Лікарняна каса Полтавщини Можливий внесок Лікарняних кас у запровадження медичної реформи

Заступник міністра Роман Романович Ілик у супроводі директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Лисака В.П., ректора ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» професора Ждана В.М. ознайомився в роботою електронної реєстратури 4 міської клінічної лікарні м.Полтава, запровадженням картки – ідентифікатора жителя міста – ключа до бази даних медичної інформації, електронного запису до лікаря, електронного рецепта.Наступна зустріч та ознайомлення з роботою Благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини».

ЛК працює на теренах Полтавської області з 2003 року. За весь період надана допомога закладам охорони здоров’я для лікування власників картки ЛК в понад 212 тисячах випадках допомоги на суму понад 47 млн. грн., надано як благодійну допомогу для покращення обстеження жителів області медичного обладнання на 6,5 млн. грн..

Організація виступає партнером в спільній діяльності закладів охорони здоров’я по збереженню здоров’я населення області.

ЛК приймає участь в запровадженні формулярної системи, дотриманні протоколів лікування, запровадження референтних цін та механізму реімбурсації.

На даний час 22 тисячі власників картки ЛК мають можливість отримувати медикаментозне забезпечення при зверненні в 83 лікарні Полтавської області у відповідності до Фармацевтичного формуляру ЛК, протоколів та стандартів лікування.

При запровадженні законопроекту «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» – БО «Лікарняна каса Полтавщини» продовжить надавати допомогу на лікування – медичне забезпечення тими препаратами, які не входять в гарантований державою «Національний перелік основних лікарських засобів». Препарати даного «Переліку» становлять 17% від препаратів, які включені до Фармацевтичного формуляру ЛК, тому 83% препаратів для пацієнтів – власників картки ЛК будуть за рахунок організації.

У відповідності до даного законопроекту запроваджується поняття «співоплати за медичну послугу», яку покриває держава разом з громадянином за його особисті кошти, або за рахунок добровільного медичного страхування, або за рахунок громадських чи благодійних організацій, в тому числі і лікарняних кас.

Солідарний механізм діяльності БО «Лікарняна каса Полтавщини» подібний до механізму, який впроваджується у відповідності до медичної реформи.

Електронна система контролю персоніфікованих внесків власників картки ЛК та персоніфікований облік всіх витрат на допомогу при лікуванні кожного власника картки ЛК – це та перспектива, яку потрібно використовувати при запровадженні реформи.

Механізм контролю за цільовим, раціональним використанням коштів на медикаментозне забезпечення працює в організації 14 років. Дану систему можна використати Національній службі здоров’я України.

Організація аналізує та має інформацію про вартість кожного випадку медикаментозного забезпечення, середню вартість групи споріднених діагнозів, необхідну сума для надання медикаментозної допомоги по кожному відділенню та лікарні. Дана інформація необхідна для розрахунку повної вартості медичної послуги по нозології. При додатковому фінансуванні за кожного жителя України по 50 грн. в місяць – можна забезпечити повноцінне, раціональне з точки зору фармакоекономіки, медикаментозне забезпечення при лікуванні гострих та невідкладних станів на всіх рівнях медичної допомоги.

Роман Ілик ознайомився з механізмом звітності за кожний випадок допомоги, запитав про максимальні суми допомоги, про умови та механізм роботи організації.

Хоча БО «Лікарняна каса Полтавщини» значно менша від найбільшої в Україні благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», але певні її напрацювання можна використати в медичній реформі.

Надалі в рамках проекту #зміниТи відвідування УМСА, ОДА та зустрічі з лікарями, студентами та журналістами.

Виконавчий директор ЛК Віталій Шевченко.

Детальніше


Залиште коментар!

Лікарняна каса повністю забезпечує хворих, котрі перебувають в ЛК, медикаментами, виробами медичного призначення тощо згідно з уніфікованими клінічними протоколами, затвердженими МОЗ України, локальними клінічними протоколами, затвердженими наказами УОЗ Житомирської ОДА, та лікарським формуляром

Олег Васильович Казюк – головний лікар комунальної установи «Олевська центральна лікарня» міської ради об’єднаної територіальної громади: – Медикаментозне забезпечення населення району на загальнодержавному рівні, звісно, бажало б бути кращим. Причина загальновідома – недостатнє фінансування галузі. Я думаю, що така ситуація в усіх медичних закладах не лише області, а й України. За таких умов, коли лікувати […]

Детальніше
Читати блог »

Заборонений список МОЗ: лікар роз’яснює, чому не можна лікуватися цими ліками

http://4mama.ua/uk/kids/health/6115-zaboroneniy-spisok-moz-likar-rozyasnyuye-chomu-ne-mozhna-likuvatisya-tsimi-likami Оксана Шевченко ГРВІ. Що за інфекції, яка особливість лікування і чому багато хто зі звичних нам ліків включені у ...

Доктор Комаровский: Вся наша медицина слишком часто идет на поводу у обывателя

http://gordonua.com/news/society/doktor-komarovskiy-vsya-nasha-medicina-slishkom-chasto-idet-na-povodu-u-obyvatelya-216950.html Граждане Украины не понимают, что нужно получать квалифицированную помощь врачей, а не заниматься самолечением, отметил врач-педиатр Евгений Комаровский.   Комаровский считает, что ...

#medi