2008 році до 2,2% у 2011 році.

Укладені угоди про співпрацю з  43 сімейними лікарями.

Завдяки цьому формується підґрунтя для створення в майбутньому в особі сімейного лікаря фондоутримувача та розпорядника коштів, адже відпрацьовуються механізми фінансування на 1 члена ЛК (1-го жителя), медичний супровід пацієнта на всіх рівнях надання медичної допомоги, напрацювання наступності у роботі між первинним, вторинним і третинними рівнями лікування, обов’язкове впровадження системи направлень сімейним лікарем, заохочення до надання високоякісної медичної допомоги, яка відповідає принципам доказової медицини, раціональне використання коштів.

З 22 березня 2011 року введено в дію телефон цілодобової «Гарячої лінії» (тел. 55 – 49 – 50). Зареєстровано 152 дзвінка, які, в основному, стосувалися сплати внесків, заборгованості, вступу до ЛК, сплати комісійних у банках і можливостей медикаментозного забезпечення за рахунок ЛК.

Виконавча дирекція БО «Лікарняна каса Житомирської області» постійно прагне вдосконалити форми та методи роботи для кращого обслуговування тих, хто перебуває в організації. Для цього у Попільнянському районі впроваджується пілотний проект із упередження кризових перебігів гіпертонічної хвороби, проводиться забезпечення  гіпотензивними препаратами за амбулаторними рецептами (з травня їх отримали 117 членів ЛК на суму 3 115,87 грн.). З 2-го півріччя втілюється проект із попередження загострень бронхіальної астми  в 4 регіонах, у ньому беруть участь 87 осіб із м. Бердичева та м. Коростеня, м. Новограда-Волинського, Корольовського району м. Житомира.

Заступник виконавчого директора С.М. Грищук повідомив, що з 01.04.2011 року намітились позитивні тенденції щодо покращення якості надання медичної допомоги населенню Лугинського та Народицького районів. У Народицькому районі частка пролікованих із недотриманням протоколів лікування за 9 місяців зменшилася з 49% до 28%, і за останній місяць складає 7%. Впроваджено лікування на мережі у Норинцівській ЛА. Фінансовий стан району, який на 01.04.2011 року був  – 5389 грн., покращився, і на 01.10.11 становить +15539 грн.

У Лугинському районі фінансовий стан також покращився з -37399 грн. до – 26912 грн., зросла частка пролікованих на мережі від 4,1 до 4,7%. Разом із цим частка пролікованих із недотриманням протоколів лікування збільшилася з 7% до 10%.

Заступник виконавчого директора Грищук С.М. проінформував присутніх про перебування населення в ЛК. За серпень-жовтень 2011 року до ЛК приєдналося 2854 особи. До офісу постійно звертаються люди, котрі бажають відновити перебування в Лікарняній касі. На правлінні розглянуто та позитивно вирішено 300 індивідуальних заяв від членів ЛК, листи від адміністрації Попільнянської ЦРЛ і ЦМЛ №1 м. Житомира щодо відновлення в ЛК співробітників.

Грищук С.М. запропонував виключити з ЛК за несплату внесків та згідно з заявами 1999 осіб.

Завідувачка відділом експертизи та контролю якості лікувально-діагностичного процесу Раїса Володимирівна Артюх ознайомила з листами та заявами, які надійшли від організацій і громадян-членів Лікарняної каси.

На правлінні було вирішено відшкодувати членам ЛК кошти, витрачені на лікування та обстеження в лікувальних закладах України та області на суму майже 14 тис. грн., а також надати Житомирському обласному будинку дитини для дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків благодійну допомогу шляхом оплати вартості 50 доз, Новоград-Волинському обласному спеціалізованому будинку – 20 доз вакцини для профілактики грипу.

Надзвичайно важливо, що на Житомирщині діє організація, заснована на благодійному принципі: допомога один одному. У кожного мешканця нашого краю є можливість подбати про свої здоров’я вже сьогодні та приєднатися до БО «Лікарняна каса Житомирської області».

Світлана Михалюк

Детальніше


Залиште коментар!

Відбулось засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»

яке провів голова правління – д.мед.н., професор Валентин Дмитрович Парій. Зібрання відбулось на базі КУ «Обласна клінічна лікарня імені О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради, головний лікар якої Богдан Богданович Леськів перебуває в складі правління Лікарняної каси. Він повідомив гостей, що установа є центром надання спеціалізованої висококваліфікованої медичної допомоги населенню Житомирщини й забезпечує практично всі види високоспеціалізованої […]

Детальніше
Читати блог »

Обережно, шахраї! Зловмисники пропонують нібито препарат, який начебто рекомендує МОЗ України для лікування гіпертонії і серцево-судинних хвороб

Міністерство охорони здоров'я України Обережно, шахраї! Зловмисники пропонують нібито препарат, який начебто рекомендує МОЗ України для лікування гіпертонії і серцево-судинних хвороб. Насправді: 🔹 цей ...

Хронічні неінфекційні захворювання спричиняють близько 90% всіх смертей в Україні

Уляна Супрун Хронічні неінфекційні захворювання спричиняють близько 90% всіх смертей в Україні. Одне з найбільш поширених хронічних неінфекційних захворювань — інсульт. ...

#medi