Звіти про діяльність організаціїНовиниОстанні новини

ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ ПРАВЛІННЯ БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ЛІКАРНЯНА КАСА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ»

Оприлюднено

Під головуванням д.мед.н., професора, заслуженого лікаря України Валентина Дмитровича Парія відбулось засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».

Насамперед В.Д.Парій привітав учасників зібрання зі святом – 21 рік тому цього дня зареєстрована Лікарняна каса, засновниками якої були Житомирська обласна організація Товариства Червоного Хреста України, обласний комітет профспілки працівників охорони здоров’я, Асоціація медичних сестер Житомирської області.

– З дня свого заснування й донині БО «Лікарняна каса Житомирської області» працює для забезпечення надання якісної медичної допомоги мешканцям Житомирщини, котрі перебувають в ЛК, – сказав він. – За час своєї діяльності організація пройшла довгу дорогу вдосконалення роботи, пошуку нових шляхів та методів допомоги тим, хто цього потребує. Кількість членів ЛК зросла з 4 906 осіб у 2000 році до 201 152 в 2021 році.

Збільшилась також кількість випадків лікування за рахунок ЛК – з 484 387 в період 2000-2005 років до 2 179 810 протягом 2016-2020 років. Загалом за час діяльності Лікарняної каси зареєстровано понад 6 мільйонів випадків надання медичної допомоги – на суму близько 500 млн. грн.  

В.Д.Парій наголосив, що запорукою успішної роботи організації є активна співпраця з закладами охорони здоров’я області різних форм власності, медичними працівниками, органами місцевого самоврядування, а також менеджмент управління ресурсами з використанням автоматизованої системи управління. Це – контроль за скеруванням коштів підприємств, організацій та установ різних форм власності, юридичних і фізичних осіб до банківських установ, персоніфікований облік членів ЛК та сплачених ними щомісячних добровільних пожертвувань, придбання медикаментів і виробів медичного призначення та забезпечення ними закладів охорони здоров’я, а також облік і моніторинг їх використання. Для цього в ЗОЗ області облаштовано 186 автоматизованих робочих місць.

Визначним є те, що Лікарняна каса від початку діяльності й донині залишається потужним джерелом фінансування медичних закладів. Адже держава не може покрити на 100% усіх потреб у медичній допомозі – в цьому разі на допомогу приходить БО «Лікарняна каса Житомирської області». Так, за замовленням закладів охорони здоров’я здійснюється централізоване постачання майже 600 найменувань лікарських засобів (із них понад 300 відсутні в Національному переліку) та виробів медичного призначення, реактивів, рентгенплівки, інших витратних матеріалів (які також відсутні в Національному переліку)

– Для нас головне, – зауважив Валентин Дмитрович, – допомогти мешканцям області бути здоровими, зберегти їхні життя. Тому БО «Лікарняна каса Житомирської області» й надалі розширювати поле дії, щоб приносити максимальну користь населенню Житомирщини.

Зі звітом виконавчої дирекції про діяльність благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» та виконання кошторису за перше півріччя 2021 року виступив директор виконавчий Володимир Станіславович Мишківський.

Він повідомив, що станом на 1 липня цього року в Лікарняній касі перебували 200 228 жителів області, що становить 16,6% від загальної кількості населення Житомирщини. Протягом 6 місяців цього року до ЛК приєднались 2 529 осіб.

Для пожвавлення вступу до ЛК та відновлення перебування в ній були проведені акції, які принесли позитивні результати. Так, «Новорічною пропозицією» (можливістю користуватись допомогою Лікарняної каси через 1 місяць після вступу), яка тривала з 25 грудня 2020 по 31 січня 2021 року, скористались 180 осіб.

Акцією пільгового відновлення перебування в Лікарняній касі (за якою можливість користуватись допомогою ЛК настає через 1 місяць після сплати річної суми щомісячних добровільних пожертвувань) скористались 836 осіб.

За акцією «Подаруй Лікарняну касу», яку проводили до Міжнародного дня 8 Березня (жінки могли користуватись допомогою Лікарняної каси через 1 місяць після вступу), до ЛК долучились 69 жінок.

Пропозицією «Сімейний вступ» (при вступі двох дорослих членів сім’ї допомогою ЛК можна користуватися через 1 місяць), яка тривала протягом квітня, членами Лікарняної каси стали 63 особи.

– Ми продовжуватимемо проведення таких акцій і надалі, – запевнив В.С.Мишківський. – Адже завдяки цим заходам все більша кількість мешканців області долучається до перебування в Лікарняній касі. А це є запорукою отримання ними медичної допомоги, яка відповідає галузевим стандартам та принципам доказової медицини, про що турбується Лікарняна каса.

Директор виконавчий повідомив учасникам зібрання про фінансовий стан БО «Лікарняна каса Житомирської області» за перше півріччя 2021 року. Фактичні надходження у вигляді добровільних пожертвувань та пасивних доходів упродовж цього періоду становили 36,5 млн. грн. Сума витрат склала 32,2 млн. грн., із них на забезпечення основної діяльності (медикаменти, реактиви та вироби медичного призначення) – 26,0 млн. грн. (71,4%). Витрати на адміністративно-господарську діяльність становили 6,2 мільйонів гривень (16,9%, що відповідає Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»). 

В.С.Мишківський деталізував витрати на забезпечення основної діяльності Лікарняної каси. Так, на закупівлю ліків та виробів медичного призначення шляхом централізованого постачання витрачено 14,1 млн. грн. Надано членам ЛК за амбулаторними рецептами через аптечну мережу, а також із аптек для стаціонару ліків та виробів медичного призначення на суму 6,7 млн. грн. Оплачено послуги за діагностичні дослідження членів ЛК та надання медичної допомоги за межами області на суму 5,0 млн. грн. Повернено коштів за рішеннями правління 0,2 млн. грн.

Крім того, БО «Лікарняна каса Житомирської області» активно сприяла наданню медичної допомоги пацієнтам із COVID-19. Так, станом на 01.07.2021 року  забезпечено медикаментами та виробами медичного призначення 655 пацієнтів на суму 1 млн 405 тис. грн.

У грудні 2020 року було закуплено та передано медичним закладам області 700 експрес-тестів на виявлення антигену до Covid-19 на суму 161 тис. грн. Станом на 1 липня всі вони були використані.

У 2021 році за межами області отримали ліки або відшкодування витрат у зв’язку з невідкладними станами за рішеннями правління 72 особи членів ЛК. Загальна сума витрат на лікування за межами області становила 180 199 грн.

З метою вивчення задоволеності медикаментозним забезпеченням членів Лікарняної каси в 2021 році здійснювалось телефонне опитування. Так, було опитано 4 453 особи – 35% від загальної кількості членів ЛК, які отримали медикаментозне забезпечення за рахунок ЛК при стаціонарному лікуванні. В окремих випадках члени ЛК додатково купували ліки за власні кошти.

Традиційно продовжувала ЛК впродовж першого півріччя 2021 року благодійну діяльність. Так, під патронатом Лікарняної каси перебувають 339 дітей, позбавлених батьківського піклування, учасники ООС (надано медичну допомогу 62 особам на суму 51,7 тис. грн.). Придбано та передано АТ «Житомиробленерго» 100 експрес-тестів для  виявлення антигена до вірусу Covid-19 на суму 23 тис. грн. та медикаментів для комплектації аптечок на суму 6 тис. грн., ТОВ «БЕТЕК» – медикаментів для комплектації аптечок на суму 5,2 тис. грн., обласному бюро СМЕ Житомирської обласної ради – медикаментів на суму 9,2 тис. грн.

– Тож ми продовжуватимемо свою роботу за відпрацьованими напрямками діяльності, – наголосив В.С.Мишківський. – Адже Лікарняна каса й надалі залишатиметься надійним партнером медичних закладів із забезпечення ліків та надійним другом і помічником мешканців області, котрі перебувають в організації.

Завідувач відділу аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх представила учасникам зібрання пропозиції щодо внесення змін до положення «Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».

Так, запропоновано збільшити суму компенсації при обстеженні методами комп’ютерної томографії та магнітно-резонансної томографії – КТ зі 100 грн. до 250 грн. за одну обстежувану зону, МРТ – зі 150 до 300 грн.

Також запропоновано збільшити суму медикаментозного забезпечення при обстеженні та лікуванні членів ЛК за межами області з 3 500 грн. до 6 000 (шести тисяч) грн. протягом року.

Після детального розгляду та обговорення представлених пропозицій члени правління прийняли рішення про їх затвердження та впровадження в дію з 1 серпня 2021 року.

ОНОВЛЕНЕ ПОЛОЖЕННЯ «ПРО ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ ДОБРОВІЛЬНИХ ПОЖЕРТВУВАНЬ ДО БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ЛІКАРНЯНА КАСА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ» ДИВІТЬСЯ НА САЙТІ ЛК ЗА ПОСИЛАННЯМ https://likkasa.com.ua/polozhennya-pro-poryadok-vikoristannya-b/ …………………………..

Про прийняття та відновлення перебування громадян у БО «Лікарняна каса Житомирської області», а також про виключення громадян із Лікарняної каси за несплату ними щомісячних добровільних пожертвувань та згідно з поданими заявами поінформував присутніх заступник директора виконавчого Сергій Миколайович Грищук. Після розгляду та обговорення пропозицій членами правління ухвалено відповідні рішення.

Завідувач відділу аудиту та контролю якості ЛДП Р.В.Артюх ознайомила учасників зібрання з заявами 41 особи членів Лікарняної каси про повернення їм коштів, витрачених при обстеженні та лікуванні за межами області. Після детального обговорення їх членами правління позитивні рішення були прийняті за 36 заявами.

Учасниками зібрання були розглянуті також інші питання діяльності благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», за якими прийняті відповідні рішення.

На завершення В.Д.Парій побажав учасникам зібрання з нагоди 21-річчя організації подальшої плідної роботи на благо членів БО «Лікарняна каса Житомирської області».

– Вам – успіхів, творчої наснаги у професійній діяльності, – сказав Валентин Дмитрович. – Працівникам Лікарняної каси – слова шани та вдячності за багаторічну працю, високий рівень відповідальності за прийняті рішення, професіоналізм, турботу про здоров’я людей та особисту порядність. Членам ЛК щиро дякуємо за довіру, яку ми виправдовуємо турботою про їхнє здоров’я! Всім нам благополуччя, радості від кожного нового дня, миру й злагоди!