Лікарі-експерти філій ЛК зібрались, аби обговорити головні питання діяльності організації за 9 місяців цього року. | Лікарняна каса Житомирської області

Лікарі-експерти філій ЛК зібрались, аби обговорити головні питання діяльності організації за 9 місяців цього року.

Згідно з планом роботи благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» відбулось зібрання лікарів-експертів філій ЛК.

Першим питанням порядку денного було заслухання інформації заступника виконавчого директора організації С.М.Грищука про створення при Міністерстві охорони здоров’я України Національного експертного комітету з відбору та використання основних лікарських засобів (до складу якого увійшов виступаючий), завдання та діяльність комітету на сьогоднішній день.

IMG_7659

– Метою діяльності експертного комітету, – повідомив учасників зібрання Сергій Миколайович, – є здійснення прозорого відбору лікарських засобів, до яких належать якісні, ефективні, безпечні лікарські засоби з найвищими показниками економічної доцільності, необхідними для забезпечення першочергових потреб медичної допомоги населенню в закладах охорони здоров’я для лікування за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. Адже не завжди кошти, які виділяються державою на закупівлю лікарських препаратів, витрачаються раціонально – тобто на придбання дійсно необхідних та ефективних ліків.

IMG_7662IMG_7657

Як повідомив виступаючий, в Україні діють два переліки лікарських засобів і виробів медичного призначення: перелік лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва, які можуть закуповувати заклади й установи охорони здоров’я, повністю або частково фінансовані з державного та місцевих бюджетів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 1996 року №1071, та Національний перелік основних лікарських засобів і виробів медичного призначення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 року №333. Проте певною мірою вони дублюють один одного, до того ж не містять багатьох лікарських засобів, які становлять потребу для населення України, водночас містять препарати з недоведеною ефективністю.

– Тому ці переліки потребують уніфікації та перегляду – саме з такою метою й виникла необхідність у розробленні Національного переліку основних лікарських засобів, який, згідно з Положенням «Про національний перелік основних лікарських засобів», затвердженим наказом МОЗ України №84 від 11.02.2016 року, повинен містити якісні, ефективні, безпечні лікарські засоби, необхідні для забезпечення надання медичної допомоги населенню в закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності (в більшості країн світу таку функцію виконує Примірний перелік основних лікарських засобів ВООЗ, створений, як базовий документ для забезпечення населення медичною допомогою за державні кошти), – відзначив С.М.Грищук. – Лікарські засоби включаються до Національного переліку з урахуванням рівнів захворюваності населення, поширеності хвороб та смертності, доказів порівняльної ефективності (результативності), безпеки та економічної доцільності лікарських засобів, а також галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та рівня фінансування медичної допомоги. Експертний комітет визначає пріоритетні патологічні стани, ініціює внесення змін до Національного переліку, розглядає пропозиції щодо внесення змін до Національного переліку, здійснює оцінку порівняльної ефективності (результативності), безпеки та економічної доцільності лікарських засобів для їх включення до та виключення з Національного переліку тощо.

IMG_7656IMG_7643

Виступаючий повідомив, що затвердження Національного переліку планується до завершення цього року, адже від цього залежить, наскільки ефективним буде лікування хворих препаратами, які увійдуть до зазначеного переліку, а відтак – стан здоров’я населення країни.

Завідуюча відділом фармацевтичного менеджменту О.А.Ольшанська поінформувала лікарів-експертів про стан дотримання вимог стандартної операційної процедури. Також вона звернула увагу учасників зібрання на необхідність більш ретельної роботи з заміни препаратів по діючій речовині та відсутність у карантині препаратів із коротким терміном придатності.

Завідуюча відділом аудиту та контролю якості ЛДП Р.В.Артюх представила аналіз стану надання медичної допомоги членам ЛК за 9 місяців 2016 року.

– Протягом цього року надали медичну допомогу за рахунок ЛК у 350 621 випадках на суму 38,4 мільйонів гривень, – повідомила Раїса Володимирівна. – Проліковано 109 737 громадян (із них 42 542 – стаціонарно, 67 195 – амбулаторно-поліклінічно). Кількість обстежених упродовж цього періоду склала 237 317 випадків звернень на суму 6,1 мільйонів гривень. Видано членам ЛК 112 направлень для отримання медичної допомоги в лікувальних закладах міста Києва через Асоціацію лікарняних кас, отримали її 99 осіб.

Виступаюча наголосила, зокрема, на тому, що необхідно здійснювати активнішу роботу з лікарями щодо дотримання ними уніфікованих клінічних протоколів надання медичної допомоги. Адже внаслідок недотримання протоколів за 9 місяців 2016 року необґрунтовано витрачено 1,8 мільйон гривень. Крім того, проведений VEN-аналіз свідчить, що 16,1% коштів витрачені на другорядні препарати.

IMG_7654IMG_7655

– Проблемними залишаються при планових оперативних втручаннях підміна антибіотикопрофілактики антибіотиколікуванням, необґрунтоване застосування високовартісних антибіотиків, невикористання ступеневої терапії, що суперечить наказу МОЗ України від 29.08.2008 року № 502 «Про затвердження клінічного протоколу з антибактеріальної профілактики в хірургії, травматології, акушерстві та гінекології», – зауважила Р.В.Артюх. – Проте відрадно, що кількість звернень громадян за телефоном «гарячої лінії» зменшилась на 33%. Загалом звернення стосуються сплати благодійних внесків, призначення ліків, які не відсутні в протоколах лікування, що вказує на наявність подвійних стандартів або незнання лікарів нового ЛФ, термінів лікування, інфузійної терапії в терапевтичних відділеннях та Д\С, лікування ЦД.

IMG_7664

Виконавчий директор БО «Лікарняна каса Житомирської області» В.С.Мишківський наголосив на тому, що високий показник придбання пацієнтами медпрепаратів за власні кошти має спонукати лікарів-експертів ЛК активніше працювати з лікарями у відділеннях щодо призначення ними лише тих медпрепаратів, які входять до уніфікованих клінічних протоколів надання медичної допомоги.

Його підтримав і лікар-експерт Любарської філії ЛК Валерій Альбінович Галицький, котрий поділився досвідом роботи.

– Дотримання лікарями протоколів лікування, на жаль, залишається проблемним, – констатував він. – Тому доводиться говорити про це на медичних радах – стараюсь вирішити питання на колегіальному рівні. До того ж дуже допомагає в роботі за цим та іншими напрямками діяльності філії ЛК підтримка головного лікаря Любарської ЦРЛ.

IMG_7674IMG_7651

– Й це відрадно, коли в районах БО «Лікарняна каса Житомирської області» має взаєморозуміння з керівництвом лікувальних закладів, – зауважив на це Володимир Станіславович Мишківський. – Адже з упровадженням медичного страхування ЛК займе своє місце й відіграватиме велику роль у наданні населенню якісної медичної допомоги, оскільки держава забезпечуватиме лише певну її частину. Тим паче, що на сьогодні держава не має ні електронної бази пацієнтів, ні електронних протоколів лікування, ні автоматизованого контролю за обігом медичних препаратів, ні контролю за якістю надання медичної допомоги. В БО «Лікарняна каса Житомирської області» ці механізми відпрацьовані ретельно й детально.

IMG_7642IMG_7647

З лекцією «Створення довірливих стосунків між лікарем і пацієнтом» виступила перед учасниками зібрання доцент кафедри менеджменту охорони здоров’я Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, к.м.н. Т.А.Вежновець. Йшлось про вербальний компонент спілкування з пацієнтами, психологію пацієнта й лікаря та моделі спілкування лікаря й пацієнта. Під час лекції та її обговорення лікарі-експерти зробили висновок, що головне завдання лікаря – сформувати у пацієнта добровільну згоду виконувати рекомендації лікаря.

Також були обговорені інші поточні питання діяльності ЛК та її філій.

Детальніше


Залиште коментар!

Доказова медицина – підхід до медичної практики, який базується на використанні доказів, отриманих у результаті проведення якісних клінічних досліджень

Міністерство охорони здоров’я України Такий підхід оптимізовує процес прийняття рішень, підвищує якість надання медичної допомоги, знижує фінансові та часові витрати в діагностиці та лікуванні пацієнтів. Завантажити інфографіку за посиланням: https://goo.gl/oqDa5n

Детальніше
Читати блог »

ДОРОГІ ДРУЗІ! Прийміть сердечні вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

Щиро бажаємо зустріти ці свята з радісними помислами та добрими намірами зробити все, про що так давно мріялось. Нехай наші ...

#medi