Новини

Відбулось засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»

Оприлюднено

Зібрання провів д.мед.н., професор, академік Академії наук вищої освіти України, заслужений лікар України Валентин Дмитрович Парій.

Зі звітом ревізійної комісії щодо перевірки фінансово-господарської діяльності ЛК в 2018 році виступив голова ревізійної комісії Володимир Іванович Хренов, котрий засвідчив, що БО «Лікарняна каса Житомирської області», зареєстрована управлінням юстиції 27 липня 2000 року, працює згідно зі Статутом та затвердженим кошторисом. Відповідальними особами за фінансово-господарську діяльність організації протягом минулого року були директор виконавчий В.С.Мишківський та головний бухгалтер Л.М.Пастушенко. Розрахунки здійснюються через банківські рахунки ЖРУ ПАТ КБ «ПриватБанк», ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», ВАТ «Державний ощадний банк України». Залишки коштів на рахунках банків станом на початок року становили 3,6 млн. грн.

Доходи організації формуються за рахунок добровільних пожертвувань, безповоротної фінансової допомоги та пасивних доходів (відсотків банків). Фінансові надходження за підсумками роботи БО «Лікарняна каса Житомирської області» протягом минулого року склали 72,1 млн. грн. Видатки на проведення основної діяльності БО «Лікарняна каса Житомирської області» за перевірений період склали 63,5 млн. грн. У тому числі на придбання ліків та витратних матеріалів видатки становили 58,4 млн., на оплату вартості обстеження методами комп’ютерної, магнітно-резонансної томографії, лабораторні дослідження витрачено понад 4,7 млн. грн. Дослідження проводились у закладах ТОВ «НЛРЦ Асклепій», ТОВ «МЦ Асклепій Плюс», МДЦ «Експерт-Житомир», ТОВ «МЦ Новомед», ТОВ РАМ ДЦ, ТОВ «Медімпульс Плюс», ТОВ «Малікс-Мєд», комунальній установі «Обласна клінічна лікарня імені О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради, лікувальними закладами області. Для надання матеріальної допомоги в зв’язку з проведенням контактної літотрипсії, на лікування та обстеження в медичних закладах України та області видатки склали понад 415,5 тис. грн.

Протягом 2018 року вартість ліків зросла до 15%, шприців до 5%, розчинів (натрію хлориду, глюкози) – на 8%, інших розчинів (реосорбілакт, декасан) – до 15%, хімреактивів – до 8-12%, перев’язувальних засобів – до 12%.

Загальна сума видатків, спрямованих на здійснення адміністративно-господарської діяльності за перевірений період становила 11,2 млн. грн., що складає 15,5% при плані 16,9%, і не перевищує встановленого показника 20% згідно з Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»). Видатки на адміністративно-господарську діяльність здійснювались згідно з кошторисом, нецільових витрат не виявлено.

Проведена перевірка засвідчила, на початок року в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області» перебували 208 тисяч 521 особа мешканців Житомирщини (що складало 17% від загальної кількості населення області). Протягом 2018 року до ЛК вступили 7 322 особи, вибули 11 202 (з них 2 336 – померли), відновили перебування в ЛК 1 604 громадяни.

В 2018 році медична допомога за рахунок ЛК надавалась у 502 882 випадках. У структурі пролікованих протягом року членів ЛК переважало амбулаторно-поліклінічне лікування – 60,9% від загальної кількості (83 761 пацієнт). Кількість пролікованих у стаціонарних відділеннях становила в 2018 році 53 775 пацієнтів (39,1% від загальної кількості). Кількість випадків обстежень членів ЛК – 334 705.

З метою наближення медичної допомоги до членів ЛК укладено угоди з аптеками в усіх районах області – таким чином розширені можливості амбулаторного лікування.

Надходження лікарських засобів, виробів медичного призначення до лікувальних закладів здійснюється централізовано на підставі відповідних угод БО «Лікарняна каса Житомирської області» з лікувальними закладами та ТОВ «ППФ Санітас», ТОВ «БаДМ», ТОВ «Вітамед», ТОВ «Юрія-Фарм», ТОВ «Діалог Діагностікс», ТОВ «Кампус Коттон Клаб», ФОП Гужевніков М.Ю., ФОП Назарчук П.В. Основними критеріями вибору постачальника є ціна, якість, оперативність доставки згідно з Положенням  «Про визначення планових потреб та формування асортименту, цінової політики при закупівлі медикаментів». Тому згідно з відповідним наказом створена й діє постійна комісія з контролю за організацією оптових  закупівель ліків та лікарських засобів.

Фінансовий план та штатний розпис формується виконавчою дирекцією двічі на рік у розрізі витрат на основну діяльність та загальногосподарські потреби й затверджується рішенням правління. Витрати за статтями здійснюються за затвердженим кошторисом.

Приміщення БО «Лікарняна каса Житомирської області» орендується – договір оренди укладений із комунальним підприємством Житомирської обласної ради «Агенція з питань регіонального розвитку» (орендна плата та комунальні послуги сплачуються своєчасно).

Укладені договори оренди з 24 лікувальними закладами області, де розташовані філії ЛК, з комунальним підприємством Житомирської обласної ради «Агенція з питань регіонального розвитку» та з комунальним підприємством «Регулювання орендних відносин» Житомирської міської ради. Всі лікувальні заклади та комунальні підприємства надають рахунки на оплату оренди та комунальних послуг.

Фінансова звітність до ЖО ДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області подається у визначений термін.

Як відзначив доповідач, БО «Лікарняна каса Житомирської області» працює стабільно та без порушень законодавчих актів, про що був складений відповідний акт.

Про фінансовий стан БО «Лікарняна каса Житомирської області» за 4 місяці 2019 року поінформувала учасників зібрання головний бухгалтер Людмила Миколаївна Пастушенко.

Вона, зокрема, повідомила, що розмір дохідної частини у вигляді добровільних пожертвувань та пасивних доходів за вказаний період склав 27 063 080 грн. (при запланованих 27 842 950 грн.). Фактичні видатки за звітний період становили 26 876 851 грн., із них на основну діяльність – 22 683 399 грн. (83,8%). Видатки на адміністративно-господарську діяльність склали 15,5% від надходжень, що відповідає Закону України «Про благодійну діяльність  та благодійні організації», і становили 4 193 452 грн.

Про хід виконання рішень, прийнятих правлінням благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» учасників зібрання поінформував директор виконавчий Володимир Станіславович Мишківський. Так, зокрема, згідно з рішеннями правління, звіти виконавчої дирекції – про діяльність Лікарняної каси та виконання кошторису протягом 2017, 2018 років, ревізійної комісії щодо перевірки діяльності БО «Лікарняна каса Житомирської області», про фінансовий стан ЛК в 2018 році – були опубліковані на сайті Лікарняної каси та в ЗМІ.

Про внесення змін та доповнень до «Положення про членство в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області» в частинах:  загальній, обов’язків членів ЛК, порядку внесення та розміру добровільних пожертвувань – повідомив юрисконсульт БО «Лікарняна каса Житомирської області» Сергій Анатолійович Петрусь.

Також учасники зібрання розглянули питання про прийняття та поновлення громадян в БО «Лікарняна каса Житомирської області», про виключення громадян із ЛК, за якими виступив директор виконавчий В.С.Мишківський, інші питання. Після детального їх обговорення членами правління були прийняті відповідні рішення.