Новини

Лікарі-експерти обговорювали питання діяльності Лікарняної каси

Оприлюднено

Постійне підвищення рівня знань із метою кращого обслуговування тих, хто перебуває в БО «Лікарняна каса Житомирської області» – одне з важливих завдань усіх, хто працює в цій організації. Нещодавно відбулося чергове зібрання лікарів-експертів, де розглядалися актуальні питання функціонування Лікарняної каси: про діяльність в серпні 2011 року (виступив – виконавчий директор БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович Мишківський; організація роботи лікарів-експертів (виступила – завідуюча відділу експертизи та контролю якості лікувально-діагностичного процесу Раїса Володимирівна Артюх); користування програмним модулем «Експерт» (виступив – заступник виконавчого директора Сергій Миколайович Грищук); організація забезпечення постачання ліків (виступила – завідуюча фармацевтичного відділу Оксана Анатоліївна Ольшанська); якість надання медичної допомоги членам ЛК в липні 2011 року (виступила – лікар-експерт Ірина Антонівна Білоус).

Володимир Станіславович Мишківський – виконавчий директор благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» наголосив на тому, що від лікарів-експертів великою мірою залежить рівень задоволення населення перебуванням у ЛК, а за цим – здоров’я мешканців нашого краю.

Одним із основних завдань, над яким працюють всі співробітники Лікарняної каси, є забезпечення медикаментами тих, хто перебуває в організації та потребує лікування. Цьогоріч у першому півріччі ЛК закуплено ліків і виробів медичного призначення на суму 12 млн. 584 тис. грн. У відділеннях та на складах лікувальних закладів знаходиться ліків на суму 2 млн. 300 тис. грн.

У липні медичну допомогу надано у 21 972 випадках на суму 1 753 413 грн. Проліковано  7 918 пацієнтів на суму 1 486 575 грн.

Лікарі-експерти виконавчої дирекції контролюють якість лікувально-діагностичного процесу членів ЛК. Найбільше недоліків виявлено у Попільнянській ЦРЛ – 11 %, Радомишльській ЦРЛ – 10 %, Червоноармійській ЦРЛ – 9 %,    Олевській ЦРЛ – 8 %, Лугинській ЦРЛ і Новоград –Волинському міськрайТМО – по 7 %.

Краще дотримуються протоколів лікування у Коростенській ЦМЛ, де  недоліки складають лише 1 %, у Бердичівській – 2 %, у Володар – Волинській – 3 %, у Чуднівській ЦРЛ – 4 %.

Всі, хто приєднався  до лав ЛК, не мають обмежень у кількості випадків отримання медичної допомоги та сумі витрат на неї, це не залежить від того, скільки на даний момент сплачено внесків. У липні на суму більше 1 тисячі грн. було проліковано 123 пацієнта, зокрема, в Житомирській обласній клінічній лікарні ім. О. Ф. Гербачевського – 65, в  Житомирському обласному онкодиспансері – 16, в Житомирській ЦМЛ №1 – 15  хворих.

Сергій Миколайович Грищук ознайомив присутніх із видами звітів, які можна робити з допомогою програмного модуля «Експерт», серед них – щодо лікування по відділенням, лікарям, медичним закладам, АВС- VEN аналіз, використання лікарських засобів.

У першому півріччі можливість знову користуватися послугами Лікарняної каси отримали 723 особи . Це свідчить про те, що активізувалося відновлення перебування в БО «Лікарняна каса Житомирської області».

Світлана Михалюк