Засідання правління | Лікарняна каса Житомирської області

Засідання правління

Засідання правління благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області” відбулося в кінці липня цього року. На ньому обговорювалися важливі питання діяльності ЛК. Зокрема, мова йшла про роботу благодійної організації у першому півріччі; затвердження фінансового плану на друге півріччя 2008 року; перебування мешканців нашого краю в БО”Лікарняна каса Житомирської області”.


Правління Лікарняної каси інформує

- За перше півріччя 2008 року до Лікарняної каси надійшло коштів у вигляді благодійних внесків на суму 7444176 грн. Частину коштів недоотримано через несплату членських внесків індивідуальними платниками, загальна заборгованість яких за весь період перебування в ЛК становить 2 307 510 грн., – повідомив виконавчий директор благодійної організації „Лікарняна каса Житомирської області” Володимир Станіславович Мишківський.

Також він зазначив, що за цей період 6170 осіб стало членами ЛК. Витрати на господарську діяльність планувалися в розмірі 19,7% від надходжень, фактичні видатки склали 19,0%. За результатами роботи за перше півріччя 2008 року видатки перевищили надходження на 462044 грн.

- Лікувально-профілактичні заклади нашої області отримали ліків та виробів медичного призначення на суму понад 6,8 млн. грн., медична допомога надавалась у 132 тисячах випадків, (менше ніж у минулому році на 1%). За рахунок ЛК проліковано 51 595 пацієнтів (менше ніж у першому півріччі 2007 року на 3,7%). Середня вартість лікування зросла до 109,5грн. (8,6%), – розповів В.С.Мишківський. – Кількість пацієнтів, які пролікувалися в умовах цілодобового стаціонару залишилася незмінною, в амбулаторно-поліклінічних закладах – зменшилася. Надання допомоги сільському населенню на мережі зростає дуже повільно (з 16,46% в 2007 році до 19,41% в 1 півріччі 2008 року). Через страхову компанію «Гарантія» у м.Києві отримали високоспеціалізовану медичну допомогу 25 пацієнтів на загальну суму майже 32 тисячі грн.

За словами Володимира Станіславовича, благодійна організація „Лікарняна каса Житомирської області” спільно з УОЗ продовжує надавати методичну допомогу лікувально-профілактичним закладам із впровадження протоколів лікування. З цією метою проведено перевірки в Черняхівському, Коростенському, Ружинському, Овруцькому, Народицькому, Романівському, Олевському районах, м.Коростені, Житомирському обласному онкодиспансері, Житомирській обласній лікарні ім.О.Ф.Гербачевського.

Основним недоліком, виявленим при проведенні експертизи якості надання медичної допомоги членам Лікарняної каси, є застосування лікарями препаратів, які не входять у протоколи лікування та не мають доказової бази, (зокрема, алоє, фібсу, скловидного тіла, барбовалу, корвалолу); призначення інфузійної терапії при гіпертонічній хворобі, міокардіодистрофії та ревматичній хворобі без порушення ритму та серцевої недостатності. Через це в 1 півріччі 2008 року необгрунтовано витрачено більше 144 тисяч грн.

Найбільше не дотримуються протоколів лікування у таких закладах: Новоград-Волинському міськрай ТМО – 16,3%, Ємільчинській ЦРЛ – 16,1%, Андрушівкій ЦРЛ – 15,3%, Житомирському обласному медичному центрі – 13,3%, Червоноармійській ЦРЛ – 12,6%, Коростенській центральній районній поліклініці – 11,4%, Ружинській ЦРЛ – 11,2%, Житомирській центральній дитячій міській лікарні – 10%, Черняхівському ТМО – 10%, Коростенській ЦМЛ – 9,9%.

На складах лікувально-профілактичних закладів області нині знаходиться ліків на загальну суму більше 900 тисяч гривень, у відділеннях – на суму близько 800 тисяч гривень. Члени правління висловили стурбованість стосовно великого запасу медикаментів у відділеннях Житомирської ЦРЛ (на 40 тис.грн.), Бердичівської ЦРЛ (на 37 тис.грн.), Лугинської ЦРЛ 34 тис.грн.), Червоноармійської ЦРЛ (15 тис.грн.), адже серед них можуть бути такі, в яких короткий термін придатності.

Виконавчий директор наголосив на тому, що з метою підготовки медичної громадськості до роботи в умовах страхової медицини та згідно наказу УОЗ № 533 від 10.12.07 року „Про створення локальних клінічних протоколів надання медичної допомоги жителям Житомирської області” разом із обласними спеціалістами розробляються локальні клінічні протоколи, а протоколи з терапевтичної та педіатричної служби згідно вказівки УОЗ №3314/011 від 04.07.08 року проходять апробацію в лікувальних закладах нашої області. Було запропоновано організувати вивчення лікарями локальних клінічних протоколів та МКХ 10 перегляду, а також ініціювати перед управлінням охорони здоров’я питання щодо перевидання діючого лікарського формуляру.

Головний бухгалтер Л.М.Пастушенко ознайомила з проектом фінансового плану на 2 півріччя 2008 року. Було запропоновано затвердити дохідну частину в розмірі 10 491 468 грн, видатки на основну діяльність – 8 474 882 грн., видатки на загальногосподарську діяльність – 2 016 585 грн. (19,2%).

- Станом на 01.07.2008 року в благодійній організації „Лікарняна каса Житомирської області” перебуває 193 351 жителів, що складає 14,8% від загальної кількості населення області. Найбільша частка населення у Лугинському – 27,2%, Малинському районах – 22,6%, м.Житомирі – 22,1%. Традиційно недостатня активність у Ружинському, Ємільчинському, Коростишівському районах (частка населення в ЛК – близько 9%), – розповів заступник виконавчого директора С.М.Грищук. – За травень-червень 2008 року вступило до благодійной організації „Лікарняна каса Житомирської області” 1705 осіб.

За рішенням правління виключено з членства в ЛК за несплату внесків 1430 осіб.

Детальніше


Залиште коментар!

Доказова медицина – підхід до медичної практики, який базується на використанні доказів, отриманих у результаті проведення якісних клінічних досліджень

Міністерство охорони здоров’я України Такий підхід оптимізовує процес прийняття рішень, підвищує якість надання медичної допомоги, знижує фінансові та часові витрати в діагностиці та лікуванні пацієнтів. Завантажити інфографіку за посиланням: https://goo.gl/oqDa5n

Детальніше
Читати блог »

ДОРОГІ ДРУЗІ! Прийміть сердечні вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

Щиро бажаємо зустріти ці свята з радісними помислами та добрими намірами зробити все, про що так давно мріялось. Нехай наші ...

#medi