Результати впровадження пілотних проектів забезпечення ліками членів ЛК із упередження кризових перебігів хронічних хвороб

Благодійною організацією «Лікарняна каса Житомирської області» впроваджувався пілотний проект із упередження кризових перебігів гіпертонічної хвороби в Попільнянському р-ні.

Брали участь 113 жителів – членів ЛК, які за 9 місяців дії проекту отримували гіпотензивні препарати й аспетер на суму 4905,44 грн.

113 учасників проекту за 9 місяців 2011 року в різній мірі приймали гіпотензивні препарати (берліприл) та аспетер, із них – 67 пацієнтів (59,3%) всього 1 раз отримали берліприл та аспетер;

- 17  пацієнтів (15%) всього 2 рази отримували ліки;

- 12 пацієнтів (10,6%) всього 3 рази;

- 14 пацієнтів (12%) отримували гіпотензивні препарати та аспетер від 4 до 6 разів;

- і лише три пацієнти (2,7%) отримували 8 і 9 місяців гіпотензивні препарати.

Тобто, 84,9 % хворих за 9 місяців 2011 року від 1 до 3 разів брали препарати за рахунок ЛК, що є досить неадекватним лікуванням гіпертонічної хвороби.

За період проведення проекту з цих 113 пацієнтів 12 потрапили на лікування в стаціонар або денний стаціонар із приводу інсульту, ДЕ або стенокардії (7 лікувалися  на  денному стаціонарі, 5 – у терапевтичному відділенні, 1 – у реанімації з приводу інсульту).

Одна пацієнтка із 12 в липні перенесла повторний геморагічний інсульт.

З інших 11, які лікувалися з приводу ускладнень гіпертонічної хвороби:

- сім пацієнтів отримали ліки 1 раз;

- три пацієнти отримали ліки 2  рази;

- одна пацієнтка – 6 разів.

Потрібно відмітити, що за 9 місяців учасники проекту отримали гіпотензивні препарати й аспетер на суму 4905,44 грн., а пролікувалися за цей період 12 пацієнтів з цієї групи на загальну суму 2222,19 грн. тобто витрати за період проекту склали 7127,63 грн.

Із 2-го півріччя втілюється проект із попередження загострень бронхіальної астми та ХОЗЛ у 4 регіонах: м. Бердичів і Коростень, Корольовський район м. Житомира та Новоград-Волинський район (взяті ЛПЗ, де є пульмонологи).

Відбиралися пацієнти, які в 2010 році лікувалися не менше 2 разів у стаціонарі та до участі в проекті не приймали базисну терапію або отримували її спорадично, витрати на лікування склали 29 226,45 грн.

У проекті взяли участь 66 пацієнтів – членів ЛК, які за 5 місяців отримали серетид на суму 12 520 грн. (планувалося – 82 особи, відмовилися брати участь – 16).

Причини відмов від участі в проекті:

-         неможливість або незгода пацієнта виконувати умови проекту через різні причини – 40%

-         відмова пацієнта підписати заяву про участь у проекті внаслідок традиційної недовіри населення до будь-яких письмових угод – 30%;

-         неякісний відбір пацієнтів до участі в проекті (ЦМЛ №1), відсутність комплаенсу між лікарем і пацієнтом – 30%;

Перед початком проекту проведено огляд всіх хворих

пульмонологом та виконано спірографію.

Учасники проекту в різній мірі користувалися інгаляторами.

З 66 пацієнтів – 18 (27%) отримали 5 інгаляторів;

- 14  (21%) – 4 інгалятори;

- 10 (15%) – 3 інгалятори ;

- 13 (20%) – 2 інгалятори;

- 11 (17%) – 1 інгалятор.

Тобто, в середньому кожен пацієнт отримав 6 упаковок серетиду на рік при середньостатистичному по Україні – 2 упаковки, це надзвичайно важливо для  запобігання загострень ХОЗЛ і бронхіальної астми.

У 17 (26%) пацієнтів було загострення по 1 разу, у 2 – по 2 рази та вони отримали стаціонарну допомогу на суму 3 913,35 грн.

Всього за період експерименту витрачено 16 433,35 грн.

Висновки:

  1. Із пацієнтів, які брали участь у проекті та підписали угоду, 63% отримували терапію регулярно (3 інгалятори за 5 місяців).
  2. У 70% пацієнтів було покращення стану або стійка ремісія.
  3. Загострення спостерігалося у 30% хворих.

Високий відсоток пацієнтів, які не отримували ліки під час дії проектів, може свідчити про таке:

-         можливу недовіру людей до різноманітних проектів;

-         низький рівень свідомого ставлення пацієнтів до участі в проектах і до лікування хронічних хвороб;

-  відсутність або недостатню обізнаність про  перебіг і можливі наслідки гіпертонічної хвороби, ХОЗЛ, бронхіальної астми.

Заввідділом експертизи ЛК

Р. В. Артюх

Обласний пульмонолог

С. І. Хвелось

Детальніше


Залиште коментар!

Лікарняна каса повністю забезпечує хворих, котрі перебувають в ЛК, медикаментами, виробами медичного призначення тощо згідно з уніфікованими клінічними протоколами, затвердженими МОЗ України, локальними клінічними протоколами, затвердженими наказами УОЗ Житомирської ОДА, та лікарським формуляром

Олег Васильович Казюк – головний лікар комунальної установи «Олевська центральна лікарня» міської ради об’єднаної територіальної громади: – Медикаментозне забезпечення населення району на загальнодержавному рівні, звісно, бажало б бути кращим. Причина загальновідома – недостатнє фінансування галузі. Я думаю, що така ситуація в усіх медичних закладах не лише області, а й України. За таких умов, коли лікувати […]

Детальніше
Читати блог »

Заборонений список МОЗ: лікар роз’яснює, чому не можна лікуватися цими ліками

http://4mama.ua/uk/kids/health/6115-zaboroneniy-spisok-moz-likar-rozyasnyuye-chomu-ne-mozhna-likuvatisya-tsimi-likami Оксана Шевченко ГРВІ. Що за інфекції, яка особливість лікування і чому багато хто зі звичних нам ліків включені у ...

Доктор Комаровский: Вся наша медицина слишком часто идет на поводу у обывателя

http://gordonua.com/news/society/doktor-komarovskiy-vsya-nasha-medicina-slishkom-chasto-idet-na-povodu-u-obyvatelya-216950.html Граждане Украины не понимают, что нужно получать квалифицированную помощь врачей, а не заниматься самолечением, отметил врач-педиатр Евгений Комаровский.   Комаровский считает, что ...

#medi