Новини

«Головне в нашій роботі – інтереси членів ЛК!»

Оприлюднено

Відбулось зібрання фахівців інформаційно-аналітичного відділу філій благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».

Спеціаліст відділу О.Л.Криворучик та фахівець О.А.Постовік провели навчання учасників заходу з питань ведення бази членів ЛК.

Юрисконсульт С.А.Петрусь поінформував присутніх про внесення змін до посадової інструкції фахівця філії в частині завдань та обов’язків. Зі змінами, внесеними до колективного договору, ознайомила голова ради трудового колективу, завідувачка відділом маркетингу та фармацевтичного менеджменту О.А.Ольшанська.

Головним же питанням порядку денного зібрання було – про роботу філій упродовж 5 місяців 2018 року. IMG_8577Зі звітом виступила завідувачка інформаційно-аналітичного відділу Т.І.Афанаскіна, за словами якої, зокрема, станом на 1 червня 2018 року членами ЛК є 210 337 мешканців області. За звітний період до організації вступили 3 193 особи. Частка колективного вступу складає 17% – 536 осіб (загалом на 1 травня цього року в базі ЛК нараховується 1 069 підприємств), індивідуального – 83% (2 657 осіб). Найвищі показники вступу – в Коростишівському, Черняхівському, Новоград-Волинському, Овруцькому, Малинському, Хорошівському, Житомирському районах та в місті Коростені.

Також Т.І.Афанаскіна повідомила, що в базі Лікарняної каси нараховується 134 707 номерів мобільних телефонів, за якими були відправлені СМС-повідомлення (а за необхідності – й листи за адресами) з питань лікування, боржникам тощо (в результаті чого, зокрема, 3 351 особа сплатила борг на суму 3 300 047 грн.).IMG_8581

Поінформувала виступаюча про роботу за програмами «Турбота про батьків» та вступу до ЛК учасників АТО.

Так, за 5 місяців цього року за програмою «Турбота про батьків» до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» вступили 3 особи. Загалом учасники цієї програми протягом 5 місяців 2018 року, сплативши 2 214 грн., обстежились та пролікувались на суму 2 404 грн.IMG_8567

За програмою вступу учасників АТО до Лікарняної каси вступили 140 осіб. За 5 місяців цією категорією населення сплачено 33 677 грн. Надана медична допомога 75 особам на суму 44 346 грн.

Виключено з ЛК за 5 місяців цього року 1 457 осіб. Поновлено 405 членів ЛК.

Виконавчий директор благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» В.С.Мишківський, зокрема, закликав фахівців інформаційно-аналітичного відділу філій ЛК до активної співпраці з лікарями-експертами філій у забезпеченні пацієнтів медикаментами за рахунок ЛК із доведеною дією, тобто згідно з протоколами лікування.IMG_8565

Крім того, обговорив із учасників зібрання кроки реформування галузі, які наразі здійснюються, та роль і місце ЛК в цьому процесі.IMG_8595

– Однозначно члени ЛК навіть в умовах започаткованих реформою змін перебувають у кращому становищі, ніж пацієнти, які розраховують лише на допомогу держави, – сказав Володимир Станіславович. – Досвід свідчить: на державне фінансування сподіватися можна, однак варто подбати і про інші джерела надходження коштів. Звісно, зміна системи фінансування та розподілу коштів може призвести до збільшення надходжень коштів до пацієнта, але сподіватися на 100% забезпечення не варто. Сьогодні всім очевидно, що держава ще тривалий час не зможе повністю забезпечити безоплатне надання всіх необхідних хворим послуг та лікарських засобів. Без додаткового фінансування та залучення додаткових позабюджетних коштів підвищити рівень медикаментозного забезпечення пацієнта неможливо. Закон дозволяє нам працювати в тому правовому полі, в якому ми працюємо. Тож не забуваймо, що головне в нашій роботі – інтереси пацієнтів, членів ЛК.