Діяльність у філіях

Олевська філія

Оприлюднено

Адреса: КНП “Олевська центральна лікарня” Олевської міської ради.
11001, Коростенський район, м. Олевськ, пров.Промисловий, 2.
Телефон: (067)150-39-91.
Фахівець із інформаційних та аналітичних питань: Троян Світлана Олександрівна.

На території обслуговування Олевської філії  станом на 01.02.2022 року нараховувалось 4 257 членів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», що складає 10,5% від загальної кількості населення (при середньообласному показнику – 16,7%). В 2022 році до організації долучились 11 нових членів ЛК.

Протягом вказаного періоду лікувально-профілактичні заклади території обслуговування філії отримали від ЛК медичних препаратів, реактивів та виробів медичного призначення на суму 715 546 гривень. Залишків ліків, реактивів та виробів медичного призначення в цих закладах наразі є на суму 55 323 гривні, в тому числі в складі – на суму 18 968 гривень.

В закладах охорони здоров’я території обслуговування Олевської філії медична допомога за рахунок ЛК надана в 3 519 випадках. Крім того, в медичних закладах третинного рівня та закладах надання високоспеціалізованої медичної допомоги пролікувались 1 104 особи членів ЛК – мешканців цього краю. Витрати на їхнє лікування становили 321 577 гривень. Станом на 01.02.2022 року частка членів ЛК в цілодобовому стаціонарі становила 9% від загальної кількості пацієнтів. 

Шановні друзі!

Нагадуємо вам, що ліками та виробами медичного призначення ЛК забезпечує своїх пацієнтів згідно з затвердженими Міністерством охорони здоров’я України уніфікованими протоколами надання медичної допомоги. Перелік лікарських засобів, які можуть закуповуватись за рахунок коштів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», й Перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення, які забезпечуються за рахунок ЛК при амбулаторному лікуванні, ви можете переглянути відповідно за посиланнями.

Якщо у вас виникають питання стосовно призначених лікарем обстежень, препаратів для вашого лікування тощо, ви можете звернутись за допомогою безпосередньо до лікаря-експерта ЛК в філії організації в Олевській центральній лікарні. Ми будемо раді вам допомогти!  

 

НА РЕФОРМУ РОЗРАХОВУЄМО, АЛЕ НЕ ЗАБУВАЄМО І ПРО СОЛІДАРНІСТЬ”

“Незалежна” (інформаційна, суспільно-політична газета Олевського району), №48 від 30 листопада 2018 року: 

“Новини про реформування медичної галузі України вже давно стали популярною темою для розмов та обговорень у житті пересічних громадян. І наразі одним із напрямків нашої роботи є роз’яснення населенню Житомирщини необхідності подальшої діяльності Лікарняної каси у зв’язку з концепцією медичної реформи. Адже сьогодні очевидно, що держава ще тривалий час (а можливо, і ніколи, що підтверджується досвідом навіть «багатих» країн) не зможе повністю забезпечити безоплатне надання всіх медичних  послуг та лікарських засобів для своїх громадян. Тобто без додаткового фінансування та залучення позабюджетних коштів (а ми говоримо саме про діяльність у цьому плані БО «Лікарняна каса Житомирської області») підвищити рівень медикаментозного забезпечення пацієнта неможливо». Благодійність і солідарність залишаються! Без них – поки що – ніяк! Це підтверджується фактами – перш за все сумою витрат БО «Лікарняна каса Житомирської області» для забезпечення лікування та обстеження членів ЛК” (детально читайте, будь ласка, за посиланням).

Лікарняна каса повністю забезпечує хворих, котрі перебувають в ЛК, медикаментами, виробами медичного призначення тощо згідно з уніфікованими клінічними протоколами, затвердженими МОЗ України

IMG_8265Олег Васильович Казюк – головний лікар комунальної установи «Олевська центральна лікарня» міської ради об’єднаної територіальної громади:

– Медикаментозне забезпечення населення району на загальнодержавному рівні, звісно, бажало б бути кращим. Причина загальновідома – недостатнє фінансування галузі. Я думаю, що така ситуація в усіх медичних закладах не лише області, а й України. За таких умов, коли лікувати хворих – скажу щиро – непросто, допомагає благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області». Скажу так, що коли б усі 100% мешканців району вступили до Лікарняної каси, то й нам працювалося б набагато легше та спокійніше – хоча лікування навіть нескладних, здавалося б, захворювань зараз дороговартісне, проте ми не турбувалися б про його медикаментозне забезпечення. Тому така важлива роль ЛК – вона повністю забезпечує хворих, котрі перебувають в ЛК, медикаментами, виробами медичного призначення тощо згідно з уніфікованими клінічними протоколами, затвердженими МОЗ України, локальними клінічними протоколами, затвердженими наказами УОЗ Житомирської ОДА, та лікарським формуляром. Це дозволяє хворим чи при плановому, чи при ургентному лікуванні не тратити кошти на лікарські засоби й легше пережити ще й матеріально важкий період під час захворювання. Тому мешканці району повинні зрозуміти, що перебування в Лікарняній касі їм необхідне.

Крім того, хотів би відзначити, що Лікарняна каса організовує нас, лікарів, до призначення пацієнтам медикаментів за протоколами лікування. Адже які препарати ними передбачені, саме тими й забезпечує ЛК. Тобто лікарям не треба нічого, як мовиться, міркувати й вигадувати – просто дотримуйся протоколів лікування. Чи перебуває хворий в ЛК, чи ні – всі пацієнти повинні отримувати лікування однакове – згідно з протоколами. Тож Лікарняна каса допомагає лікарям вдосконалювати свою професійну майстерність.

Зауважу, що за тими напрямками діяльності системи охорони здоров’я, які з її реформуванням будуть лише впроваджуватись, Лікарняна каса працює вже понад 17 років. Завдяки цьому нам буде легше в подальшому перейти до страхової медицини – нарешті на державному законодавчому рівні прийдуть до того, що потрібно рахувати кошти, терміни лікування хворих, враховувати доцільність використання препаратів, які, можливо, не мають очікуваної ефективності лікування, проте використовувались через відсутність контролю за дотриманням протоколів лікування. Тобто заходи з дотримання протоколів лікування, які проводить ЛК, готують лікарів до роботи в умовах реформи охорони здоров’я. Лікарняна каса є помічником для нас у підготовці до сприйняття тієї реформи, яка буде запропонована в подальшому.

Крім того, ЛК має програмне забезпечення, яке дозволяє аналізувати, які саме та скільки медикаментів необхідно, проаналізувати, де їх можна взяти – з центрального складу чи складу лікарні, перевести ліки з одного відділення, де вони не використовуються, в інше, можемо бачити терміни придатності ліків тощо. Для організації самого медичного процесу це просто чудово.

Зрештою, взаємодія з ЛК допоможе нам швидше й легше впровадити в подальшому медичну реформу на вторинному рівні надання медичної допомоги, до якого відноситься наша лікарня.

Тому, як керівник закладу, запевнюю, що ми зацікавлені в подальшій тісній активній співпраці з ЛК.