Лікарняна каса Житомирської області | Archive | Грудень

Грудень, 2017

Дорогі друзі! Прийміть найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

Н.РІК-3

Новий рік і Різдво Христове знову приходять у  наш дім – із добром, із надією, з вірою в те, що всі ми будемо жити краще! Й у ці світлі святкові дні ми щиро вітаємо один одного й бажаємо, щоб вогонь любові й добра ніколи не згасав у наших серцях. Віримо, що так воно й буде. Ми зможемо подолати труднощі, зуміємо бути щасливими й радісними. Будуть рости здоровими наші діти, буде спокій і достаток у кожній родині. Злагода, мир і добробут знову запанують у державі.

З Новим роком і Різдвом Христовим! Щастя, здоров’я вам і вашим рідним! Миру й процвітання рідній Україні! Й пам’ятайте, що в тяжку хвилину благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» прийде вам на допомогу, а в радісну – помножить щастя вдвічі. Адже саме так і чинять справжні друзі!

З повагою – правління та виконавча дирекція

благодійної організації «Лікарняна каса

Житомирської області»

Детальніше

Лікарняна каса й надалі турбуватиметься про людей

Відбулось засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області». Провів зібрання голова правління – д.мед.н., професор Валентин Дмитрович Парій. Участь у засіданні взяв начальник УОЗ ОДА Микола Петрович Суслик. IMG_8350

Було розглянуто кілька важливих питань роботи організації, одне з яких – про затвердження фінансового плану роботи ЛК на перше півріччя 2018 року. Головний бухгалтер Л.М.Пастушенко, зокрема, повідомила, що розмір дохідної частини на І півріччя планується в розмірі 36,7 мільйонів гривень при прогнозованому вступі 4 500 громадян за півріччя. Видаткова частина планується в розмірі 36,4 мільйонів гривен, із яких видатки на основну діяльність (придбання ліків, виробів медичного призначення, амбулаторне лікування тощо) становитимуть 81,9% – 30 мільйонів гривень. IMG_8327Видатки на адміністративно-господарську діяльність складуть 17,2% від надходжень, що відповідає Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», і становитиме 6,4 мільйонів гривень. Загалом, згідно з поданим проектом фінансового плану, в першому півріччі 2017 року планується (сума щомісячного добровільного пожертвування підвищуватись не буде) профіцит бюджету в сумі більше 350 тисяч гривень (0,9%).

Про стан надання медичної допомоги членам ЛК за 11 місяців 2017 року поінформувала завідуюча відділом аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх. Так, упродовж цього періоду медичну допомогу мешканцям області, котрі перебувають у Лікарняній касі, за рахунок організації надали в 440 597 випадках на суму 51 505 496 гривень. При цьому були проліковані 148 938 членів ЛК (51 416 пацієнтів стаціонарно та 97 522 – амбулаторно-поліклінічно).Також вона відзначила, що за 11 місяців 2017 року членам ЛК видано 114 направлень для отримання медичної допомоги в лікувальних закладах м.Києва через Асоціацію працівників лікарняних кас. Крім того, 99 особа з числа членів ЛК скористалась можливістю лікуватись із урахуванням невідкладних станів, які IMG_8359виникали за межами області.

Р.В.Артюх наголосила, що лікування хворих, котрі перебувають у Лікарняній касі, здійснюється згідно з Законом України «Про внесення змін до основ законодавства України про охорону здоров’я щодо вдосконалення надання медичної допомоги» №3611-17 від 07.07.2011 року (Закон набув чинності 01.01.2012 року), за яким лікувально-діагностичний процес в ЛПЗ має бути у відповідності до затверджених протоколів лікування, та згідно з локальними клінічними протоколами, затвердженими наказом УОЗ ОДА №754 від 30.12.2008 року «Про затвердження локальних клінічних протоколів надання медичної допомоги жителям Житомирської області», №783 від 21.12.2009 року «Про затвердження локальних клінічних протоколів надання медичної допомоги хірургічного профілю» та №1 від 02.01.2013 року «Про впровадження регіональних клінічних протоколів надання медичної допомоги жителям Житомирської області з акушерсько-гінекологічною, проктологічною, дерматовенерологічною патологією та внесення змін та доповнень до регіональних клінічних протоколів терапевтичного профілю», а також – за Лікарським формуляром. Це дає можливість пацієнту, котрий перебуває в Лікарняній касі, отримати гарантовану та якісну медичну допомогу на всіх етапах її надання.

IMG_8339За словами доповідачки, відзначається досить висока частка недотримання лікарями медичних закладів протоколів лікування, що свідчить про подвійні стандарти в лікуванні. Це стало причиною значної кількості звернень пацієнтів – членів ЛК – про відшкодування коштів, витрачених на придбання ліків, які відсутні в ДЛФ.

Крім того, питання про призначення таких препаратів часто звучало при зверненнях членів ЛК на цілодобову «гарячу лінію» з медичних питань. Характеризуючи їх, Р.В.Артюх зауважила, що загалом вони також стосувались подальшої діяльності ЛК у зв’язку з реформуванням системи охорони здоров’я України, сплати щомісячних благодійних пожертвувань, термінів лікування, лікування ЦД тощо.IMG_8341

З пропозицією про внесення змін до «Тимчасового положення про вступ до ЛК учасників антиретористичної операції» виступив заступник виконавчого директора Сергій Миколайович Грищук. Згідно з цим положенням, допомогою ЛК учасники АТО користуються на пільгових умовах – із наступного дня після оплати вступного та добровільного пожертвувань у розмірі не менше, ніж за один місяць. Загалом упродовж 11 місяців 2017 року до ЛК вступили 190 учасників АТО – 142 із них надана допомога за рахунок Лікарняної каси на суму 127 840 гривень. Отож пропозицію продовжити дію Положення до 31 грудня 2018 року члени правління прийняли одностайно.

Також С.М.Грищук повідомив про прийняття, поновлення громадян у БО «Лікарняна каса Житомирської області» та виключення громадян із організції.

Крім того, учасники зібрання детально розглянули 71 заяву членів Лікарняної каси про повернення коштів, витрачених на лікування за межами області. Після детального обговорення було прийнято позитивне рішення за 65 заявами.

Також були розглянуті інші питання діяльності благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», за якими прийняті відповідні рішення.IMG_8324

– Отже люди турбуються подальшою долею Ліканяної каси у зв’язку зі впровадженням медичної реформи – це радує, – підсумував Валентин Дмитрович Парій. – На даний час діяльність ЛК в області сприяє підготовці закладів охорони здоров’я області до впровадження медичної реформи. Так, у нас відпрацьована система договірних взаємовідносин із лікувальними закладами, підприємствами, банківськими установами. Також ми активно пропагуємо необхідність стандартизації медичних послуг – дотримання лікарями лікарського формуляру та протоколів лікування, затверджених МОЗ України, які базуються на доказовій медицині. Тобто всі ті елементи, про які сьогодні говорять, як про майбутнє реформи, вже давно використовуються в діяльності ЛК. І ми й надалі надаватимемо допомогу мешканцям Житомирщини, котрі перебувають у Лікарняній касі, як і досі. Для зменшення їх особистих фінансових витрат ЛК продовжуватиме активно працювати паралельно з упроваджуваною реформою. На первинній ланці забезпечуватимемо лікування понад 100 захворювань за амбулаторними рецептами, на вторинному та третинному рівнях частина допомоги покриватиметься за рахунок коштів держбюджету України, а решту забезпечить ЛК. Які суспільні процеси не відбувались би в країні – наодинці людину з її проблемами ми не залишимо!IMG_8366

– Роль благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» дуже важлива – вона повністю забезпечує хворих, котрі перебувають в ЛК, медикаментами, виробами медичного призначення тощо згідно з уніфікованими клінічними протоколами, затвердженими МОЗ України, локальними клінічними протоколами, затвердженими наказами УОЗ Житомирської ОДА, та лікарським формуляром, – наголосив начальник УОЗ ОДА Микола Петрович Суслик. – IMG_8368Це дозволяє хворим чи при плановому, чи при ургентному лікуванні не тратити кошти на лікарські засоби й легше пережити ще й матеріально важкий період під час захворювання. Тому мешканці Житомирщини повинні зрозуміти, що перебування в Лікарняній касі їм необхідне. Зрештою, взаємодія з ЛК допоможе нам швидше й легше впровадити в подальшому медичну реформу на вторинному рівні надання медичної допомоги. Тому, як керівник медичної галузі області, запевнюю, що ми зацікавлені в подальшій тісній активній співпраці з ЛК.

Детальніше

З ДНЕМ ПРАЦІВНИКІВ ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ!

ШАНОВНІ ПРАЦІВНИКИ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ГАЛУЗІ!

ЩИРО ТА СЕРДЕЧНО ВІТАЄМО ВАС ІЗ ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ!

БУКЕТ

Щороку 22 грудня в Україні відзначають День працівників енергетики та електротехнічної промисловості – святкують у найбільш короткий світловий день року, що можна вважати досить символічним, зважаючи на роль працівників сфери енергопостачання в сучасному суспільстві. Й саме встановлення державного професійного свята свідчить про визнання соціальної важливості працівників енергетичної промисловості в економічному розвитку, вдосконалюванні й підтримці повсякденного життя населення. Адже робота в цій галузі потребує надзвичайної відповідальності за прийняті рішення – тому так важливо, що ці рішення зумовлені високим рівнем професіоналізму.

Тож нехай кожен прожитий вами день сповнюється гордістю за обрану професію, шаною і повагою вдячних співвітчизників. Великих вам блискучих ідей, яскравих успіхів і здобутків у всіх справах та важливих звершеннях, духовних сил, невичерпної енергії, виважених рішень, мудрості та оптимізму!

З повагою – голова правління благодійної організації

«Лікарняна каса Житомирської області»,

д.м.н., професор, академік Академії наук

вищої освіти України,

заслужений лікар України

В.Д.Парій.

Детальніше

Як діяльність благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» інтегрується в новій системі охорони здоров’я?

Про це в програмі Житомирського обласного телебачення «Віч-на-віч», зокрема, сказав голова госпітальної ради Житомирського госпітального округу, головний лікар ЦМЛ №2 Житомира Віктор Петрович Павлусенко.

Реформа передбачає запровадження нової системи фінансування сфери охорони здоров’я – перехід від фінансування медзакладів згідно з кошторисом до оплати державою фактично наданої медичної допомоги конкретній людині. «Гроші йтимуть за пацієнтом»: людина звертається в медичний заклад, до конкретного лікаря за допомогою – держава згідно з програмою медичних гарантій Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» перераховує кошти в медзаклад, у якцює лікар, абому прао безпосередньо лікарю, якщо він має власну практику.

– Наша ж Лікарняна каса унікальна – це прообраз страхової медицини, – говорить Віктор Петрович. – Зауважу, зокрема, на тому, що нею вже давно й успішно відпрацьована система «Гроші йдуть за пацієнтом», про яку говорять, як про одну зі складових реформування медицини. У нас, наприклад, є склад медикаментів ЛК – і в поліклініці, й у стаціонарі. Якщо людина поступає на лікування – вона відразу отримує допомогу ЛК медикаментами та виробами медичного призначення.

http://likkasa.com.ua/?page_id=2839

Детальніше

Як зміниться діяльність благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», зважаючи на старт медичної реформи у 2018 році?

Про це розповідає заступник виконавчого директора ЛК Сергій Миколайович Грищук у програмі «Ранок на каналі «Житомир» від 12.12.2017 року.

– Лікування за рахунок держави буде здійснюватись за програмою медичних гарантій, яка має затверджуватись Верховною Радою щорічно. Програмою медичних гарантій визначається перелік та обсяг медичних послуг та лікарських засобів, оплата яких гарантується за рахунок коштів державного бюджету України. Тобто будуть забезпечуватись тільки ті захворювання, які входять до передбаченого програмою переліку. Ті ж медичні послуги та лікарські засоби, які не включені до Програми та не підлягають оплаті з державного бюджету України, можуть покриватись – згідно з Законом – за рахунок коштів держбюджету України, передбачених на реалізацію відповідних державних програм та заходів, місцевих бюджетів, медичного страхування, юридичних і фізичних осіб та з інших джерел, не заборонених законодавством.

Тобто держава не зможе повністю, на 100%, вирішити усі питання з забезпеченням пацієнтів якісною медичною допомогою. Тому з метою зменшення особистих фінансових витрат громадян БО «Лікарняна каса Житомирської області» продовжуватиме активно працювати паралельно з упроваджуваною реформою. На первинній ланці ми й надалі забезпечуватимемо лікування понад 100 захворювань за амбулаторними рецептами, на вторинному та третинному рівнях частина допомоги (її розмір іще не визначено) буде покриватися за рахунок коштів держбюджету України, а решту забезпечить ЛК.

Детальніше

Впровадження медичної реформи – в дії

Охорона здоров’я – один із пріоритетів діяльності Іршанської об’єднаної територіальної громади Хорошівського району. Ще два роки тому це приміщення було в занедбаному стані. Тепер тут затишно й тепло.

– Після створення центру ПМСД разом із ОТГ фінансування протягом півтора року від часу створення закладу стало в декілька разів разів більшим. Це дало можливість придбати певне обладнання для центру, забезпечувати обслуговування закладу, – розповів головний лікар Іршанського центру ПМСД Олександр Набока. – Медична реформа неможлива без запровадження страхової медицини. Наразі ж її функції виконує благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області». В Іршанській ОТГ вона нараховує 1000 жителів. На медичне забезпечення кожного мешканця ОТГ, котрий перебуває в ЛК, організація витрачає майже 600 гривень – у той час, коли з державного бюджету витрати наступного року становитимуть 370 гривень. Тобто на сьогодні Лікарняна каса надає гарну допомогу людям.

На даний час діяльність ЛК в області сприяє підготовці закладів охорони здоров’я області до впровадження медичної реформи: відпрацьована система договірних взаємовідносин із лікувальними закладами, підприємствами, банківськими установами; активно пропагується необхідність стандартизації медичних послуг – дотримання лікарями лікарського формуляру та протоколів лікування, затверджених МОЗ України, які базуються на доказовій медицині. Тобто всі ті елементи, про які сьогодні говорять, як про майбутнє реформи, вже давно використовуються в діяльності ЛК.

Детальніше

ПРАВЛІННЯ ТА ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ БО “ЛІКАРНЯНА КАСА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ” ВІТАЮТЬ УСІХ ДРУЗІВ ІЗ ДНЕМ СВЯТОГО МИКОЛАЯ!

Нехай у кожній домівці оселяться мир і злагода, а душі й серця переповняться теплом і затишком,

щоб вогонь любові й добра ніколи не згасав у наших серцях!

Хай кожен день буде сповнений щирої радості, збагачений незламною вірою,

щедрим на приємні відкриття й нові успіхи!

Всім вам віри в себе й свої сили, великих звершень, відкриттів і сподівань!

Фото Лікарняна Каса Житомирської Області.
Детальніше

МОЗ планує посилити контроль за рекламою лікарських засобів на телебаченні

https://medprosvita.com.ua/moz-planuye-posiliti-kontrol-za-reklamoyu-likarskih/

Міністерство охорони здоров'я України

Згідно з заявою Міністерства, значна кількість реклами продукції фармацевтичних компаній має порушення. Потрібні зміни в законодавстві.

Чіткого механізму контролю за складом реклами лікарських засобів на сьогодні в Україні немає. Цим, на думку представників Міністерства, користуються, як фармацевтичні компанії для просування своїх товарів, на які не потрібні рецепти, так і теле- та радіокомпанії.

Офіційна публікація прес-служби Міністерства повідомляє, що на деяких телеканалах реклама лікарських засобів складає майже 50 відсотків від загальної кількості реклами. В середньому ж приблизно 30 відсотків, якщо брати телебачення та радіо. Дані були взяти з доповіді Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, яка проводила моніторинг на початку року.Обурення Міністерства пояснюється тим, що порушується одна з важливіших частин Закону «Про рекламу» — заборона гарантування ефективності лікарських засобів в рекламних роликів.

«Найбільшою проблемою реклами лікарських засобів є свідоме маніпулювання інформацією про препарат та його властивості. Така реклама медикаментів спонукає українців до самолікування, яке часто призводить до ускладнень. У Законі “Про рекламу” є дуже чіткі обмеження щодо інформації про препарат, але цим доволі часто нехтують. Відсутність одного компетентного органу та відсутність узгоджених дій між усіма зацікавленими державними органами, роблять випадки зловживань скоріше правилом, аніж винятком», — йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства.

План дій вже є. Згідно заяві, вже розроблено відповідний законопроект, який дозволить вирішити багаторічні структурні проблеми контролю реклами. Але поки він буде затверджуватись, Міністерство охорони здоров’я буде самостійно моніторити рекламу та передавати всі порушення в органи, які можуть накладати штрафні санкції, а саме – Національна рада та Держпродспоживслужба.

Детальніше

Медицина в США. Частина 1

https://medprosvita.com.ua/meditsina-v-ssha-mnenie-mestnyih-zhiteley-chast-1/

Медицина в США. Часть 1

“Если у вас нет страховки, тогда у вас возникнут большие проблемы, так как ваши счета будут довольно дорогостоящими.”

 О том, как устроена система здравоохранения в Америке, мы вам уже рассказывали, используя сведения наших экспертов, которые определенный промежуток времени жили в этой стране. Но что думаю местные жители по поводу американской медицины?

Ответить на все вопросы Медпросвиты согласился местный житель Америки, штат Нью-Йорк — Maxwell Maloney.

Maxwell Maloney расскажите, что делать, если что-то внезапно случилось со здоровьем, в какую службу необходимо обращаться за помощью и по какому номеру звонить?

Maxwell Maloney

В Америке существует единая служба экстренной помощи, в которую стоит звонить по номеру 911.

То есть по этому номеру можно вызвать не только скорую помощь, но и полицию и пожарных.

Стоит отметить, что полиция, пожарная и служба скорой помощи финансируются за счет налогов местных жителей и являются государственными, и вам не нужно платить за них.

По крайней мере это так для местных жителей.

Расскажите по подробней об особенностях американской скорой помощи. На все ли вызовы приезжает, какие сроки прибытия на вызов?

Все зависит от того, где вы живете. Если вы живете в сельской местности, для прибытия скорой помощи по нужному адресу, может потребоваться некоторое время. В городе все происходит гораздо быстрей. Но в любом случае всегда будет быстрее, если кто-то отвезет вас в больницу, если конечно состояние человека не слишком опасно для жизни.

Эталоном прибытия скорой на вызов к пострадавшему считается время 8-12 минут.

 Какие существуют виды скорой помощи?

В составе бригады скорой помощи, как правило, нет врача общего профиля и фельдшера, как в Украине. В Америке на вызов приезжает парамедик и техник-водитель. Парамедик оказывает базовую медицинскую помощь, а техник-водитель выполняет функцию водителя и погружает (выгружает) в машину носилки с больным.

В каком случае скорая не приедет на помощь к пострадавшему?

Прежде чем к вам будет отправлена бригада скорой помощи, диспетчер задаст вам длинный перечень вопросов. Получив ответы на определенные вопросы, диспетчер определит, действительно ли ваше состояние критично или вы можете в плановом порядке обратиться к своему лечащему врачу. Если диспетчер выяснит, что ваше состояние не тяжелое и не требует оказания экстренной медицинской помощи, в этом случае скорая помощь к вам не будет отправлена.

Если нет денег на лечение, и что-то внезапное случилось со здоровьем, окажут ли помощь в больнице без денег?

Скорая помощь доставит вас в больницу бесплатно в любом случае. Но, вам придется заплатить за медицинскую помощь, которая была оказана вам уже в больнице (исследования, анализы, медикаменты и т.д.). Если у вас нет страховки, тогда у вас возникнут большие проблемы, так как ваши счета будут довольно дорогостоящими.

Медицина в Америке очень дорогая, поэтому для всех жителей очень важно получить выгодные условия страховки. Именно поэтому при устройстве на работу человек в первую очередь изучает особенности страхового пакета, который ему предлагает работодатель, а затем уже знакомится с обязанностями и зарплатой. Качественная страховка, покрывающая множество медицинских услуг и которая распространяется на членов семьи, для американца превыше всего.

Продолжение следует…

 

Детальніше

#medi