Новини

Приклад, вартий наслідування

Оприлюднено

Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі в рамках перевірки наявності вакцин у медичних закладах Рівненської та Житомирської областей побував нещодавно, зокрема, й у Новоград-Волинському міськрайТМО, де зацікавився роботою філії благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».

Про існування та діяльність організації він дізнався під час попереднього візиту на Житомирщину. Цього ж разу йому показали, як працює одна з її філій. Так, тут налагоджений електронний реєстр членів «Лікарняної каси». Всі корпуси лікувального закладу з’єднані інтернет-мережею – за наданою «Лікарняною касою» відповідною програмою запроваджено електронний реєстр медичних препаратів, відтак у системі он-лайн відслідковується наявність конкретного медичного препарата в будь-якому відділенні міськрайТМО, на фармацевтичному складі медичного закладу, а також – на складі в Житомирі. Крім того, в системі он-лайн можна проглянути, як лікуються члени «Лікарняної каси» – пацієнти закладу, які препарати вони одержують, яка вартість їх лікування.

– Знайомлячи міністра з роботою філії благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» у Новоград-Волинському міськрайТМО, – говорить головний лікар закладу Василь Миколайович Борис, – я наводив такий приклад, що за результатами роботи семи місяців у нас вартість медикаментозного забезпечення одного ліжко-дня становить 8 гривень 23 копійки – це все, що ми можемо виділити з бюджету на медикаменти (в основному препарати для наркозу, реактиви для лабораторії, медичний кисень та велика кількість медикаментів для надання невідкладної допомоги). По «Лікарняній касі» ж вартість одного ліжко-дня – 140 гривень. Ми навіть продемонстрували міністру конкретний приклад – одного з пацієнтів, котрий затратив на лікування пневмонії з ускладненнями 6,5 тисяч гривень. Й це все профінансувала «Лікарняна каса». Я хочу сказати, що є багато людей, котрі скептично ставляться до цієї благодійної організації – мовляв, що вона може дати на лікування. Проте навіть міністр переконався, на яку велику суму, сплативши незначне щомісячне добровільне пожертвування, отримують люди медикаментів на своє лікування, побачив, скільки доброго вона робить для людей!

– Це дуже позитивно, – сказав Олександр Квіташвілі, – особливо в такий перехідний період, коли ще не запроваджена страхова медицина, а бюджет не може достатньо профінансувати лікування пацієнтів – у стаціонарі, зокрема. Я щиро вітаю досвід, набутий Житомирщиною, і вважаю, що такий позитивний приклад вартує наслідування в усій Україні.

Вікторія Паламарчук.