Звіти про діяльність організаціїНовиниОстанні новини

Звіт про діяльність БО «Лікарняна каса Житомирської області» в 2021 році

Оприлюднено

Під головуванням д.мед.н., професора, академіка Академії наук вищої освіти України, заслуженого лікаря України Валентина Дмитровича Парія відбулось засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».

Головними питаннями, які розглянули учасники зібрання, були: звіт виконавчої дирекції про діяльність організації в 2021 році та виконання кошторису за 2 півріччя 2021 року. З інформацією виступив директор виконавчий БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович Мишківський. 

Станом на початок 2022 року в Лікарняній касі нараховувалось 199 869 мешканців області, що становить 16,7% від загальної кількості населення.

Аналізуючи виконання кошторису за ІІ півріччя 2021 року, директор виконавчий відзначив, що фактичні надходження у вигляді добровільних пожертвувань та пасивних доходів упродовж цього періоду становили 35,8 млн грн. Із них 28,2 млн грн (78,8%) були спрямовані на забезпечення основної діяльності (придбання ліків, реактивів та виробів медичного призначення шляхом централізованого постачання).

Витрати на адміністративно-господарську діяльність становили 6,9 млн грн (19,3%, що відповідає Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»). 

Загалом протягом 2021 року надійшли 72,3 млн грн, витрати склали 67,4 млн грн. Із них 54,3 млн грн становили витрати на забезпечення основної діяльності ЛК.

Так, на закупівлю ліків, реактивів та виробів медичного призначення шляхом централізованого постачання витрачено 27,1 млн грн.

Надано членам ЛК за амбулаторними рецептами через аптечну мережу, а також із аптек для стаціонарних відділень ліків та виробів медичного призначення на суму 14,1 млн грн.

На суму 12 млн грн оплачено послуг із обстеження членів ЛК у Житомирській області та надання медичної допомоги за межами області.

Крім того, БО «Лікарняна каса Житомирської області» активно сприяла наданню медичної допомоги пацієнтам із COVID-19. Так, було забезпечено медикаментами та виробами медичного призначення 1 040 пацієнтів на суму 2,4 млн грн.

Також протягом 2021 року було надано благодійну допомогу:

 • кисневі концентратори на суму 1 млн 40 тис. грн,
 • тести на виявлення антигена до вірусу COVID-19 на суму 314,7 тис. грн,
 • медикаменти для комплектації аптечок на суму 42,5 тис. грн.

Продовжуючи благодійну діяльність, Лікарняна каса опікується дітьми, позбавленими батьківського піклування (наразі їх під патронатом ЛК перебуває 330), та учасниками ООС.

З метою оцінки якості, повноти медикаментозного забезпечення, підтвердження факту отримання лікарських засобів, вивчення пропозицій громадян щодо діяльності організації постійно проводиться телефонне опитування членів ЛК, які отримували медичну допомогу в амбулаторних та стаціонарних умовах.

Так, протягом 2021 року було проведено опитування 18 287 членів ЛК (83% від загальної кількості пролікованих), котрі отримували допомогу в стаціонарних умовах. Також опитано 14 955 осіб (30% від загальної кількості пролікованих), котрі отримали допомогу в амбулаторних умовах.

У філіях ЛК та мережі аптек «Санітас» розміщено QR-коди з пропозицією залишити відгук – оцінити роботу ЛК.

Особлива увага надається інформації, яку отримує Лікарняна каса за телефоном «гарячої лінії» ЛК, яка діє цілодобово. Детальний аналіз звернень, які надійшли за «гарячою лінією» протягом 2021 року, засвідчив, що з 4 093 зареєстрованих звернень 1 934 стосувались організаційних питань (вступ, відновлення перебування в ЛК, сплата щомісячних добровільних пожертвувань), 2 159 звернень – із медичних питань (види медичної допомоги, які забезпечує Лікарняна каса).

Також протягом 2021 року була проведена велика робота щодо розширення програм БО «Лікарняна каса Житомирської області»:

 • вилучено обмеження максимального розміру витрат – якщо раніше сума становила до 21 600 грн, то нині члени ЛК можуть отримати медичну допомогу за рахунок Лікарняної каси без обмеження розміру витрат;
 • збільшено розмір оплати Лікарняною касою за КТ (зі 100 грн до 250 грн) та МРТ (зі 150 до 300 грн) за кожну обстежувану зону;
 • ЛК здійснює оплату частини вартості УЗД в розмірі 50-150 грн у приватних медичних клініках (Асклепій, МДЦ-Експерт, Лелека);
 • розширено переліки ліків для амбулаторного та стаціонарного лікування;
 • збільшено розмір відшкодування при лікуванні за межами області (із 3 500 до 6 000 грн);
 • впроваджено повернення частини витрат за придбання матеріалів для металоостеосинтезу та при стаціонарному лікуванні у приватних медичних закладах (до 3 500 грн);
 • вилучено обмеження щодо внутрішньовенних крапельних вливань протягом 5 днів у терапевтичних відділеннях та денних стаціонарах;
 • членам Лікарняної каси, котрі перебувають в ЛК понад 10 років, передбачається відшкодування частини вартості (6 000 грн) за придбані суглоби, стенти.

2021 рік відзначався загалом у житті суспільства обмеженнями в зв’язку з пандемією захворювання на COVID-19. Проте для Лікарняної каси й за цих умов одним із головних завдань було підтримання тісної й активної комунікації з мешканцями області, котрі перебувають в ЛК. Для цього впроваджено інформування членів ЛК про їхні витрати на лікування безпосередньо на сайті ЛК – було створено технічну можливість переглянути інформацію про надходження та витрати коштів. Також ця можливість реалізована в мобільних додатках. 

Продовжуючи роботу за відпрацьованими напрямками, в нинішньому році для, зокрема, інформування членів Лікарняної каси про діяльність організації, стан сплати ними щомісячних добровільних пожертвувань та витрати на лікування розроблятимуться Viber- та Telegram-боти Лікарняної каси, система Push-сповіщень у мобільних додатках «Лікарняна каса».

Заслухавши та детально обговоривши виступ директора виконавчого БО «Лікарняна каса Житомирської області» В.С.Мишківського, учасники зібрання оцінили роботу Лікарняної каси в 2021 році задовільною та затвердили план діяльності БО «Лікарняна каса Житомирської області» в 2022 році.

Заввідділом аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх представила членам правління 41 заяву членів Лікарняної каси про відшкодування коштів, витрачених на лікування. Після детального обговорення було ухвалено позитивне рішення за 37 заявами – членам ЛК відшкодовано 110 тис. грн.

Розглянули учасники зібрання й інші питання – про прийняття 732 громадян та відновлення перебування в БО «Лікарняна каса Житомирської області» 205 осіб, про виключення громадян із ЛК та інші, за якими виступив заступник директора виконавчого Сергій Миколайович Грищук. Після детального обговорення були ухвалені відповідні рішення.

– Найголовніше завдання Лікарняної каси зараз – максимально доповнювати види медичної допомоги, яку надає держава, – сказав, підсумовуючи зібрання, голова правління Валентин Дмитрович Парій. – Для цього ми маємо спрямувати всі зусилля на збільшення фінансування для виконання статутних можливостей ЛК – тобто досягнути максимально можливого рівня долучення мешканців області до Лікарняної каси. Дуже важливо, щоб люди зрозуміли й усвідомили, що мати гарантію отримувати медичну допомогу, максимальний розмір якої не обмежується, не залежить від часу перебування в організації, сплачених добровільних пожертвувань та попередніх витрат при щомісячному добровільному пожертвуванні в розмірі 60 гривень – це за нинішніх часів просто величезна розкіш. Тому перебування в Лікарняній касі сьогодні для багатьох людей – єдиний вихід відчувати свою захищеність і впевненість у найскладніші моменти життя.