Новини

Лікарняна каса рятує життя

Оприлюднено

В третьому тисячолітті особливо гостро постала проблема людини та її здоров’я. Стан здоров’я є показником духовного, соціально-економічного та фізичного добробуту населення, рівня цивілізованості країни. XXI століття характеризується, з одного боку, різкою зміною умов існування, з другого – розвитком нових технологій, які висувають високі вимоги до стану здоров’я людини. Темпи соціальних, економічних, і навіть кліматичних змін все зростають, вимагаючи від індивіда швидкої адаптації у житті та діяльності. Останнім часом люди починають усвідомлювати, що «безкоштовна» медицина існує лише формально. Тож не для кого не секрет, що турбота про власне здоров’я перетворилася на дуже недешеве «задоволення». Як же пересічним громадянам потурбуватися про власне здоров’я та сімейний добробут в таких умовах? Найбільш доступний шлях – благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області», яка з кожним днем завойовує все більшу і більшу популярність серед населення. З нею свої сподівання на відновлення і збереження здоров’я, якісне медичне обслуговування тепер пов’язують понад 200 тисяч громадян (кожен шостий житель нашого краю). Люди, які обрали цю організацію, можуть бути впевненими, що отримають якісне і сучасне лікування і в той же час заощадять чималу суму грошей.
Наведемо один свіжий приклад.
Днями ми зустрілися з пацієнтом обласної лікарні ім.О.Ф.Гербачевського, жителем Олевського району, Ярославом Миколайовичем Бедним. 8 березня чоловіка привезли до реанімаційного відділення у надзвичайно важкому стані через запалення легень. Пацієнту довелося вводити кисень інгаляційним шляхом та боротися за його життя. Зараз Ярослав Миколайович знаходиться в відділенні пульмонології, почуває себе добре, навіть жартує. Чоловік говорить, що якби не Лікарняна каса, то не знав би, що й робити. Адже лікування вимагало шалених коштів, до того ж терміново. Благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області взяла на себе усі витрати, пов’язані із медикаментозним забезпеченням Ярослава Миколайовича. За тринадцять днів лікування вони вже перевищили 10 тисяч гривень. Щирі слова подяки за професійне, вміле та дбайливе відношення чоловік висловлює лікарю, який постійно був поряд – завідуючому пульмонологічного відділення Сергію Івановичу Хвелосю, зав.реанімацією Вишинському Костянтину Борисовичу та іншим лікарям – анестезіологам. Ярослав Миколайович також найтеплішими словами згадує лікаря-експерта лікарняної каси – Сидоренкову Інгу Анатоліївну. «Дякую долі, що у цей важкий для мого життя час, я потрапив у золоті руки вищеназваних професіоналів, – говорить Ярослав Миколайович».
Сам же Сергій Іванович Хвелось, обласний пульмонолог, говорить, що пацієнт був доставлений у важкому стані, вночі, до того ж у святковий день. Проте завдяки тому, що чоловік є членом лікарняної каси, він відразу почав отримувати необхідне лікування двома сучасними антибіотиками (один з них вартістю понад 300 грн. за флакон три рази в день, інший – 650 грн. за флакон один раз в день), іншими необхідними препаратами, запас яких знаходився у відділенні. Інтенсивна терапія та турбота лікарів дали можливість врятувати ще одне молоде життя. Зараз Ярослав Миколайович продовжує лікування іншим антибіотиком вартістю понад 100 грн., який вводиться три рази в день, хоча саме страшне вже позаду.
За словами Хвелося С.І., за останні п’ять років не зафіксовано жодного випадку смерті членів ЛК від запалення легень. На його думку, це пов’язано з тим, що при лікуванні пацієнтів-членів ЛК вони забезпечуються за рахунок ЛК всіма необхідними ліками незалежно від їх вартості згідно протоколів МОЗ України.
Тож як ви ще раз переконалися, Лікарняна каса працює заради людей! Приєднуйтеся до цієї благодійної організації , і в разі потреби Ви зможете в цьому переконатися на власному досвіді.