Лікарняна каса Житомирської області | Archive | Червень

Червень, 2011

Прес-анонс

Звітно-виборна конференція

30 червня – 1 липня 2011 року

м. Житомир

З 30 червня по 1 липня 2011 року м. Житомирі у приміщенні Житомирського обласного консультативно-діагностичного центру (вул. Пушкінська, 1) відбудеться звітно-виборна конференція Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників лікарняних кас України» за участю представників лікарняних кас з усіх регіонів держави, засобів масової інформації.

На конференції будуть розглядатися питання щодо напрямків реформування охорони здоров’я, діяльності лікарняних кас в Україні, розробки єдиних методологічних принципів їх функціонування, забезпечення медичного супроводу при лікуванні у медичних закладах м. Києва та інших регіонів України.

Лікарняні каси (ЛК)це членські благодійні організації або громадські об’єднання, які функціонують у правовому полі, створеному відповідно до законів України „Про благодійництво та благодійні організації” та „Про об’єднання громадян”. Каси об’єднують інтереси громадян, трудових колективів і медичних працівників у питаннях медикаментозного та діагностичного забезпечення членів ЛК при їх захворюванні.

Нині в умовах недостатнього державного фінансування галузі охорони здоров’я саме діяльність лікарняних кас дозволяє забезпечити необхідні обсяги медичної допомоги населенню. За своїми організаційно-методичними особливостями лікарняні каси можуть бути прообразом, альтернативою добровільного медичного страхування.

Всього в державі нараховується понад 230 лікарняних  кас. Станом на 01.01.2011 року загальна кількість членів ЛК в Україні склала майже 860 тис. осіб (найбільше – в  Житомирській, Миколаївській, Полтавській,  Донецькій областях); сумарний обсяг коштів, акумульованих ЛК у 2011 році – майже 60 млн. грн.; щорічно за рахунок ЛК отримують медикаментозне забезпечення понад 400 тис. громадян.

Всеукраїнська громадська організація (ВГО) «Асоціація працівників лікарняних кас України» створена 26 липня 2007 року. Головою Правління обраний  д. мед. н., професор Валентин Дмитрович Парій.

«Метою діяльності «Асоціації працівників лікарняних кас України» є задоволення та захист законних соціальних, економічних, професійних та інших спільних інтересів членів організації, сприяння інтеграції лікарняних кас України, підвищення професійного рівня працівників медичної галузі та  ЛК», – розповів В. Д. Парій.

ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України» прагне задовольнити потребу громадян в отриманні високоспеціалізованої медичної допомоги. Між асоціацією та лікарняними касами України укладені угоди про медичний супровід членів ЛК.  Завдяки цьому члени лікарняних кас у різних регіонах України можуть отримувати необхідну медичну допомогу. На сьогодні медичний супровід проводиться при лікуванні у м. Києві, Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Полтавській, Рівненській та інших областях. Наразі членами «Асоціації працівників лікарняних кас України» є представники з 14 регіонів України.

Початок роботи конференції об 11.00 1 липня 2011 року за адресою:

м. Житомир, вул. Пушкінська, 1.

В перерві відбудеться прес-конференція для представників ЗМІ.

Підтвердити свою участь у прес-конференції, дізнатися про інші деталі можна за телефонами: (0412)-55-34-94; 098 507 34 18

e-mail: likkasa@polesye.net

Михалюк Світлана Михайлівна

Детальніше

З членів Лікарняної каси почали брати комісійний збір

З членів Лікарняної каси почали брати комісійний збір

Хочеться нагадати тим, хто перебуває в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області»: якщо при звернені до медичного закладу виникають якісь проблеми (не всі ліки дають, пропонують за власні кошти купити  медикаменти), відразу звертайтеся до лікарів-експертів ЛК. Вони працюють у кожному лікувально-профілактичному закладі нашої області.

На квитках члена Лікарняної каси є контактні телефони, за якими завжди можна зателефонувати до працівників виконавчої дирекції ЛК, де вам допоможуть вирішити певні питання: 22- 54 – 02 – щодо питань лікування,

37-31- 65 або 37-84-75 – щодо вступу до ЛК і сплати членських внесків.

Також працює цілодобова «Гаряча лінія» – 55 49 50.

Детальніше

День медичного працівника

Детальніше

Щоб якісна медична допомога стала доступна кожному

Одне з основних завдань системи охорони здоров’я – надання медичної допомоги на найвищому рівні.  Саме на таке лікування розраховує кожен із нас.

Для  того, щоб його якість стала гарантованою, на Житомирщині вже декілька років функціонує контрольно-експертна комісія (КЕК) управління охорони здоров’я Житомирської обласної державної адміністрації.

Нещодавно відбулося чергове засідання КЕК, в якому взяли участь  провідні фахівці УОЗ і представники медичних закладів. Згідно плану роботи КЕК на перше півріччя 2011 року проведена експертиза якості надання медичної допомоги в Олевській ЦРЛ.

Проаналізовано 72 історії хвороб терапевтичного, 64 – хірургічного, 40 – акушерсько-гінекологічного та 20 – педіатричного профілів.

Низька якість лікування відмічена в 20%, середня  – в 27%, висока –  53%  медичних карт пацієнтів терапевтичного профілю Олевської  ЦРЛ. Серед них неякісно збирається анамнез у 31,5% хворих, лікується без дотримання стандартів і протоколів лікування – 17,8%, низька якість рекомендацій у 15,1%, відсутні підписи члена БО «Лікарняна каса Житомирської області» про отримання ліків у 19,2%,  не дотримуються протоколи та терміни обстеження у 6,9 %.

У 31%  пацієнтів хірургічного профілю констатовано низьку якість лікування, у 26% – середню, у 43% – високу. Зокрема, 23 % хворих не своєчасно оглядається завідуючим відділенням і заступником головного лікаря з лікувальної роботи, не повна паспортна частина в історії хвороби та   не якісний анамнез у 37, 5 %, не дотримуються протоколи обстеження при виконанні бакобстежень – у 82,8% через відсутність баклабораторії, біохімічних досліджень у 40,6%; неякісні передопераційні епікризи та відсутні записи у щоденниках та листку призначень у 38,6%.

При аналізі медичних карт акушерсько-гінекологічного профілю виявлено, що 95% вагітних відвідують жіночу консультацію нерегулярно, 67% обстежено на УЗД не в скринінгові терміни, в 52% не була виявлена супутня патологія, 71% вагітних не консультовані районним акушером-гінекологом.

На засіданні контрольно-експертної комісії проаналізовано 59 історії хвороб терапевтичного та 19 – хірургічного профілю пацієнтів Народицької ЦРЛ. В 37% медичних картах терапевтичного профілю – низька якість лікування, в 33% – середня, в 30% висока.

27 % із цих пацієнтів обстежуються без дотримання протоколів;  не дотримуються терміни обстеження  у 21%, не дотримуються стандарти та протоколи лікування у 34 %, не своєчасно та не обґрунтовано здійснюється корекція лікування у 42%, низька якість рекомендацій  у 18%.

Із 19 медичних карт лікувально-діагностичного процесу пацієнтів хірургічного профілю Народицькій ЦРЛ  у 14% – низька якість лікування у 26% – середня, у 60% – висока.

Головному лікарю  Олевської ЦРЛ М. І. Садовому та головному лікарю

Народицької ЦРЛ М. І. Пащук запропоновано терміново розробити заходи для  усунення виявлених недоліків та видати відповідні накази;

вжити дієвих заходів щодо запровадження в практичну діяльність лікарів локальних клінічних протоколів надання медичної допомоги;

провести навчання серед лікарів із метою вивчення локальних клінічних протоколів із подальшим складанням заліків, особливо звернути увагу на протоколи лікування хворих хірургічного профілю. Інформацію про виконання даних рекомендацій надати в Управління охорони здоров’я  Житомирської ОДА до 15.06.2011 року.

Будемо надіятися, що якісна медична допомога на Житомирщині стане доступна кожному.

Світлана Михалюк

Детальніше

Правління Лікарняної каси інформує

Майже одинадцять років інвестують кошти у своє здоров’я, сплачуючи внески до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»,  близько 200 тисяч  наших краян. Якісна медична допомога стає доступнішою для соціально незахищених верств населення саме завдяки функціонуванню Лікарняної каси. Задля цього працює правління, колектив виконавчої дирекції, велика когорта  лікарів-експертів у лікувально-профілактичних закладах.
Нещодавно на черговому засіданні правління  БО «Лікарняна каса Житомирської області» обговорювалися такі питання: затвердження фінансового плану на друге півріччя 2011 року (виступила – головний бухгалтер Людмила Миколаївна Пастушенко), інформація про стан надання медичної допомоги членам благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» у Лугинському, Народицькому та Червоноармійському районах (виступила – завідувачка відділом експертизи та контролю якості лікувально-діагностичного процесу Раїса Володимирівна Артюх), відзначення до Дня медичного працівника (виступив – виконавчий директор Володимир Станіславович Мишківський), прийняття, поновлення та виключення громадян у  БО «Лікарняна каса Житомирської області» (виступив – заступник виконавчого директора – Сергій Миколайович Грищук).
Л. М. Пастушенко, знайомлячи присутніх із фінансовим планом, повідомила, що дохідна частина на друге півріччя планується у розмірі 15 820 796 грн.; видаткова частина –  16 493 210, 53 грн., із них видатки на основну діяльність становитимуть 13 800 000 грн.;  фонд оплати праці – 1 563 568, 33 грн.
Прогнозується вступ 6000 осіб.
Видатки на адміністративно-господарську діяльність плануються у розмірі 2 693 210, 53 грн. (17 % від надходжень, що відповідає закону України «Про благодійництво та благодійні організації»).
Р. В. Артюх поінформувала про стан надання медичної допомоги членам ЛК  у Лугинському, Народицькому та Червоноармійському районах за I квартал цього року.
При експертизі медичної документації пролікованих членів ЛК лікарями-експертами у Лугинському районі відмічено недотримання протоколів лікування в 7% випадків,  у Народицькому районі – в 49%, у Червоноармійському районі – в 9% (середньообласний показник 4,8%). У Червоноармійській ЦРЛ наявні позитивні зміни.
Як зазначила Раїса Володимирівна, заступникам головного лікаря  із медичної частини, районним спеціалістам і завідуючим відділеннями Лугинської, Народицької та Червоноармійської ЦПЛ потрібно здійснювати постійний контроль за дотриманням локальних клінічних протоколів. Правлінням прийняте рішення через три місяці повторно заслухати стан лікувального процесу в цих ЛПЗ.
Благодійна організація  «Лікарняна каса Житомирської області» з метою сприяння розвитку охорони здоров’я в нашому краєві, покращення якості медичної допомоги населенню, втілення нових форм діагностики та лікування з 1 вересня 2010 року по 30 травня 2011 року проводила конкурс на відзначення кращих лікарів. Про це на засіданні правління повідомив В. С. Мишківський.
-У конкурсі взяли участь 2017 лікарів, які з 01.09.2010 по 30. 05. 2011 року пролікували 77 757 членів ЛК.  Серед них умовам конкурсу відповідали 122 особи. Для визначення переможців брався до уваги рівень дотримання локальних клінічних протоколів, затверджених управлінням охорони здоров’я Житомирської ОДА, який мав бути не менше як 95%, кількість пролікованих – понад 100 осіб і відсутність обґрунтованих скарг,- розповів виконавчий директор.
За результатами правління двадцять кращих лікарів відзначені нагородами від благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».
Диплом благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» та грошову премію в розмірі 1000 грн. отримали Карпінська Олена Анатоліївна – завідуюча відділенням денного стаціонару ЦМЛ №1 м. Житомира, Седлецька Юлія Олександрівна – лікар-невролог Володар-Волинської ЦРЛ, Микитчук Тетяна Борисівна – лікар-гастроентеролог Коростенської ЦМЛ, Шваб Оксана Олександрівна – завідуюча амбулаторією загальної практики сімейної медицини Овруцької ЦРЛ.
Почесною грамотою благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» та премією – 300 грн. нагороджені:
Юрченко Галина Антонівна – лікар-педіатр Черняхівської ЦРЛ,
Сидорчук Людмила Степанівна – лікар-невролог Бердичівської ЦМЛ,
Дацкевич Сергій Ростиславович – завідувач відділенням неврології ЦМЛ №1 м. Житомира,
Дробуш Віталій Павлович – лікар-травматолог Олевської ЦРЛ,
Баландюк Людмила Адамівна – лікар оториноларинголог Житомирської ЦРЛ,
Ковальчук Володимир Володимирович – лікар-невролог Житомирської ЦРЛ,
Поддубна Ірина Адамівна – сімейний лікар Покалівської лікарської амбулаторії Овруцького району,
Микитчук Василь Степанович – лікар-невролог  Коростенської ЦМЛ,
Білошицька Оксана Анатоліївна – лікар-невролог Коростенської ЦМЛ,
Бутик Борис Степанович – лікар-невролог Любарської ЦРЛ,
Чулій Максим Михайлович – лікар-уролог Романівської ЦРЛ,
Кутній Олесь Іванович – завідувач кардіологічним відділенням
ЦМЛ №2 м. Житомира,
Войтюк Наталія Володимирівна – завідувачка відділення терапії Коростенської ЦМЛ,
Диба Олександр Степанович – завідувач відділення денного стаціонару Бердичівської ЦМЛ,
Пастушкевич Ігор Володимирович – лікар-невролог Коростишівської ЦРЛ,
Малафійчук Олександр Миколайович – завідувач ЛОР – центром Житомирської обласної клінічної лікарні імені О. Ф. Гербачевського.
В. С. Мишківський ознайомив із ходом виконання рішення правління щодо сплати комісійної винагороди банківським установам:
-У фінансові установи направлені листи та підписані угоди про зміну комісії за сплату членських внесків. Наразі комісія Ощадбанку становить 2.20 грн., Укрпошти – 1.80 грн., Кредитпромбанку – 1 грн. На одинадцяти філіях ЛК працюють термінали, протягом наступного місяця планується їх відкриття і на інших філіях.
Заступник виконавчого директора С. М. Грищук проінформував присутніх про те, що у квітні та травні до Лікарняної каси вступило 2418 осіб.
Активізувався вступ у м. Житомирі, Малині, Бердичеві. 230 громадянин відновлено в членстві в організації. За несплату внесків та згідно з заявами виключено з Лікарняної каси 1514 осіб.
Голова правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» Валентин Дмитрович Парій подякував усім за роботу та наголосив на важливості якісного лікування пацієнтів. Це є першочерговим завданням не лише для Лікарняної каси, але і для всієї системи охорони здоров’я.
Світлана Михалюк

Детальніше

Відзнаки лікарняної каси до професійного свята

Благодійна організація  «Лікарняна каса Житомирської області» з метою сприяння розвитку охорони здоров’я в нашому краєві, покращення якості медичної допомоги населенню, втілення нових форм діагностики та лікування з 1 вересня 2010 року по 30 травня 2011 року проводила конкурс на відзначення кращих лікарів. У конкурсі взяли участь понад 2000 лікарів, які пролікували майже 78 тисяч членів ЛК.  Для визначення переможців брався до уваги рівень дотримання локальних клінічних протоколів, затверджених управлінням охорони здоров’я Житомирської ОДА, який мав бути не менше як 95%, кількість пролікованих – понад 100 осіб і відсутність обґрунтованих скарг.

За досягнення найкращих результатів у наданні медичної допомоги, сумлінну багаторічну працю, відданість справі, високий рівень професіоналізму, активну громадську позицію двадцять кращих лікарів відзначені нагородами від благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».

Диплом благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» та грошову премію в розмірі 1000 грн. отримали Карпінська Олена Анатоліївна – завідуюча відділенням денного стаціонару ЦМЛ №1 м. Житомира, Седлецька Юлія Олександрівна – лікар-невролог Володар-Волинської ЦРЛ, Микитчук Тетяна Борисівна – лікар-гастроентеролог Коростенської ЦМЛ, Шваб Оксана Олександрівна – завідуюча амбулаторією загальної практики сімейної медицини Овруцької ЦРЛ.

Почесною грамотою благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» та премією – 300 грн. нагороджені:

  • Юрченко Галина Антонівна – лікар-педіатр Черняхівської ЦРЛ,
  • Сидорчук Людмила Степанівна – лікар-невролог Бердичівської ЦМЛ,
  • Дацкевич Сергій Ростиславович – завідувач відділенням неврології ЦМЛ №1 м. Житомира,
  • Дробуш Віталій Павлович – лікар-травматолог Олевської ЦРЛ,
  • Баландюк Людмила Адамівна – лікар оториноларинголог Житомирської ЦРЛ,
  • Ковальчук Володимир Володимирович – лікар-невролог Житомирської ЦРЛ,
  • Поддубна Ірина Адамівна – сімейний лікар Покалівської лікарської амбулаторії Овруцького району,
  • Микитчук Василь Степанович – лікар-невролог  Коростенської ЦМЛ,
  • Білошицька Оксана Анатоліївна – лікар-невролог Коростенської ЦМЛ,
  • Бутик Борис Степанович – лікар-невролог Любарської ЦРЛ,
  • Чулій Максим Михайлович – лікар-уролог Романівської ЦРЛ,
  • Кутній Олесь Іванович – завідувач кардіологічним відділенням
  • ЦМЛ №2 м. Житомира,
  • Войтюк Наталія Володимирівна – завідувачка відділення терапії Коростенської ЦМЛ,
  • Диба Олександр Степанович – завідувач відділення денного стаціонару Бердичівської ЦМЛ,
  • Пастушкевич Ігор Володимирович – лікар-невролог Коростишівської ЦРЛ,
  • Малафійчук Олександр Миколайович – завідувач ЛОР – центром Житомирської обласної клінічної лікарні імені О. Ф. Гербачевського.

   Ці відзнаки були їм вручені у лікувальних закладах на урочистостях, які відбувалися з нагоди професійного свята.

   У кожного лікаря є можливість приєднатися до участі в конкурсі, адже він буде проводитися і в цьому році. Надіємося, що це сприятиме подальшому вдосконаленню рівня якості медичної допомоги мешканцям нашого краю.

   Світлана Михалюк

   Детальніше

   Шановні медичні працівники!

   Щиро вітаю Вас із  професійним святом!

   Від імені правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» та від пацієнтів-членів Лікарняної каси висловлюю вам пошану за багаторічну, плідну співпрацю.

   Прийміть сердечну подяку за віддану працю, безмежне милосердя, професійність, високу моральність, співчуття та турботу, які ви даруєте людям.

   Хай здійснюються мрії та задуми, а віра й оптимізм будуть супутниками на все життя.

   Бажаю вам наснаги, радості, здоровя та  бадьорості! Нових відкриттів і творчого горіння на медичних теренах!

   Благополуччя та добробуту вашим близьким!

   З повагою, голова правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», д. мед. н., професор, академік Академії наук вищої освіти України, заслужений лікар України Валентин  Дмитрович Парій.

   Детальніше

   Зі святом Трійці!

   Вельмишановні земляки!

   Прийміть щирі вітання зі святом Трійці!

   Нехай у ці дні ваші серця наповняться світлом духовності та святої чистоти.
   Нехай Господь допоможе у здійсненні світлих задумів, захистить від життєвих негараздів, пошле мир і щастя.
   Зичу всім жителям нашої області добра, благополуччя, сімейного затишку, любові та уваги близьких.

   З повагою, голова правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», д. мед. н., професор, академік Академії наук вищої освіти України, заслужений лікар України
   Валентин Дмитрович Парій.

   Детальніше

   Лікарі-експерти ЛК обговорювали нагальні питання діяльності організації

   На зібрані лікарів-експертів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»,  яке відбулося 7 червня обговорювалися такі питання:  робота ЛК у травні 2011 року (виступив – виконавчий директор Володимир Станіславович Мишківський); АВС-VEN аналіз кардіологічної групи препаратів (виступили –  лікар-експерт Баранівської ЦРЛ

   Тетяна Володимирівна Шатровська , лікар-експерт Житомирського обласного медичного центру Ігор Леонідович Бібіков); наступність у роботі обласної консультативної поліклініки та Лікарняної каси (виступила – завідуюча відділу експертизи та контролю якості лікувально-діагностичного процесу Раїса Володимирівна Артюх );  якість надання медичної допомоги членам ЛК у квітні (виступила лікар-експерт Ірина Антонівна Білоус).

   За словами виконавчого директора, у травні до БО «Лікарняна каса Житомирської області» приєдналося 1035 осіб, зокрема , у м. Житомирі – 465,  м. Бердичеві – 106, м. Коростені  – 63 особи. Активно до організації наразі вступають працівники Житомиробленерго.

   У травні різниця між надходженнями та витратами ЛК становить «+» 185 тис. грн.

   Володимир Станіславович Мишківський повідомив, що незабаром філії ЛК у Новоград-Волинському районі, м. Житомирі,  Коростені, Бердичеві братимуть участь у спільному пілотному проекті УОЗ та виробника стосовно застосування препарату серотид при лікуванні членів ЛК, хворих на  бронхіальну астму та хронічні обструктивні захворювання легень.

   В Попільнянському районі продовжує втілюватися проект амбулаторного лікування пацієнтів, які мають гіпертонічну хворобу. Невдовзі будуть підведені його результати.

   Виконавчий директор також нагадав присутнім, що нині при сплаті членських внесків банки беруть комісію.

   Найменша вона в Кредитпромбанку – 1.грн., в Ощадбанку – 2.20 грн., на Укрпошті – 1.80 грн.  Ті, хто перебуває в ЛК, мають змогу зробити внески до організації і через термінали, які є в в Райффайнзен Банку Аваль та в Приватбанку, а також на філіях ЛК.

   Цікавими та змістовними були виступи Ігоря Леонідовича Бібікова та Тетяни Володимирівни Шатровської про раціональне використання кардіологічної групи препаратів в лікуванні членів ЛК та дотримання вимог локальних клінічних протоколів.

   Р. В. Артюх звернула увагу на те, що консультативні заключення обласних спеціалістів дійсні лише протягом одного місяця.  В них обов’язково має вказуватися, де повинен лікуватися пацієнт-член ЛК: чи в амбулаторних , чи в стаціонарних умовах ,чи в денному стаціонарі. Остаточне рішення стосовно лікування приймає лікуючий лікар, а не консультант.

   Також вона повідомила, що нещодавно в УОЗ Житомирської облдержадміністрації відбулася апаратна нарада щодо надання медичної  допомоги хворим із виразковою хворобою шлунку. За перший квартал протоколи надання медичної допомоги хворим із цією патологією не дотримувалися на 3%. Варто звернути увагу на те, що ця патологія у медичних картах шифрується невірно.

   За інформацією І. А. Білоус, у квітні надано медичну допомогу в 28496 випадках на суму 2 251 549  грн., із них проліковано 10 049  пацієнтів на суму 1 986 692 грн., середня вартість лікування – 197,70 грн.

   При аналізі медичної документації лікувального процесу членів ЛК за квітень виявлено недоліки, частка яких складає  6 % від усіх пролікованих.

   Найбільше недотримання протоколів лікування в таких медичних закладах: Лугинській ЦРЛ – 15 %, Новоград- Волинському міськрай ТМО, Червоноармійській ЦРЛ, Малинському міськрайТМО – по 9 %,  Ружинській ЦРЛ – 7 %.  Радомишльській ЦРЛ, Чуднівській ЦРЛ  – по 6 %.

   Низькі  відсотки недоліків у Бердичівській ЦРЛ – 3 %, Овруцькій ЦРЛ та  Ємільчинській ЦРЛ – по 2 %.

   За словами І. А. Білоус, у квітні медичну допомогу на суму більше 1000 грн. отримали   180 хворих, зокрема, в Житомирській обласній клінічній лікарні ім. О. Ф. Гербачевського – 117,  в Житомирському обласному онкологічному диспансері  – 12, ЦМЛ №1 м. Житомира – 19, ЦМЛ №2 м. Житомира – 9 пацієнтів.

   Підсумовуючи свій виступ, вона наголосила на важливості постійної співпраці експертів ЛК із лікарями медичних закладів.

   Світлана Михалюк

   Детальніше
   
   #medi