НовиниОстанні новиниПодяки

Нам пишуть із вдячністю

Оприлюднено

Всім бажаю здоров’я!

Часто читаю в соцмережах коментарі до інформацій Лікарняної каси. Й коментарі ці бувають абсолютно протилежними – хтось задоволений допомогою благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», інші вважають, що їм щось «не дали».  

За роки перебування в ЛК я переконалась, що немає такого – ЛК не дала якісь ліки. Є – медикаменти, передбачені протокольним лікуванням, із доведеною ефективністю їхнього застосування, й – усі інші, тобто препарати, дія яких не доведена, але які досить часто й активно призначають лікарі. Й тоді починається «ходіння по муках»: людина хоче отримати ліки за рахунок Лікарняної каси, але лікар (або працівник аптеки) говорить, що «Лікарняна каса не дає ці препарати», не пояснюючи, яка ж тому причина. Людина нервує, звинувачує ЛК «в усіх смертних гріхах», іноді навіть не намагаючись розібратись у ситуації.

А насправді всього лише й треба – поцікавитись, якими ліками забезпечує ЛК. Наприклад – при амбулаторному лікуванні. Це дуже просто! Або за телефоном «гарячої лінії» Лікарняної каси – 067-411-30-93 (він вказаний на посвідченні члена ЛК), або ж на сайті БО «Лікарняної каси Житомирської області». Адже ЛК тільки, зокрема, при амбулаторно-поліклінічному лікуванні надає понад 200 препаратів та виробів медичного призначення.

Тому, коли звертаєтесь до лікаря, нагадайте йому, що перебуваєте в Лікарняній касі – хай випише вам рецепт на бланку ЛК. Й нехай обов’язково призначить саме ті медикаменти, які передбачені протокольним лікуванням, а отже – надаються Лікарняною касою.

Ще якось читала обурення одного з членів ЛК про те, що складно отримати в аптеці ліки за рецептом ЛК – мовляв, із собою, крім рецепта, треба мати посвідчення члена Лікарняної каси, квитанцію про сплату щомісячних добровільних пожертвувань, ще якісь документи – й іще навряд, чи щось отримаєш. Ви знаєте, щиро здивувалась! Жодного разу у мене не було проблем із отриманням в аптеці медикаментів за рецептом Лікарняної каси. Жодного разу! Наявність посвідчення та відсутність заборгованості зі сплати внесків перевіряє лікар або медсестра при виписуванні рецепта (повторюю – на бланку Лікарняної каси). Тому, якщо в аптеці у когось раптом із добра-дива запитали посвідчення члена ЛК, ще якісь документи – просто підіть в іншу аптеку, яка також співпрацює з ЛК. Аптека тільки повинна видати виписані ліки. А якщо виникли проблеми – то у вас на посвідченні є телефон «гарячої лінії» Лікарняної каси. У мене, наприклад, ніколи при отриманні медикаментів не запитували в аптеках нічого, крім рецепта.

Отож бажаю всім здоров’я й – долучатись до Лікарняної каси. На випадок чого – хай душа спокійна буде.

З повагою – Олена Іванівна Умінська-Недоступова, м. Житомир (подяка висловлена в мережі Facebook 17 серпня 2021 р.)