Звіти про діяльність організаціїНовиниОстанні новини

Звіт про діяльність БО «Лікарняна каса Житомирської області» в 2020 році

Оприлюднено

Під головуванням д.мед.н., професора, академіка Академії наук вищої освіти України, заслуженого лікаря України Валентина Дмитровича Парія відбулось засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».

Головними питаннями, які розглянули учасники зібрання, були: звіт виконавчої дирекції про діяльність організації в 2020 році та виконання кошторису за 2 півріччя 2020 року, за якими виступив директор виконавчий БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович Мишківський. 

Так, за його інформацією, станом на початок 2021 року в Лікарняній касі нараховувалось 200 582 мешканці області, що становить 16,6% від загальної кількості населення. Протягом минулого року до ЛК приєднались 3 680 громадян, відновили своє перебування 788 членів ЛК.

За показником вступу до ЛК лідирують місто Житомир, Новоград-Волинський район та місто Коростень. Менше 100 осіб долучились протягом минулого року до Лікарняної каси в Народицькому, Ружинському та Ємільчинському районах.

Колективними членами ЛК станом на початок нинішнього року є 962 підприємства, з них у місті Житомирі – 241.

Директор виконавчий проаналізував виконання кошторису за ІІ півріччя 2020 року. Так, фактичні надходження у вигляді добровільних пожертвувань та пасивних доходів упродовж цього періоду становили 38,6 млн. грн. Із них 26,0 млн. грн. (67,3%) були спрямовані на забезпечення основної діяльності (медикаменти, реактиви та вироби медичного призначення). Витрати на адміністративно-господарську діяльність становили 6,8 млн. грн. (17,7%, що відповідає Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»). 

Загалом протягом 2020 року надійшло 77,0 млн. грн., витрати склали 64,2 млн. грн. Із них 51,1млн. грн. становили витрати на забезпечення основної діяльності ЛК. На придбання ліків та виробів медичного призначення шляхом централізованого постачання витрачено 31,3 млн. грн. Надано членам ЛК за амбулаторними рецептами через аптечну мережу, а також із аптек для стаціонарних відділень ліків та виробів медичного призначення на суму 12,7 млн. грн. Оплачено послуг із обстеження членів ЛК у Житомирській області та надання медичної допомоги за межами області на суму 7,1 млн. грн.

Станом на 1.01.2021 року сума лікарських засобів та виробів медичного призначення, наданих медичним закладам області за рахунок ЛК, склала 4,8 млн. грн.

Також БО «Лікарняна каса Житомирської області» активно сприяла наданню медичної допомоги пацієнтам із COVID-19. Так, 995 членів ЛК забезпечено медикаментами та виробами медичного призначення на суму 1,1 млн. грн.

Крім того, Лікарняною касою придбано 700 експрес-тестів на визначення антигену до COVID-19 на суму 161 тис. грн. та надано їх медичним закладам у Житомирі, Коростені, Новограді-Волинському та Олевську. Це сприяло налагодженню системи експрес-тестування в перші ж дні погіршення самопочуття пацієнтів – членів ЛК – та при підозрі у них захворювання на COVID-19

Також ЛК придбала захисний одяг для медпрацівників на суму майже 72 тис. грн. Його було передано медичним закладам: КНП «Бердичівська міська лікарня» Бердичівської міської ради, КНП «Малинська міська лікарня» Малинської міської ради, КНП «Коростенська міська лікарня» Коростенської міської ради і КНП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради, а також – до обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

Видано направлень для отримання медичної допомоги в лікувальних закладах міста Києва протягом 2020 року 66 членам Лікарняної каси – загальна сума витрат на лікування за межами області становила 230 тис. грн.

Під патронатом Лікарняної каси перебувають 358 дітей, позбавлених батьківського піклування (протягом звітного періоду 45 із них скористались можливістю лікування за рахунок ЛК), учасники ООС (надана допомога 122 особам).

Для забезпечення інформаційної підтримки членів ЛК відправлено 124 460 СМС-повідомлень про витрати на амбулаторне лікування, заборгованість зі сплати щомісячних добровільних пожертвувань, запрошення отримати посвідчення тощо.

Крім того, за численими проханнями членів Лікарняної каси впроваджено додаток в Google Play та App Store для смартфонів, який забезпечує додаткові зручності членам ЛК, оскільки у ньому зазначається номер посвідчення, прізвище, ім’я й по батькові члена Лікарняної каси та стан сплати ним благодійних щомісячних пожертвувань.

На сайті організації в розділі «Опитування» розміщено анкету – відповіді членів ЛК на питання в ній допомагають детально вивчати ситуацію з наданням медикаментів за рахунок Лікарняної каси. Така інформація допомагає з’ясувати, чи отримав наш пацієнт необхідні препарати.

З метою оцінки якості, повноти медикаментозного забезпечення, підтвердження факту отримання лікарських засобів, вивчення пропозицій громадян щодо діяльності організації постійно проводиться телефонне опитування членів ЛК, які отримували медичну допомогу в амбулаторних та стаціонарних умовах. Так, протягом 2020 року було проведено опитування 8 289 членів ЛК.

Крім того, з цією ж метою були створені та демонструвались у Facebook та Youtube рекламні постери, короткі відеосюжети («Як вступити до ЛК», «Як отримати ліки для амбулаторного лікування за рахунок ЛК» тощо). Також створені та розміщені на сайтах ЛК, у Facebook (обліковий запис ЛК, сторінка ЛК), «Google» та Instagram публікації про діяльність ЛК, подяки пацієнтів – членів Лікарняної каси. Щоденно в соціальних мережах здійснюється активне спілкування з їх користувачами шляхом надання відповідей на запитання/коментарі громадян.

– Продовжуючи роботу за відпрацьованими напрямками діяльності, ми розробили та представляємо до розгляду й затвердження правлінням план діяльності БО «Лікарняна каса Житомирської області» в 2021 році, – відзначив В.С.Мишківський.

За представленим планом для розширення допомоги, яку громадяни отримують за рахунок ЛК, запропоновано: оновлення переліків медикаментів (амбулаторне, стаціонарне лікування) з урахуванням пропозицій членів ЛК; розширення переліку лабораторних обстежень та співпраці з приватними клініками щодо УЗД; впровадження нових методів співпраці з аптечними закладами (реімбурсація, електронні рецепти).

Заслухавши та детально обговоривши виступ директора виконавчого БО «Лікарняна каса Житомирської області» В.С.Мишківського, учасники зібрання оцінили роботу Лікарняної каси в 2020 році задовільною та затвердили план діяльності БО «Лікарняна каса Житомирської області» в 2021 році.

Заввідділом аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх поінформувала про внесення змін до «Переліку лікарських засобів та виробів медичного призначення, які забезпечуються за рахунок благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» при амбулаторному лікуванні» та «Переліку лікарських засобів, які забезпечуються за рахунок благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» при лікуванні в умовах стаціонару».

Так, повідомивши про те, що перегляд ліків проводився у відповідності до 12 випуску державного лікарського формуляру та Національного переліку ліків зі змінами та доповненнями, аналізу використаних ліків в 2020 році, Р.В.Артюх представила до розгляду пропозицію включити: до переліку медикаментів, якими забезпечує ЛК при амбулаторному лікуванні, 16 препаратів; до переліку медикаментів, які надає ЛК при стаціонарному лікуванні, 32 препарати. Після детального обговорення запропонованих змін учасники зібрання прийняли рішення про включення до переліків ліків, які надає ЛК, запропонованих медикаментів.

Також Р.В.Артюх представила членам правління 48 заяв членів Лікарняної каси про повернення коштів, витрачених на лікування. Після детального обговорення було прийнято позитивне рішення за 44 заявами – членам ЛК відшкодовано 107 543 грн.

Розглянули учасники зібрання й інші питання – про прийняття та поновлення громадян у БО «Лікарняна каса Житомирської області», про виключення громадян із ЛК та інші, за якими виступив заступник директора виконавчого Сергій Миколайович Грищук. Після детального обговорення членами правління прийняті відповідні рішення.

Також члени правління розглянули та обговорили лист АТ «Житомиробленерго» з проханням про надання благодійної допомоги у вигляді експрес-тестів на COVID-19 та індивідуальних аптечок. Було прийнято рішення про забезпечення АТ «Житомиробленерго» 100 тестами на суму 20 тис. грн. та витратними матеріалами для укомплектування індивідуальних аптечок.

– Нинішня ситуація вкотре довела, що Лікарняна каса є надійним, дієвим та ефективним інструментом гарантії якісних медичних послуг у найскладніших умовах, – сказав, підсумовуючи зібрання, голова правління Валентин Дмитрович Парій. – Кожен із мешканців області має знати: якщо держава має подбати про вдосконалення вітчизняної медицини та галузі охорони здоров’я, то власним здоров’ям кожен повинен турбуватись ще й особисто. За нинішніх умов важко віднайти варіант, коли щомісячне добровільне пожертвування в сумі 60 гривень гарантує члену благодійної організації медичні послуги та допомогу на суму до 21 тисячі  600  гривень. БО «Лікарняна каса Житомирської області» вкотре доводить свою стабільність і надійність. Й сьогодні для багатьох людей – це ледь не єдиний вихід відчувати свою захищеність і впевненість у найскладніші моменти життя.