Новини

Досвід Лікарняних кас на Житомирщині та Полтавщині згодиться при реформуванні системи охорони здоров’я України

Оприлюднено

Про це повідомила під час нещодавньої зустрічі з представниками регіональних ЗМІ на тему «Децентралізація. Історії успіху. Нові завдання» в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, розповідаючи про аспекти децентралізації в медицині.

– В системі охорони здоров’я важливі доступність і якість медичних послуг. Все, що відбувається зараз у системі охорони здоров’я – відбувається в рамках децентралізації. Соціальне опитування засвідчує, що 97% українців в 2016 році мусили заплатити за медичні послуги. Й стільки ж панічно бояться, що вони будуть «зруйновані» фінансово, коли потраплять у нашу систему охорони здоров’я – багато хто вже давно розуміє, що вона не «спрацьовує» в частині безоплатності.

Отже – як ми можемо змінити цю систему, щоб вона працювала для громадян? Зміни відбуватимуться в кілька етапів. Вже в 2017 році маємо змінити систему на первинній ланці. Який же вигляд вона матиме з часом? Замість фінансування загалом системи, ми персоналізуємо виплати в ній – будемо платити певні кошти сімейному лікарю або лікарю первинної ланки за кожного пацієнта. Коли пацієнт потрапить до спеціаліста або до лікарні, тоді буде оплачено конкретні надані медичні послуги за єдиними тарифами, які будуть нам уже відомі. Ми будемо на 100% покривати всі медичні послуги на первинній ланці, невідкладну та паліативну допомогу. Кожного року Кабмін визначатиме, які послуги надаватимуться на тому чи іншому рівні за рахунок держави.

На вторинній і третинній ланках буде співоплата. Тобто на українців очікують нововведення в оплаті послуг: діятиме система страхової медицини, зокрема, лікарняні каси.

Тож досвід діяльності Лікарняних кас на Житомирщині та Полтавщині згодиться при реформуванні системи охорони здоров’я України.