Новини

ЛК – це «рятувальний круг» для людини, котра захворіла

Оприлюднено

Представники благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» активно проводять зустрічі з трудовими колективами організацій, підприємств Житомирщини.

Так, зокрема, впродовж квітня-червня заввідділом аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх та менеджер по корпоративній роботі Ольга Володимирівна Катирло відвідали ДП «Житомирський бронетанковий завод», ТОВ «Завод огороджувальних конструкцій», Житомирські дошкільні навчальні заклади №15, №29 та «Журавлик», КП «Житомирське ТТУ», Житомирський торгово-економічний коледж, ТОВ «Житомир-Агробудіндустрія», Житомирський комбінат силікатних виробів, музичні школи №1, №2 та №3, ВЖРЕП №15, ТОВ «Тусмо», КП «Зеленбуд». Загалом понад півтисячі працівників були поінформовані про діяльність БО «Лікарняна каса Житомирської області».

Крім того, вони мали можливість обговорити з представниками ЛК питання, з якими вони стикались при зверненні за медичною допомогою. Зокрема: як ЛК забезпечує медикаментами, витратними матеріалами та виробами медичного призначення при оперативному лікуванні, пологах; чому членам ЛК доводиться часто купувати якісь іще – крім передбачених для забезпечення Лікарняною касою – препарати; чому при зверненні за медичною допомогою пацієнтам пропонують (а по суті – у них вимагають) сплатити благодійні внески; як вступити до ЛК тощо.

– Відзначу, що людей зацікавила отримана інформація, – констатувала менеджер по корпоративній роботі. – От, наприклад, що ЛК медикаментозно забезпечує амбулаторним лікуванням понад 100 хвороб упродовж 5-10 днів (до того ж препарати можна отримати за рахунок ЛК в аптеці, яка розміщена безпосередньо в поліклініці) й до 9 днів при лікуванні в денному стаціонарі. Під час зустрічей із колективами ми надаємо віддруковані документи стосовно діяльності ЛК та запрошуємо прочитати на сайті організації багато інформації, яка не лише зацікавить людей, а в першу чергу знадобиться їм при зверненні до медичних закладів.

– Також ми наголошуємо, що в ЛК діє цілодобова «гаряча лінія» з питань медичної допомоги, – зауважила Р.В.Артюх, – для того, щоб до нас звертались, коли виникають якісь негаразди при проведенні обстежень, самого лікування. Ми працюємо для людей, аби скорегувати наші дії для отримання ними якісної медичної допомоги. Бо ж не секрет, що, попри задекларовану безкоштовну медичну допомогу, насправді лікування оплачують самі пацієнти. Перебуваючи ж у ЛК та сплативши добровільне пожертвування за рік у сумі 588 гривень (за місяць – лишень 49 гривень), маєш змогу пролікуватись до 14 700 гривень – на сьогоднішній день сума досить значна. Для людей дуже важливо, що дійсно можна не просто отримати ліки за рахунок ЛК, а й бути певним, що допомога, яку забезпечує ЛК, базується на наданні виключно тих медикаментів, які мають доказову базу й передбачені Регіональним формуляром лікарських засобів (переліком медикаментів, який розроблявся обласними спеціалістами), Державним формуляром лікарських засобів та уніфікованими протоколами лікування, затвердженими Міністерством охорони здоров’я України. Згідно з законодавством, усі лікарі повинні дотримуватись протоколів і призначати передбачені ними препарати – це постійно контролюють лікарі-експерти філій Лікарняної каси, котрі працюють у всіх медичних закладах області. Тобто благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» є отим, як мовиться, «рятувальним кругом» для людини, котра, захворіла. Адже зручно й вигідно, коли при лікуванні (чи то амбулаторному, чи стаціонарному) необхідні медикаменти, вироби медичного призначення надаються за рахунок ЛК – заощаджуються й час, і гроші пацієнта. А це важливо для отримання якісної медичної допомоги й – відтак – одужання людини.