Лікарняна каса Полтавщини Можливий внесок Лікарняних кас у запровадження медичної реформи | Лікарняна каса Житомирської області

Лікарняна каса Полтавщини Можливий внесок Лікарняних кас у запровадження медичної реформи

Заступник міністра Роман Романович Ілик у супроводі директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Лисака В.П., ректора ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» професора Ждана В.М. ознайомився в роботою електронної реєстратури 4 міської клінічної лікарні м.Полтава, запровадженням картки – ідентифікатора жителя міста – ключа до бази даних медичної інформації, електронного запису до лікаря, електронного рецепта.Наступна зустріч та ознайомлення з роботою Благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини».

ЛК працює на теренах Полтавської області з 2003 року. За весь період надана допомога закладам охорони здоров’я для лікування власників картки ЛК в понад 212 тисячах випадках допомоги на суму понад 47 млн. грн., надано як благодійну допомогу для покращення обстеження жителів області медичного обладнання на 6,5 млн. грн..

Організація виступає партнером в спільній діяльності закладів охорони здоров’я по збереженню здоров’я населення області.

ЛК приймає участь в запровадженні формулярної системи, дотриманні протоколів лікування, запровадження референтних цін та механізму реімбурсації.

На даний час 22 тисячі власників картки ЛК мають можливість отримувати медикаментозне забезпечення при зверненні в 83 лікарні Полтавської області у відповідності до Фармацевтичного формуляру ЛК, протоколів та стандартів лікування.

При запровадженні законопроекту «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» – БО «Лікарняна каса Полтавщини» продовжить надавати допомогу на лікування – медичне забезпечення тими препаратами, які не входять в гарантований державою «Національний перелік основних лікарських засобів». Препарати даного «Переліку» становлять 17% від препаратів, які включені до Фармацевтичного формуляру ЛК, тому 83% препаратів для пацієнтів – власників картки ЛК будуть за рахунок організації.

У відповідності до даного законопроекту запроваджується поняття «співоплати за медичну послугу», яку покриває держава разом з громадянином за його особисті кошти, або за рахунок добровільного медичного страхування, або за рахунок громадських чи благодійних організацій, в тому числі і лікарняних кас.

Солідарний механізм діяльності БО «Лікарняна каса Полтавщини» подібний до механізму, який впроваджується у відповідності до медичної реформи.

Електронна система контролю персоніфікованих внесків власників картки ЛК та персоніфікований облік всіх витрат на допомогу при лікуванні кожного власника картки ЛК – це та перспектива, яку потрібно використовувати при запровадженні реформи.

Механізм контролю за цільовим, раціональним використанням коштів на медикаментозне забезпечення працює в організації 14 років. Дану систему можна використати Національній службі здоров’я України.

Організація аналізує та має інформацію про вартість кожного випадку медикаментозного забезпечення, середню вартість групи споріднених діагнозів, необхідну сума для надання медикаментозної допомоги по кожному відділенню та лікарні. Дана інформація необхідна для розрахунку повної вартості медичної послуги по нозології. При додатковому фінансуванні за кожного жителя України по 50 грн. в місяць – можна забезпечити повноцінне, раціональне з точки зору фармакоекономіки, медикаментозне забезпечення при лікуванні гострих та невідкладних станів на всіх рівнях медичної допомоги.

Роман Ілик ознайомився з механізмом звітності за кожний випадок допомоги, запитав про максимальні суми допомоги, про умови та механізм роботи організації.

Хоча БО «Лікарняна каса Полтавщини» значно менша від найбільшої в Україні благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», але певні її напрацювання можна використати в медичній реформі.

Надалі в рамках проекту #зміниТи відвідування УМСА, ОДА та зустрічі з лікарями, студентами та журналістами.

Виконавчий директор ЛК Віталій Шевченко.

Детальніше


9 Коментарів

 1. Ріта

  января 2, 2018 at 19:22

  Який буде внесок у січні 2018 року?

 2. PR - admin

  января 3, 2018 at 11:30

  Добрий день!
  Сума щомісячного добровільного пожертвування в 2018 році залишається незмінною – 49 гривень (за дітей – 20 гривень незалежно від кількості дітей).
  Якщо у Вас виникатимуть іще питання стосовно сплати щомісячних добровільних пожертвувань – телефонуйте, будь ласка, за номером – 067-411-14-51.
  Цілодобова “гаряча лінія” з медичних питань – 067-411-30-93.

 3. Александр

  января 25, 2018 at 17:38

  Здравствуйте! После вступления в ликарнянну кассу, когда уже можно будет пользоваться помощью

 4. PR - admin

  января 26, 2018 at 13:26

  Добрий день. Членство в ЛК настає через три місяці після вступу.

 5. Slava

  февраля 20, 2018 at 15:02

  Як перевірити сплату внесків?

 6. PR - admin

  февраля 20, 2018 at 15:23

  Телефони з питань сплати внесків: 22-39-65, 22-38-88, 067-411-14-51.
  Ці номери є на членській картці.
  Крім того, завантажуйте додаток “Лікарняна каса” в PlayMarket.

 7. Slava

  февраля 21, 2018 at 09:00

  Так додаток на Житомирську лк видає помилку номера картки або помилку року народження.

 8. александр

  мая 31, 2018 at 12:37

  как стать членом ЛК?

 9. PR - admin

  июня 4, 2018 at 09:18

  Добрий день.
  З умовами вступу до благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області” ознайомтесь, будь ласка, за посиланням http://likkasa.com.ua/?page_id=271Залиште коментар!

Завдяки БО «Лікарняна каса Житомирської області» хворі на сечокам’яну хворобу мають унікальну можливість отримати високотехнологічну медичну допомогу

Вже понад 5 років – із вересня 2013 року – в консультативно-діагностичній поліклініці обласної клінічної лікарні імені О.Ф.Гербачевського для надання сучасної високоякісної медичної допомоги хворим на сечокам’яну хворобу функціонує кабінет дистанційної літотрипсії. Обладнання для нього придбала благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області». – За цей час проведено близько 2 тисяч лікувальних сеансів, проліковано близько тисячі […]

Детальніше
Читати блог »

Доказова медицина – підхід до медичної практики, який базується на використанні доказів, отриманих у результаті проведення якісних клінічних досліджень

Міністерство охорони здоров'я України Такий підхід оптимізовує процес прийняття рішень, підвищує якість надання медичної допомоги, знижує фінансові та часові витрати в ...

ДОРОГІ ДРУЗІ! Прийміть сердечні вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

Щиро бажаємо зустріти ці свята з радісними помислами та добрими намірами зробити все, про що так давно мріялось. Нехай наші ...

#medi