Звіти про діяльність організаціїНовини

Звіт ревізійної комісії щодо перевірки фінансово-господарської діяльності БО «Лікарняна каса Житомирської області» в 2019 році

Оприлюднено

У віддаленому режимі відбулось засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області». Зібрання провів д.мед.н., професор, заслужений лікар України Валентин Дмитрович Парій.

Зі звітом ревізійної комісії щодо перевірки фінансово-господарської діяльності ЛК у 2019 році виступив голова ревізійної комісії – в.о. директора КНП «Обласний медичний центр спортивної медицини» Житомирської обласної ради Володимир Іванович Хренов. Він повідомив, що перевірка, проведена згідно з планом роботи ревізійної комісії, засвідчила, що БО «Лікарняна каса Житомирської області», зареєстрована управлінням юстиції 27 липня 2000 року, працює згідно зі Статутом та затвердженим кошторисом. 

Відповідальними особами за фінансово-господарську діяльність організації протягом минулого року були директор виконавчий В.С.Мишківський та головний бухгалтер Л.М.Пастушенко.

Розрахунки здійснювались через банківські рахунки ЖРУ АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «Державний ощадний банк України». Залишки коштів на рахунках банків станом на початок 2020 року становили 9,4 млн. грн.

Доходи організації формуються за рахунок добровільних пожертвувань, безповоротної фінансової допомоги та пасивних доходів (відсотків банків). Фінансові надходження за підсумками роботи БО «Лікарняна каса Житомирської області» протягом минулого року склали 82,5 млн. грн.

Видатки на проведення основної діяльності БО «Лікарняна каса Житомирської області» за перевірений період склали 63,1 млн. грн. У тому числі на придбання ліків та витратних матеріалів видатки становили 43,1 млн. грн., на амбулаторне лікування – 13,2 млн. грн., на оплату обстеження методами комп’ютерної, магнітно-резонансної томографії, лабораторні дослідження витрачено понад 6,4 млн. грн. Розмір відшкодувань членам ЛК на лікування та обстеження в медичних закладах України та області склав 0,4 млн. грн.

Медична допомога за рахунок Лікарняної каси в 2019 році надавалась у 453 704 випадках на суму 61,9 млн. грн. В 2019 році за межами області отримали ліки або відшкодування витрат у зв’язку з невідкладними станами за рішеннями правління 113 громадян, котрі перебувають у Лікарняній касі.

Загальна сума видатків, спрямованих на здійснення адміністративно-господарської діяльності за перевірений період становила 13,6 млн. грн., що складає 16,5% (при плані 17,2%), і не перевищує встановленого показника 20% згідно з Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»). Видатки на адміністративно-господарську діяльність здійснювались згідно з кошторисом, нецільових витрат не виявлено.

Проведена перевірка засвідчила, що на початок року в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області» перебували 204 тисячі 183 мешканці Житомирщини (що складало 16,7% від загальної кількості населення області). Протягом 2019 року до ЛК приєднались 5 960 осіб. Відновили перебування в ЛК протягом 2019 року 1 244 особи. 

Надходження лікарських засобів, виробів медичного призначення до лікувальних закладів здійснюється централізовано на підставі відповідних угод БО «Лікарняна каса Житомирської області» з медичними закладами та ТОВ «ППФ Санітас», ТОВ «БаДМ», ТОВ «Вітамед», ТОВ  «Медичний центр «М.Т.К.», ТОВ «Юрія-Фарм», ТОВ «Діалог Діагностікс», ТОВ «Кампус Коттон Клаб», ФОП Гужевніков М.Ю., ФОП Назарчук П.В. Основними критеріями вибору постачальника є ціна, якість, оперативність доставки згідно з Положенням  «Про визначення планових потреб та формування асортименту, цінової політики при закупівлі медикаментів». Тому згідно з відповідним наказом створена й діє постійна комісія з контролю за організацією оптових  закупівель лікарських засобів.

Фінансовий план та штатний розпис формується виконавчою дирекцією двічі на рік у розрізі витрат на основну діяльність та загальногосподарські потреби й затверджується рішенням правління. Витрати за статтями здійснюються за затвердженим кошторисом.

Приміщення БО «Лікарняна каса Житомирської області» орендується – договір оренди укладений із комунальним підприємством Житомирської обласної ради «Агенція з питань регіонального розвитку» (орендна плата та комунальні послуги сплачуються своєчасно). Також укладені договори оренди з 24 медичними закладами області, де розташовані філії ЛК, та з комунальним підприємством «Регулювання орендних відносин» Житомирської міської ради, управлінням ЖКГ виконавчого комітету Малинської міської ради. Всі медичні заклади та комунальні підприємства надають рахунки на оплату оренди та комунальних послуг.

Фінансова звітність до ЖО ДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області подається у визначений термін.

Тож результати перевірки засвідчили, що БО «Лікарняна каса Житомирської області» працює стабільно та без порушень законодавчих актів, про що був складений відповідний акт.

Затим директор виконавчий БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович Мишківський виступив із пропозицією про надання благодійної допомоги медичним закладам для захисту медпрацівників при лікуванні пацієнтів із підозрою на коронавірусну інфекцію. Він проінформував, що згідно з рішенням попереднього засідання Правління було придбано 100 захисних костюмів загальною вартістю 35 730 грн., які було замовлено та виготовлено на швейній фабриці «Леся» у м. Новограді-Волинському. Ці костюми вже передано медпрацівникам, котрі контактують із хворими на COVID-19 та інші інфекційні хвороби, комунального некомерційного підприємства Бердичівська міська лікарня Бердичівської міської ради та КНП «Малинська міська лікарня» Малинської міської ради.

За результатами обговорення прийнято рішення доручити виконавчій дирекції у разі звернення адміністрації медичних закладів Житомирщини розглядати можливість надання їм благодійної допомоги для захисту медичного персоналу. Голова правління В.Д.Парій відзначив, що ЛК має докладати максимальних зусиль, аби допомогти медпрацівникам у нелегкій боротьбі за здоров’я та життя мешканців області.

Розглянули учасники зібрання й інші питання – як-то: про прийняття та поновлення громадян у благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області», а також виключення їх із ЛК. За цими питаннями виступив заступник директора виконавчого Сергій Миколайович Грищук. Після детального їх обговорення членами правління були ухвалені відповідні рішення.