ЛІКАРНЯНА КАСА ЖИТОМИРЩИНИ – РЕАЛІЇ І ПЕРСПЕКТИВИ | Лікарняна каса Житомирської області

ЛІКАРНЯНА КАСА ЖИТОМИРЩИНИ – РЕАЛІЇ І ПЕРСПЕКТИВИ

Активне геополітичне зближення з Європою вимагає від України рішучих кроків, спрямованих на проведення реформ в медичній галузі.

У зв’язку з цим особливу роль відіграє діяльність лікарняних кас – українського варіанту страхової медицини, який, на думку вітчизняних фахівців, не тільки нічим не поступається європейському аналогу, а й багато в чому перевершує його.

6 вересня 2013 року відбулося чергове засідання правління благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області” за  участю голови правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», доктора медичних наук, професора Валентина Парія та членів правління цієї організації. Також на засідання були запрошені – голова ревізійної комісії, головний лікар Житомирського обласного медичного центру Володимир Хренов та голова наглядової ради, головний лікар Попільнянської центральної районної лікарні Валерій Станіславчук.

Розглядалась низка важливих питань, серед яких – магістральні шляхи розвитку Лікарняної каси у умовах реформи, нові принципи і методи діяльності цієї благодійної організації, спрямовані на якісне покращання медичних послуг.

Правління затвердило звіти виконавчого директора Володимира Мишківського про виконання кошторису за перше півріччя 2013 року та про діяльність благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»  впродовж 8 місяців поточного року.

На засіданні президії було підкреслено, що за 7 місяців 2013 року було надано медичну допомогу за рахунок ЛК у 237 997 випадках (проти 205 207 за аналогічний період в минулому році). Як видно, відбулось зростання на 15,9 %, а у фінансовому викладі 19 404 356,82 грн. проти 16 664 930,58 грн.

Сьогодні під патронатом Лікарняної каси області знаходиться 920 дітей-сиріт, їм було надано медичних послуг на суму 15 152,7 грн. За рахунок ЛК продовжується лікування інвалідів Великої Вітчизняної війни, якісне лікування на суму 7 298,45 грн. надано 29 особам.

Загальна кількість громадян, які отримали медичні послуги від Лікарняної каси за період з 1 січня по 31 липня 20013 року склала 77 125 осіб (проти 68 550 громадян у минулому році). Середня вартість лікування однієї особи –  207,93 грн. (проти 195,12 грн.).

Наведені у доповідях цифри і факти яскраво свідчать, що лікарняна каса в сучасних обставинах відіграє важливу роль у справі надання якісних медичних послуг, з ними пов’язують свої сподівання на одужання і на якісне медичне обслуговування все більше жителів Житомирщини.

Виконавчий директор Лікарняної каси Житомирщини Володимир Мишківський повідомив, що за результатами на 01.09.2013 року членами каси є 207 тис. 176 громадян. З них  дорослих – 170 589, дітей – 36 587.

За 8 місяців 2013 року в Лікарняну касу вступило 7 240 осіб (загальний % – 16,3). Колективно – 1 655 громадян, що складає 23 % та індивідуально – 5 585 громадян – 77 %.

Найбільше поповнення членів ЛК – в місті Житомирі – 2 602 осіб, та у Володарськ-Волинському районі – 223 особи.

Найменша кількість нових членів Лікарняної каси зафіксована в  Ружинському (69 громадян), Коростенському (78 громадян) та Житомирському (127 громадян) районах.

Лікарняна каса не тільки сприяє наданню якісної медичної допомоги населенню, не лише допомагає відшкодовувати фінансові витрати на лікування, але й контролює сам процес лікування, який має відбуватися у повній відповідності з локальними клінічними протоколами, затвердженими Міністерством охорони здоров’я України.

Експерти лікарняної каси постійно контролюють лікувальні процеси і їх відповідність затвердженим протоколам надання медичної допомоги. На жаль, в області ще зустрічається недотримання лікувальних норм і методів. У 2013 році відсоток таких порушень в порівнянні з минулорічними показниками збільшився з 5,2% до 7,3%.

Фахівці лікарняної каси виявили недотримання протоколів лікування в кількох наших закладах охорони здоров′я:

Народицька ЦРЛ – 19,43 %;

Олевська ЦРЛ – 17,88 %;

Лугинська ЦРЛ – 15,59 %;

Радомишльська ЦРЛ – 15,29 %;

Чуднівська ЦРЛ – 13,18 %.

Факти незадовільного лікування пацієнтів стали предметом детального аналізу з боку членів правління Лікарняної каси Житомирщини.

На засіданні було також розглянуто ряд поточних питань, пов’язаних зі специфікою діяльності благодійної організації. Серед них – про новий регіональний лікарський формуляр, про сплату благодійних внесків, про організацію роботи літотриптора, про надання фінансової допомоги окремим громадянам. Прийнято зміни та доповнення до положення «Про порядок використання добровільних пожертвувань на медичне забезпечення членів ЛК».

У цілому, засідання правління «Лікарняної каси Житомирщини» стало ще одним важливим кроком на шляху вдосконалення і оптимізації роботи, спрямованої на покращення медичного обслуговування, досягнення високого загального рівня української медицини.

Ярослава Гапонова

Детальніше


Залиште коментар!

Доказова медицина – підхід до медичної практики, який базується на використанні доказів, отриманих у результаті проведення якісних клінічних досліджень

Міністерство охорони здоров’я України Такий підхід оптимізовує процес прийняття рішень, підвищує якість надання медичної допомоги, знижує фінансові та часові витрати в діагностиці та лікуванні пацієнтів. Завантажити інфографіку за посиланням: https://goo.gl/oqDa5n

Детальніше
Читати блог »

ДОРОГІ ДРУЗІ! Прийміть сердечні вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

Щиро бажаємо зустріти ці свята з радісними помислами та добрими намірами зробити все, про що так давно мріялось. Нехай наші ...

#medi