Лікарняна каса Житомирської області | Archive | Червень

Червень, 2014

Досвід регіону. Місто Черняхів

Детальніше

Програма “Досвід регіону”. Місто Бердичів

Детальніше

З днем медичного працівника!

otkritka_02_05

Дорогі медичні працівники Житомирщини!

З виявом глибокої поваги та вдячності я вітаю вас із професійним святом! Доземний уклін кожному з вас за світлі й щирі почуття, якими сповнена ваша душа – сердечність та милосердя до людей, розуміння їх болю й велике прагнення їм допомогти, за вашу сумлінну працю на благо нашого народу.

Тож невичерпна енергія й наполегливість, людяність та доброта хай завжди будуть супутниками вашого життя. Нехай на вашому шляху зустрічаються тільки порядні та привітні люди, чия глибока й щира шана стане подякою за чуйність та вміння творити добро. Хай множиться щастям ваше життя, нехай підтримують та поважають колеги й зігрівають своєю любов’ю рідні та близькі. Нехай ваше серце сповнюється натхненням та окриленням для нових успіхів у сфері, якій ви присвятили свої знання й таланти! Нехай у ваших оселях та на нашій рідній землі панують мир і спокій, добробут і злагода! Зі святом вас, дорогі колеги!

З повагою, голова Правління БО «Лікарняна каса Житомирської області», д. мед. н., професор, академік Академії наук вищої освіти України, заслужений лікар України В.Д. Парій.

Детальніше

Задля вашого блага

З першого липня цього року рішенням правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» розмір щомісячних добровільних пожертвувань для дорослого населення становитиме 35 гривень. Деяких змін зазнає й компенсація членам організації витрат при обстеженні методами КТ та МРТ.

Про причини цього та очікувані результати – в розмові з виконавчим директором БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимиром Станіславовичем Мишківським.

– Перш за все хочу наголосити, що зважитись на такий крок змусило саме життя, адже всі ми бачимо, наскільки зросла вартість лікарських засобів, виробів медичного призначення, реактивів. Крім того, за положенням «Про членство в «Лікарняній касі» розмір внеску має складати 3% від мінімальної зарплати. Це й стало причиною хоч і незначного, проте підвищення розміру щомісячних добровільних пожертвувань.

Але, Володимире Станіславовичу, лише – для дорослого населення? Уточнимо відразу всі зміни.

– Добровільні пожертви зросли для дорослого населення з 25 грн. до 35 грн. та для студентів віком до 23 років денної форми навчання з 15 до 20 гривень. Для дітей до 18 років (незалежно від кількості дітей та за умови членства в організації одного з батьків) – залишається незмінною сума в 10 гривень. Також не змінюється розмір вступного добровільного пожертвування – 3 гривні.

Витрати при обстеженні методом МРТ членам «Лікарняної каси» компенсуватимуться в розмірі 150 гривень (досі було 250) за одну зону незалежно від місця проведення обстеження. Також встановлено єдину компенсацію при проведенні обстеження методом КТ в розмірі 100 гривень.

– Що ж, зміни хоч і незначні, проте багато хто назве їх непопулярними…

– Але вони – в комплексі з іншими заходами – очікувано принесуть додаткові надходження уже в другому півріччі цього року, що дасть можливість при лише 35 грн. щомісячних пожертв отримувати членам організації медикаментозне забезпечення на необмежену суму. Крім цього, це означає, що благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» матиме змогу розширювати об′єми медичної допомоги, що забезпечуються за рахунок ЛК. Нагадаю, що минулого 2013 року за рахунок організації медична допомога  надавалася при  421 тис. звернень членів ЛК на суму майже 35 млн. грн.

Отож учасники засідання правління «Лікарняної каси», яке відбулось нещодавно під головуванням В.Д.Парія та за участі голови ревізійної комісії В.І.Хренова й директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації О.М.Торбаса, зіткнулись із непростою проблемою: фінансовий стан «Лікарняної каси» визначився, як негативний, адже попри виконання на 105,8% планових показників по надходженню коштів (станом на 1 травня) витрати за 5 місяців перевищили надходження на 969 тисяч гривень. Значне зростання вартості ліків, виробів медичного призначення, реактивів для проведення лабораторних досліджень, а відтак збільшення видатків на обстеження та лікування членів «Лікарняної каси» вимагали від нас виважених (проте рішучих) дій. Адже ми відповідальні за їх здоров’я.

Тому ми обговорювали різні шляхи оптимізації витрат. Серед них і ті, які вже принесли значні заощадження коштів, і ті, які наразі плануються до впровадження або на стадії втілення.

Так, наприклад, співробітниками організації постійно проводиться робота щодо раціонального медикаментозного забезпечення та переорієнтація на придбання ліків вітчизняних виробників, які не поступаються якістю, проте є суттєво дешевшими. Відбувається контроль за дотриманням вимог протоколів лікування, державного та регіонального лікарського формулярів, інструкцій до застосування лікарських засобів. Це дасть можливість скоротити видатки на придбання есенціальних фосфоліпідів, простагландинів, інших другорядних препаратів. Впроваджується комплекс заходів щодо впровадження ступеневої антибіотикотерапії (це зменшить витрати на придбання окремих антибактеріальних препаратів) та оптимізації переліку ліків, які забезпечуються за рахунок «Лікарняної каси» при амбулаторному лікуванні.

Тобто такими методами вивільняєте значну частину коштів…

– А це й дозволило підвищити розмір добровільного щомісячного пожертвування на невелику суму – 10 гривень. Ми розуміємо, наскільки нелегкі (в тому числі й фінансово) нині часи, тому стараємось їх полегшити – хоча б для членів «Лікарняної каси». Якщо вже ми дали слово допомагати й дбати про них – робили це досі, діятимемо так і надалі, адже турбота про членів ЛК для нас перш за все!

Вікторія Паламарчук.

Детальніше

Шановні члени благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» (ЛК)!

Шановні члени благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» (ЛК)!
У зв’язку зі значним зростанням вартості ліків, виробів медичного призначення, реактивів для проведення лабораторних досліджень, збільшенням видатків на обстеження і лікування членів ЛК, дотримуючись вимог Положення «Про членство в ЛК» (розмір внеску має складати 3% від мінімальної зарплати), Правлінням ЛК (протокол №3-14 від 30.05.2014р.) з 01.07.2014 року встановлені такі розміри щомісячних добровільних пожертвувань:
для дорослого населення – 35 /тридцять п’ять/ грн.;
для студентів денної форми навчання до 23 років – 20 /двадцять/ грн.;
для дітей до 18 років залишається незмінним – 10 /десять/ грн., незалежно від кількості дітей при умові членства одного з батьків.
Вступне добровільне пожертвування залишається незмінним – 3 /три/ грн.
Виконавча дирекція

У зв’язку зі значним зростанням вартості ліків, виробів медичного призначення, реактивів для проведення лабораторних досліджень, збільшенням видатків на обстеження і лікування членів ЛК, дотримуючись вимог Положення «Про членство в ЛК» (розмір внеску має складати 3% від мінімальної зарплати), Правлінням ЛК (протокол №3-14 від 30.05.2014р.) з 01.07.2014 року встановлені такі розміри щомісячних добровільних пожертвувань:

для дорослого населення – 35 /тридцять п’ять/ грн.;

для студентів денної форми навчання до 23 років – 20 /двадцять/ грн.;

для дітей до 18 років залишається незмінним – 10 /десять/ грн., незалежно від кількості дітей при умові членства одного з батьків.

Вступне добровільне пожертвування залишається незмінним – 3 /три/ грн.

Виконавча дирекція

Детальніше

Вельмишановні журналісти!

Сердечно вітаючи Вас із професійним святом, хочемо побажати, насамперед, здоров’я й довгих літ життя. Цього щиро зичимо кожному з Вас, адже Ваша професія – одна з небезпечних. Ви знаходитесь на передовій поруч із військовими, біля лікарняного ліжка з медпрацівниками, на полі з селянином, на заводі з робітником – усі моменти життя країни Ви висвітлюєте в теле- та радіорепортажах, у рядках друкованих та інтернет-видань. Висвітлюєте, пропускаючи через свою душу, через  своє серце.

Тож нехай не замулиться Ваша душа, а серце радіє гарним подіям. Будьте корисними людям, суспільству. Достатку Вам і благополуччя, задоволення від своєї праці, оптимістичного сприйняття світу, високого професіоналізму в роботі, миру та спокою. Від душі бажаємо Вам успіхів у нелегкій, але необхідній професії.

Голова правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»,
д. мед. н., професор, академік Академії наук вищої освіти України, заслужений лікар України
В. Д. Парій

Детальніше

З нашої пошти (“Пульс” – 05.06.2014 р.)

Ми, недавні пацієнтки гінекологічного відділення КУ ЦМЛ №1 Житомира – мешканка Ємільчиного С.В.Сапачук та житомирянки Н.В.Голяченко й В.М.Паламарчук – хочемо щиро подякувати всім лікарям, середньому та молодшому медперсоналу відділення за їх дійсно високопрофесійну й самовіддану працю. Завідуючій відділення В.Є.Донець та лікарю-гінекологу І.А.Недашківській – за надзвичайну людяність, теплоту душі й по-справжньому золоті руки. Старшій медсестрі С.М.Данюк – за вміле керівництво медсестринським колективом. Операційним медсестрам Ю.М.Тищенко та О.В.Маліновській – за вміння не лише професійно діяти, а й підтримати та розрадити у важку хвилину. Велике сердечне «спасибі» кожному лікарю, кожній медсестрі та молодшій медсестрі цього чудового колективу – за неймовірну чуйність, тактовність, щиру допомогу. Вони не просто виконують свої обов’язки – вони справді віддаються своїй роботі сповна. Доземний вам усім уклін!

Окрема надзвичайно велика подяка анестезіологу В.А.Казакову – за високу професійну майстерність, людяне ставлення до пацієнтів, співпереживання їх болю й велику щиру душу.

Й у переддень професійного свята медичних працівників ми хочемо привітати їх і побажати надалі залишатись такими ж майстрами своєї справи. Здоров’я вам усім, достатку, нехай віддані людям сили повертаються добром, шаною й глибоким переконанням, що ви – найкращі!

Крім того, хочемо з великою вдячністю згадати про благодійну організацію «Лікарняна каса Житомирської області», завдяки якій її члени отримують усе необхідне для обстеження, лікування та реабілітації безкоштовно. Це справжній друг пацієнтів! І якщо досі одна з нас не входила до організації, то, щойно повернувшись із лікарні, того ж дня за прикладом «бойових подруг по палаті» й сама вступила, й своїх рідних до неї записала! Адже не дай, Боже, якісь знову негаразди зі здоров’ям – «перестрахуватись» не завадить!

А для медпрацівників Ємільчинської ЦРЛ від С.В.Сапачук щира подяка за моральну й матеріальну підтримку. Заступнику головного лікаря А.Ю.Цмокалюк та лікарю О.С.Волощуку – за готовність допомогти. Завідуючій свого «рідного» дитячого відділення С.О.Волощук, медсестрам Л.І.Омельченко, Л.М.Мечнік, Н.І.Штоль, Л.М.Хомішиній та всьому дружному колективу – за їх доброту й людяність, здатність розділити горе й помножити радість. Лікарю-гінекологу І.П.Зарицькій – за професіоналізм та співчуття, жіночу підтримку й лікарську допомогу. Усіляких вам гараздів і в родинах, і на роботі, вдячних пацієнтів, залишатись такими ж добрими душею! Цього ми бажаємо напередодні професійного свята всім медичним працівникам!

З великою вдячністю та щирою повагою – недавні пацієнтки.

Детальніше

#medi