Засідання правління

Засідання правління благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області” відбулося в кінці липня цього року. На ньому обговорювалися важливі питання діяльності ЛК. Зокрема, мова йшла про роботу благодійної організації у першому півріччі; затвердження фінансового плану на друге півріччя 2008 року; перебування мешканців нашого краю в БО”Лікарняна каса Житомирської області”.


Правління Лікарняної каси інформує

- За перше півріччя 2008 року до Лікарняної каси надійшло коштів у вигляді благодійних внесків на суму 7444176 грн. Частину коштів недоотримано через несплату членських внесків індивідуальними платниками, загальна заборгованість яких за весь період перебування в ЛК становить 2 307 510 грн., – повідомив виконавчий директор благодійної організації „Лікарняна каса Житомирської області” Володимир Станіславович Мишківський.

Також він зазначив, що за цей період 6170 осіб стало членами ЛК. Витрати на господарську діяльність планувалися в розмірі 19,7% від надходжень, фактичні видатки склали 19,0%. За результатами роботи за перше півріччя 2008 року видатки перевищили надходження на 462044 грн.

- Лікувально-профілактичні заклади нашої області отримали ліків та виробів медичного призначення на суму понад 6,8 млн. грн., медична допомога надавалась у 132 тисячах випадків, (менше ніж у минулому році на 1%). За рахунок ЛК проліковано 51 595 пацієнтів (менше ніж у першому півріччі 2007 року на 3,7%). Середня вартість лікування зросла до 109,5грн. (8,6%), – розповів В.С.Мишківський. – Кількість пацієнтів, які пролікувалися в умовах цілодобового стаціонару залишилася незмінною, в амбулаторно-поліклінічних закладах – зменшилася. Надання допомоги сільському населенню на мережі зростає дуже повільно (з 16,46% в 2007 році до 19,41% в 1 півріччі 2008 року). Через страхову компанію «Гарантія» у м.Києві отримали високоспеціалізовану медичну допомогу 25 пацієнтів на загальну суму майже 32 тисячі грн.

За словами Володимира Станіславовича, благодійна організація „Лікарняна каса Житомирської області” спільно з УОЗ продовжує надавати методичну допомогу лікувально-профілактичним закладам із впровадження протоколів лікування. З цією метою проведено перевірки в Черняхівському, Коростенському, Ружинському, Овруцькому, Народицькому, Романівському, Олевському районах, м.Коростені, Житомирському обласному онкодиспансері, Житомирській обласній лікарні ім.О.Ф.Гербачевського.

Основним недоліком, виявленим при проведенні експертизи якості надання медичної допомоги членам Лікарняної каси, є застосування лікарями препаратів, які не входять у протоколи лікування та не мають доказової бази, (зокрема, алоє, фібсу, скловидного тіла, барбовалу, корвалолу); призначення інфузійної терапії при гіпертонічній хворобі, міокардіодистрофії та ревматичній хворобі без порушення ритму та серцевої недостатності. Через це в 1 півріччі 2008 року необгрунтовано витрачено більше 144 тисяч грн.

Найбільше не дотримуються протоколів лікування у таких закладах: Новоград-Волинському міськрай ТМО – 16,3%, Ємільчинській ЦРЛ – 16,1%, Андрушівкій ЦРЛ – 15,3%, Житомирському обласному медичному центрі – 13,3%, Червоноармійській ЦРЛ – 12,6%, Коростенській центральній районній поліклініці – 11,4%, Ружинській ЦРЛ – 11,2%, Житомирській центральній дитячій міській лікарні – 10%, Черняхівському ТМО – 10%, Коростенській ЦМЛ – 9,9%.

На складах лікувально-профілактичних закладів області нині знаходиться ліків на загальну суму більше 900 тисяч гривень, у відділеннях – на суму близько 800 тисяч гривень. Члени правління висловили стурбованість стосовно великого запасу медикаментів у відділеннях Житомирської ЦРЛ (на 40 тис.грн.), Бердичівської ЦРЛ (на 37 тис.грн.), Лугинської ЦРЛ 34 тис.грн.), Червоноармійської ЦРЛ (15 тис.грн.), адже серед них можуть бути такі, в яких короткий термін придатності.

Виконавчий директор наголосив на тому, що з метою підготовки медичної громадськості до роботи в умовах страхової медицини та згідно наказу УОЗ № 533 від 10.12.07 року „Про створення локальних клінічних протоколів надання медичної допомоги жителям Житомирської області” разом із обласними спеціалістами розробляються локальні клінічні протоколи, а протоколи з терапевтичної та педіатричної служби згідно вказівки УОЗ №3314/011 від 04.07.08 року проходять апробацію в лікувальних закладах нашої області. Було запропоновано організувати вивчення лікарями локальних клінічних протоколів та МКХ 10 перегляду, а також ініціювати перед управлінням охорони здоров’я питання щодо перевидання діючого лікарського формуляру.

Головний бухгалтер Л.М.Пастушенко ознайомила з проектом фінансового плану на 2 півріччя 2008 року. Було запропоновано затвердити дохідну частину в розмірі 10 491 468 грн, видатки на основну діяльність – 8 474 882 грн., видатки на загальногосподарську діяльність – 2 016 585 грн. (19,2%).

- Станом на 01.07.2008 року в благодійній організації „Лікарняна каса Житомирської області” перебуває 193 351 жителів, що складає 14,8% від загальної кількості населення області. Найбільша частка населення у Лугинському – 27,2%, Малинському районах – 22,6%, м.Житомирі – 22,1%. Традиційно недостатня активність у Ружинському, Ємільчинському, Коростишівському районах (частка населення в ЛК – близько 9%), – розповів заступник виконавчого директора С.М.Грищук. – За травень-червень 2008 року вступило до благодійной організації „Лікарняна каса Житомирської області” 1705 осіб.

За рішенням правління виключено з членства в ЛК за несплату внесків 1430 осіб.

Детальніше


Залиште коментар!

14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва та День захисника України

Щиро й сердечно вітаємо козаків і козачок нашого краю зі святом, яке увібрало в себе багаті й славні національні традиції, уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі впродовж усієї багатовікової української історії. Пресвята Богородиця завжди вважалась покровителькою і заступницею славного війська козацького та всього українського народу. Й сьогодні ми звертаємось до Матері Божої […]

Детальніше
Читати блог »

Міністерство охорони здоров’я України бачить медичне страхування невід’ємною частиною нової системи охорони здоров’я

Pavlo Kovtonyuk Міністерство охорони здоров'я України бачить медичне страхування невід’ємною частиною нової системи охорони здоров’я. До речі, часто нам закидають, що це не ...

Національна служба здоров’я запускає власний контакт-центр

http://moz.gov.ua/article/reform-plan/nacionalna-sluzhba-zdorov%E2%80%99ja-zapuskae-vlasnij-kontakt-centr З 8 жовтня 2018 року офіційно починає свою роботу контакт-центр Національної служби здоров’я України. Короткий номер – 1677. Це перший ...

#medi