НовиниОстанні новини

«Все, що ми робимо – для людей!»

Оприлюднено

На цьому наголосив, відкриваючи засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», яке відбулось нещодавно, його голова д.мед.н., професор Валентин Дмитрович Парій. «І в нинішній непростій економічній, фінансовій, соціально напруженій ситуації в нашому суспільстві нам про це необхідно особливо пам’ятати», – сказав він.  

IMG_7591

Одним із головних питань, яке розглянули учасники зібрання, був звіт про діяльність організації та виконання кошторису протягом першого півріччя 2016 року, з яким виступив виконавчий директор БО «Лікарняна каса Житомирської області» (ЛК) Володимир Станіславович Мишківський. Так, за його словами, станом на 01.09.2016 року в ЛК перебуває 212 349 осіб, що складає 16,9% від загальної кількості всього населення. Цьогоріч до організації вступили 5 240 осіб (за активністю вступу передує Хорошівський та Черняхівський райони, міста Житомир і Коростень – найменші показники мають Ємільчинський, Ружинський, Житомирський, Олевський та Брусилівський райони).

– В структурі вступників 85% (4 450 осіб) складає індивідуальна форма сплати внесків, решта 15% (790 осіб) – колективна, – конкретизував Володимир Станіславович.

IMG_7575

Характеризуючи програми лояльності по вступу до БО «Лікарняна каса Житомирської області», В.С.Мишківський відзначив, що за першою з них – «Потурбуйся про батьків» – дорослі діти, котрі перебувають в ЛК, можуть сплатити внески за своїх батьків (і в цьому разі ті мають можливість користуватись допомогою ЛК уже через місяць).

– За програмою вступу та сплати внесків за допомогою сайту ЛК 166 громадянами сплачено внесків на суму понад 400 тисяч гривень. Тобто вона користується досить непоганою популярністю, – продовжив інформувати виконавчий директор про програми лояльності по вступу до організації. –  Крім того, за програмою вступу та сплати внесків через термінали «Приватбанку» в офісах ЛК (а їх розміщено 27) цьогоріч надійшло 3,9 мільйони гривень – вступили 2430 осіб. Отже для громадян безготівковий обіг коштів – це зручно.

Також, за словами В.С.Мишківського, набуває популярності програма пільгових умов вступу (йдеться про колективний вступ) для нових підприємств (за якою права користування послугами ЛК вони набувають із моменту сплати першого благодійного внеску). В 2016 році вступила 31 нова організація.

IMG_7567

Програмою пільгового вступу учасників АТО (за якою учасник АТО, сплативши вступний та перший щомісячний внесок, відразу отримує допомогу по ЛК) скористались цього року 100 громадян цієї категорії.

Крім того, багато громадян скористались спрощеним порядком відновлення в ЛК, який дозволяє не сплачувати всю заборгованість, а відшкодовувати тільки суму, на яку людина пролікувалась. Цьогоріч за програмою поновлено 716 членів ЛК.

– Порівняльна динаміка вступу в ЛК в першому півріччі 2015 року та аналогічному періоді 2016 року засвідчила певну негативну динаміку, – констатував В.С.Мишківський. – Головний чинник полягав у зниженні фінансових можливостей громадян. В другому півріччі відзначається відрадна тенденція до виправлення цієї ситуації– на сьогодні за показниками вступу ми перебуваємо фактично на позиціях аналогічного періоду минулого року.

Проте зросла, на жаль, кількість боржників – на сьогодні їх 53 650 осіб (проти 42 426 громадян на початок нинішнього року). З ними проводиться відповідна робота: 24 тисячі листів відправлено майже 11 тисячам боржників (у результаті чого ними сплачено 2,2 мільйони гривень заборгованості). Крім того, відправлено 45 471 СМС-повідомлення понад 20 тисячам боржників (сплачено 5 мільйонів гривень боргу). За несплату благодійних внесків виключено з ЛК 3 531 особу. Крім того, з організації вибули 1 513 померлих її членів. Припинили перебування в ЛК 1 102 дітей, котрим виповнилось 18 років (їх батькам були надіслані листи й СМС-повідомлення про необхідність переоформити членство своїх дітей у ЛК).

IMG_7583

Протягом першого півріччя 2016 року планувались надходження в сумі 30,6 мільйонів гривень – фактичні надходження склали 29,8 мільйонів гривень. Витрати ж при цьому становили 31,1 мільйон гривень – здорожчали ліки та багато видів виробів медичного призначення. Крім того, в першому півріччі 2016 року в зв’язку з різким зростанням кількості пацієнтів ЛК із захворюваностями верхніх дихальних шляхів відзначались значні витрати на придбання антибіотиків. Так, якщо в першому півріччі 2015 року закупили 105 885 флаконів різних видів ін’єкційних антибіотиків, то в аналогічному періоді 2016 року – на 30 тисяч більше. Це при тому, що практично за всіма найменуваннями на 14,5% зросла їх середня вартість.

Тож видатки по адміністративно-господарській діяльності в першому півріччі були зменшені й становили 12%, на забезпечення основної діяльності спрямовано 88% коштів.

За вісім місяців цього року при запланованих 40,7 мільйонах гривень надходжень фактично благодійних внесків надійшло в сумі 39,7 мільйонів гривень – витрати ж становили 39,9 мільйонів гривень. Це при тому, що зменшилась на 9% кількість пролікованих стаціонарно (проліковано 33 332 пацієнти, на що витрачено 17,8 мільйонів гривень) та на 4% – амбулаторно (проліковано 53 569 пацієнтів – витрачено коштів 7,8 мільйонів гривень). Проте – зросла середня вартість лікування. Протягом 2016 року за рахунок ЛК було обстежено 189 089 осіб на суму 4,8 мільйони гривень.

– Ми активно працюємо над оптимізацією видатків на обстеження пацієнтів, – зауважив В.С.Мишківський. – Так, завдяки новій угоді (згідно з якою чітко обумовлено обсяги замовлених нами обстежень), укладеній із Коростенським ДЦ, економія за 3 місяці склала 39,7 тисяч гривень.

Крім того, здійснюється робота з розширення амбулаторної допомоги – з тим, щоб запропонувати пацієнтам замість стаціонарного лікування більш доступні форми.

– Зауважу, що за сім місяців цього року 46% від усієї кількості членів ЛК (61 703 особи) отримували допомогу за рахунок організації, – сказав В.С.Мишківський. – До того ж 67 членів ЛК отримали медичний супровід у лікувальних закладах Києва (найчастіше направляються в інститут серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова, Київський міський центр серця, інститут ендокринології та обміну речовин імені В.П.Комісаренка, центр ендокринної хірургії).

Традиційно здійснює БО «Лікарняна каса Житомирської області» благодійну діяльність, опікуючись дітьми-сиротами – в 2016 році, зокрема, 694 з них проліковані на суму 16 тисяч гривень. Також за рахунок ЛК продовжується лікування інвалідів війни – проліковано 22 громадяни на суму 10,7 тисяч гривень. Крім того, в 2016 році на пільгових умовах вступили 100 учасників АТО –72 з них отримали медичну допомогу на суму 66,2 тисячі гривень.

Загалом же на суму до тисячі гривень пролікувались 55 016 осіб, від 1 до 3 тисяч – 5 752, від 3 до 5 тисяч – 630, від 5 до 12 тисяч – 278, понад 12 тисяч – 27 осіб (попри те, що за рішенням одного з попередніх правлінь було введене обмеження в сумі лікування не більше 12 тисяч гривень, є пацієнти, котрим у зв’язку зі складним перебігом захворювання лікування було продовжено).

Моніторинг за дотриманням протоколів лікування постійно проводиться шляхом аудиту якості лікувально-діагностичного процесу. Наразі недотримання протоколів лікування складає 6,8% – сума необґрунтованих витрат внаслідок цього становить 1,5 мільйон гривень.

– Тож для покращення якості лікувального процесу нами проведена, зокрема, конференція на базі ОКЛ імені О.Ф.Гербачевського щодо раціональної антибіотикотерапії та застосування блокаторів протонної помпи, здійснили виїзди в Олевську, Коростишівську, Романівську, Чуднівську ЦРЛ, перевірили облік та цільове використання ліків в ОКЛ імені О.Ф.Гербачевського, обласному онкодиспансері, поліклініці ЦМЛ №2 Житомира, обласній дитячій клінічній лікарні, – повідомив Володимир Станіславович. – До речі, хочу подякувати керівникам ОКЛ імені О.Ф.Гербачевського, обласної дитячої клінічної лікарні, обласного онкодиспансеру, ЦМЛ №2 Житомира, де при перевірці відзначено зразковий облік та використання ліків. Загалом же VEN-аналіз засвідчує, що зменшується кількість призначень другорядних препаратів (із 23,8% у 2010 році до 16,6% цьогоріч), зростає кількість призначень життєво необхідних препаратів (відповідно з 31% до 38,4%).

IMG_7577

Поінформував доповідач і про подальшу автоматизацію моніторингу за якістю медичної допомоги та обігом ліків у ЛПЗ області. Так, на сьогодні в 27 з них створені робочі комплекси на рівні філій ЛК. У 8 лікарнях створені 74 автоматизовані робочі місця на рівні відділень. Проте для подальшого впровадження необхідна комп’ютерна техніка та інтернет, що – за словами виступаючого – є надзвичайно важливим, адже застосування комп’ютерної програми дає можливість у першу чергу покращити управління якістю надання медичної допомоги.

– Але доводиться констатувати, – зауважив доповідач, – що відповідних комунікацій із лікувальними закладами щодо встановлення і використання  таких програм сьогодні, на жаль, не відзначається.

Виконавчий директор відмітив значну кількість звернень пацієнтів на цілодобову телефонну «гарячу лінію» ЛК з питань лікування – якість надання медичної допомоги в закладах охорони здоров’я часто, як мовиться, бажає бути кращою.

– Також завдяки «гарячій лінії» ми вивчаємо громадську думку про діяльність БО «Лікарняна каса Житомирської області» та пропозиції щодо покращення її роботи, – сказав В.С.Мишківський. – Крім того, постійно проводимо опитування – телефонне анкетування та анкетування через сайт ЛК після виписування зі стаціонару. Так, у першому кварталі 2016 року опитано 1 043 особи, в другому кварталі – 1 065 громадян. Зокрема, забезпечення медикаментами ЛК опитані оцінили в 4 бали. Частка тих, хто рекомендуватиме вступати до організації становить у І кварталі – 84,8%, у ІІ – 83,4%.

Заслухавши та обговоривши інформацію заступника виконавчого директора Сергія Миколайовича Грищука про прийняття та поновлення громадян в організації, члени правління погодились із прийняттям до БО «Лікарняна каса Житомирської області» 1820 та поновлення 307 громадян і 2 організацій.

Після детального обговорення запропонованих заввідділом аудиту та контролю якості ЛДП Раїсою Володимирівною Артюх змін та доповнень до Положення «Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» та «Переліку ліків, які забезпечуються за рахунок ЛК при амбулаторному лікуванні», члени правління прийняли рішення про забезпечення ЛК проведення цільових онкопрофоглядів.

Також прийнято рішення внести зміну в розділ «Стаціонарна допомога» Положення «Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»: внутрішньовенні крапельні введення в відділеннях терапевтичного профілю за рахунок ЛК забезпечуються до 5 днів та можуть продовжуватись до 9 днів.

– Крім того, ми вивчили можливості відшкодування затрат на проведення контактної літотрипсії членам ЛК в обласній клінічній лікарні імені О.Ф.Гербачевського, – додав В.С.Мишківський. – Тобто ми зробимо крок до покращення медичного обслуговування членів ЛК.

– Члени БО «Лікарняна каса Житомирської області» – це пересічні громадяни, які шукають, як вижити в нинішні непрості екомічні часи. Й кожен із нас відчуває цю стурбованість, – погодився В.Д.Парій. – Тому такий крок дуже потрібний, адже все, що ми робимо – для людей.

Вікторія Паламарчук.

ПРЕДСТАВНИКИ ВЛАДИ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА МІСТА ЖИТОМИРА – ПРО БО «ЛІКАРНЯНА КАСА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.