Новини

Відбулось засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»

Оприлюднено

Зібрання у режимі відеоконференції провів голова правління – д.мед.н., професор Валентин Дмитрович Парій.

Зі звітом виконавчої дирекції про діяльність благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» та виконання кошторису за перше півріччя 2020 року виступив директор виконавчий Володимир Станіславович Мишківський.

Так, за його інформацією, станом на 1 липня в Лікарняній касі перебували 203 112 жителів області, що становить 16,8% від загальної кількості населення Житомирщини. Протягом 6 місяців цього року до ЛК приєднались 2 061 особа (найбільше – в місті Житомирі, Новоград-Волинському районі та місті Коростені). Відновили перебування в Лікарняній касі за цей період 490 осіб.  

Щодо колективного вступу директор виконавчий відзначив, що новими колективними членами ЛК протягом звітного періоду стали 15 нових організацій, у яких до ЛК приєднались 22 нових громадян, 57 перейшли з індивідуальної на колективну сплату. На 1 липня цього року з ЛК співпрацювали 978 підприємств (із них 243 – в Житомирі). В організаціях, які перебувають в ЛК, додатково вступили 288 нових громадян. В.С.Мишківський відзначив, що з закінченням карантину, запровадженого в країні у зв’язку з пандемією захворювання на COVID-19, очікується підвищення показника вступу колективів до Лікарняної каси. Тож, повернувшись незабаром до активної роботи з колективами, ЛК буде детально інформувати їх про переваги колективного вступу до організації.    

Директор виконавчий повідомив учасникам зібрання про фінансовий стан БО «Лікарняна каса Житомирської області» за перше півріччя 2020 року. Фактичні надходження у вигляді добровільних пожертвувань та пасивних доходів упродовж цього періоду становили 38,4 млн. грн. Сума витрат склала 31,3 млн. грн., із них на забезпечення основної діяльності (медикаменти, реактиви та вироби медичного призначення) – 25 млн. грн. (75%). Витрати на адміністративно-господарську діяльність становили 6,3 мільйонів гривень (16,4%, що відповідає Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»). 

В.С.Мишківський деталізував витрати на забезпечення основної діяльності Лікарняної каси. Так, на закупівлю ліків та виробів медичного призначення шляхом централізованого постачання витрачено 15,0 млн. грн. Надано членам ЛК за амбулаторними рецептами через аптечну мережу, а також із аптек для стаціонару ліків та виробів медичного призначення на суму 6,6 млн. грн. Оплачено послуг із обстеження членів ЛК у Житомирській області, надання медичної допомоги за межами області на суму 3,4 млн. грн.

Крім того, БО «Лікарняна каса Житомирської області» активно сприяла наданню медичної допомоги пацієнтам із COVID-19. Так, станом на 01.07.2020 року 68 членів ЛК, котрі мали ускладнення від коронавірусної інфекції, отримали медичну допомогу в умовах стаціонарів медичних закладів області за рахунок Лікарняної каси на суму майже 153 тис. грн.

Також ЛК придбала захисний одяг для медпрацівників на суму майже 72 тис. грн. Його було передано медичним закладам, у яких від ускладнень коронавірусної інфекції лікується найбільша кількість членів ЛК: КНП «Бердичівська міська лікарня» Бердичівської міської ради, КНП «Малинська міська лікарня» Малинської міської ради, КНП «Коростенська міська лікарня» Коростенської міської ради і КНП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради, а також – до обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

Видано направлень для отримання медичної допомоги за межами області в лікувальних закладах м.Києва 20 особам, фактично отримали ліки або відшкодування витрат у зв’язку з невідкладними станами за рішенням правління 34 члени Лікарняної каси.

Для забезпечення інформаційної підтримки членів ЛК відправлено 69 254 СМС-повідомлення про витрати на амбулаторне лікування, заборгованість зі сплати щомісячних добровільних пожертвувань, запрошення отримати посвідчення тощо.

Під патронатом Лікарняної каси наразі перебувають 423 дитини, позбавлені батьківського піклування (протягом звітного періоду 45 із них скористались можливістю лікування за рахунок ЛК), інваліди війни (проліковано 4 особи) та учасники АТО (надана допомога 80 особам).

– Тож ми продовжуватимемо свою роботу за відпрацьованими напрямками діяльності, – наголосив В.С.Мишківський. – Адже Лікарняна каса й надалі залишатиметься надійним партнером медичних закладів із забезпечення ліків, а в разі позитивних результатів запровадження медичної реформи готова розширювати перелік програм, які забезпечуються за рахунок нашої організації.

Учасники зібрання детально проаналізували проект фінансового плану роботи ЛК на друге півріччя 2020 року, з яким виступила головний бухгалтер БО «Лікарняна каса Житомирської області» Людмила Миколаївна Пастушенко.

Так, дохідна частина планується в розмірі 39 409 379 грн. Видаткова частина – в розмірі 38 682 892 грн., із них видатки на основну діяльність становитимуть 31 306 530 грн., що складає 79,4% від запланованих надходжень.

Видатки на адміністративно-господарську діяльність заплановані в розмірі 7 376 362 грн. Всі статті витрат були проаналізовані та мінімізовані й складуть не більше 18,7% від надходжень, що відповідає Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації».

Згідно з поданим проектом фінансового плану на друге півріччя 2020 року сума щомісячного добровільного пожертвування підвищуватись не буде.

Детально обговоривши запропонований проект фінансового плану роботи Лікарняної каси на друге півріччя 2020 року, члени правління затвердили його.

Про прийняття та поновлення громадян у БО «Лікарняна каса Житомирської області», а також про виключення громадян із Лікарняної каси за несплату ними щомісячних добровільних пожертвувань та згідно з поданими заявами поінформував присутніх заступник директора виконавчого Сергій Миколайович Грищук. Після розгляду та обговорення пропозицій членами правління ухвалено відповідні рішення.

Заступник директора виконавчого С.М.Грищук також виступив із пропозицією про внесення змін до «Тимчасового положення про відновлення громадян у благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області». Так, запропоновано дозволити здійснювати відновлення перебування в ЛК за умови сплати річної суми добровільних пожертвувань. Розглянувши пропозицію, члени правління ухвалили затвердити зміни до положення.

Завідувач відділу аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх ознайомила учасників зібрання з заявами 32 членів Лікарняної каси про повернення їм коштів, витрачених при обстеженні та лікуванні за межами області. Після детального обговорення їх членами правління позитивні рішення були прийняті за 27 заявами.

Учасниками зібрання були розглянуті також інші питання діяльності благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», за якими прийняті відповідні рішення.

На завершення В.Д.Парій привітав учасників зібрання з прийдешнім 20-річчям організації, відзначивши, що БО «Лікарняна каса Житомирської області» чесна в своїй роботі.

– Для нас головне – допомогти мешканцям області бути здоровими, зберегти їхні життя, – наголосив він. – Звісно, наша успішна діяльність можлива завдяки тісній співпраці з медичною спільнотою Житомирщини. Ми пишаємось спільною роботою зі справжніми професіоналами сфери охорони здоров’я області й сподіваємось і надалі розширювати поле нашої взаємодії – щоб приносити максимальну користь населенню нашої області.