Новини

«Дотримання протоколів лікування – це не просто важливо, а – життєво необхідно!»

Оприлюднено

За дорученням та за сприяння Міністерства охорони здоров’я України, Державного експертного центру МОЗ України, українського центру науково-медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи МОЗ України, української Асоціації лікарів-інтерністів командою провідних науковців та фахівців у Житомирі відбувається цикл виїзних нарад-семінарів зі впровадження клінічних настанов та протоколів надання медичної допомоги в практику лікаря внутрішньої медицини.

Завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб №1 НМУ імені О.О.Богомольця, академік НАМН України, д.м.н., професор, головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я України зі спеціальності «Терапія» Василь Нетяженко, виступаючи перед учасниками зібрання, наголосив, що дотримання протоколів лікування – це не просто важливо, а – життєво необхідно.

– Зрозуміло, що ми всі покладаємо великі надії на метаболічну терапію і сподіваємось на одужання наших пацієнтів, – сказав він. – Втім, у жодному разі не можна заміняти основну терапію ад’ювантною. Для цього й існує в лікарні заступник головного лікарня з лікувальної роботи, котрий слідкує за відповідністю до стандартів лікування.

Так, за стандартами лікування хворому, наприклад, на гострий інфаркт міокарда після звернення до лікаря протягом перших 30 хвилин повинні зняти кардіограму. Потім пацієнт із ГІМ має бути переведений у спеціалізований центр, де впродовж 2 годин йому повинні надати медичну ургентну допомогу. А коли він поступив у відділення інтенсивної терапії, то протягом півтори години має отримати спеціалізовану медичну допомогу.

Локальні протоколи ведення пацієнтів із відповідними захворюванням повинні мати лікарі загальної практики – сімейні лікарі, надання медичної допомоги – у керівника бригади екстреної медичної допомоги, в спеціалізованому стаціонарі.