«Лікарняна каса» – організація надійна й стабільна!» | Лікарняна каса Житомирської області

«Лікарняна каса» – організація надійна й стабільна!»

Ця думка була провідною під час засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», яке відбулось нещодавно. Провів зібрання голова правління – д.мед.н., професор Валентин Дмитрович Парій.

IMG_7725

Головним питанням для розгляду було затвердження фінансового плану на І півріччя 2017 року, який представив виконавчий директор ЛК Володимир Станіславович Мишківський. Він наголосив, що при формуванні документа був врахований насамперед фінансовий стан організації на даний час.

IMG_7729

– На 1 грудня 2016 року баланс між надходженнями й видатками мав позитивне сальдо й складав 70,3 тисяч гривень, що дало змогу закрити дефіцит коштів, який відзначався в першому півріччі, – сказав він. – Хочу зазначити, що наразі спостерігається зміна структури вступників. Так, кількість осіб, котрі вступили до ЛК індивідуально, становить понад 80%, колективно – близько 18%. А це призвело до зміни вікової структури – кількість членів ЛК, які отримують медичну допомогу в перші три місяці після вступу до організації, сягає 60-65%. Тобто відзначається зростання кількості звернень пацієнтів за медичною допомогою.

IMG_7750IMG_7749

Збільшуються видатки на амбулаторне лікування. Так, лише, зокрема, в листопаді аптеками відпущено ліків для амбулаторного лікування членів ЛК на суму 923 тисячі гривень. Тобто ми говоримо про те, що набагато зросла доступність медичної допомоги членам ЛК – кожен із них має кращу можливість користуватись допомогою організації.

Другий чинник, який ми розглядали при формуванні фінансового плану – зростання розміру мінімальної заробітної плати до 3200 гривень. Оскільки за положенням «Про членство в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області» розмір щомісячного добровільного пожертвування має становити до 3% від розміру мінімальної зарплати, ми пропонуємо затвердити з першого лютого 2017 року розмір щомісячного добровільного пожертвування для дорослих громадян 49, дітей – 20, студентів – 25 гривень. Запропонована сума становить 1,5% від розміру мінімальної зарплати (досі цей показник становив 2,4%). Відповідно й дохідну частину фінансового плану пропонуємо розглянути з урахуванням цих змін.

IMG_7737IMG_7781

Стосовно підвищення розміру щомісячного добровільного пожертвування зауважу, що причиною такого кроку – крім зростання розміру мінімальної заробітної плати – є фактичне збільшення (від 3 до 30%) вартості на препарати в 2016 році та можливе зростання її в 2017 році.

Члени правління, детально обговоривши, затвердили пропозицію про встановлення нового розміру щомісячного добровільного пожертвування.

– Отож, виходячи з затвердженого розміру щомісячного добровільного пожертвування, дохідна частина в першому півріччі 2017 року за умови щомісячного вступу 750 осіб прогнозовано становитиме 33,9 млн.грн., – продовжив В.С.Мишківський. – Із цієї суми 28,7 млн.грн. (а це 84,6% від прогнозованої суми дохідної частини) спрямовуватимуться на забезпечення основної діяльності – придбання медикаментів та виробів медичного призначення (що на 2,1 млн.грн. більше, ніж у другому півріччі 2016 року).

Отримала схвалення членів правління пропозиція завідуючої відділом аудиту та контролю якості ЛДП Раїси Володимирівни Артюх про внесення змін до положення «Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» (в розділі «Медикаментозне забезпечення за межами області»). Отож у зв’язку зі збільшенням розміру щомісячного добровільного пожертвування розмір відшкодування при лікуванні за межами області збільшено до 2500 гривень (досі сума становила дві тисячі гривень).

IMG_7767IMG_7772

Крім того, запропоновано в розділі «Благодійна допомога юридичним та фізичним особам» цього ж положення додати, що благодійна допомога за рішенням правління в окремих випадках може надаватись також при проведенні контактної літотрипсії та лікування в центрі ендокринної хірургії в розмірі одного прожиткового мінімуму.

З пропозицією про внесення змін до «Тимчасового положення про вступ до ЛК учасників антитерористичної операції» виступив заступник виконавчого директора Сергій Миколайович Грищук. Згідно з цим положенням допомогою ЛК учасники АТО користуються на пільгових умовах – із наступного дня після оплати вступного та добровільного пожертвувань у розмірі не менше, ніж за один місяць. Наразі 142 учасники АТО скористались такою можливістю, пролікувавшись на суму 198 тисяч гривень. Зараз цій категорії населення видаються посвідчення учасника бойових дій, тому запропоновано внести зміни до положення, згідно з якими прав та обов’язків членів ЛК на пільгових умовах набувають громадяни, які мають документальне підтвердження учасника бойових дій – учасника АТО (за умови, що посвідчення видано не раніше 01.01.2014 року). Також запропоновано продовжити дію положення до 31 грудня 2017 року. Пропозиції були одностайно прийняті членами правління.

IMG_7769

IMG_7756

Були розглянуті й інші питання діяльності ЛК – про прийняття та поновлення громадян у БО «Лікарняна каса Житомирської області», виключення громадян із ЛК, відшкодування коштів, витрачених членами ЛК на лікування за межами області – за якими прийняті відповідні рішення.

– Відрадно, що мешканці області з розумінням ставляться до діяльності ЛК, – підсумував Валентин Дмитрович Парій, – вступаючи до організації, поновлюючи членство. Так, упродовж 2016 року до ЛК вступили 7 194 особи, поновили членство в організації 1 446 мешканців області. Такий виважений крок засвідчує усвідомлення ними, що БО «Лікарняна каса Житомирської області» – надійна, стабільна. А збільшення видатків ЛК на амбулаторне лікування показує, наскільки вдало відпрацьована співпраця з аптечними закладами, що забезпечує доступність членів організації до якісної медичної допомоги. На часі – налагодження співпраці з об’єднаними територіальними громадами, які утворюються, адже ЛК зберігає єдиний медичний простір, а багато членів цих громад перебувають в ЛК. Отже роботи у нас і надалі буде чимало – попри будь-які процеси й перипетії в суспільстві благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» надавала допомогу й надаватиме! Додаткових коштів для забезпечення медикаментами всіх жителів на всі випадки лікування держава не має. Й члени ЛК розуміють це – єдина надія на ЛК, яка допомагає лікувальним закладам для фінансування співоплати за медичну послугу в межах медикаментозного забезпечення. Адже ті елементи, про які нині говорять, як про складові впроваджуваної реформи, передбачені в діяльності БО «Лікарняна каса Житомирської області»: застосовуються лише препарати з доказовою базою (отже кошти в частині доступу до ліків використовуються максимально ефективно); сформований «єдиний медичний простір» (відтак кошти дійсно «ходять за пацієнтом»); здійснюється стаціонарне та амбулаторно-поліклінічне лікування практично всіх гострих патологій (крім грипу й вірусних інфекцій) та хронічних захворювань у стадії загострення, при пологах та планових оперативних втручаннях, медичний супровід із онкологічними захворюваннями після хіміотерапії чи масивних оперативних втручань; лікарі-експерти ЛК є в усіх лікувальних закладах і в кожному представництві ЛК створена автоматизована система оперативного управління ресурсами тощо. Тобто я хочу сказати, що впровадження державного медичного страхування в країні – це справа не одного дня й року, а БО «Лікарняна каса Житомирської області» працює за цими принципами вже 16 років свого існування.

Детальніше


Залиште коментар!

Доказова медицина – підхід до медичної практики, який базується на використанні доказів, отриманих у результаті проведення якісних клінічних досліджень

Міністерство охорони здоров’я України Такий підхід оптимізовує процес прийняття рішень, підвищує якість надання медичної допомоги, знижує фінансові та часові витрати в діагностиці та лікуванні пацієнтів. Завантажити інфографіку за посиланням: https://goo.gl/oqDa5n

Детальніше
Читати блог »

ДОРОГІ ДРУЗІ! Прийміть сердечні вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

Щиро бажаємо зустріти ці свята з радісними помислами та добрими намірами зробити все, про що так давно мріялось. Нехай наші ...

#medi