Чому на Житомирщині витрати на ліки у 5 разів менші, ніж на Рівненщині?

https://hromadskeradio.org/programs/hromadska-hvylya/chomu-na-zhytomyrshchyni-vytraty-na-liky-u-5-raziv-menshi-nizh-na-rivnenshchyni

На «Громадському радіо» стартує нова рубрика «Громадське здоров’я». У першій програмі із директоркою програмної ініціативи Вікторією Тимошевською обговорюємо звіт «Індекс здоров’я. Україна»

Вікторія Тимошевська: Хочу наголосити, що ми не говоримо про охорону здоров’я, а про те, що намагаємося розвинути системи, котрі забезпечать здоров’я в цілому. Тобто це і профілактика, і сучасна та вчасна діагностика, і лікування та реабілітація.

В цьому дослідженні є 5 основних блоків, які ми намагалися розкрити і встановити початковий рівень (base line), щоб виміряти те, як змінюється наше суспільство. В цьому є і медична частина (доступ до ліків), є частина медичної допомоги первинного рівня (сімейний лікар чи терапевт), а є такі речі як вакцинація та здоровий спосіб життя.

Василь Шандро: Про що говорить ваш звіт? Що таке індекс громадського здоров’я?

Вікторія Тимошевська: По-перше, хочу зауважити, що це не традиційний індекс. Адже очікується, що це якийсь усереднений показник температури, тиску, тощо. Насправді, це оцінка системи, що включає 5 блоків: задоволеність медичною допомогою, звернення до лікаря та поведінка родини у випадку хвороби, витрати на лікарські засоби і медичну допомогу, знання та здорова поведінка і останнє — самооцінка стану здоров’я. І якщо індекс складає 100%, то за нашим дослідженням в середньому вийшло 55%. Нам, звісно, є куди рости і що покращувати.

Більше того, є області (наприклад, Тернопільська), де рівень задоволеності медичною допомогою, яку отримала родина, складає 72-78%.

Задоволеність дільничним терапевтом/родинним лікарем // health-index.com.ua

Задоволеність дільничним терапевтом/родинним лікарем
Авторські права:
health-index.com.ua

Василь Шандро: Чи вираховують подібні індекси і європейських країнах?

Вікторія Тимошевська: Так. На жаль, в Україні ми не могли повністю адаптувати їх принцип. Нині ми не маємо змоги порівнювати наші цифри із показниками інших країн. Однак ми працюватимемо над методологією, яка дозволить за 3-4 роки такі порівння все ж робити.

Василь Шандро: Про що ще говорять цифри? Що, можливо, здивувало?

Вікторія Тимошевська: Мене, як моїх колег, здивувала ситуація з ліками. Всі ми купуємо ліки, знаємо, наскільки вони є дорогими. Нині Кабмін ухвалив кілька постанов, що мають на меті врегулювати ціни та знизити їх на певні препарати. Так ось, в Житомирі зафіксовано найнижчі витрати людей на ліки. Питання було просте: скільки ви витратили грошей на назначені ліки останнього разу? В Житомирі ця сума склала 238 грн. В той час у Рівненській області це 1001 грн.

Тетяна Трощинська: За рахунок чого така різниця — ви досліджували?

Вікторія Тимошевська: Так, звісно. В Житомирській області працює «Лікарняна каса» — мікроаналог страхової медицини, де за щомісячний внесок 40 грн особі гарантується повний набір базових лікарських засобів.

Василь Шандро: Це якась ініціатива обласного Управління охорони здоров’я?

Вікторія Тимошевська: Це ініціатива ГО «Лікарняна каса». Цей досвід переймався ще з часів європейських проектів технічної допомоги у сфері галузі охорони здоров’я, коли вони намагалися запровадити в Україні різні механізми співфінансування. Насправді, в жодній країні немає такого, щоб держава забезпечувала 100% лікарських засобів чи повністю покривала медичну допомогу.

Тетяна Трощинська: Чи є у звіті елемент дослідження корумпованості галузі?

Вікторія Тимошевська: У нас не було окремих питань щодо корупції. Ми у травні-червні запускамо друге таке дослідження, щоб порівняти, чи дійсно відбувається реформа, щоб об’єктивно сказати, що відчуває простий громадянин. Але в нас є непрямі питання стосовно корупції. Наприклад, які ліки безкоштовно отримали в лікарні, а за які довелося платити. Часто, якщо людина там купувала ліки — їй їх перепродавали.

Текстову версію підготувала Наталя Кучерява
Детальніше


Залиште коментар!

Лікарняна каса повністю забезпечує хворих, котрі перебувають в ЛК, медикаментами, виробами медичного призначення тощо згідно з уніфікованими клінічними протоколами, затвердженими МОЗ України, локальними клінічними протоколами, затвердженими наказами УОЗ Житомирської ОДА, та лікарським формуляром

Олег Васильович Казюк – головний лікар комунальної установи «Олевська центральна лікарня» міської ради об’єднаної територіальної громади: – Медикаментозне забезпечення населення району на загальнодержавному рівні, звісно, бажало б бути кращим. Причина загальновідома – недостатнє фінансування галузі. Я думаю, що така ситуація в усіх медичних закладах не лише області, а й України. За таких умов, коли лікувати […]

Детальніше
Читати блог »

Заборонений список МОЗ: лікар роз’яснює, чому не можна лікуватися цими ліками

http://4mama.ua/uk/kids/health/6115-zaboroneniy-spisok-moz-likar-rozyasnyuye-chomu-ne-mozhna-likuvatisya-tsimi-likami Оксана Шевченко ГРВІ. Що за інфекції, яка особливість лікування і чому багато хто зі звичних нам ліків включені у ...

Доктор Комаровский: Вся наша медицина слишком часто идет на поводу у обывателя

http://gordonua.com/news/society/doktor-komarovskiy-vsya-nasha-medicina-slishkom-chasto-idet-na-povodu-u-obyvatelya-216950.html Граждане Украины не понимают, что нужно получать квалифицированную помощь врачей, а не заниматься самолечением, отметил врач-педиатр Евгений Комаровский.   Комаровский считает, что ...

#medi