1. Що таке ЛК? 

Лікарняні каси – це членські благодійні організації або громадські об’єднання, які функціонують у правовому полі, створеному відповідно до законів України „Про благодійництво та благодійні організації” та „Про об’єднання громадян”.

Лікарняні каси реагують на поточну суспільну потребу в соціально доступному і якісному забезпеченні медичною допомогою.

Лікарняна каса – це добровільна, недержавна, некомерційна організація, побудована на принципі солідарності.

ЛК стала одним із напрямків реформування системи охорони здоров’я, який виник, як реакція населення на обмежені можливості державного фінансування щодо забезпечення якісної та доступної медичної допомоги.

Головні завдання діяльності «Лікарняної каси Житомирської області»:

  • забезпечення членів ЛК медикаментами, виробами медичного призначення та реактивами, діагностичного, консультативного  обслуговування в стаціонарі, в умовах денного стаціонару, стаціонару вдома, в амбулаторних умовах лікувальних закладів Житомирської області та при потребі – за її межами;
  • сприяння розвитку галузі охорони здоров’я, допомога медичним закладам у забезпеченні медичними препаратами, обладнанням, апаратурою та інструментарієм;
  • покращення якості лікувально-діагностичного процессу, вдосконалення медичної допомоги населенню;
  • аналіз та узагальнення передового вітчизняного та іноземного досвіду в сфері охорони здоров’я та впровадження нових форм діагностики та лікування.

2. Чим для мене вигідне перебування в ЛК?

Сплачуючи щомісяця невеликі кошти, Ви зможете мати (згідно з положенням «Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області” (ЛК)»):

медикаментозне забезпечення без обмеження розміру кількості звернень за  медичною допомогою на суму до 30 річних пожертвувань на рік, що на сьогодні становить 21 600 гривень;

лікування у всіх медичних закладах області та клініках м. Києва (за направленням);

– можливість зробити за рахунок «Лікарняної каси» потрібні діагностичні, лабораторні та інструментальні дослідження (за направленням лікаря);

знижку в розмірі 100 гривень за одну обстежувану зону при проведенні КТ (незалежно від місця обстеження);

знижку в розмірі 150 гривень за одну обстежувану зону при проведенні МРТ (незалежно від місця обстеження);

знижку на окремі обстеження в медичній лабораторії «Малікс Мєд» та медичному центрі «Асклепій»;

– можливість бути учасником соціальної програми «Потурбуйся про батьків» – пільгові умови вступу для батьків, якщо дорослі діти перебувають в організації, та користування послугами ЛК вже через місяць від дня вступу.

Вступити до ЛК можуть усі бажаючі, незалежно від віку та стану здоров’я (див. «Положення про членство в благодійній організації “Лікарняна каса Житомирської області»).

3. Який механізм допомоги членам «Лікарняної каси»?

Коли особа, яка перебуває в Лікарняній касі, потрапляє до лікувального закладу, їй необхідно пред’явити посвідчення члена ЛК. У лікувальному закладі є запас необхідних медикаментів, реактивів, виробів медичного призначення, отриманих від ЛК. Медичними працівниками забезпечується надходження їх до пацієнта. При амбулаторно-поліклінічному  лікуванні член ЛК отримує ліки в поліклініці чи аптеці за місцем проживання, при лікуванні в цілодобовому стаціонарі – безпосередньо у відділенні. Після закінчення курсу лікування член ЛК має підтвердити факт отримання ліків підписом у листі призначень.

4. Де можна отримати детальну інформацію про ЛК?

Безпосередньо в офісі ЛК (м. Житомир, провулок 1-й Сінний, 4 ).

Графік роботи: понеділок-четвер – із 8.45 до 17.30 (без обідньої перерви), п’ятниця – з 8.45 до 16.15, субота-неділя – вихідні.

Тел. (067) 411-14-51, (0412) 55-34-92 або (094) 865-34-92 – з питань вступу та сплати;

Тел. 067-411-30-93 – “гаряча лінія” з медичних питань  (цілодобово).

e-mail: officelk@ukr.net

Також інформацію можна отримати в філіях ЛК у лікувальних закладах.

Також задати питання можна на нашому сайті в рубриці «Задати питання».

 

ЗАПИТУЄТЕ – ВІДПОВІДАЄМО: 

  • 15/07/2020   Куди йдуть сплачені мною щомісячні добровільні пожертвування, якщо в Лікарняній касі я перебуваю давно, а її допомогою користуюсь нечасто?

Згідно з нормативними документами, БО «Лікарняна каса Житомирської області» діє за принципом солідарної участі, за яким кількість звернень членів ЛК за медичною допомогою необмежена, розмір витрат не залежить від часу перебування у ЛК. Тобто – сплативши 60 грн. (саме така сума щомісячного добровільного пожертвування), члени Лікарняної каси мають можливість пройти обстеження та отримати лікування за її рахунок на суму до 21 600 грн. (30 річних внесків).

Також ЛК надає благодійну допомогу медичним закладам. Зокрема, цього року для медпрацівників, котрі контактують із хворими на COVID-19, Лікарняна каса придбала захисний одяг на суму майже 72 тис. грн.

Крім того, всі 20 років своєї діяльності ЛК «тримає під крилом» інвалідів війни, учасників АТО, дітей, котрі позбавлені батьківського піклування. Так, наразі під опікою ЛК перебуває 423 дитини цієї категорії населення. Загалом за 20 років своєї діяльності Лікарняна каса забезпечила обстеження та лікування 1 156 таких діток на загальну суму 354 624 грн.

  • 21/02/2019   Я член ЛК з 2001 року. Вперше на сайті і не знайшов інформації про штатну чисельність працівників, які перебувають у трудових відносинах із касою та їхній місячний фонд оплати праці. Де можна отримати таку інформацію в загальному вигляді.

Вказані Вами дані регулярно наводяться в засобах масової інформації та на сайті ЛК. З цими даними Ви можете ознайомитися за посиланням http://likkasa.com.ua/?p=2737

  • 26/08/2017   А де ж інформація про засновників благодійної організації? Вони не повинні ховатися, адже вони БЛАГОДІЙНИКИ!

Доброго дня. Вся інформація про засновників Лікарняної каси розміщена на сторінці “Про нас” . Більш детально ознайомитись зі складом правління Ви можете за цим посиланням.

  • 11/03/2013   Шановні адміністратори сайту. Чи маєте ви змогу розмістити на сайті відомості про джерела фінансування діяльності благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області”, а також надати інформацію про доходи та видатки організації за останні роки? Якщо на сайті вже розміщена така інформація, то розмістіть посилання, за яким можна її отримати.

Звіти про діяльність благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області” систематично друкуються в ЗМІ та на сайті ЛК. За попередні роки цю інформацію читайте, будь ласка, в розділі “Звіти про діяльність організації“.