Документи

Тимчасове положення про лікування хворих із сечокам’яною хворобою за допомогою апарата для проведення безконтактної літотрипсії

Оприлюднено

“Затверджено“

Рішенням правління ЛК

протокол №4-13 від 06.09.13р.

зі змінами та доповненнями,

затвердженими рішеннями правління

протокол №1-14 від 21.02.2014р.

протокол №1-15 від 03.03.2015р.

протокол №5-16 від 23.12.2016р.

протокол №1   від 22.02.2019р.

 

ТИМЧАСОВЕ ПОЛОЖЕННЯ

про лікування хворих із сечокам’яною хворобою

 за допомогою апарата для проведення безконтактної літотрипсії 

       Дане положення створено на основі Статуту ЛК, положення «Про порядок використання добровільних пожертвувань на медичне забезпечення членів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» (надалі – ЛК). Положення розроблено у зв’язку з придбанням ЛК апарату для проведення дистанційної ударно-хвильової літотрипсії (надалі – обладнання), з метою визначення порядку його використання для покращення медичної допомоги хворим з сечокам’яною хворобою.

 1. Загальна частина.

Літотрипсія здійснюється в умовах поліклініки КУ «Обласна клінічна лікарня імені О.Ф.Гербачевського» за направленням лікаря-уролога.

 1. Проведення літотрипсії:

Літотрипсія забезпечується за рахунок ЛК необхідними витратними матеріалами, медикаментами та виробами медичного призначення.

 • Для членів ЛК.
  • сеанси літотрипсії проводяться при пред’явленні посвідчення члена ЛК.
  • літотрипсія проводиться позачергово.
  • на момент лікування членом ЛК повинна бути внесена вся сума добровільних пожертвувань за період перебування в організації (без урахування поточного місяця).
 • Для інших пацієнтів.
  • Пацієнти, які не перебувають в ЛК і бажають пройти сеанси літотрипсії, пишуть заяву встановленого зразка та сплачують на рахунок ЛК добровільні пожертвування.
  • Розмір пожертвування встановлюється рішенням Правління ЛК, але не менше, ніж 4 000 гривень (чотири тисячі гривень 00 копійок) за первинний сеанс. За повторні сеанси літотрипсії того ж каменя – 2 000 гривень /дві тисячі гривень 00 коп./. Повторними є сеанси, що проводяться за первинним протягом 30 днів.
  • Сеанс літотрипсії проводиться при пред’явленні квитанції про сплату добровільних пожертвувань, в порядку черги, окрім невідкладних станів
 • Добровільні пожертвування використовуються на утримання, ремонт, технічний супровід обладнання, забезпечення пацієнтів ліками та виробами медичного призначення, оплату праці та інше.
 1. Особливі умови:

  3.1.  До проведення сеансу літотрипсії допускаються пацієнти, які:

  • пройшли первинний відбір і не мають протипоказання, які визначаються лікарем, що проводить літотрипсію;
  • ознайомилися і підписали інформовану добровільну згоду на проведення лікування методом дистанційної ударно-хвильової літотрипсії.

  3.2.  Тривалість лікування (кількість сеансів) визначає лікар, що проводить літотрипсію. Проведення повторних сеансів лікування методом дистанційної ударно-хвильової літотрипсії при неповній фрагментації каменя може сягати 3-4 сеансів з інтервалом 1-7 діб, а також може мати місце не фрагментація каменя.

  3.3. В разі не проведення сеансу літотрипсії з об’єктивних причин визначених п. 3.4. даного положення, після оплати сеансу, кошти повертаються пацієнту за наступною процедурою: пацієнт пише заяву на ім’я голови Правління, до якої додається письмове пояснення лікаря. Заява розглядається на черговому засіданні Правління ЛК. В разі позитивного рішення про повернення коштів вони повертаються пацієнтові в повному розмірі.

  3.4.  До об’єктивних причин відносяться:

  • технічні неполадки обладнання;
  • неможливість візуалізації конкременту (відсутність чіткого зображення);
  • різке погіршення стану пацієнта до початку проведення сеансу;
  • пацієнт відмовився від сеансу до його початку.
 2. Заключна частина.

            4.1. Дане положення вступає в силу з 22 лютого 2019 року.

            4.2. Зміни та доповнення до даного Положення вносяться за рішенням Правління ЛК.