Лікарняна каса Житомирської області | Archive | Новини

Архів розділу ‘Новини’

Відбулось засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»

яке провів голова правління – д.мед.н., професор Валентин Дмитрович Парій.

Зібрання відбулось на базі КУ «Обласна клінічна лікарня імені О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради, головний лікар якої Богдан Богданович Леськів перебуває в складі правління Лікарняної каси. Він повідомив гостей, що установа є центром надання спеціалізованої висококваліфікованої медичної допомоги населенню Житомирщини й забезпечує практично всі види високоспеціалізованої сучасної медичної допомоги. Консультативно-діагностична поліклініка потужністю 1000 відвідувань на день здійснює прийом пацієнтів за 42 лікарськими спеціальностями. Стаціонар представлений 14 хірургічними та 9 терапевтичним відділеннями. Щороку тут проводиться до 16 000 операцій за всіма хірургічними профілями та близько 2 500 амбулаторних хірургічних втручань.

Понад третина від загальної кількості пацієнтів установи – члени БО «Лікарняна каса Житомирської області». Загалом упродовж цього року медична допомога мешканцям області, котрі перебувають у ЛК, надана в 32 598 випадках. Для надання їм якісної медичної допомоги Лікарняна каса лише, зокрема, цьогоріч надала обласній клінічній лікарні імені О.Ф.Гербачевського медичних препаратів, реактивів та виробів медичного призначення на суму 4 152 724 гривні.

– В неврологічному відділенні з блоком інтенсивної терапії для надання допомоги пацієнтам із гострим порушенням мозкового кровообігу, в якому за медичними показаннями проводиться лікування методом системного тромболізису, Лікарняна каса забезпечує проведення тромболітичної терапії пацієнтам – членам ЛК – з гострим порушенням мозкового кровообігу по ішемічному типу, – зауважив Б.Б.Леськів. – Вчасно проведена тромболітична терапія дозволяє врятувати життя, попередити розвиток ускладнень та інвалідизації пацієнтів з ішемічним інсультом.

– Така співпраця – лікувального закладу та БО «Лікарняна каса Житомирської області» – це, перш за все, велика користь для пацієнтів, – наголосив голова правління Валентин Дмитрович Парій. – Ми й надалі будемо забезпечувати пацієнтів відділення, котрі перебувають у Лікарняній касі, дороговартісним лікарським засобом «Актилізе», адже його застосування відповідає світовим стандартам лікування та надає пацієнтам можливість повернутись до повноцінного життя.

На запрошення керівника установи члени правління ознайомились із роботою неврологічного відділення для лікування пацієнтів із гострим порушенням мозкового кровообігу з блоком інтенсивної терапії, кардіологічного та фізіотерапевтичного відділень.

Затим головний бухгалтер БО «Лікарняна каса Житомирської області» Людмила Миколаївна Пастушенко виступила зі звітом про виконання кошторису в І півріччі 2019 року. Так, згідно з затвердженим фінансовим планом на І півріччя 2019 року планували надходжень у сумі 42 310 454 гривні, фактично надійшло коштів у вигляді добровільних пожертвувань та пасивних доходів 40 695 787 гривень (виконання 96,18%).

Видатки за цей період склали 39 149 357 гривень (при запланованих 41 982 936 гривень). Причому видатки на основну діяльність склали 32 471 243 гривні (при запланованих 34 601 641 гривня), що становить 79,8%.

Для забезпечення адміністративно-господарської діяльності Лікарняної каси при запланованій сумі 7 381 295 гривень витрачено коштів на суму 6 678 114 гривень.

Сума коштів для адміністративно-господарської діяльності відповідає Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» й складає 16,4%.

Учасники зібрання детально проаналізували проект фінансового плану роботи ЛК на друге півріччя 2019 року, з якими виступила Л.М.Пастушенко. Так, дохідна частина планується в розмірі 42 237 868 гривень. Видаткова частина – в розмірі 41 722 156 гривень, із них видатки на основну діяльність становитимуть 34 601 641 гривня, що складає 81,9% від запланованих надходжень.

– Видатки на адміністративно-господарську діяльність заплановані в розмірі 7 120 515 гривень. Всі статті витрат були проаналізовані та мінімізовані й у порівняння з І півріччям 2019 року зменшені на 260 780 гривень, – зауважила головний бухгалтер. – Видатки на адміністративно-господарську діяльність складуть 16,9% від надходжень, що відповідає Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Згідно з поданим проектом фінансового плану на друге півріччя 2019 року сума щомісячного добровільного пожертвування підвищуватись не буде.

Детально обговоривши запропонований проект фінансового плану роботи Лікарняної каси на друге півріччя 2019 року, члени правління затвердили його.

Про прийняття та поновлення громадян у БО «Лікарняна каса Житомирської області» поінформував присутніх заступник директора виконавчого Сергій Миколайович Грищук. Так, станом на 1 липня 2019 року в ЛК перебували 207 642 особи (17% від загальної кількості населення). За травень-червень 2019 року заяви на вступ до Лікарняної каси подали 933 особи. Також надійшли 169 індивідуальних заяв про поновлення від членів ЛК та звернення від 3 організацій щодо поновлення 20 співробітників. Членам правління було запропоновано прийняти та поновити заявників згідно з відповідними положеннями БО «Лікарняна каса Житомирської області». Розглянувши пропозицію, члени правління ухвалили прийняти та поновити заявників до ЛК.

Заступник директора виконавчого С.М.Грищук також виступив із пропозицією про виключення 2 010 громадян із Лікарняної каси за несплату ними щомісячних добровільних пожертвувань та згідно з поданими заявами. Після розгляду та обговорення пропозиції ухвалено виключити їх згідно з поданим списком.

Завідувач відділу аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх ознайомила учасників зібрання з заявами 30 членів Лікарняної каси про повернення їм коштів, витрачених при обстеженні та лікуванні за межами області. Після детального обговорення їх членами правління позитивні рішення були прийняті за 22 заявами.

– Надання Лікарняною касою мешканцям області додаткових можливостей понад гарантовані державою обсяги медичної допомоги – важливий напрямок діяльності організації, – підсумував директор виконавчий БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович Мишківський. – І надалі ми продовжуватимемо таку роботу, адже це запорука отримання медичної допомоги такого рівня, який відповідатиме доказовій медицині та європейським стандартам.

Учасниками зібрання були розглянуті також інші питання діяльності благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», за якими прийняті відповідні рішення.

Детальніше

Обережно, шахраї! Зловмисники пропонують нібито препарат, який начебто рекомендує МОЗ України для лікування гіпертонії і серцево-судинних хвороб

Міністерство охорони здоров’я України

Обережно, шахраї! Зловмисники пропонують нібито препарат, який начебто рекомендує МОЗ України для лікування гіпертонії і серцево-судинних хвороб.

Насправді:

🔹 цей препарат не має державної реєстрації і продається незаконно

🔹 МОЗ України не рекомендує і не продає його через мережу “своїх” аптек. Адже не існує аптек МОЗ України.

Закликаємо бути обачними!

Докладніше: https://bit.ly/2LGIX5t

А отримати ліки безоплатно або з невеликою доплатою пацієнти з серцево-судинними захворюваннями можуть за програмою “Доступні ліки” (http://moz.gov.ua/dostupni-liki). Для цього треба звернутись до свого сімейного лікаря і отримати рецепт.

Нет описания фото.
Детальніше

Хронічні неінфекційні захворювання спричиняють близько 90% всіх смертей в Україні

Уляна Супрун

Хронічні неінфекційні захворювання спричиняють близько 90% всіх смертей в Україні. Одне з найбільш поширених хронічних неінфекційних захворювань — інсульт. Він загрожує кожному п’ятому українцю. І вже багато років він на другому місці серед причин інвалідності та смертності як у світі, так і в Україні. https://bit.ly/2VtaP3ehttp://bit.ly/2KR8UzT

Критично також те, що збільшується кількість випадків інсульту у людей працездатного віку: понад 50% з тих, хто пережив інсульт, не повертаються до роботи. http://bit.ly/2KR8UzT

Насправді інсульт є однією з найбільш поширених причин інвалідизації та функціональної неспроможності в Європі. Саме тому був затверджений план дій для боротьби з інсультом протягом 2018-2030 років. Ознайомитися з ним українською можна тут: https://bit.ly/2WFbQ4Y

Ця дорожня карта передбачає зменшення кількість інсультів у Європі, лікування більше 90% пацієнтів з інсультами у спеціалізованих інсультних блоках, а також створення національних планів боротьби з інсультом.

Тож одним із пріоритетів програми медичних гарантій на 2020 рік в Україні буде створення сучасних інсультивних центрів для лікування інсультів за європейським стандартами.

❗️З наступного року вимоги до лікарень щодо лікування інсультів будуть підвищуватися. І якщо медичні заклади відповідатимуть підвищеному стандарту лікування інсультів, будуть отримувати за ці послуги фінансування за підвищеним тарифом. Для пацієнтів такі вимоги означатимуть якісніші медичні послуги, що особливо важливо в критичному стані. http://bit.ly/2YlYSK2

Програма медичних гарантій — це пакет гарантованих медичних послуг. У 2019 році ми вперше в історії України презентуватимемо такий перелік. Він має замінити псевдо-безкоштовну медицину. Перелік є базовим набором життєво необхідних медичних послуг.
Для того, щоб у 2020 році в Україні запрацювала програма медичних гарантій, необхідно, щоб восени 2019 року всі заклади спеціалізованої допомоги підписали договори з @Національна служба здоров’я. Їм потрібно автономізуватися, комп’ютеризуватися та мати відповідне обладнання. Із цими завданнями вже успішно впоралися заклади сімейної медицини.

У 2020 році всі медичні заклади будуть отримувати оплати за медичні послуги згідно з програмою медичних гарантій за договорами з Національною службою здоров’я України. До гарантованого пакету увійдуть послуги первинної, спеціалізованої амбулаторної, стаціонарної допомоги, а також екстрена, паліативна та реабілітаційна допомога

❗️Але крім змін на загальнонаціональному рівні, важливо, аби самі українці дбали про своє здоров’я. Адже інсультам можна запобігати — близько 90% всіх інсультів обумовлені 10 факторами ризику, на які ми можемо ефективно впливати.

Ризик інсульту підвищують куріння, зловживання алкоголем, недостатня фізична активність (менше 150 хв на тиждень) та ожиріння. Медичні проблеми, які становлять загрозу — підвищений кров’яний тиск (більше ніж 140/90 мм рт.ст. — головна загроза), цукровий діабет, миготлива аритмія (підвищує ризик інсульту у 5 разів!) і високий рівень холестерину. Зважаючи на ці фактори, а також на вік, можна визначити ймовірність інсульту протягом найближчих 5 чи навіть 10 років. Тож лікар може порадити пацієнту, як зменшити цей ризик на 50-80%.

Детальніше про те, як запобігти інсульту: http://bit.ly/2RIV5nu

Якщо ж у людини є підозра на інсульт — треба негайно звернутися по медичну допомогу. Адже це — невідкладний стан. Від того, наскільки швидко та якісно у перші години інсульту пацієнт отримає медичну допомогу, залежить його одужання та якість подальшого життя.

Більше корисної інформації про інсульт: http://bit.ly/327cyer

На данном изображении может находиться: текст
Детальніше

Дорогі друзі! Щиро вітаємо вас із великим національним святом – Днем Конституції України!

Основний Закон України – це важливий фактор консолідації нашого суспільства, збереження в ньому громадянської злагоди, миру й стабільності. Тож хай кожному з нас вистачить витримки, мужності, сили духу й патріотизму для того, аби розвивати нашу країну.

Від усієї душі бажаємо вам міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, щедрої долі, успіхів у всіх починаннях заради процвітання незалежної України, добробуту її народу. Нехай мрія про краще життя окриляє вас на нові звершення, на нові добрі справи в ім’я нашої України та її майбутніх поколінь. Хай мир і злагода панують у нашому спільному домі!

З повагою – правління та виконавча дирекція БО «Лікарняна каса Житомирської області».

Детальніше

Відбулось засідання лікарів-експертів філій благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»

Серед питань, які розглядали учасники зібрання, першим було – про стан надання медичної допомоги членам ЛК за 4 місяці 2019 року, про що поінформувала заввідділом аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх. Так, за її словами, впродовж вказаного періоду надали медичну допомогу за рахунок ЛК в 172 468 випадках на суму 22 275 166 грн. Проліковано 56 848 громадян – членів Лікарняної каси (17 827 пацієнтів – стаціонарно, 39 716 – амбулаторно-поліклінічно), середня вартість лікування склала 320 грн. Обстежено протягом 2019 року 110 425 мешканців області, котрі перебувають у Лікарняній касі, на суму 3 432 314 грн.

– Причому дев’ятеро осіб були проліковані на суму 14 тис. 700 грн. і більше, – зауважила виступаюча. – Вони були пацієнтами установ третинного рівня надання медичної допомоги – КУ «Обласна клінічна лікарня імені О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради, ОКУ Житомирський обласний перинатальний центр Житомирської обласної ради, КУ «Обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради й потребували надання високоспеціалізованої медичної допомоги. Тобто це свідчить про те, що Лікарняна каса чільне місце в своїй роботі відводить головному – збереженню здоров’я мешканців області, котрі перебувають в організації.

Крім того, 196 членів Лікарняної каси обстежились та пролікувались за рахунок ЛК на суму від 5 до 14,7 тис. грн. На суму від 1 до 5 тис. грн. було забезпечено обстеження та лікування 4 667 мешканців області, котрі перебувають в ЛК. Медикаментів, реактивів та виробів медичного призначення на суму до 1 тис. грн. надала Лікарняна каса для лікування 46 103 членів ЛК.

Видано 33 клопотання членам ЛК для отримання медичної допомоги в лікувальних закладах Києва через ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України». Скористались клопотаннями 22 особи.

Вже понад вісім років діє телефонна «гаряча лінія» Лікарняної каси з медичних питань. Звернення членів ЛК, які були зафіксовані протягом звітного періоду, в основному стосувались оплати щомісячних добровільних пожертвувань, заборгованості, вступу до ЛК, сплати комісійних у банки, термінів лікування тощо.

– Також люди активно цікавились роллю та місцем Лікарняної каси в процесах реформування системи охорони здоров’я, її подальшою роботою  – відзначила Р.В.Артюх. – Збільшується кількість питань щодо лікарських препаратів, які не передбачені уніфікованими клінічними протоколами Міністерства охорони здоров’я України, а відтак – переліками лікарських засобів, які можуть закуповуватись за рахунок коштів БО «Лікарняна каса Житомирської області». Призначення таких препаратів вказує на наявність подвійних стандартів або незнання лікарів уніфікованих протоколів лікування. Тому співпраця лікарів-експертів ЛК з лікарями медичних закладів також повинна проводитись за напрямком чіткого й неухильного дотримання протоколів лікування – це сприятиме наданню якісної медичної допомоги членам Лікарняної каси.

Заступник директора виконавчого БО «Лікарняна каса Житомирської області» Сергій Миколайович Грищук презентував учасникам зібрання підходи щодо впровадження австралійської класифікації діагностично-споріднених груп (ДСГ) в Україні. Так, за його інформацією, як один із основних інструментів реформ у госпітальному секторі світова практика застосовує запровадження фінансування медичних послуг на основі оплати за пролікований випадок з урахуванням його складності. Це базується на використанні ДСГ – груп захворювань, які подібні за середнім використанням ресурсів (вартість, структура витрат, медичні втручання тощо).

Такий підхід сприятиме створенню прозорої та справедливої до кожної лікарні системи фінансування та формування у лікарень стимулів до підвищення якості та ефективності надання медичної допомоги. Кожна ДСГ отримає певну вагу (коефіцієнт) вартості до базової ставки і лікарня буде в майбутньому отримувати фінансування від Національної служби охорони здоров’я України, яке буде залежати від складності надання медичної допомоги.

Сергій Миколайович наголосив, що Лікарняна каса впродовж багатьох років в частині медикаментозного забезпечення вже здійснює фінансування закладів залежно від складності медичної допомоги та стану хворого. В перспективі ж, за словами доповідача, Лікарняна каса в цьому процесі буде мати велике значення, надаючи медичним закладам гарантований додатковий ресурс в частині лікування захворювань, які не будуть включені до програми фінансових гарантій.

Лікар-експерт ЛК в КП «Лікарня №1» Житомирської міської ради Тетяна Василівна Войналович розповіла про ХХІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Міждисциплінарні питання в сучасній неврології», участь у роботі якої брала виступаюча. Вона повідомила, що одним із питань, які розглядались у ході конференції, було – надання медичної допомоги при інсульті. Т.В.Войналович детально охарактеризувала європейські вимоги та методи ведення захворювання. Також наголосила на неухильному дотриманні протоколів лікування.

Директор виконавчий БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович Мишківський обговорив із учасниками зібрання фінансовий стан БО «Лікарняна каса Житомирської області» за 5 місяців 2019 року. Так, розмір дохідної частини у вигляді добровільних пожертвувань та пасивних доходів за вказаний період склав 34 108 064 грн. (при запланованих 35 054 202 грн.). Фактичні видатки за звітний період становили 33 332 501 грн., із них витрати на адміністративно-господарську діяльність склали 16% від надходжень, що відповідає Закону України «Про благодійну діяльність  та благодійні організації».

– Важливим напрямком роботи фахівців Лікарняної каси є постійна комунікація з медичними працівниками, місцевими громадами та жителями нашого краю щодо додаткових можливостей, які надає ЛК понад гарантовані державою обсяги медичної допомоги, що стане запорукою отримання її такого рівня, який відповідає доказовій медицині та європейським стандартам.

Детальніше

ДОРОГІ ПРАЦІВНИКИ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ!

Прийміть сердечні вітання з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника!

Висловлюємо подяку за багаторічну плідну співпрацю, високу моральність, співчуття й турботу про людей. Медицина в усі часи – це, перш за все, професіоналізм, самовідданість, доброта, чесність і милосердя. Але життя не стоїть на місці – в сучасному конкурентному середовищі потрібно подвійно відповідати його високим вимогам. Без перебільшення, виграє той, хто зможе гідно та вчасно виявити знання й найсильніші людські якості. Тож від імені мешканців області, котрі перебувають у Лікарняній касі, щиро зичимо невичерпної енергії та успіхів у професійній діяльності. Нехай у серці живе любов і почуття причетності до дійсно великої справи! Здоров’я, благополуччя, миру й спокою, радості й щастя від кожного прожитого дня!

З повагою – правління та виконавча дирекція БО «Лікарняна каса Житомирської області».

Детальніше

На Полтавщині стартував «пілот» з європейською моделлю фінансування стаціонарів

На Полтавщині стартував «пілот» з європейською моделлю фінансування стаціонарів

Детальніше

КНП «Центр ПМСД Новоград-Волинського району» Новоград-Волинської районної ради активно й тісно співпрацює з БО «Лікарняна каса Житомирської області»

Як і загалом усі медичні установи – протягом, зокрема, минулого року вони отримали від Лікарняної каси для забезпечення обстежень та лікування членів ЛК медикаментів, реактивів, виробів медичного призначення на загальну суму 1 349 381 гривня. За 4 місяці цього року – на суму 475 729 гривень.

– Тож ті мешканці району, котрі перебувають в ЛК, мають суттєві переваги перед іншими пацієнтами, – говорить заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення КНП «Центр ПМСД Новоград-Волинського району» Новоград-Волинської районної ради Олег Миколайович Приходько. – Адже на сьогоднішній день ліки істотно подорожчали й не кожен пацієнт може дозволити собі купити ті чи інші препарати. Лікарняна каса не просто здійснює медикаментозне забезпечення, а виключно тими препаратами, які мають доведену ефективність. Тобто ЛК допомагає людині отримати дійсно якісне лікування. З координатором нашої співпраці – лікарем-експертом Лікарняної каси в Новоград-Волинському районі Наталією Іванівною Лібіченко – маємо повне взаєморозуміння: якщо у лікарів виникають питання стосовно призначення тих чи інших препаратів – вони консультуються з лікарем-експертом ЛК.

Активно лікуються за рахунок Лікарняної каси мешканці району, котрі перебувають в ЛК, на денному стаціонарі (наразі в районі нараховується 203 ліжка денного стаціонару), на амбулаторному етапі лікування – за виписаними сімейними лікарями рецептами ЛК отримують медикаменти, вироби медичного призначення. Це дуже зручно й для лікаря, й для пацієнта. Адже призначення здійснюється виключно в межах протоколу лікування – лише ліків із доведеню ефективністю.

У нас є медичний склад для зберігання препаратів, які надає Лікарняна каса, з відповідними умовами зберігання, сертифікованим холодильним обладнанням. Призначений відповідальний медпрацівник для здійснення контролю за отриманням і використанням цих медикаментів. Всі ці процеси налагоджені.

Тобто співпраця з Лікарняною касою – це вигідно для пацієнтів і зручно для лікарів. Тому що, дійсно, коли пацієнт потрапляє до лікарні – особливо в гострих, термінових випадках – не завжди має кошти для того, щоб придбати медикаменти. А лікування наразі дуже дороговартісне. Так, лікування, наприклад, пневмонії «обійдеться» в суму близько трьох тисяч гривень, тому що антибіотики мають немалу ціну. Тож тим, хто має ще якісь сумніви «бути чи не бути» в Лікарняній касі, я, як лікар, раджу недовго думати й зволікати.

Детальніше

Шановні журналісти Житомирщини! Прийміть теплі й сердечні вітання з професійним святом!

Зичимо вам сили й терпіння, натхнення й задоволення від улюбленої справи, завжди отримувати від своєї роботи радість і впевненість у завтрашньому дні. Хай потужне джерело вашого таланту й натхнення, незламного оптимізму та творчої енергії будуть прикладом служіння Україні, наповнюють криницю її добробуту процвітанням та благополуччям. Мирного вам неба, міцного здоров’я, вагомих здобутків на професійній ниві! Нехай кожен день дарує радість життя, любов рідних і близьких, а кожне нове досягнення сприяє процвітанню нашої держави!

З повагою – правління та виконавча дирекція БО «Лікарняна каса Житомирської області».

 

Детальніше

На суму 45 257 466 гривень отримали лікувальні установи області медичних препаратів,

реактивів та виробів медичного призначення від благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» лише, зокрема, протягом 2018 року.

 

Станом на 01.04.2019 року лікувальні установи області отримали медичних препаратів, реактивів та виробів медичного призначення на суму 11,5 мільйонів гривень. Залишків ліків, реактивів та виробів медичного призначення в лікувально-профілактичних закладах області наразі є на суму 3,8 мільйони гривень.

 

НА ФОТО – СКЛАД ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ТА ВИРОБІВ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЛІКАРНЯНОЇ КАСИ В КУ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ ІМЕНІ О.Ф.ГЕРБАЧЕВСЬКОГО» ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ, яка станом на 01.04.2019 року від благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» отримала медичних препаратів, реактивів та виробів медичного призначення на суму 2 467 952 гривні. Залишків ліків, реактивів та виробів медичного призначення в закладі наразі є на суму 564 897 гривень, у тому числі в складі – на суму 240 824 гривні.

ТАКІ СКЛАДИ МЕДИКАМЕНТІВ, НАДАНИХ ЛІКАРНЯНОЮ КАСОЮ, Є В УСІХ МЕДИЧНИХ УСТАНОВАХ ОБЛАСТІ. Адже лише, зокрема, медикаментів, які можуть закуповуватись за рахунок коштів Лікарняної каси (за торгівельною назвою) при лікуванні в умовах стаціонару нараховується 572 найменування (http://likkasa.com.ua/?p=3461), стільки ж – за міжнародною непатентованою назвою (http://likkasa.com.ua/?p=2227). Крім того – Лікарняна каса надає інші медичні засоби, реактиви, вироби медичного призначення, як то: шовний матеріал, затискачі для пуповини, лезо для скальпеля, рентгенплівка, сітка хірургічна тощо.

 

Нагадуємо, що ліками та виробами медичного призначення ЛК забезпечує своїх пацієнтів згідно з затвердженими Міністерством охорони здоров’я України уніфікованими протоколами надання медичної допомоги

 

Положення «Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»Перелік лікарських засобів, які можуть закуповуватись за рахунок коштів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», й Перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення, які забезпечуються за рахунок ЛК при амбулаторному лікуванні, ви можете переглянути відповідно за посиланням http://likkasa.com.ua/?page_id=19.

Детальніше

Представники благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» проводять зустрічі з колективами організацій та підприємств Житомирщини

Метою цих зібрань є широке інформування населення про переваги перебування в Лікарняній касі при отриманні медичної допомоги в разі захворювання.

Нещодавно така зустріч лікаря-експерта філії ЛК в КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради Т.М.Гамкрелідзе та менеджера з маркетингу О.В.Катирло відбулась із працівниками комунального підприємства «Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації» Житомирської обласної ради. Серед інформації, яка прозвучала – про роботу Лікарняної каси щодо забезпечення членів ЛК медикаментами, виробами медичного призначення при здійсненні обстежень, лікування в медичних закладах Житомирщини та за її межами – працівників підприємства зацікавило, зокрема, проведення лабораторних обстежень за рахунок ЛК.

Отож – лабораторні дослідження членів організації за рахунок Лікарняної каси проводяться за направленням лікарів в ТОВ «МАЛІКС-МЄД» («ІNVIVO») (де пацієнт оплачує лише вартість забору біологічного матеріалу – 25 гривень), ТОВ «Медичний центр Асклепій плюс» (де частину дослідження оплачує ЛК, решту – пацієнт), КУ «Обласна клінічна лікарня імені О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради (лабораторні дослідження для членів Лікарняної каси здійснюються повністю за рахунок ЛК).

Крім того, колектив зацікавився тим, що обстеження методом комп’ютерної томографії (КТ) для членів ЛК компенсуються у розмірі 100 гривень за одну зону, магнітно-резонансної томографії (МРТ) – в розмірі 150 гривень за одну зону.

Також у працівників закладу викликало інтерес те, що члени Лікарняної каси, сплачуючи щомісяця 60 гривень, можуть мати (згідно з положенням «Про порядок використання добровільних пожертвувань на медичне забезпечення членів ЛК») медикаментозне забезпечення без обмеження розміру витрат і кількості звернень за медичною допомогою (крім витрат під час лікування в умовах цілодобового стаціонару – поки що в такому разі діє обмеження суми витрат до 30 річних пожертвувань на рік); лікування у всіх медичних закладах області та клініках м.Києва (за направленням лікарів) тощо.

Тож представники Лікарняної каси повідомили, що всі документи стосовно діяльності організації розміщені на сайті ЛК. Також інформацію щодо обстежень, лікування можна отримати у лікарів-експертів Лікарняної каси у філіях організації, які діють у всіх медичних закладах області, та за телефоном «гарячої лінії» ЛК з медичних питань.

Детальніше

Відбулось засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»

Зібрання провів д.мед.н., професор, академік Академії наук вищої освіти України, заслужений лікар України Валентин Дмитрович Парій.

Зі звітом ревізійної комісії щодо перевірки фінансово-господарської діяльності ЛК в 2018 році виступив голова ревізійної комісії Володимир Іванович Хренов, котрий засвідчив, що БО «Лікарняна каса Житомирської області», зареєстрована управлінням юстиції 27 липня 2000 року, працює згідно зі Статутом та затвердженим кошторисом. Відповідальними особами за фінансово-господарську діяльність організації протягом минулого року були директор виконавчий В.С.Мишківський та головний бухгалтер Л.М.Пастушенко. Розрахунки здійснюються через банківські рахунки ЖРУ ПАТ КБ «ПриватБанк», ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», ВАТ «Державний ощадний банк України». Залишки коштів на рахунках банків станом на початок року становили 3,6 млн. грн.

Доходи організації формуються за рахунок добровільних пожертвувань, безповоротної фінансової допомоги та пасивних доходів (відсотків банків). Фінансові надходження за підсумками роботи БО «Лікарняна каса Житомирської області» протягом минулого року склали 72,1 млн. грн. Видатки на проведення основної діяльності БО «Лікарняна каса Житомирської області» за перевірений період склали 63,5 млн. грн. У тому числі на придбання ліків та витратних матеріалів видатки становили 58,4 млн., на оплату вартості обстеження методами комп’ютерної, магнітно-резонансної томографії, лабораторні дослідження витрачено понад 4,7 млн. грн. Дослідження проводились у закладах ТОВ «НЛРЦ Асклепій», ТОВ «МЦ Асклепій Плюс», МДЦ «Експерт-Житомир», ТОВ «МЦ Новомед», ТОВ РАМ ДЦ, ТОВ «Медімпульс Плюс», ТОВ «Малікс-Мєд», комунальній установі «Обласна клінічна лікарня імені О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради, лікувальними закладами області. Для надання матеріальної допомоги в зв’язку з проведенням контактної літотрипсії, на лікування та обстеження в медичних закладах України та області видатки склали понад 415,5 тис. грн.

Протягом 2018 року вартість ліків зросла до 15%, шприців до 5%, розчинів (натрію хлориду, глюкози) – на 8%, інших розчинів (реосорбілакт, декасан) – до 15%, хімреактивів – до 8-12%, перев’язувальних засобів – до 12%.

Загальна сума видатків, спрямованих на здійснення адміністративно-господарської діяльності за перевірений період становила 11,2 млн. грн., що складає 15,5% при плані 16,9%, і не перевищує встановленого показника 20% згідно з Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»). Видатки на адміністративно-господарську діяльність здійснювались згідно з кошторисом, нецільових витрат не виявлено.

Проведена перевірка засвідчила, на початок року в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області» перебували 208 тисяч 521 особа мешканців Житомирщини (що складало 17% від загальної кількості населення області). Протягом 2018 року до ЛК вступили 7 322 особи, вибули 11 202 (з них 2 336 – померли), відновили перебування в ЛК 1 604 громадяни.

В 2018 році медична допомога за рахунок ЛК надавалась у 502 882 випадках. У структурі пролікованих протягом року членів ЛК переважало амбулаторно-поліклінічне лікування – 60,9% від загальної кількості (83 761 пацієнт). Кількість пролікованих у стаціонарних відділеннях становила в 2018 році 53 775 пацієнтів (39,1% від загальної кількості). Кількість випадків обстежень членів ЛК – 334 705.

З метою наближення медичної допомоги до членів ЛК укладено угоди з аптеками в усіх районах області – таким чином розширені можливості амбулаторного лікування.

Надходження лікарських засобів, виробів медичного призначення до лікувальних закладів здійснюється централізовано на підставі відповідних угод БО «Лікарняна каса Житомирської області» з лікувальними закладами та ТОВ «ППФ Санітас», ТОВ «БаДМ», ТОВ «Вітамед», ТОВ «Юрія-Фарм», ТОВ «Діалог Діагностікс», ТОВ «Кампус Коттон Клаб», ФОП Гужевніков М.Ю., ФОП Назарчук П.В. Основними критеріями вибору постачальника є ціна, якість, оперативність доставки згідно з Положенням  «Про визначення планових потреб та формування асортименту, цінової політики при закупівлі медикаментів». Тому згідно з відповідним наказом створена й діє постійна комісія з контролю за організацією оптових  закупівель ліків та лікарських засобів.

Фінансовий план та штатний розпис формується виконавчою дирекцією двічі на рік у розрізі витрат на основну діяльність та загальногосподарські потреби й затверджується рішенням правління. Витрати за статтями здійснюються за затвердженим кошторисом.

Приміщення БО «Лікарняна каса Житомирської області» орендується – договір оренди укладений із комунальним підприємством Житомирської обласної ради «Агенція з питань регіонального розвитку» (орендна плата та комунальні послуги сплачуються своєчасно).

Укладені договори оренди з 24 лікувальними закладами області, де розташовані філії ЛК, з комунальним підприємством Житомирської обласної ради «Агенція з питань регіонального розвитку» та з комунальним підприємством «Регулювання орендних відносин» Житомирської міської ради. Всі лікувальні заклади та комунальні підприємства надають рахунки на оплату оренди та комунальних послуг.

Фінансова звітність до ЖО ДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області подається у визначений термін.

Як відзначив доповідач, БО «Лікарняна каса Житомирської області» працює стабільно та без порушень законодавчих актів, про що був складений відповідний акт.

Про фінансовий стан БО «Лікарняна каса Житомирської області» за 4 місяці 2019 року поінформувала учасників зібрання головний бухгалтер Людмила Миколаївна Пастушенко.

Вона, зокрема, повідомила, що розмір дохідної частини у вигляді добровільних пожертвувань та пасивних доходів за вказаний період склав 27 063 080 грн. (при запланованих 27 842 950 грн.). Фактичні видатки за звітний період становили 26 876 851 грн., із них на основну діяльність – 22 683 399 грн. (83,8%). Видатки на адміністративно-господарську діяльність склали 15,5% від надходжень, що відповідає Закону України «Про благодійну діяльність  та благодійні організації», і становили 4 193 452 грн.

Про хід виконання рішень, прийнятих правлінням благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» учасників зібрання поінформував директор виконавчий Володимир Станіславович Мишківський. Так, зокрема, згідно з рішеннями правління, звіти виконавчої дирекції – про діяльність Лікарняної каси та виконання кошторису протягом 2017, 2018 років, ревізійної комісії щодо перевірки діяльності БО «Лікарняна каса Житомирської області», про фінансовий стан ЛК в 2018 році – були опубліковані на сайті Лікарняної каси та в ЗМІ.

Про внесення змін та доповнень до «Положення про членство в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області» в частинах:  загальній, обов’язків членів ЛК, порядку внесення та розміру добровільних пожертвувань – повідомив юрисконсульт БО «Лікарняна каса Житомирської області» Сергій Анатолійович Петрусь.

Також учасники зібрання розглянули питання про прийняття та поновлення громадян в БО «Лікарняна каса Житомирської області», про виключення громадян із ЛК, за якими виступив директор виконавчий В.С.Мишківський, інші питання. Після детального їх обговорення членами правління були прийняті відповідні рішення.

Детальніше

Доброго дня бажаю всім, хто читає зараз мого листа – слова подяки на адресу людей, котрі в скрутну хвилину завжди приходять мені на допомогу

Мова йде про благодійну організацію «Лікарняна каса Житомирської області», в якій перебуваю ще від дня її створення.

Чи ж часто доводиться звертатись за медичною допомогою? Й – власне – за допомогою Лікарняної каси, зокрема? Донедавна – не можу сказати, що надто часто й серйозно, вкрай рідко. Але протягом кількох минулих років – починаючи десь із 2016 року – змушена була вже кілька разів до лікарів звертатись. Бо ж маю діагноз – миготлива аритмія. Так-от й обстеження, й лікування мені забезпечувала Лікарняна каса. Коли робила МРТ й КТ – звісно, була задоволена, що платила не всю суму. Приймала багато медикаментів – їх також надавала Лікарняна каса.

Які зараз йдуть препарати за рахунок ЛК? Знаю, що недешеві – досить дороговартісні. Дехто говорить, мовляв, Лікарняна каса забезпечує медикаментами найдешевшими. Аж ніяк, повинна сказати вам! В цьому наочно переконалась, коли в 2016 році лікувалась у кардіологічному відділенні ЦМЛ №1 міста Житомира – мені всі препарати надала Лікарняна каса. А з таким же діагнозом зі мною в одній палаті була жінка, яка не перебувала в Лікарняній касі. Я бачила, які ліки їй купували щодня. За ті 9 днів лікування вона заплатила за медикаменти 6000 гривень. Це на ті часи – три роки тому – була дуже велика сума. А в скільки-то те лікування «обійдеться» зараз? Та ще коли врахувати, що препарати з того часу суттєво подорожчали.

Тому я вважаю, що ЛК – дуже потрібна організація, яка допомагає людям. Я, наприклад, задоволена. Коли потрапляєш на стаціонарне лікування – як ось нещодавно я в лікарню №2 міста Житомира, то це, звісно, значна допомога – відчувається суттєво. До того ж і ставлення лікаря-експерта філії Лікарняної каси в цій лікарні Світлани Степанівни Єрмаченкової надзвичайно приємне – вона часто відвідує пацієнтів, котрі перебувають в ЛК – запитує, чи задоволені лікуванням, чи не виникає з якихось проблем із обстеженнями, забезпеченням медикаментами.

І ще один нюанс: іншим разом доводиться чути, що сума щомісячного добровільного пожертвування в 60 грн. – це багато. Все воно відносно, скажу я вам. Так, зрозуміло – зараз дуже нелегкий час: дорогі продукти харчування, вартість комунальних послуг тощо. Але – здоров’я дорожче. Вартість медикаментів в аптеці ви бачили? Ціни підвищуються мало не щодня! Я постійно приймаю препарати і бачу динаміку зростання цін. Тому я не вважаю, що це така велика сума. Й коли людина потрапляє в стаціонар – в тому переконується.

З повагою – Галина Сафронова, член БО «Лікарняна каса Житомирської області», м.Житомир.

Детальніше

Валентин Парій: Помітних зрушень не відбудеться, доки не з’являться сучасні менеджери

Валентин Парій: Помітних зрушень не відбудеться, доки не з’являться сучасні менеджери

Детальніше

Шановні медичні сестри! Щиро вітаємо вас із професійним святом – Всесвітнім днем медичної сестри!

Від імені правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» та пацієнтів – членів Лікарняної каси – висловлюємо вам подяку за багаторічну плідну співпрацю, безмежне милосердя, професійність, витримку й самовідданість, високу моральність, співчуття та турботу, які ви даруєте людям. Зичимо міцного здоров’я, щастя, благополуччя й миру, невичерпної енергії та яскравих успіхів. Великих вам блискучих ідей і здобутків у всіх справах та важливих звершеннях, духовних сил, виважених рішень, мудрості та оптимізму. Нехай праця на благо українського народу приносить тільки задоволення, а кожен день життя наповнюється людськими радощами, щастям і любов’ю!

 З повагою – правління та виконавча дирекція благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».

 

Детальніше

#medi