Лікарняна каса Житомирської області | Archive | Червень

Червень, 2019

Дорогі друзі! Щиро вітаємо вас із великим національним святом – Днем Конституції України!

Основний Закон України – це важливий фактор консолідації нашого суспільства, збереження в ньому громадянської злагоди, миру й стабільності. Тож хай кожному з нас вистачить витримки, мужності, сили духу й патріотизму для того, аби розвивати нашу країну.

Від усієї душі бажаємо вам міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, щедрої долі, успіхів у всіх починаннях заради процвітання незалежної України, добробуту її народу. Нехай мрія про краще життя окриляє вас на нові звершення, на нові добрі справи в ім’я нашої України та її майбутніх поколінь. Хай мир і злагода панують у нашому спільному домі!

З повагою – правління та виконавча дирекція БО «Лікарняна каса Житомирської області».

Детальніше

Відбулось засідання лікарів-експертів філій благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»

Серед питань, які розглядали учасники зібрання, першим було – про стан надання медичної допомоги членам ЛК за 4 місяці 2019 року, про що поінформувала заввідділом аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх. Так, за її словами, впродовж вказаного періоду надали медичну допомогу за рахунок ЛК в 172 468 випадках на суму 22 275 166 грн. Проліковано 56 848 громадян – членів Лікарняної каси (17 827 пацієнтів – стаціонарно, 39 716 – амбулаторно-поліклінічно), середня вартість лікування склала 320 грн. Обстежено протягом 2019 року 110 425 мешканців області, котрі перебувають у Лікарняній касі, на суму 3 432 314 грн.

– Причому дев’ятеро осіб були проліковані на суму 14 тис. 700 грн. і більше, – зауважила виступаюча. – Вони були пацієнтами установ третинного рівня надання медичної допомоги – КУ «Обласна клінічна лікарня імені О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради, ОКУ Житомирський обласний перинатальний центр Житомирської обласної ради, КУ «Обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради й потребували надання високоспеціалізованої медичної допомоги. Тобто це свідчить про те, що Лікарняна каса чільне місце в своїй роботі відводить головному – збереженню здоров’я мешканців області, котрі перебувають в організації.

Крім того, 196 членів Лікарняної каси обстежились та пролікувались за рахунок ЛК на суму від 5 до 14,7 тис. грн. На суму від 1 до 5 тис. грн. було забезпечено обстеження та лікування 4 667 мешканців області, котрі перебувають в ЛК. Медикаментів, реактивів та виробів медичного призначення на суму до 1 тис. грн. надала Лікарняна каса для лікування 46 103 членів ЛК.

Видано 33 клопотання членам ЛК для отримання медичної допомоги в лікувальних закладах Києва через ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України». Скористались клопотаннями 22 особи.

Вже понад вісім років діє телефонна «гаряча лінія» Лікарняної каси з медичних питань. Звернення членів ЛК, які були зафіксовані протягом звітного періоду, в основному стосувались оплати щомісячних добровільних пожертвувань, заборгованості, вступу до ЛК, сплати комісійних у банки, термінів лікування тощо.

– Також люди активно цікавились роллю та місцем Лікарняної каси в процесах реформування системи охорони здоров’я, її подальшою роботою  – відзначила Р.В.Артюх. – Збільшується кількість питань щодо лікарських препаратів, які не передбачені уніфікованими клінічними протоколами Міністерства охорони здоров’я України, а відтак – переліками лікарських засобів, які можуть закуповуватись за рахунок коштів БО «Лікарняна каса Житомирської області». Призначення таких препаратів вказує на наявність подвійних стандартів або незнання лікарів уніфікованих протоколів лікування. Тому співпраця лікарів-експертів ЛК з лікарями медичних закладів також повинна проводитись за напрямком чіткого й неухильного дотримання протоколів лікування – це сприятиме наданню якісної медичної допомоги членам Лікарняної каси.

Заступник директора виконавчого БО «Лікарняна каса Житомирської області» Сергій Миколайович Грищук презентував учасникам зібрання підходи щодо впровадження австралійської класифікації діагностично-споріднених груп (ДСГ) в Україні. Так, за його інформацією, як один із основних інструментів реформ у госпітальному секторі світова практика застосовує запровадження фінансування медичних послуг на основі оплати за пролікований випадок з урахуванням його складності. Це базується на використанні ДСГ – груп захворювань, які подібні за середнім використанням ресурсів (вартість, структура витрат, медичні втручання тощо).

Такий підхід сприятиме створенню прозорої та справедливої до кожної лікарні системи фінансування та формування у лікарень стимулів до підвищення якості та ефективності надання медичної допомоги. Кожна ДСГ отримає певну вагу (коефіцієнт) вартості до базової ставки і лікарня буде в майбутньому отримувати фінансування від Національної служби охорони здоров’я України, яке буде залежати від складності надання медичної допомоги.

Сергій Миколайович наголосив, що Лікарняна каса впродовж багатьох років в частині медикаментозного забезпечення вже здійснює фінансування закладів залежно від складності медичної допомоги та стану хворого. В перспективі ж, за словами доповідача, Лікарняна каса в цьому процесі буде мати велике значення, надаючи медичним закладам гарантований додатковий ресурс в частині лікування захворювань, які не будуть включені до програми фінансових гарантій.

Лікар-експерт ЛК в КП «Лікарня №1» Житомирської міської ради Тетяна Василівна Войналович розповіла про ХХІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Міждисциплінарні питання в сучасній неврології», участь у роботі якої брала виступаюча. Вона повідомила, що одним із питань, які розглядались у ході конференції, було – надання медичної допомоги при інсульті. Т.В.Войналович детально охарактеризувала європейські вимоги та методи ведення захворювання. Також наголосила на неухильному дотриманні протоколів лікування.

Директор виконавчий БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович Мишківський обговорив із учасниками зібрання фінансовий стан БО «Лікарняна каса Житомирської області» за 5 місяців 2019 року. Так, розмір дохідної частини у вигляді добровільних пожертвувань та пасивних доходів за вказаний період склав 34 108 064 грн. (при запланованих 35 054 202 грн.). Фактичні видатки за звітний період становили 33 332 501 грн., із них витрати на адміністративно-господарську діяльність склали 16% від надходжень, що відповідає Закону України «Про благодійну діяльність  та благодійні організації».

– Важливим напрямком роботи фахівців Лікарняної каси є постійна комунікація з медичними працівниками, місцевими громадами та жителями нашого краю щодо додаткових можливостей, які надає ЛК понад гарантовані державою обсяги медичної допомоги, що стане запорукою отримання її такого рівня, який відповідає доказовій медицині та європейським стандартам.

Детальніше

ДОРОГІ ПРАЦІВНИКИ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ!

Прийміть сердечні вітання з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника!

Висловлюємо подяку за багаторічну плідну співпрацю, високу моральність, співчуття й турботу про людей. Медицина в усі часи – це, перш за все, професіоналізм, самовідданість, доброта, чесність і милосердя. Але життя не стоїть на місці – в сучасному конкурентному середовищі потрібно подвійно відповідати його високим вимогам. Без перебільшення, виграє той, хто зможе гідно та вчасно виявити знання й найсильніші людські якості. Тож від імені мешканців області, котрі перебувають у Лікарняній касі, щиро зичимо невичерпної енергії та успіхів у професійній діяльності. Нехай у серці живе любов і почуття причетності до дійсно великої справи! Здоров’я, благополуччя, миру й спокою, радості й щастя від кожного прожитого дня!

З повагою – правління та виконавча дирекція БО «Лікарняна каса Житомирської області».

Детальніше

На Полтавщині стартував «пілот» з європейською моделлю фінансування стаціонарів

На Полтавщині стартував «пілот» з європейською моделлю фінансування стаціонарів

Детальніше

КНП «Центр ПМСД Новоград-Волинського району» Новоград-Волинської районної ради активно й тісно співпрацює з БО «Лікарняна каса Житомирської області»

Як і загалом усі медичні установи – протягом, зокрема, минулого року вони отримали від Лікарняної каси для забезпечення обстежень та лікування членів ЛК медикаментів, реактивів, виробів медичного призначення на загальну суму 1 349 381 гривня. За 4 місяці цього року – на суму 475 729 гривень.

– Тож ті мешканці району, котрі перебувають в ЛК, мають суттєві переваги перед іншими пацієнтами, – говорить заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення КНП «Центр ПМСД Новоград-Волинського району» Новоград-Волинської районної ради Олег Миколайович Приходько. – Адже на сьогоднішній день ліки істотно подорожчали й не кожен пацієнт може дозволити собі купити ті чи інші препарати. Лікарняна каса не просто здійснює медикаментозне забезпечення, а виключно тими препаратами, які мають доведену ефективність. Тобто ЛК допомагає людині отримати дійсно якісне лікування. З координатором нашої співпраці – лікарем-експертом Лікарняної каси в Новоград-Волинському районі Наталією Іванівною Лібіченко – маємо повне взаєморозуміння: якщо у лікарів виникають питання стосовно призначення тих чи інших препаратів – вони консультуються з лікарем-експертом ЛК.

Активно лікуються за рахунок Лікарняної каси мешканці району, котрі перебувають в ЛК, на денному стаціонарі (наразі в районі нараховується 203 ліжка денного стаціонару), на амбулаторному етапі лікування – за виписаними сімейними лікарями рецептами ЛК отримують медикаменти, вироби медичного призначення. Це дуже зручно й для лікаря, й для пацієнта. Адже призначення здійснюється виключно в межах протоколу лікування – лише ліків із доведеню ефективністю.

У нас є медичний склад для зберігання препаратів, які надає Лікарняна каса, з відповідними умовами зберігання, сертифікованим холодильним обладнанням. Призначений відповідальний медпрацівник для здійснення контролю за отриманням і використанням цих медикаментів. Всі ці процеси налагоджені.

Тобто співпраця з Лікарняною касою – це вигідно для пацієнтів і зручно для лікарів. Тому що, дійсно, коли пацієнт потрапляє до лікарні – особливо в гострих, термінових випадках – не завжди має кошти для того, щоб придбати медикаменти. А лікування наразі дуже дороговартісне. Так, лікування, наприклад, пневмонії «обійдеться» в суму близько трьох тисяч гривень, тому що антибіотики мають немалу ціну. Тож тим, хто має ще якісь сумніви «бути чи не бути» в Лікарняній касі, я, як лікар, раджу недовго думати й зволікати.

Детальніше

Шановні журналісти Житомирщини! Прийміть теплі й сердечні вітання з професійним святом!

Зичимо вам сили й терпіння, натхнення й задоволення від улюбленої справи, завжди отримувати від своєї роботи радість і впевненість у завтрашньому дні. Хай потужне джерело вашого таланту й натхнення, незламного оптимізму та творчої енергії будуть прикладом служіння Україні, наповнюють криницю її добробуту процвітанням та благополуччям. Мирного вам неба, міцного здоров’я, вагомих здобутків на професійній ниві! Нехай кожен день дарує радість життя, любов рідних і близьких, а кожне нове досягнення сприяє процвітанню нашої держави!

З повагою – правління та виконавча дирекція БО «Лікарняна каса Житомирської області».

 

Детальніше

На суму 45 257 466 гривень отримали лікувальні установи області медичних препаратів,

реактивів та виробів медичного призначення від благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» лише, зокрема, протягом 2018 року.

 

Станом на 01.04.2019 року лікувальні установи області отримали медичних препаратів, реактивів та виробів медичного призначення на суму 11,5 мільйонів гривень. Залишків ліків, реактивів та виробів медичного призначення в лікувально-профілактичних закладах області наразі є на суму 3,8 мільйони гривень.

 

НА ФОТО – СКЛАД ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ТА ВИРОБІВ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЛІКАРНЯНОЇ КАСИ В КУ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ ІМЕНІ О.Ф.ГЕРБАЧЕВСЬКОГО» ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ, яка станом на 01.04.2019 року від благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» отримала медичних препаратів, реактивів та виробів медичного призначення на суму 2 467 952 гривні. Залишків ліків, реактивів та виробів медичного призначення в закладі наразі є на суму 564 897 гривень, у тому числі в складі – на суму 240 824 гривні.

ТАКІ СКЛАДИ МЕДИКАМЕНТІВ, НАДАНИХ ЛІКАРНЯНОЮ КАСОЮ, Є В УСІХ МЕДИЧНИХ УСТАНОВАХ ОБЛАСТІ. Адже лише, зокрема, медикаментів, які можуть закуповуватись за рахунок коштів Лікарняної каси (за торгівельною назвою) при лікуванні в умовах стаціонару нараховується 572 найменування (http://likkasa.com.ua/?p=3461), стільки ж – за міжнародною непатентованою назвою (http://likkasa.com.ua/?p=2227). Крім того – Лікарняна каса надає інші медичні засоби, реактиви, вироби медичного призначення, як то: шовний матеріал, затискачі для пуповини, лезо для скальпеля, рентгенплівка, сітка хірургічна тощо.

 

Нагадуємо, що ліками та виробами медичного призначення ЛК забезпечує своїх пацієнтів згідно з затвердженими Міністерством охорони здоров’я України уніфікованими протоколами надання медичної допомоги

 

Положення «Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»Перелік лікарських засобів, які можуть закуповуватись за рахунок коштів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», й Перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення, які забезпечуються за рахунок ЛК при амбулаторному лікуванні, ви можете переглянути відповідно за посиланням http://likkasa.com.ua/?page_id=19.

Детальніше

Представники благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» проводять зустрічі з колективами організацій та підприємств Житомирщини

Метою цих зібрань є широке інформування населення про переваги перебування в Лікарняній касі при отриманні медичної допомоги в разі захворювання.

Нещодавно така зустріч лікаря-експерта філії ЛК в КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради Т.М.Гамкрелідзе та менеджера з маркетингу О.В.Катирло відбулась із працівниками комунального підприємства «Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації» Житомирської обласної ради. Серед інформації, яка прозвучала – про роботу Лікарняної каси щодо забезпечення членів ЛК медикаментами, виробами медичного призначення при здійсненні обстежень, лікування в медичних закладах Житомирщини та за її межами – працівників підприємства зацікавило, зокрема, проведення лабораторних обстежень за рахунок ЛК.

Отож – лабораторні дослідження членів організації за рахунок Лікарняної каси проводяться за направленням лікарів в ТОВ «МАЛІКС-МЄД» («ІNVIVO») (де пацієнт оплачує лише вартість забору біологічного матеріалу – 25 гривень), ТОВ «Медичний центр Асклепій плюс» (де частину дослідження оплачує ЛК, решту – пацієнт), КУ «Обласна клінічна лікарня імені О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради (лабораторні дослідження для членів Лікарняної каси здійснюються повністю за рахунок ЛК).

Крім того, колектив зацікавився тим, що обстеження методом комп’ютерної томографії (КТ) для членів ЛК компенсуються у розмірі 100 гривень за одну зону, магнітно-резонансної томографії (МРТ) – в розмірі 150 гривень за одну зону.

Також у працівників закладу викликало інтерес те, що члени Лікарняної каси, сплачуючи щомісяця 60 гривень, можуть мати (згідно з положенням «Про порядок використання добровільних пожертвувань на медичне забезпечення членів ЛК») медикаментозне забезпечення без обмеження розміру витрат і кількості звернень за медичною допомогою (крім витрат під час лікування в умовах цілодобового стаціонару – поки що в такому разі діє обмеження суми витрат до 30 річних пожертвувань на рік); лікування у всіх медичних закладах області та клініках м.Києва (за направленням лікарів) тощо.

Тож представники Лікарняної каси повідомили, що всі документи стосовно діяльності організації розміщені на сайті ЛК. Також інформацію щодо обстежень, лікування можна отримати у лікарів-експертів Лікарняної каси у філіях організації, які діють у всіх медичних закладах області, та за телефоном «гарячої лінії» ЛК з медичних питань.

Детальніше

#medi