Лікарняна каса – за здоровий спосіб життя

Благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» (ЛК) дарує людям найбільше благо – здоров’я, допомагає мати потрібні медикаменти не залежно від того, чи є в цей момент гроші. Одним із завдань ЛК є сприяння пропаганді здорового способу життя. Діючи 11 років на засадах солідарної участі населення, Лікарняна каса дотримується цього принципу.

На урядовому рівні пропагується і спорт, і здоровий спосіб життя. Активно він висвітлюється на шпальтах газет, в програмах різних телеканалів. Довелося прочитати статтю «Лікарняна каса – тільки для тверезих?» у газеті «Місто». Є  незрозумілим дотримування редакцією цього шанованого видання терпимого ставлення до вживання алкоголю, виправдання та захист людей, які ним зловживають. Адже за смертністю алкоголізм із його наслідками посідає третє місце після захворювань

серцево-судинної системи та злоякісних пухлин. Україна втрачає щороку понад 40 000 своїх громадян, загибель яких обумовлена вживанням алкоголю. Половина транспортних аварій зі смертельними наслідками, убивств і самогубств пов’язані з пияцтвом і алкоголізмом. Виробничі травми частіше бувають у понеділок (так званий “важкий” день) або у дні після свят, коли працездатність організму ще не відновилася через алкогольне сп’яніння. Пияцтво й алкоголь приносять нашому суспільству великі моральні та матеріальні втрати.

Відповідно до положення «Про порядок використання благодійних внесків на медикаментозне забезпечення членів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» ЛК не забезпечує витрати, пов’язані із захворюваннями, причиною яких є вживання алкоголю, наркотичних речовин. Автор у своїй статті запитує (цитую) «чи жодне протверезіння до уваги не братиметься: прибув напідпитку – то і про Лікарняну касу забудь?».

Хочеться відповісти всім, у кого виникли подібні запитання: якщо у пацієнта хвороба чи травма з’явилася через те, що він потрапив у полон до зеленого змія, медична допомога не надаватиметься. Так як і лікарняний лист не оплачується Фондом соціального страхування у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю. Я думаю, що свідомі громадяни, які не один рік сплачують внески до Лікарняної каси, не заперечують стосовно цього, а навпаки, хочуть, щоб кошти використовувалися для порятунку людського життя. А це – дуже значні суми.

Для підтвердження цього хочеться навести деякі цифри. У 2010 році лікувально-профілактичні заклади м. Житомира отримали від благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» медикаментів і виробів медичного призначення на суму 4 235 672 грн. За рахунок ЛК надана медична допомога у 74 264 випадках.

Зокрема, в ЦМЛ №1 м. Житомира обстежено та проліковано 26 680 пацієнтів – членів ЛК; у ЦМЛ №2 м. Житомира – 40 390 осіб, при викликах швидкої невідкладної допомоги  -1 353 особи, у Житомирській центральній дитячій міській лікарні  – 3 544 дітей.

Мешканці міста мають можливість за рахунок Лікарняної каси поліпшувати здоров’я також в обласних лікувально-профілактичних закладах. Саме там обстежено та проліковано майже 25 тисяч осіб на суму 3,5 млн. грн.

ЛК дає змогу пролікуватися в ЛПЗ м. Києва. Цією можливістю скористалися 26 житомирян, котрі отримали високоспеціалізовану медичну допомогу на суму 38 тисяч гривень.

За кожною з цих цифр – врятоване життя окремо взятої людини.

БО «Лікарняна каса Житомирської області» і надалі піклуватиметься про здоров’я кожного, хто перебуває в цій організації.

Світлана Михалюк

Детальніше


Залиште коментар!

Шановні друзі! Інформуємо вас про зміни в діяльності благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».

В зв’язку зі зростанням вартості ліків, виробів медичного призначення, реактивів, що призвело до збільшення видатків на обстеження і лікування членів ЛК, з урахуванням Положення «Про членство в ЛК» (розмір внеску має складати до 3% від встановленого розміру мінімальної заробітної плати), рішенням правління ЛК (протокол №4-18 від 05.10.2018 року) з 01.12.2018 року встановлюються такі розміри щомісячних […]

Детальніше
Читати блог »

Шановні друзі – члени БО «Лікарняна каса Житомирської області»!

Інформуємо вас, що з 1 жовтня 2018 року з переліку лабораторних досліджень, які здійснюються за рахунок Лікарняної каси, вилучені наступні: антистрептолізин ...

На реформу розраховуємо, але не забуваємо і про солідарність

Новини про реформування багатьох галузей економіки України вже давно стали популярною «темою» для розмов та обговорень у житті пересічних громадян, ...

#medi