Прес-конференція Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників лікарняних кас України» | Лікарняна каса Житомирської області

Прес-конференція Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників лікарняних кас України»

20 серпня у місті Києві в приміщенні універсальної клініки «Оберіг» відбулася прес-конференція Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників лікарняних кас України» за участю представників об’єднань лікарняних кас Німеччини, міністерств охорони здоров’я Німеччини та України, посольства Німеччини, інших громадських об’єднань, засобів масової інформації.

На зібранні обговорювалися питання щодо взаємодії лікарняних кас України і Німеччини, майбутніх спільних проектів стосовно впровадження системи медичного страхування в Україні через лікарняні каси. Між Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація працівників лікарняних кас України» та Федеральним об’єднанням місцевих лікарняних кас Німеччини в рамках спільних дій міністрів охорони здоров’я Німеччини і України був підписаний меморандум про співпрацю в галузі охорони здоров’я. В роботі конференції брали участь радник Президента України з питань охорони здоров’я Микола Єфремович Поліщук, голова Правління ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України», д.мед.н., професор Валентин Дмитрович Парій, начальник управління охорони здоров’я Житомирської обласної державної адміністрації Олександр Костянтинович Толстанов, начальник управління охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Петрович Лисак, заступник голови Полтавської обласної ради Володимир Олександрович Марченко, представники Федерального об’єднання місцевих лікарняних кас Німеччини (АОК) – перший голова правління Федерального об’єднання АОК Ханс-Юрген Аренс, керівник міжнародного департаменту АОК Карін Доббершутс, міжнародний експерт у сфері охорони здоров’я Бела Каунцінгер , представники Міністерства Охорони здоров’я Німеччини – начальник департаменту європейської та інтернаціональної політики охорони здоров’я Удо Шольтен, начальник відділення співробітництва між країнами в сфері охорони здоров’я Клаусюрген Ширбаум , начальник відділення протоколів, інтернаціональних зустрічей, зв’язків із внутрішніми та закордонними заступниками Петер Помпе, делегації 13 лікарняних кас України.

Deu_05Deu_01

Відкриваючи засідання, М.Є.Поліщук розповів, що в нашій державі нараховується понад 240 лікарняних кас. Станом на 01.01.2008 року загальна кількість членів ЛК в Україні складає майже 860 тис. осіб (найбільше – в Житомирській, Миколаївській, Полтавській, Донецькій областях); щорічно за рахунок ЛК отримують медикаментозне забезпечення більше 400 тис.осіб.

-Понад 162 тисячі (17%) членів лікарняних кас – пенсіонери, 8% – діти. Це вказує на те, що нині держава не спроможна забезпечити належний рівень медичної допомоги населенню, – наголосив Микола Єфремович.

- Сумарний обсяг коштів, акумульованих ЛК у 2007 році – майже 60 млн. грн. 76% із них використовувалися на забезпечення медикаментами членів лікарняних кас, 5% – виробами медичного призначення. І лише 13% – на ведення загальногосподарської діяльності організації. ЛК витрачають для цього значно менше, ніж державні лікувально-профілактичні заклади та страхові компанії.

Виступаючи перед присутніми, В.Д.Парій повідомив:

-Метою діяльності «Асоціації працівників лікарняних кас України», яка створена 26 липня 2007 року, є задоволення та захист законних соціальних, економічних, професійних та інших спільних інтересів членів організації та пацієнтів, інтеграція лікарняних кас України, підвищення професійного рівня та лікарської етики працівників медичної галузі та ЛК.

- Наразі членами «Асоціації працівників лікарняних кас України» є представники з 16 регіонів України. Вона сприяє відпрацюванню системи двосторонніх угод між лікарняними касами, які функціонують у нашій державі. Завдяки цьому члени лікарняних кас у різних регіонах України можуть отримувати якісну медичну допомогу, адже ЛК забезпечує необхідними ліками та виробами медичного призначення, – зазначив Валентин Дмитрович. – Нині в умовах недостатнього державного фінансування галузі охорони здоров’я саме діяльність лікарняних кас (ЛК) дозволяє забезпечити необхідні обсяги високого рівня медичної допомоги населенню. Покращенню рівня допомоги сприяє і втілення нових технологій, впровадження протоколів лікування. За своїми організаційно-методичними особливостями лікарняні каси можуть бути прообразом соціального медичного страхування.

Також він подякував керівництву Федерального об’єднання місцевих лікарняних кас Німеччини за пропозицію співробітництва, яка є новим імпульсом підготовки до загальнодержавного медичного страхування. Українські лікарняні каси вже використовують у своїй роботі елементи діяльності ЛК Німеччини, які можна застосувати без урегулювання законодавчої бази.

-І надалі лікарняні каси допомагатимуть реформувати систему охорони здоров’я нашої держави, – підсумував В.Д.Парій.

Про те, яке значення для зміцнення здоров’я мешканців має благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області», розповів О.К.Толстанов:

-ЛК стала тією організацією, яка дає можливість забезпечити лікування, в першу чергу, соціально незахищених верств населення. В першому півріччі цього року за рахунок Лікарняної каси в ЛПЗ області було надано медичну допомогу населенню в понад 132 тисячах випадків; лікувальні заклади Житомирщини отримали ліків та виробів медичного призначення на суму понад 6,8 млн.грн.

Deu_03Deu_02

Система позавідомчого контролю якості надання медичної допомоги членам ЛК покращує рівень лікувально-діагностичного процесу не тільки тих, хто перебуває в організації, але й усього населення області. З допомогою Лікарняної каси впроваджується стандартизація медичної допомоги: для закупівлі ліків використовується Лікарський формуляр, розроблені та апробуються локальні клінічні протоколи лікування. Автоматизована система обробка медичної документації пролікованих у лікувально-профілактичних закладах дозволяє визначати відповідність лікарських призначень протоколам лікування. Результати експертизи, котру проводять лікарі-експерти ЛК, враховуються при проведенні атестації лікарів та лікувальних закладів.

-Наша медична громадськість із допомогою благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» готується до роботи в умовах страхової медицини, – наголосив О.К.Толстанов.

В.О.Марченко зазначив:

- На Полтавщині Лікарняна каса була створена у 2003 році. Взаємовідносини цієї організації з місцевою владою представники ЛК Полтавської області вивчали, перебуваючи у Німеччині.

-Приємно, що і надалі є змога знайомитися з їх принципами роботи, що допоможе підвищити рівень надання медичної допомоги населенню нашої області, – повідомив Володимир Олександрович Марченко.

Голова правління лікарняної каси Полтавщини Леонід Федорович Куроєдов розповів:

-Саме модель лікарняних кас Німеччини застосовується на Україні. Основне завдання ЛК – допомогти населенню отримати медичну допомогу найвищої якості. Не менш важливим на нинішньому етапі діяльності цих організацій є впровадження новітніх технологій, – розповів голова правління лікарняної каси Полтавщини Леонід Федорович Куроєдов.

Великий досвід роботи має Федеральне об’єднання лікарняних кас Німеччини, адже функціонує майже 125 років. Найпотужнішою в цій державі є АОК, в якій перебуває близько 23 мільйонів осіб. Про це розповідали німецькі гості. Також вони наголосили на важливості підписаного меморандуму.

Другим кроком буде створення робочої групи, яка працюватиме над концепцією подальших спільних дій лікарняних кас України та Німеччини. Завдяки цьому кожен член ЛК зможе лікуватися й обстежуватися відповідно до європейських стандартів.

Світлана Михалюк

м.Житомир

Детальніше


Залиште коментар!

БО «Лікарняна каса Житомирської області» – в програмі «Ранок на каналі «UA: Житомир»

Що гарантує людині вступ до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»? Який перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення, які забезпечуються за рахунок ЛК при амбулаторному лікуванні? Якщо у членів Лікарняної каси виникають питання стосовно призначених лікарем обстежень, препаратів для лікування, до кого потрібно звернутись? Які обстеження здійснюються за рахунок ЛК? Ці та багато інших […]

Детальніше
Читати блог »

Доброго дня бажаю вам, шановні працівники БО «Лікарняна каса Житомирської області»!

Пишу, щоб подякувати за допомогу в лікуванні, яку отримав від організації нещодавно. Я людина вже з чималим життєвим досвідом і не ...

Дорогі друзі! Нагадуємо вам

що ТОВ «Медичний центр Асклепій плюс» для членів БО «Лікарняна каса Житомирської області» за направленням сімейного лікаря здійснює лабораторні дослідження (частина дослідження - ...

#medi