Новини

Представники благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» проводять зустрічі з колективами організацій, підприємств, установ області

Оприлюднено

Ці зібрання відбуваються з метою інформування населення про роботу Лікарняної каси, переваги перебування в організації – забезпечення членів ЛК медикаментами, виробами медичного призначення та реактивами, діагностичного, консультативного  обслуговування в стаціонарі, в умовах денного стаціонару, стаціонару вдома, в амбулаторних умовах лікувальних закладів Житомирської області та – при потребі – за її межами.

Під час зустрічей їх учасники мають можливість отримати детальні відповіді на свої питання стосовно обстежень та лікування за рахунок Лікарняної каси. Так, наприклад, колективи КП «Житомирводоканал», житомирських дитячих навчальних закладів №37, 56, 57 та багатьох інших цікавились, зокрема, чи є якісь обмеження щодо медикаментозного забезпечення членів ЛК.

Отже нагадуємо, що, згідно з положенням «Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» http://likkasa.com.ua/?p=284, процес лікування, який забезпечується за рахунок ЛК, включає в себе терапію основного захворювання, його ускладнень і супутньої патології, якщо вона впливає на перебіг основного, терміном до 9 днів. Продовження лікування за рахунок ЛК понад  9 днів (але не більше 18 днів) можливе в умовах цілодобового стаціонару при важкому стані пацієнта за рішенням консиліуму лікарів та участю лікаря-експерта ЛК. Повторні випадки забезпечення за рахунок ЛК медикаментами та виробами медичного призначення в разі госпіталізації з приводу одного і того ж захворювання здійснюються через 30 днів після закінчення попереднього лікування.

Медикаментами та виробами медичного призначення члени ЛК забезпечуються згідно з затвердженими Міністерством охорони здоров’я України уніфікованими протоколами надання медичної допомоги.

Якщо особа, яка перебуває в Лікарняній касі, потрапляє до лікувального закладу, їй необхідно пред’явити посвідчення члена ЛК. В лікувальному закладі є запас необхідних медикаментів, реактивів, виробів медичного призначення, отриманих від ЛК. Медичними працівниками забезпечується надходження їх до пацієнта. При амбулаторно-поліклінічному  лікуванні член ЛК отримує ліки в поліклініці чи аптеці за місцем проживання, при лікуванні в цілодобовому стаціонарі – безпосередньо у відділенні. Після закінчення курсу лікування член ЛК має підтвердити факт отримання ліків підписом у листі призначень.

Протягом 2018 року лікувально-профілактичні заклади області отримали від БО «Лікарняна каса Житомирської області» медичних препаратів, реактивів та виробів медичного призначення на суму 45,3 мільйонів гривень. 

Можливість отримувати допомогу за рахунок ЛК настає через три календарних місяці з моменту вступу до організації (моментом вступу вважається дата надходження добровільних пожертвувань на рахунок ЛК), за умови, що на момент призначення обстеження, лікування внесено всю суму добровільних пожертвувань за період перебування в організації (без урахування поточного місяця). Загалом упродовж року в закладах охорони здоров’я області медична допомога за рахунок ЛК надана в 495 642 випадках.

Тож, дорогі друзі, запрошуємо вас відвідати сайт БО «Лікарняна каса Житомирської області» http://likkasa.com.ua/ та детально ознайомитись із розміщеною там інформацією. В розділах сайту ви знайдете відповіді на багато питань, які вас цікавлять, щодо обстежень та лікування за рахунок Лікарняної каси.