Результати впровадження пілотних проектів забезпечення ліками членів ЛК із упередження кризових перебігів хронічних хвороб | Лікарняна каса Житомирської області

Результати впровадження пілотних проектів забезпечення ліками членів ЛК із упередження кризових перебігів хронічних хвороб

Благодійною організацією «Лікарняна каса Житомирської області» впроваджувався пілотний проект із упередження кризових перебігів гіпертонічної хвороби в Попільнянському р-ні.

Брали участь 113 жителів – членів ЛК, які за 9 місяців дії проекту отримували гіпотензивні препарати й аспетер на суму 4905,44 грн.

113 учасників проекту за 9 місяців 2011 року в різній мірі приймали гіпотензивні препарати (берліприл) та аспетер, із них – 67 пацієнтів (59,3%) всього 1 раз отримали берліприл та аспетер;

- 17  пацієнтів (15%) всього 2 рази отримували ліки;

- 12 пацієнтів (10,6%) всього 3 рази;

- 14 пацієнтів (12%) отримували гіпотензивні препарати та аспетер від 4 до 6 разів;

- і лише три пацієнти (2,7%) отримували 8 і 9 місяців гіпотензивні препарати.

Тобто, 84,9 % хворих за 9 місяців 2011 року від 1 до 3 разів брали препарати за рахунок ЛК, що є досить неадекватним лікуванням гіпертонічної хвороби.

За період проведення проекту з цих 113 пацієнтів 12 потрапили на лікування в стаціонар або денний стаціонар із приводу інсульту, ДЕ або стенокардії (7 лікувалися  на  денному стаціонарі, 5 – у терапевтичному відділенні, 1 – у реанімації з приводу інсульту).

Одна пацієнтка із 12 в липні перенесла повторний геморагічний інсульт.

З інших 11, які лікувалися з приводу ускладнень гіпертонічної хвороби:

- сім пацієнтів отримали ліки 1 раз;

- три пацієнти отримали ліки 2  рази;

- одна пацієнтка – 6 разів.

Потрібно відмітити, що за 9 місяців учасники проекту отримали гіпотензивні препарати й аспетер на суму 4905,44 грн., а пролікувалися за цей період 12 пацієнтів з цієї групи на загальну суму 2222,19 грн. тобто витрати за період проекту склали 7127,63 грн.

Із 2-го півріччя втілюється проект із попередження загострень бронхіальної астми та ХОЗЛ у 4 регіонах: м. Бердичів і Коростень, Корольовський район м. Житомира та Новоград-Волинський район (взяті ЛПЗ, де є пульмонологи).

Відбиралися пацієнти, які в 2010 році лікувалися не менше 2 разів у стаціонарі та до участі в проекті не приймали базисну терапію або отримували її спорадично, витрати на лікування склали 29 226,45 грн.

У проекті взяли участь 66 пацієнтів – членів ЛК, які за 5 місяців отримали серетид на суму 12 520 грн. (планувалося – 82 особи, відмовилися брати участь – 16).

Причини відмов від участі в проекті:

-         неможливість або незгода пацієнта виконувати умови проекту через різні причини – 40%

-         відмова пацієнта підписати заяву про участь у проекті внаслідок традиційної недовіри населення до будь-яких письмових угод – 30%;

-         неякісний відбір пацієнтів до участі в проекті (ЦМЛ №1), відсутність комплаенсу між лікарем і пацієнтом – 30%;

Перед початком проекту проведено огляд всіх хворих

пульмонологом та виконано спірографію.

Учасники проекту в різній мірі користувалися інгаляторами.

З 66 пацієнтів – 18 (27%) отримали 5 інгаляторів;

- 14  (21%) – 4 інгалятори;

- 10 (15%) – 3 інгалятори ;

- 13 (20%) – 2 інгалятори;

- 11 (17%) – 1 інгалятор.

Тобто, в середньому кожен пацієнт отримав 6 упаковок серетиду на рік при середньостатистичному по Україні – 2 упаковки, це надзвичайно важливо для  запобігання загострень ХОЗЛ і бронхіальної астми.

У 17 (26%) пацієнтів було загострення по 1 разу, у 2 – по 2 рази та вони отримали стаціонарну допомогу на суму 3 913,35 грн.

Всього за період експерименту витрачено 16 433,35 грн.

Висновки:

  1. Із пацієнтів, які брали участь у проекті та підписали угоду, 63% отримували терапію регулярно (3 інгалятори за 5 місяців).
  2. У 70% пацієнтів було покращення стану або стійка ремісія.
  3. Загострення спостерігалося у 30% хворих.

Високий відсоток пацієнтів, які не отримували ліки під час дії проектів, може свідчити про таке:

-         можливу недовіру людей до різноманітних проектів;

-         низький рівень свідомого ставлення пацієнтів до участі в проектах і до лікування хронічних хвороб;

-  відсутність або недостатню обізнаність про  перебіг і можливі наслідки гіпертонічної хвороби, ХОЗЛ, бронхіальної астми.

Заввідділом експертизи ЛК

Р. В. Артюх

Обласний пульмонолог

С. І. Хвелось

Детальніше


Залиште коментар!

Доказова медицина – підхід до медичної практики, який базується на використанні доказів, отриманих у результаті проведення якісних клінічних досліджень

Міністерство охорони здоров’я України Такий підхід оптимізовує процес прийняття рішень, підвищує якість надання медичної допомоги, знижує фінансові та часові витрати в діагностиці та лікуванні пацієнтів. Завантажити інфографіку за посиланням: https://goo.gl/oqDa5n

Детальніше
Читати блог »

ДОРОГІ ДРУЗІ! Прийміть сердечні вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

Щиро бажаємо зустріти ці свята з радісними помислами та добрими намірами зробити все, про що так давно мріялось. Нехай наші ...

#medi