Перевірка діяльності БО «Лікарняна каса Житомирської області» – порушень не виявлено  | Лікарняна каса Житомирської області

Перевірка діяльності БО «Лікарняна каса Житомирської області» – порушень не виявлено

Ревізійна комісія благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» згідно з планом роботи провела перевірку фінансово-господарської діяльності організації протягом минулого року.
Результати перевірки голова ревізійної комісії – головний лікар обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини В.І.Хренов – та її члени – незалежний експерт Н.М.Короленко, головний бухгалтер обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини Н.С.Андрощук, головний бухгалтер обкому профспілки працівників охорони здоров’я Л.М.Драчевська, виконавчий директор БО «Лікарняна каса Житомирської області» В.С.Мишківський, головний бухгалтер БО «Лікарняна каса Житомирської області» Л.М.Пастушенко – виклали у відповідному акті.
Згідно з актом, проведена перевірка засвідчила, що зареєстрована управлінням юстиції 27 липня 2007 року БО «Лікарняна каса Житомирської області» працює за затвердженим Статутом та є неприбутковою організацією. Відповідальними особами за фінансово-господарську діяльність організації протягом минулого року були виконавчий директор В.С.Мишківський та головний бухгалтер Л.М.Пастушенко. Розрахунки здійснюються через банківські рахунки ЖРУ ПАТ КБ «ПриватБанк», ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», ВАТ «Державний ощадний банк України», ПАТ «Західінкомбанк», ПАТ «УкрСиббанк». Залишки коштів на рахунках банків станом на початок року становили 4 540 691,07 грн. Доходи організації формуються за рахунок добровільних пожертвувань, безповоротної фінансової допомоги та пасивних доходів (відсотків банків). Загалом фінансові надходження протягом минулого року склали 40 692 066 гривень (у тому числі 646 381 грн. – пасивних доходів) при плані 41 357 673 грн. Проте через збільшення витрат на лікування залишки коштів на розрахункових рахунках у порівнянні з попереднім роком зменшились на 946 575 грн. Загалом протягом минулого року медична допомога за рахунок ЛК надавалась у 421 251 випадках, що на 14,8% більше, ніж у попередньому. Відтак видатки на здійснення основної діяльності в 2013 році склали 34 978 869 грн. (із них 31 859 291 грн. на придбання ліків та розхідних матеріалів. Для оплати вартості обстеження методами комп’ютерної, магнітно-резонансної томографії, дослідження добового моніторування АТ та серцевого ритму було витрачено 2 321 436 грн., для надання матеріальної допомоги в зв’язку з проведенням контактної літотрипсії, лікування та обстеження в медичних закладах України та області – 426 196 грн. Крім того, для лікування хворих із сечокам’яною хворобою минулоріч придбано ударно-хвильовий прилад вартістю 326 500 грн. та контактну подушку вартістю 16 176 грн. За рішеннями правління також була надана благодійна допомога на суму 29 270 грн. Загальна сума видатків на здійснення адміністративно-господарської діяльності склала 6 659 772 грн. (що складає 16,4% при плані 17,7% і не перевищує встановленого Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» показника 20%).
Згідно з актом перевірки фінансово-господарської діяльності благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» на початок року в ній перебувало 206 926 громадян (що становить 16,3% від усієї кількості населення області). Виключено з членів ЛК протягом 2013 року 4 216 осіб, померли 2204, відновились в організації 1 783 особи. За положенням «Про членство в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області» здійснювалась робота зі сплати добровільних пожертвувань: щодо повноти сплати пожертвувань були відправлені 41 682 листи 20 006 членам ЛК (12 251 громадянин із них (61%) сплатили пожертвувань на суму 3 356 640 грн.) та  27 527 СМС-повідомлень 10 554 громадянам (із них 7623 громадянини (72%) сплатили їх на суму 2 175 203 грн.).
Надходження лікарських засобів, виробів медичного призначення до лікувальних закладів здійснюється централізовано на підставі відповідних угод, укладених благодійною організацією «Лікарняна каса Житомирської області» з лікувальними закладами та ТОВ «ППФ Санітас», ТОВ «БаДМ», ТОВ «Вітамед», ТОВ «Юрія-Фарм», ТОВ «Діалог Діагностікс», ТОВ «Кампус Коттон Клаб», ТОВ «Імунолог». Основними критеріями вибору лікарських засобів та виробів медичного призначення, за положенням «Про визначення планових потреб та формування асортименту, цінової політики при закупівлі медикаментів», є їх ціна, якість та оперативність доставки. Відтак згідно з відповідним наказом створена та діє постійна комісія з контролю за організацією оптових закупівель ліків та лікарських засобів (звірки з постачальниками здійснюються щоквартально).
Фінансовий план та штатний розпис складається виконавчою дирекцією двічі на рік у розрізі витрат на основну діяльність та загальногосподарські потреби й затверджується рішенням правління. Витрати за статтями здійснюються за затвердженим кошторисом. Основними статтями витрат є: видатки на оплату праці з нарахуванням на ФОП (при плані в 6 403 667 грн. – фактично 5 784 054 грн. (90,3% виконання), витрати на поточні потреби (матеріали для оргтехніки, поточний ремонт приміщень тощо – при плані 295 868 грн. фактично 298 806 грн. (101% виконання)), витрати на рекламу та друкарські послуги (план – 107 400 грн., фактично – 108 818 грн. (101,3% виконання)), витрати на оренду, комунальні послуги та послуги зв’язку (при плані 423 720 грн. – фактично 396 716 грн (93,6% виконання)).
Також, зокрема, згідно з актом проведеної перевірки, на обліку БО «Лікарняна каса Житомирської області» станом на початок року основних засобів та інших необоротних активів нараховано на суму 1 037 317 грн. Створена за відповідним наказом комісія з проведення річної інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів, розрахунків та інших статей балансу нестачі та лишків не виявила. Не виявлено також нецільових витрат – видатки здійснювались на адміністративно-господарську діяльність згідно з кошторисом. Виплата заробітної плати та відрахування до фондів здійснюються вчасно.
Вчасно надають рахунки на оплату оренди та комунальних послуг лікувальні заклади та комунальні підприємства – з 23 лікувальними закладами області, комунальним підприємством Житомирської обласної ради «Агенція з питань регіонального розвитку» та комунальним підприємством Житомирської міської ради «Агенство з управління майном», де розташовані філії ЛК, укладені відповідні договори оренди.
Фінансові звітності до ЖО ДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області, управління пенсійного фонду України у місті Житомирі складаються й подаються у визначені терміни.
Крім того, як зазначається в акті ревізійної комісії, на підставі направлення Фонду соціального страхування з ТВП була проведена  планова перевірка з  використання страхових коштів фонду, яка засвідчила, що фінансування використовувалось за цільовим призначенням. Також на підставі направлення управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради міста Житомира здійснювалась перевірка правомірності нарахування компенсації та грошових допомог громадянам, коотрі постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, яка також засвідчила, що відповідні державні кошти використовуються за призначенням.
Оскільки ж надання медичної допомоги членам ЛК збільшилось та розширилось, натомість ціни на ліки та вироби медичного призначення значно зросли (що призвело до «мінусового» балансу за 2013 рік на 946 575 грн.), члени ревізійної комісії виклали в акті перевірки пропозицію про розгляд питання щодо визначення розміру добровільних пожертвувань.
Вікторія Паламарчук.

Ревізійна комісія благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» згідно з планом роботи провела перевірку фінансово-господарської діяльності організації протягом минулого року.

Результати перевірки голова ревізійної комісії – головний лікар обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини В.І.Хренов – та її члени – незалежний експерт Н.М.Короленко, головний бухгалтер обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини Н.С.Андрощук, головний бухгалтер обкому профспілки працівників охорони здоров’я Л.М.Драчевська, виконавчий директор БО «Лікарняна каса Житомирської області» В.С.Мишківський, головний бухгалтер БО «Лікарняна каса Житомирської області» Л.М.Пастушенко – виклали у відповідному акті.

Згідно з актом, проведена перевірка засвідчила, що зареєстрована управлінням юстиції 27 липня 2000 року БО «Лікарняна каса Житомирської області» працює за затвердженим Статутом та є неприбутковою організацією. Відповідальними особами за фінансово-господарську діяльність організації протягом минулого року були виконавчий директор В.С.Мишківський та головний бухгалтер Л.М.Пастушенко. Розрахунки здійснюються через банківські рахунки ЖРУ ПАТ КБ «ПриватБанк», ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», ВАТ «Державний ощадний банк України», ПАТ «Західінкомбанк», ПАТ «УкрСиббанк». Залишки коштів на рахунках банків станом на початок року становили 4 540 691,07 грн. Доходи організації формуються за рахунок добровільних пожертвувань, безповоротної фінансової допомоги та пасивних доходів (відсотків банків). Загалом фінансові надходження протягом минулого року склали 40 692 066 гривень (у тому числі 646 381 грн. – пасивних доходів) при плані 41 357 673 грн. Проте через збільшення витрат на лікування залишки коштів на розрахункових рахунках у порівнянні з попереднім роком зменшились на 946 575 грн. Загалом протягом минулого року медична допомога за рахунок ЛК надавалась у 421 251 випадках, що на 14,8% більше, ніж у попередньому. Відтак видатки на здійснення основної діяльності в 2013 році склали 34 978 869 грн. (із них 31 859 291 грн. на придбання ліків та розхідних матеріалів. Для оплати вартості обстеження методами комп’ютерної, магнітно-резонансної томографії, дослідження добового моніторування АТ та серцевого ритму було витрачено 2 321 436 грн., для надання матеріальної допомоги в зв’язку з проведенням контактної літотрипсії, лікування та обстеження в медичних закладах України та області – 426 196 грн. Крім того, для лікування хворих із сечокам’яною хворобою минулоріч придбано ударно-хвильовий прилад вартістю 326 500 грн. та контактну подушку вартістю 16 176 грн. За рішеннями правління також була надана благодійна допомога на суму 29 270 грн. Загальна сума видатків на здійснення адміністративно-господарської діяльності склала 6 659 772 грн. (що складає 16,4% при плані 17,7% і не перевищує встановленого Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» показника 20%).

Згідно з актом перевірки фінансово-господарської діяльності благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» на початок року в ній перебувало 206 926 громадян (що становить 16,3% від усієї кількості населення області). Виключено з членів ЛК протягом 2013 року 4 216 осіб, померли 2204, відновились в організації 1 783 особи. За положенням «Про членство в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області» здійснювалась робота зі сплати добровільних пожертвувань: щодо повноти сплати пожертвувань були відправлені 41 682 листи 20 006 членам ЛК (12 251 громадянин із них (61%) сплатили пожертвувань на суму 3 356 640 грн.) та  27 527 СМС-повідомлень 10 554 громадянам (із них 7623 громадянини (72%) сплатили їх на суму 2 175 203 грн.).

Надходження лікарських засобів, виробів медичного призначення до лікувальних закладів здійснюється централізовано на підставі відповідних угод, укладених благодійною організацією «Лікарняна каса Житомирської області» з лікувальними закладами та ТОВ «ППФ Санітас», ТОВ «БаДМ», ТОВ «Вітамед», ТОВ «Юрія-Фарм», ТОВ «Діалог Діагностікс», ТОВ «Кампус Коттон Клаб», ТОВ «Імунолог». Основними критеріями вибору лікарських засобів та виробів медичного призначення, за положенням «Про визначення планових потреб та формування асортименту, цінової політики при закупівлі медикаментів», є їх ціна, якість та оперативність доставки. Відтак згідно з відповідним наказом створена та діє постійна комісія з контролю за організацією оптових закупівель ліків та лікарських засобів (звірки з постачальниками здійснюються щоквартально).

Фінансовий план та штатний розпис складається виконавчою дирекцією двічі на рік у розрізі витрат на основну діяльність та загальногосподарські потреби й затверджується рішенням правління. Витрати за статтями здійснюються за затвердженим кошторисом. Основними статтями витрат є: видатки на оплату праці з нарахуванням на ФОП (при плані в 6 403 667 грн. – фактично 5 784 054 грн. (90,3% виконання), витрати на поточні потреби (матеріали для оргтехніки, поточний ремонт приміщень тощо – при плані 295 868 грн. фактично 298 806 грн. (101% виконання)), витрати на рекламу та друкарські послуги (план – 107 400 грн., фактично – 108 818 грн. (101,3% виконання)), витрати на оренду, комунальні послуги та послуги зв’язку (при плані 423 720 грн. – фактично 396 716 грн (93,6% виконання)).

Також, зокрема, згідно з актом проведеної перевірки, на обліку БО «Лікарняна каса Житомирської області» станом на початок року основних засобів та інших необоротних активів нараховано на суму 1 037 317 грн. Створена за відповідним наказом комісія з проведення річної інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів, розрахунків та інших статей балансу нестачі та лишків не виявила. Не виявлено також нецільових витрат – видатки здійснювались на адміністративно-господарську діяльність згідно з кошторисом. Виплата заробітної плати та відрахування до фондів здійснюються вчасно.

Вчасно надають рахунки на оплату оренди та комунальних послуг лікувальні заклади та комунальні підприємства – з 23 лікувальними закладами області, комунальним підприємством Житомирської обласної ради «Агенція з питань регіонального розвитку» та комунальним підприємством Житомирської міської ради «Агенство з управління майном», де розташовані філії ЛК, укладені відповідні договори оренди.

Фінансові звітності до ЖО ДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області, управління пенсійного фонду України у місті Житомирі складаються й подаються у визначені терміни.

Крім того, як зазначається в акті ревізійної комісії, на підставі направлення Фонду соціального страхування з ТВП була проведена  планова перевірка з  використання страхових коштів фонду, яка засвідчила, що фінансування використовувалось за цільовим призначенням. Також на підставі направлення управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради міста Житомира здійснювалась перевірка правомірності нарахування компенсації та грошових допомог громадянам, котрі постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, яка також засвідчила, що відповідні державні кошти використовуються за призначенням.

Оскільки ж надання медичної допомоги членам ЛК збільшилось та розширилось, натомість ціни на ліки та вироби медичного призначення значно зросли (що призвело до «мінусового» балансу за 2013 рік на 946 575 грн.), члени ревізійної комісії виклали в акті перевірки пропозицію про розгляд питання щодо зміни розміру добровільних пожертвувань.

Вікторія Паламарчук.

Детальніше


Залиште коментар!

Доказова медицина – підхід до медичної практики, який базується на використанні доказів, отриманих у результаті проведення якісних клінічних досліджень

Міністерство охорони здоров’я України Такий підхід оптимізовує процес прийняття рішень, підвищує якість надання медичної допомоги, знижує фінансові та часові витрати в діагностиці та лікуванні пацієнтів. Завантажити інфографіку за посиланням: https://goo.gl/oqDa5n

Детальніше
Читати блог »

ДОРОГІ ДРУЗІ! Прийміть сердечні вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

Щиро бажаємо зустріти ці свята з радісними помислами та добрими намірами зробити все, про що так давно мріялось. Нехай наші ...

#medi