НовиниОстанні новини

Лікарняна каса й надалі турбуватиметься про людей

Оприлюднено

Відбулось засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області». Провів зібрання голова правління – д.мед.н., професор Валентин Дмитрович Парій. Участь у засіданні взяв начальник УОЗ ОДА Микола Петрович Суслик.IMG_8350

Було розглянуто кілька важливих питань роботи організації, одне з яких – про затвердження фінансового плану роботи ЛК на перше півріччя 2018 року. Головний бухгалтер Л.М.Пастушенко, зокрема, повідомила, що розмір дохідної частини на І півріччя планується в розмірі 36,7 мільйонів гривень при прогнозованому вступі 4 500 громадян за півріччя. Видаткова частина планується в розмірі 36,4 мільйонів гривен, із яких видатки на основну діяльність (придбання ліків, виробів медичного призначення, амбулаторне лікування тощо) становитимуть 81,9% – 30 мільйонів гривень. IMG_8327Видатки на адміністративно-господарську діяльність складуть 17,2% від надходжень, що відповідає Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», і становитиме 6,4 мільйонів гривень. Загалом, згідно з поданим проектом фінансового плану, в першому півріччі 2017 року планується (сума щомісячного добровільного пожертвування підвищуватись не буде) профіцит бюджету в сумі більше 350 тисяч гривень (0,9%).

Про стан надання медичної допомоги членам ЛК за 11 місяців 2017 року поінформувала завідуюча відділом аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх. Так, упродовж цього періоду медичну допомогу мешканцям області, котрі перебувають у Лікарняній касі, за рахунок організації надали в 440 597 випадках на суму 51 505 496 гривень. При цьому були проліковані 148 938 членів ЛК (51 416 пацієнтів стаціонарно та 97 522 – амбулаторно-поліклінічно).Також вона відзначила, що за 11 місяців 2017 року членам ЛК видано 114 направлень для отримання медичної допомоги в лікувальних закладах м.Києва через Асоціацію працівників лікарняних кас. Крім того, 99 особа з числа членів ЛК скористалась можливістю лікуватись із урахуванням невідкладних станів, які IMG_8359виникали за межами області.

Р.В.Артюх наголосила, що лікування хворих, котрі перебувають у Лікарняній касі, здійснюється згідно з Законом України «Про внесення змін до основ законодавства України про охорону здоров’я щодо вдосконалення надання медичної допомоги» №3611-17 від 07.07.2011 року (Закон набув чинності 01.01.2012 року), за яким лікувально-діагностичний процес в ЛПЗ має бути у відповідності до затверджених протоколів лікування, та згідно з локальними клінічними протоколами, затвердженими наказом УОЗ ОДА №754 від 30.12.2008 року «Про затвердження локальних клінічних протоколів надання медичної допомоги жителям Житомирської області», №783 від 21.12.2009 року «Про затвердження локальних клінічних протоколів надання медичної допомоги хірургічного профілю» та №1 від 02.01.2013 року «Про впровадження регіональних клінічних протоколів надання медичної допомоги жителям Житомирської області з акушерсько-гінекологічною, проктологічною, дерматовенерологічною патологією та внесення змін та доповнень до регіональних клінічних протоколів терапевтичного профілю», а також – за Лікарським формуляром. Це дає можливість пацієнту, котрий перебуває в Лікарняній касі, отримати гарантовану та якісну медичну допомогу на всіх етапах її надання.

IMG_8339За словами доповідачки, відзначається досить висока частка недотримання лікарями медичних закладів протоколів лікування, що свідчить про подвійні стандарти в лікуванні. Це стало причиною значної кількості звернень пацієнтів – членів ЛК – про відшкодування коштів, витрачених на придбання ліків, які відсутні в ДЛФ.

Крім того, питання про призначення таких препаратів часто звучало при зверненнях членів ЛК на цілодобову «гарячу лінію» з медичних питань. Характеризуючи їх, Р.В.Артюх зауважила, що загалом вони також стосувались подальшої діяльності ЛК у зв’язку з реформуванням системи охорони здоров’я України, сплати щомісячних благодійних пожертвувань, термінів лікування, лікування ЦД тощо.IMG_8341

З пропозицією про внесення змін до «Тимчасового положення про вступ до ЛК учасників антиретористичної операції» виступив заступник виконавчого директора Сергій Миколайович Грищук. Згідно з цим положенням, допомогою ЛК учасники АТО користуються на пільгових умовах – із наступного дня після оплати вступного та добровільного пожертвувань у розмірі не менше, ніж за один місяць. Загалом упродовж 11 місяців 2017 року до ЛК вступили 190 учасників АТО – 142 із них надана допомога за рахунок Лікарняної каси на суму 127 840 гривень. Отож пропозицію продовжити дію Положення до 31 грудня 2018 року члени правління прийняли одностайно.

Також С.М.Грищук повідомив про прийняття, поновлення громадян у БО «Лікарняна каса Житомирської області» та виключення громадян із організції.

Крім того, учасники зібрання детально розглянули 71 заяву членів Лікарняної каси про повернення коштів, витрачених на лікування за межами області. Після детального обговорення було прийнято позитивне рішення за 65 заявами.

Також були розглянуті інші питання діяльності благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», за якими прийняті відповідні рішення.IMG_8324

– Отже люди турбуються подальшою долею Ліканяної каси у зв’язку зі впровадженням медичної реформи – це радує, – підсумував Валентин Дмитрович Парій. – На даний час діяльність ЛК в області сприяє підготовці закладів охорони здоров’я області до впровадження медичної реформи. Так, у нас відпрацьована система договірних взаємовідносин із лікувальними закладами, підприємствами, банківськими установами. Також ми активно пропагуємо необхідність стандартизації медичних послуг – дотримання лікарями лікарського формуляру та протоколів лікування, затверджених МОЗ України, які базуються на доказовій медицині. Тобто всі ті елементи, про які сьогодні говорять, як про майбутнє реформи, вже давно використовуються в діяльності ЛК. І ми й надалі надаватимемо допомогу мешканцям Житомирщини, котрі перебувають у Лікарняній касі, як і досі. Для зменшення їх особистих фінансових витрат ЛК продовжуватиме активно працювати паралельно з упроваджуваною реформою. На первинній ланці забезпечуватимемо лікування понад 100 захворювань за амбулаторними рецептами, на вторинному та третинному рівнях частина допомоги покриватиметься за рахунок коштів держбюджету України, а решту забезпечить ЛК. Які суспільні процеси не відбувались би в країні – наодинці людину з її проблемами ми не залишимо!IMG_8366

– Роль благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» дуже важлива – вона повністю забезпечує хворих, котрі перебувають в ЛК, медикаментами, виробами медичного призначення тощо згідно з уніфікованими клінічними протоколами, затвердженими МОЗ України, локальними клінічними протоколами, затвердженими наказами УОЗ Житомирської ОДА, та лікарським формуляром, – наголосив начальник УОЗ ОДА Микола Петрович Суслик. – IMG_8368Це дозволяє хворим чи при плановому, чи при ургентному лікуванні не тратити кошти на лікарські засоби й легше пережити ще й матеріально важкий період під час захворювання. Тому мешканці Житомирщини повинні зрозуміти, що перебування в Лікарняній касі їм необхідне. Зрештою, взаємодія з ЛК допоможе нам швидше й легше впровадити в подальшому медичну реформу на вторинному рівні надання медичної допомоги. Тому, як керівник медичної галузі області, запевнюю, що ми зацікавлені в подальшій тісній активній співпраці з ЛК.