Відповіді на питання щодо лікування, обстеження.

 

1. Які види надання медичної допомоги забезпечуються за рахунок ЛК? Які обстеження забезпечує ЛК? За якої умови забезпечуються за рахунок ЛК планові операції, пологи?

Див.  положення «Про порядок використання добровільних пожертвувань на медичне забезпечення членів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».

 

2. Які хвороби та послуги за рахунок ЛК не забезпечуються?

Див.  положення  «Про порядок використання добровільних пожертвувань на медичне забезпечення членів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» – розділ „ЛК не забезпечує витрати, пов’язані з такими захворюваннями та послугами”.

 

3. Який максимальний термін лікування в цілодобовому стаціонарі?

Лікування пацієнта за рахунок ЛК триває до 9 днів. Продовження лікування понад 9 днів (але не більше 18 днів) можливе  при важкому стані пацієнта за рішенням консиліуму лікарів за участю лікаря-експерта ЛК. Повторне лікування за рахунок ЛК тієї ж хвороби забезпечується через 30 днів після закінчення попереднього лікування.

 

4. Яка максимальна сума, на яку ЛК може надати медикаменти під час лікування?

Під час лікування членів ЛК вартість наданих медикаментів, реактивів, виробів медичного призначення,  не обмежується (крім витрат в умовах цілодобового стаціонару – в такому випадку витрати обмежуються до 30 річних пожертвувань (21 600 грн) на рік).

 

5. Скільки разів можна лікуватись за рахунок “Лікарняної каси”?

Кількість випадків лікування за рахунок ЛК не обмежена, проте повторні випадки забезпечення за рахунок ЛК медикаментами та виробами медичного призначення  в разі госпіталізації з приводу одного і того ж захворювання здійснюється через 30 днів після закінчення попереднього лікування.

 

6. Які є обмеження щодо медикаментозного забезпечення членів ЛК?

Процес лікування, який забезпечується за рахунок ЛК, включає в себе терапію основного захворювання, його ускладнень і супутньої патології, якщо вона впливає на перебіг основного, терміном до 9 днів. Продовження лікування за рахунок ЛК понад  9 днів (але не більше 18 днів) можливе в умовах цілодобового стаціонару при важкому стані пацієнта за рішенням консиліуму лікарів та участю лікаря-експерта ЛК. Повторні випадки забезпечення за рахунок ЛК медикаментами та виробами медичного призначення в разі госпіталізації з приводу одного і того ж захворювання здійснюються через 30 днів після закінчення попереднього лікування.

Медикаментами члени ЛК забезпечуються згідно з Лікарським формуляром та протоколами лікування. Обмежено внутрішньовенні введення в денному стаціонарі та терапевтичних відділеннях до 5 діб. В разі потреби продовження лікування – за рішенням лікуючого лікаря.

Можливість отримувати допомогу за рахунок ЛК наступає через три календарних місяці з моменту вступу до організації (моментом вступу вважається дата надходження добровільних пожертвувань на рахунок ЛК), за умови, що на момент призначення обстеження, лікування внесено всю суму добровільних пожертвувань за період перебування в організації (без урахування поточного місяця).

 

7. Де можна ознайомитись із Лікарським формуляром (переліком ліків, які можуть забезпечуватись за рахунок ЛК)?

Лікарський формуляр затверджується та розповсюджується управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації і є в кожного лікаря. Крім цього, з ним можна ознайомитись у лікарів-експертів ЛК в лікувальних закладах у філіях ЛК, а також – на нашому сайті.

 

8. Чи надається допомога за рахунок ЛК за межами Житомирської області?

Так, допомога надається на суму до 3 500 грн. за рік – якщо за направленням обласного спеціаліста треба проходити планове обстеження та лікування за межами області. В цьому разі необхідно звернутися в офіс і оформити  клопотання.
ЛК співпрацює зі Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація працівників лікарняних кас України», тому члени ЛК мають можливість отримувати медичний супровід за допомогою лікарняних кас понад 15 областей України. У випадку необхідності потрібно звернутися за телефонами, вказаними на посвідченні члена ЛК.
При лікуванні з приводу невідкладних станів за межами Житомирської області член ЛК після виписування з лікарні подає заяву на повернення коштів (до заяви додається виписка з історії хвороби і чеки на придбані ліки).
Детальніше з питань лікування за межами області можна дізнатись за тел. 067-411-30-93.

 

9. Як ЛК допомагає при проведенні  комп’ютерної томографії (КТ)  і магнітно-резонансної томографії (МРТ)?

Витрати на проведення комп’ютерної томографії (КТ) компенсуються у розмірі 100 грн. за одну обстежувану зону незалежно від місця проведення обстеження .
Витрати при обстеженні методом магнітно-резонансної томографії (МРТ) компенсуються в розмірі 150 грн. за одну обстежувану зону незалежно від місця проведення обстеження.
Необхідною умовою є наявність направлення на ці обстеження.
 

 

10. Які хвороби лікуються за рахунок ЛК в амбулаторних умовах?

Дивись Положення «Про амбулаторне лікування» . З метою покращення доступності членів ЛК до медикаментозного забезпечення за рахунок ЛК нами укладені угоди з більшістю аптек, які розміщені на території закладів охорони здоров′я. Для отримання ліків необхідно звернутись до лікаря – якщо захворювання є в переліку (а їх більше 100), лікар Вам має виписати рецепт на бланку ЛК і ліки Ви отримаєте в аптеці безкоштовно.  

 

11. Куди можна звернутися, якщо відмовляють у медикаментозному забезпеченні чи обстеженні за рахунок ЛК?

Ви можете звернутися до лікаря-експерта ЛК лікувального закладу, в якому лікуєтеся, або у відділ аудиту та управління якістю медичної допомоги в м. Житомирі за тел. 0412-22-54-02, або ж зателефонувати на цілодобову «гарячу лінію» за телефоном 067-411-30-93. 

 

12. Чи лікуються за рахунок ЛК хронічні захворювання?

Так, якщо вони перебувають в стадії загострення. Підтримуюче (базове) лікування хронічних патологій в амбулаторних умовах за рахунок ЛК не забезпечується.

 

13. Чи лікуються за рахунок ЛК грип, ГРВІ?

Лікування грипу та ГРВІ за рахунок ЛК не забезпечується. Але ускладнення цих патологій (трахеїт, ангіна, пневмонія тощо) можуть забезпечуватись за рахунок ЛК. 

 

14. Чому в лікувальних закладах вимагають благодійні внески?

ЛК при Вашому лікуванні допомагає в частині медикаментозного забезпечення. Питання ремонтів, постільної білизни та багато інших не входять в компетенцію ЛК, тому медпрацівники можуть Вам лише запропонувати сплатити внески, а робити це чи ні – вирішує кожен самостійно. Сплата благодійних внесків у  лікувальному закладі – це добровільне рішення пацієнта. Крім того, згідно з відповідним договором ЛК з лікувальними закладами, члени ЛК можуть не сплачувати благодійні внески, якщо вони направлені на придбання витратних матеріалів для медичних обстежень.

 

15. Чому ЛК не забезпечує іноді всі ліки, які призначає лікар? Це найчастіше стосується, наприклад, таких препаратів, як мілдронат, армадін, метамакс, вітаміни, гомеопатичні ліки, актовегін.

ЛК  забезпечує ліками згідно з протоколами лікування та лікарським формуляром, які затверджені управлінням охорони здоров′я облдержадміністрації.
Вказані ж препарати не входять до протоколів лікування. 

 

16. Чому по ЛК перестали видавати кавінтон, актовегін, пірацетам?

В квітні 2014 року ці препарати були вилучені з державного формуляра, як препарати з сумнівною ефективністю та можливим негативним впливом на організм людини. Так, приймання кавінтону в зв’язку з можливим обкраданням  серцевого м’яза киснем може викликати інфаркт, а актовегін – пріонні інфекції. Детальніше читайте за посиланням – http://www.vz.kiev.ua/fenomen-aktoveginu-preparati-iz-sumnivnoyu-dokazovoyu-bazoyu-posidayut-pershist-iz-prodazhiv-u-kra%D1%97nax-postradyanskogo-prostoru/

 

17. Чи можливо через ЛК зробити екстрапоркоральне запліднення в якомусь державному медичному закладі?

Згідно з положенням “Про порядок використання добровільних пожертвувань на медичне забезпечення членів благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області” ЛК не забезпечує витрати, пов’язані з діагностикою та лікуванням безпліддя.

 

ЗАПИТУЄТЕ – ВІДПОВІДАЄМО:

 • 19/08/2019   Я на обліку в онкодиспансері з 2010 року, лікуюсь амбулаторно. Член Лікарняної каси з 2004 року. Ліки дуже дорогі. Прошу пояснити, чи маю я право на безоплатне отримання медикаментів?

Добрий день! Препарати хіміотерапії забезпечуються за державною програмою – Лікарняна каса не має права втручатись у державні програми. Лікарняна каса надає супровід при Вашому лікуванні – знеболюючі, протиблювотні препарати тощо.
З переліками медикаментів, якими забезпечує ЛК, Ви можете ознайомитись на нашому сайті за посиланнями:
http://likkasa.com.ua/?p=3461
http://likkasa.com.ua/?p=2227
http://likkasa.com.ua/?p=4820
Нагадуємо Вам, що в кожному медичному закладі діє філія Лікарняної каси – лікар-експерт ЛК допоможе Вам вирішити питання щодо обстеження та лікування за рахунок ЛК.
Крім того, діє цілодобова «гаряча лінія» з медичних питань – 067-411-30-93. Звертайтесь, будь ласка – ми з радістю Вам допоможемо.

      

 • 25/06/2019  Добрий день. Скажіть, будь-ласка, на денний стаціонар діє ЛК при ревматроїдному артриті?

Добрий день! Так, діє.
Якщо під час лікування у Вас виникають якісь питання – не забувайте, будь ласка, що в усіх медичних закладах діють філії Лікарняної каси, де лікарі-експерти ЛК допоможуть Вам вирішити ваші питання щодо обстеження та лікування. http://likkasa.com.ua/?page_id=294
Також діє телефонна “гаряча лінія” Лікарняної каси з медичних питань – 067-411-30-93.
Звертайтесь – ми завжди Вам допоможемо.

 

 • 18/03/2019   Добрий день! Скажіть, будь-ласка, чому з 2019 року Лікарняна каса не забезпечує рукавичками при здачі аналізу крові з пальця і медсестра вимагає 4 гривні?

Добрий день! Загальний аналіз крові здійснюється не за рахунок Лікарняної каси, а за рахунок держави – в поліклініці за місцем проживання. Держава надає все необхідне для цього. Якщо медсестра вимагала у Вас гроші – вона намагалась отримати від Вас благодійне пожертвування на користь лікувального закладу, де Ви здійснювали дане обстеження. На організацію праці медперсоналу лікувальних закладів Лікарняна каса впливу, на жаль, не має. З цим питанням необхідно звернутись до головного лікаря закладу охорони здоровя.

 

 • 12/03/2019   Підкажіть, будь ласка: мені народжувати вкінці червня і я хочу стати членом Лікарняної каси – що мені необхідно зробити, щоб пологи пройшли за рахунок Лікарняної каси? 

Як вступити до Лікарняної каси – читайте, будь ласка, за посиланням http://likkasa.com.ua/?p=12
Зверніть увагу, що членство в ЛК настає через 3 календарних місяці з моменту проплати першого щомісячного добровільного пожертвування.
Крім того, якщо особа перебуває в Лікарняній касі менше одного року, для отримання медичної допомоги за рахунок ЛК при операціях, пологах, вона повинна сплатити внески за рік наперед.
Якщо виникли ще якісь питання, телефони з питань вступу та сплати щомісячних добровільних пожертвувань: (0412) 22-38-88, 22-39-65, 067-411-14-51.
Цілодобова «гаряча лінія» з медичних питань – 067-411-30-93.

 

 • 03/12/2018   Чи можливо отримати інсулін за рахунок Лікарняної каси?

Згідно з Положенням “Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області” ЛК не здійснює забезпечення цукрознижуючими препаратами (http://likkasa.com.ua/?p=284).

 

 • 16/06/2018   Добрий день! Я хочу видалити варикозне розширення вен – підкажіть, будь ласка, на яку допомогу Лікарняної каси я можу розраховувати?

Згідно з Положенням “Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області”(http://likkasa.com.ua/?p=284) під час лікування в умовах цілодобового стаціонару члени ЛК отримують необхідне діагностичне та медикаментозне забезпечення. При цьому розмір допомоги за рахунок ЛК протягом року не перевищує суму кратну 25 річним добровільним пожертвуванням до ЛК. Планові хірургічні втручання, зокрема, забезпечуються за рахунок ЛК при умові членства в організації не менше одного року або внесенні добровільних пожертвувань за рік авансом (можливість отримувати допомогу за рахунок ЛК наступає через три календарних місяці). Внутрішньовенні крапельні введення в відділеннях терапевтичного профілю за рахунок ЛК забезпечуються до 5 днів та можуть продовжуються до 9 днів за рішенням лікаря.

 

 • 09/02/2018   Скажіть, будь ласка, в лабораторії “Малікс-Мєд”, із якою співпрацює Лікарняна каса, які обстеження можна зробити за рахунок ЛК ?

БО “Лікарняна каса Житомирської області” співпрацює з державними лікувальними закладами та деякими приватними.
Однією з таких приватних фірм є лабораторія “Малікс-Мєд”, в якій можна зробити якісні лабораторні дослідження без черг – результати аналізів можуть бути передані за телефоном або на електронну адресу, що дуже зручно. Вартість наданої послуги становить 25 грн., вартість реактивів оплачує БО “Лікарняна каса Житомирської області”.

Адреси лабораторій “Малікс-Мєд”, за якими можна здійснити лабораторні дослідження:
– Андрушівка, вул.Тітова, 34
– Баранівка, вул. Звягельська, 66
– Бердичів, вул. Сестер Сломницьких, 1
– Брусилів, вул. Лермонтова, 41
– Житомир, вул. Р.Шухевича, 2А
– Житомир, В.Бердичівська, 32
– Житомир, м-н Путятинський, 2
– Коростень, вул.Грушевського, 7
– Коростишів, вул. Героїв Небесної сотні, 53
– Любар, с.Ст.Любар, вул.Медична, 5
– Малин, вул. Суворова, 83
– Новоград-Волинський, вул. Медведєва, 13
– Новоград-Волинський, вул.Воровського, 4
– Овруч, вул.Шевченка, 41
– Попільня, вул.Київська, 40
– Радомишль, вул.Присутственна, 11
– Хорошів, вул.Шевченка, 42
– Черняхів, вул. І.Франка, 42
– Чуднів, вул.Житомирська,15.

Перелік безкоштовних обстежень для членів БО “Лікарняна каса Житомирської області” (оплачується тільки вартість забору крові):

– тиреоїдна панель: антитіла до пероксидази щитоподібної залози (АТПО, anti-ТРО), антитіла до тиреоглобуліну (АТТГ), тиреоглобулін (ТГ), тиреотропний гормон (тиреотропін, ТТГ), тироксин вільний (Т4 віл.), трийодтиронін вільний (Т3 віл.);

– онкологічна панель: онкомаркер молочної залози (СА 15-3), онкомаркер підшлункової залози, жовчного міхура (СА 19-9), онкомаркер яєчників (СА 125), простат-специфічний антиген загальний (ПСА), простат-специфічний антиген вільний, альфа-фетопротеїн (АФП), онкомаркер НЕ-4, пакет №29 “Рання діагностика раку яєчників” (СА 125, НЕ-4, Roma), пакет №7 “ПСА” (ПСА заг., відсоткове відношення ПСА вільн.);

– гепатити: HBsAg (австралійський антиген), сумарні антитіла до HCV;

– показники вуглеводного обміну: С-пептид;

– інші гормони: паратгормон (паратирин, ПРГ, РТН);

– серцеві маркери: тропонін І.

 

 • 25/10/2017   Доброго дня! Моїй дитині(13 років) у поліклініці обласної дитячої клінічної лікарні в серпні робили краєву резекцію нігтьового ложа і нігтьової пластинки. Коли я запитала, чи йде операція по Лікарняній касі, хірург відповів: “Ні!”. То лікарі не знають, які хвороби лікуються по ЛК? Чи навмисно приховують? І за проведення резекції благодійні внески вимагають!

Здрастуйте! ЛК діє в УСІХ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДАХ ОБЛАСТІ. Чому Вам так відповів хірург – варто запитати у нього та у його керівника (головного лікаря медичного закладу). Як і про благодійні внески, які вимагали у Вас за проведення резекції – платних медичних послуг у комунальних лікувальних установах немає. Оперативне лікування Лікарняною касою забезпечується в повному обсязі – від наркозу до перев”язувальних матеріалів.
Надалі при виникненні проблем із лікуванням за рахунок ЛК телефонуйте на “гарячу лінію” з медичних питань – 067-411-30-93 (цей номер є на членській картці ЛК). Телефонуйте ВІДРАЗУ, а не через певний час після того, як відбулась операція.

 

 • 12/09/2017   Добрый день! Вступила в ЛК в июле 2017. Проплатила сразу за 6 мес. за себя и старшую дочь. Вопросы: рожать мне в декабре – нужно ли еще что-то платить? Будет ли предоставляться в случае необходимости помощь новорожденному ребенку? В случае заболеваний ОРВИ старшей дочери мне могут предоставить медикаменты по ЛК? Где можно найти их список?

Доброго дня!
Згідно з Положенням про членство в благодiйнiй органiзацii “Лiкарняна каса Житомирської областi” громадяни набувають права членів ЛК через 3 календарних місяці з моменту вступу до організації після внесення ними вступного та трьох щомісячних добровільних пожертвувань. Пологи (а також – планові хірургічні втручання та літотрипсія) забезпечуються за рахунок ЛК при умові членства в організації не менше одного року або внесенні добровільних пожертвувань за рік авансом.

Крім того, при необхідності допомога за рахунок ЛК надається й новонародженій дитині – новонароджені під час перебування в пологовому відділенні та при переведенні до обласної дитячої клінічної лікарні отримують медичну допомогу за рахунок ЛК.

Будь ласка, зверніть увагу на те, що – за цим же Положенням – новонароджені набувають членства в ЛК за умови сплати за них одним із батьків трьохмісячного розміру добровільних пожертвувань (60 грн.) у термін до 30 календарних днів із дати народження. В іншому випадку членство дитини наступає на загальних підставах – через 3 календарні місяці з моменту сплати.
Стосовно лікування захворювань та списків медикаментів, які надає ЛК – ознайомтесь, будь ласка, в розділі ВСТУП ДО ЛК (СТОРІНКА “ДОКУМЕНТИ”) з Положенням про амбулаторне лікування членів благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області” та Положенням “Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області”(ЛК)” (зокрема – ЛК не забезпечує витрати, пов’язані з захворюванням на ГРВІ, грип (за винятком їх ускладнень)). А також із такими документами: “Лікарські засоби, які можуть закуповуватись за рахунок коштів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» та “Перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення, які забезпечуються за рахунок ЛК при амбулаторному лікуванні”.
Якщо у Вас виникатимуть питання, телефонуйте нам, будь ласка:
– 067-411-14-51 (з питань вступу та сплати щомісячних добровільних пожертвувань),
– 067-411-30-93 (цілодобова «гаряча лінія» з медичних питань – цей номер є на Вашій картці члена ЛК).

 

 •  10/05/2017   Добрый день! Скажите, можно ли получить лечение по ЛК при диагнозе трахеит?

Положення про амбулаторне лікування членів благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області”
http://likkasa.com.ua/?p=2669
Забезпечення членів ЛК медикаментами при амбулаторному лікуванні проводиться згідно з даним „Тимчасовим положенням”, регіональним лікарським формуляром, локальними клінічними протоколами надання медичної допомоги та “Положенням про порядок використання добровільних пожертвувань на медичне забезпечення членів ЛК”.
– Амбулаторному лікуванню за рахунок ЛК підлягають тільки захворювання, які вказані в Додатку.
– Медикаментами члени ЛК забезпечуються в межах «Переліку ліків для амбулаторного лікування членів ЛК) – див. на сайті ЛК.
– Захворювання, які не ввійшли в Додаток, можуть лікуватися за рахунок ЛК в умовах цілодобового стаціонару, денного стаціонару чи стаціонару вдома при наявності відповідних медичних показань. У разі їх відсутності медикаменти за рахунок ЛК пацієнт не отримує.
– Медикаменти для амбулаторного лікування членів ЛК призначаються на 5-денний термін, з зазначенням у вимозі-рецепті кратності введення.
– Вимогу-рецепт лікуючий лікар виписує в двох екземплярах, ставить особисту печатку. У разі необхідності продовження лікування після повторної явки до лікаря виписується повторна вимога-рецепт на термін лікування до п’яти днів.
– Максимальний термін лікування однієї патології за рахунок ЛК в амбулаторних умовах – 10 днів.
– Ліки пацієнт отримує при пред’явленні вимоги-рецепта з особистою печаткою лікаря, картки члена ЛК, документа, який засвідчує особу, у фармацевта аптеки чи лікувального закладу. Термін дії вимоги-рецепта становить три дні.
Додаток: Перелік медичних показань
для лікування членів ЛК в амбулаторних умовах за рахунок ЛК.
1.Інфекційні та паразитарні хвороби: ентероколіт (А04), харчові отруєння (А05), протозойні кишкові хвороби (А07), ерізипелоід шкіри (А26), мононуклеоз (В27), , бешиха (А46); скарлатина (А38); кір (В05.9); краснуха (В06.9); гельмінтози (лямбліоз – А07, аскаридоз – В77, стронгілоідоз – В78, ентеробіоз – В80, паразитарні хвороби неуточнені – В82, гельмінтози неуточнені – В83).
2.Хвороби нервової системи: невралгія, неврити всіх локалізацій (патогенетичне лікування) (М79, G54. G62. G70. G83. G90 ); гангліоніт (оперізуючий лишай – В00, В02) крім противірусної терапії.
3.Хвороби ока та придаткового апарата: кон’юктивіт гострий та хронічний (Н10.), блефарит (Н01), ячмінь (Н00), халязіон (Н00.1), склерит, епісклерит (Н15), кератокон’юнктивіт (Н16), видалення стороннього тіла ока (Т15), кон’юктивіт та дакріоцистит у новонародженого (Р39).
4.Хвороби дихальної системи: гострий назофарингіт (J00), синусити гострі (J01) та хронічні (J32). фарингіт (J02), тонзиліт гострий (J03) та хронічний (J35), ларингіт гострий (J04-J05) та хронічний (J37), трахеїт (J04), ларингофарингіт (J06), гостра пневмонія (легкий перебіг) (J12 – J18); хронічний тонзиліт, бронхіт гострий (J20, J21) та хронічний (J41 -J44) (фаза загострення), риніт гострий (J30) та хронічний (J31), абсцес носа (J34), абсцес перитонзилярний (J36), абсцес парафарінгеальний (J39).
5.Хвороби вуха та сосковидного відростка: гострий отит (Н65- Н66); хронічний отит (Н65) (фаза загострення), абсцес зовнішнього вуха, перихондрит зовнішнього вуха (Н61), зовнішній отит при бакінфекціях (Н62, Н67), євстахеїт (Н68).
6.Хвороби органів травлення: езофагіт, гастроезофагальний рефлюкс (К20, К21), виразкова хвороба шлунку (К25), виразкова хвороба 12-палої кишки (К26) (фаза загострення, неускладнений перебіг), пептична виразка (К27), гастроеюнальна виразка (К28); хронічний гастрит, дуоденіт, гастродуоденіт (К29) (фаза загострення, виражений больовий синдром), диспепсія (К30), дискінезії жовчного міхура та жовчовивідних шляхів (К82 – К83), пахова кила (оперативне лікування) (К40), гостра та хронічна тріщина анального отвору (К60) .
7.Хвороби шкіри та підшкірної клітковини: стафілококове ураження шкіри (L00), алергічний дерматит (L20-L27, L56, L71) (легка, середньотяжка форма), інфекційний дерматит (L30); кропивниця (рецидивуючий перебіг, легка, середньотяжка форма) (L50); абсцес (L02), фурункул, карбункул, флегмона (L03); гострий лімфаденіт (L04), пілонідальна киста з абсцесом (L05), піодермія (L08); панарицій, врослий ніготь (L60), епідермальна киста (L72), гідраденіт (L73), мозолі (L84), гранульома (L98), абсцес бартолінової залози (N75).
8.Хвороби системи кровообігу: гострий та загострення хронічного геморою (І84), неспецифічний лімфаденіт (І88).
9.Хвороби кістково-м’язевої системи та сполучної тканини: остеохондроз хребта різних локалізацій в т.ч. з проявами вертебробазилярного артеріального синдрому (М42 – М54, М91 – М93); люмбаго, люмбоішіалгії, загострення радикулітів всіх відділів; вертеброгенна радикулопатія, артрити (М00 – М02, М25), артропатії (М03, М06 – М08, М11 – М14), бурсіти (М70), тендовагініти (загострення, больовий синдром); артрози (загострення, за винятком хондропротекторів) (М15 – М19), ураження меніска (М23), ураження зв’язок (М24), міозит (М60 – М62), сіновііт, бурсит (М65, М71), капсуліт (М75), тендиніти (М76, М77), спонтанний розрив сухожилків (М66 – М68).
10.Хвороби сечостатевої системи: гострий та хронічний цистит (N30, N39), гострий інтерстиціальний та хронічний нефрит (N10 – N15), гострий та хронічний сальпінгіт (N70).
11.Травми, отруєння та деякі інші наслідки дії зовнішніх чинників (S00-Т79) переломи, травми, забої, рани, термічні та хімічні опіки (Т20 – Т30), поверхневі відмороження (Т33), післятравматична ранєва інфекція (Т79).
12.Інші хвороби, які не ввійшли в дане Положення, але потребують хірургічного чи травматологічного лікування в амбулаторно-поліклінічних умовах.

“ Затверджено “ правлінням ЛК протокол № 21 від “24” вересня 2002 р. зі змінами та доповненнями, протокол №5-06 від 29.09.2006 р., протокол №5-10 від 17.08.2010 р., протокол №6-11 від 16.12.2011 р., протокол №2-14 від 29.04.2014 р.

Забезпечення членів ЛК медикаментами при амбулаторному лікуванні проводиться згідно з даним „Тимчасовим положенням”, регіональним лікарським формуляром, локальними клінічними протоколами надання медичної допомоги та “Положенням про порядок використання добровільних пожертвувань на медичне забезпечення членів ЛК”.

– Амбулаторному лікуванню за рахунок ЛК підлягають тільки захворювання, які вказані в Додатку.

– Медикаментами члени ЛК забезпечуються в межах «Переліку ліків для амбулаторного лікування членів ЛК) – див. на сайті ЛК.

– Захворювання, які не ввійшли в Додаток, можуть лікуватися за рахунок ЛК в умовах цілодобового стаціонару, денного стаціонару чи стаціонару вдома при наявності відповідних медичних показань. У разі їх відсутності медикаменти за рахунок ЛК пацієнт не отримує.

– Медикаменти для амбулаторного лікування членів ЛК призначаються на 5-денний термін, з зазначенням у вимозі-рецепті кратності введення.

– Вимогу-рецепт лікуючий лікар виписує в двох екземплярах, ставить особисту печатку. У разі необхідності продовження лікування після повторного відвідання лікаря виписується повторна вимога-рецепт на термін лікування до п’яти днів.

– Максимальний термін лікування однієї патології за рахунок ЛК в амбулаторних умовах – 10 днів.

– Ліки пацієнт отримує при пред’явленні вимоги – рецепта з особистою печаткою лікаря, картки члена ЛК, документу, що засвідчує особу, у фармацевта аптеки чи лікувального закладу. Термін дії вимоги-рецепта становить три дні.

Додаток: Перелік медичних показань для лікування членів ЛК в амбулаторних умовах за рахунок ЛК.

1.Інфекційні та паразитарні хвороби: ентероколіт (А04), харчові отруєння (А05), протозойні кишкові хвороби (А07), ерізипелоід шкіри (А26), мононуклеоз (В27), , бешиха (А46); скарлатина (А38); кір (В05.9); краснуха (В06.9); гельмінтози (лямбліоз – А07, аскаридоз – В77, стронгілоідоз – В78, ентеробіоз – В80, паразитарні хвороби неуточнені – В82, гельмінтози неуточнені – В83).

2.Хвороби нервової системи: невралгія, неврити всіх локалізацій (патогенетичне лікування) (М79, G54. G62. G70. G83. G90 ); гангліоніт (оперізуючий лишай – В00, В02) крім противірусної терапії.

3.Хвороби ока та придаткового апарату: кон’юктивіт гострий та хронічний (Н10.), блефарит (Н01), ячмінь (Н00), халязіон (Н00.1), склерит, епісклерит (Н15), кератокон’юнктивіт (Н16), видалення стороннього тіла ока (Т15), кон’юктивіт та дакріоцистит у новонародженого (Р39).

4.Хвороби дихальної системи: гострий назофарингіт (J00), синусити гострі (J01) та хронічні (J32). фарингіт (J02), тонзиліт гострий (J03) та хронічний (J35), ларингіт гострий (J04-J05) та хронічний (J37), трахеїт (J04), ларингофарингіт (J06), гостра пневмонія (легкий перебіг) (J12 – J18); хронічний тонзиліт, бронхіт гострий (J20, J21) та хронічний (J41 -J44) (фаза загострення), риніт гострий (J30) та хронічний (J31), абсцес носа (J34), абсцес перитонзилярний (J36), абсцес парафарінгеальний (J39).

5.Хвороби вуха та сосковидного відростка: гострий отит (Н65- Н66); хронічний отит (Н65) (фаза загострення), абсцес зовнішнього вуха, перихондрит зовнішнього вуха (Н61), зовнішній отит при бакінфекціях (Н62, Н67), євстахеіт (Н68).

6.Хвороби органів травлення: езофагіт, гастроезофагальний рефлюкс (К20, К21), виразкова хвороба шлунку (К25), виразкова хвороба 12-палої кишки (К26) (фаза загострення, неускладнений перебіг), пептична виразка (К27), гастроеюнальна виразка (К28); хронічний гастрит, дуоденіт, гастродуоденіт (К29) (фаза загострення, виражений больовий синдром), диспепсія (К30), дискінезії жовчного міхура та жовчовивідних шляхів (К82 – К83), пахова кила (оперативне лікування) (К40), гостра та хронічна тріщина анального отвору (К60) .

7.Хвороби шкіри та підшкірної клітковини: стафілококове ураження шкіри (L00), алергічний дерматит (L20-L27, L56, L71) (легка, середньотяжка форма), інфекційний дерматит (L30); кропивниця (рецидивуючий перебіг, легка, середньотяжка форма) (L50); абсцес (L02), фурункул, карбункул, флегмона (L03); гострий лімфаденіт (L04), пілонідальна киста з абсцесом (L05), піодермія (L08); панарицій, врослий ніготь (L60), епідермальна киста (L72), гідраденіт (L73), мозолі (L84), гранульома (L98), абсцес бартолінової залози (N75).

8.Хвороби системи кровообігу: гострий та загострення хронічного геморою (І84), неспецифічний лімфаденіт (І88).

9.Хвороби кістково-м’язевої системи та сполучної тканини: остеохондроз хребта різних локалізацій – у т.ч. з проявами вертебробазилярного артеріального синдрому (М42 – М54, М91 – М93); люмбаго, люмбоішіалгії, загострення радикулітів всіх відділів; вертеброгенна радикулопатія, артрити (М00 – М02, М25) артропатії (М03, М06 – М08, М11 – М14), бурсіти (М70), тендовагініти (загострення, больовий синдром); артрози (загострення, за винятком хондропротекторів) (М15 – М19), ураження меніску (М23), ураження зв’язок (М24), міозит (М60 – М62), сіновіїт, бурсит (М65, М71), капсуліт (М75), тендиніти (М76, М77), спонтанний розрив сухожилків (М66 – М68).

10.Хвороби сечостатевої системи: гострий та хронічний цистит (N30, N39), гострий інтерстиціальний та хронічний нефрит (N10 – N15), гострий та хронічний сальпінгіт (N70).

11.Травми, отруєння та деякі інші наслідки дії зовнішніх чинників (S00-Т79) переломи, травми, забої, рани, термічні та хімічні опіки (Т20 – Т30), поверхневі відмороження (Т33), післятравматична ранєва інфекція (Т79).

12.Інші хвороби, які не ввійшли в дане Положення, але потребують хірургічного чи травматологічного лікування в амбулаторно-поліклінічних умовах.

 

 • 09/04/2017   Доброго дня, скажіть, будь ласка, чи можливо пройти обстеження імунолога і алеролога безкоштовно по Лікарняній касі, чи потрібно оплачувати?

Здрастуйте! Прийом цих спеціалістів у комунальних медичних закладах здійснюється безкоштовно.

 

 • 20/03/2017   Доброго дня! Якщо вступити в ЛК в березні, то чи може бути оплачена операція в ЛОР-відділенні в липні?

Здрастуйте. Членство в ЛК настає через три місяці після вступу. Тобто, вступивши до ЛК в березні, Ви станете членом організації в червні.

 

 • 17/01/2017   Чомусь деякі наші лікарі виписують найдешевші ліки. Коли прошу їх виписати щось інше і яке краще підходить для лікування дитини, то вони психують і кажуть: “Добре, що і таке виписуємо через ЛК!” Через це я мушу купувати ліки за власні кошти і мені їхні “психи” влітають у копієчку (у мене троє дітей і всі зареєстровані в ЛК), бо діти хворіють частенько і одночасно. 

На нашому сайті ознайомтесь, будь ласка, з тим, які препарати йдуть по ЛК і надалі вимагайте від лікуючого лікаря, щоб він їх призначав.
Лікарські засоби, які можуть закуповуватись за рахунок коштів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» – http://likkasa.com.ua/?p=3461
ПЕРЕЛІК ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ТА ВИРОБІВ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ЩО ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬСЯ ЗА РАХУНОК ЛК ПРИ АМБУЛАТОРНОМУ ЛІКУВАННІ – http://likkasa.com.ua/?p=4820

 

 • 19/12/2016   Доброго вечора! Я є членом Лікарняної каси, але на даний момент перебуваю в Івано-Франківській області. Таке запитання: чи маю я право користуватись Лікарняною касою тут, на місці?

Якщо Ви захворіли, то скористатись ЛК за межами області не зможете. Але Ви збирайте всі чеки медикаментів, які купуватимете, й після повернення в область представите в ЛК їх та виписку – Вам будуть повернуті витрачені на лікування кошти.

 

 • 15/11/2016   В стаціонарі лікуюсь із ревматичною хворобою, гіпертонією та вегетосудинною дистонією. Лікуюсь за свої кошти, тому що ліки від Лікарняної каси не задовольняють не тільки мене, а й мого лікаря.

Згідно з Положенням «Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», при загостренні хронічних захворювань необхідне діагностичне та медикаментозне забезпечення в умовах цілодобового стаціонару членам ЛК здійснюється за рахунок БО «Лікарняна каса Житомирської області».
Забезпечення членів ЛК медикаментами – як при амбулаторному, так і при стаціонарному лікуванні – проводиться згідно з регіональним лікарським формуляром, затвердженим управлінням охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації, та уніфікованими клінічними протоколами надання медичної допомоги, затвердженими Міністерством охорони здоров’я України.
Якщо Ваш лікар вважає, що ліки в протоколах лікування, які забезпечуються за рахунок ЛК, є неефективними, рекомендуємо йому подати в «Державний експертний центр» повідомлення про відсутність ефективності лікарського засобу (форма 137/О).

 

 • 02/11/2016  Добрый день. Предоставляет ли ЛК гинекологические наборы для осмотра? И делается ли УЗИ (гинекологическое) за счет ЛК?

Доброго дня!
Згідно з Положенням «Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» ЛК забезпечує для членів організації необхідні витратні матеріали для проведення цільових онкопрофоглядів (гінекологічні набори для огляду) та здійснення за направленням лікаря рентгенологічних, функціональних, лабораторних методів досліджень (у тому числі гель для УЗД).
Якщо у Вас виникатимуть питання під час обстежень, зверніться, будь ласка, до лікаря-експерта філії ЛК безпосередньо в лікувальному закладі, де Ви проводитимете обстеження (філії ЛК діють у всіх лікувально-профілактичних закладах області) або зателефонуйте до центрального офісу ЛК за номерами:
067-411-14-51 (з питань вступу та сплати щомісячних добровільних пожертвувань),
067-411-30-93 (цілодобова «гаряча лінія» з медичних питань).

 

 • 14/10/2016   Доброго дня. Підкажіть, дідуся направили в онкодиспансер, там потрібно пройти УЗД черевної порожнини – чи оплачує Лікарняна каса УЗД і гель?

Згідно з Положенням «Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» ЛК забезпечує необхідні витратні матеріали для проведення за направленням лікаря рентгенологічних, функціональних, лабораторних методів досліджень (у тому числі й гель для УЗД).
При виникненні питань під час обстежень та лікування в обласному онкодиспансері звертайтесь, будь ласка, до лікаря-експерта ЛК в закладі Виноградової Людмили Миколаївни (тел. – (0412) 43-00-93).

 

 • 08/08/2016   Доброго дня. Захворіла дитина бронхітом – чи можу я отримати ліки від ЛК? Яким чином?

Згідно з Положенням про амбулаторне лікування членів БО “Лікарняна каса Житомирської області”, гострий бронхіт та хронічний бронхіт у фазі загострення входить до переліку медичних показань для лікування членів ЛК в амбулаторних умовах. Тобто ЛК забезпечує свого пацієнта необхідними медикаментами – лікуючий лікар повинен виписати для Вашої дитини відповідний рецепт, за яким (при наявності членської картки) Вам нададуть в аптеці препарати. Звісно, у Вас не повинно бути заборгованості по сплаті щомісячних добровільних пожертвувань.
Що ж до ГРВІ – за положенням “Про порядок використання добровільних пожертвувань до БО “Лікарняна каса Житомирської області” ЛК не забезпечує витрати, пов’язані з такими, зокрема, захворюваннями, як ГРВІ, грип (за винятком їх ускладнень).
Якщо у Вас виникнуть іще запитання, пов’язані з лікуванням, будь ласка, звертайтесь до нас за телефоном 067-411-30-93 – цілодобова “гаряча” лінія. Також просимо Вас відвідати сайт ЛК, де розміщено багато інформації, яка Вас зацікавить, стосовно допомоги ЛК при амбулаторному, стаціонарному лікуванні, обстеженнях тощо.

 

 • 06/06/2016  Всі відповіді стосовно забезпечення вагітних: ліками та виробами медичного призначення. Але які саме вироби? Чи забезпечує ЛК акушерським комплектом на пологи, стерильними рукавичками і затискачем для пуповини?

Лікарняна каса, крім ліків та реактивів, забезпечує стерильними рукавичками та затискачем для пуповини. Акушерський комплект – це комплект одягу для акушера-гінеколога, який потрібен при кесарському розтині. Ним ЛК не забезпечує – це обов’язок медичного закладу.

 

 • 27/02/2016   Добрый день. Сколько дней осуществляется оплата лечения по ЛК артроза/артрита при нахождении в больнице по направлению?

Согласно Положення “Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області”(ЛК)” оплата лечения осуществляется во всех ситуациях до 9 дней.

 

 • 13/01/2016   Чому Лікарняна каса не забезпечує одноразовими рукавичками, спиртом при операціях (у даному випадку вискоблювання, видалення поліпа)?

ЛК забезпечує пацієнтів під час операції стерильними рукавичками. Спирт в операційну не потрібен: операційне поле та руки медперсоналу не обробляються спиртом, тому ЛК ним не забезпечує.

 

 • 10/01/2016   Здравствуйте! Почему доктор отказывается выписывать лекарства по ЛК моему ребенку? Была у дочки ангина, лечились дома. Я в ЛК 8 лет!

Згідно з Положенням “Про амбулаторне лікування членів благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області“, ЛК забезпечує лікування в амбулаторних умовах більше, ніж 100 захворювань – у тому числі й ангіну. У випадку відмови лікаря виписати ліки або при виникненні інших непорозумінь просимо Вас звертатися до лікаря-експерта, який є в кожному лікувальному закладі, або за телефоном “гарячої лінії” з медичних питань – 067-411-30-93.

 

 •  22/08/2015   Доброго дня. Скажіть, будь-ласка, чи лікується за рахунок Лікарняної каси така хвороба як фурункульоз? Дякую.

Так, лікується – як у стаціонарі, так й амбулаторно.

 

 • 13/07/2015   З 22.06.15 р. я перебуваю на збереженні вагітності в перинатальному центрі в Житомирі у відділенні патології, де отримувала по ЛК утрожестан. З 05.07.15 р. в мене почали підтікати води, що провокує передчасні пологи і відповідно загрожує життю дитини. Оскільки я перебуваю на 6 місяці вагітності, мені почали надавати дорожче лікування. Але через 18 днів (09.07.15 р.) у мене закінчилось лікування по Лікарняній касі – ліки я купую з 10.07. 15 р. за власний рахунок. Підкажіть, будь- ласка, чи є якісь винятки по продовженню надання ліків по ЛК?

Положенням ЛК передбачено максимальний термін забезпечення ліками до 18 днів.

 

 • 21/05/2015   Чи можуть родичі користуватися моєю карткою ЛК?

Згідно з Положенням про членство в ЛК, можливість користуватися карткою родичами не передбачена – за винятком дітей, якщо за них сплачується додаткове щомісячне добровільне пожертвування. Рекомендую родичам самостійно вступити до ЛК, або (при бажанні) Ви можете за них це зробити безпосередньо на сайті (потрібен їх ідент. код). Можливість користуватися послугами ЛК наступає через три місяці.

Виняток – якщо питання стосується Ваших батьків. Так, діє програма “Потурбуйся про батьків” (з її умовами Ви можете ознайомитись на сайті).

Заступник виконавчого директора Грищук С.М.

 

 • 25/03/2015   Вже рік у Лікарняній касі. Хворію на панкреатит, високий тиск, дистонію. Але ще жодно разу жоден лікар нічого не виписав по ЛК – говорять, що ЛК нічим по таких хворобах не забезпечує. Підкажіть, будь-ласка, у кого в моїй лікарні можна дізнатися про перелік наявних ліків по цих хворобах. Немає стимулу залишатися в ЛК.

Загострення хронічного панкреатиту або виникнення ускладнень гіпертонічної хвороби забезпечуються ліками, якщо пацієнт лікується в стаціонарних умовах (цілодобовому або денному стаціонарі).

 

 • 02/03/2015   Здравствуйте, недавно после двух МРТ поставили два диагноза: 1)дисциркуляторная энцефалопатия (1-я стадия), 2)межпозвоночная грыжа (поясничный отдел) до 7 мм. Подскажите, при дальнейшем лечении (возможно, у вертебролога) стоит ли становится членом ЛК?

Здравствуйте! Решение о членстве в ЛК – это Ваш личный выбор. По поводу названной Вами нозологии – дисциркуляторная энцефалопатия 1 ст. лечится за счет ЛК при наличии медицинских показаний в стационаре и дневном стационаре согласно протоколам лечения и формуляра. Другой диагноз (межпозвоночная грыжа) лечится за счет ЛК амбулаторно, в дневном и круглосуточном стационаре также согласно протоколам лечения и формуляра. Лечение межпозвоночной грыжи проводится за счет ЛК еще и в областном центре вертебрологии. Если есть вопросы, то можно задать по телефону – 22-54-02, 067-411-30-93.

 

 • 27/01/2015   Здравствуйте! Скажите, предоставляет ли ЛК какую-то помощь при рождении ребенка? И сотрудничает ли она с областным перинатальным центром в г. Житомир?

Доброе утро! Если мама является членом ЛК, то медикаменты, необходимые при родах, предоставляются за счет ЛК. Также и новорожденный во время пребывания в роддоме и при переводе в областную детскую клиническую больницу получает медицинскую помощь за счет ЛК – конечно, если есть медицинские показания (http://likkasa.com.ua/?p=284). Если Вы имеете в виду Житомирский областной перинатальный центр – там членам ЛК оказывается помощь на счет ЛК.

 

 • 22/11/2014   Доброго дня! Ми живемо в Житомирі, відносимось до 1 поліклініки, мені призначили уколи, але сказали, щоб брала свою вату та шприци – мовляв, Лікарняна каса не забезпечує поліклініку ні шприцами, ні ватою. Чи це правда? Я сплачую кожен місяць вже по 45 грн. (за себе і дитину), невже у Лікарняній касі нема коштів навіть на шприци з ватою? Ще одне питання, чи є перелік ліків, які я можу взяти по Лік.касі, перебуваючи на лікуванні вдома?

ЛК забезпечує пацієнтів ватою, шприцами тощо, якщо ліки виписані по ЛК. Якщо пацієнт купує ліки за власні кошти, то і супровід їх не проводиться.

Перелік ліків за рахунок ЛК при амбулаторному лікуванні дивіться, будь ласка, за посиланням http://likkasa.com.ua/?p=4820

 

 • 03/11/2014   Имеет ли право на бесплатные медикаменты больной гепатитом С, который является членом ЛК

Так, має право на всі ліки, крім противірусних препаратів.

 

 • 14/04/2014   Доброго дня! Чи можна отримати ліки за рецептом лікаря і яким чином?

Доброго дня! Ліки можна отримати, якщо рецепт виписаний на бланку ЛК і діагноз відповідає Положенню про амбулаторне лікування (ознайомитись ним можна тут).  Рецепт виписує лікуючий лікар.

 

 • 22/01/2014   Доброго дня. Хочу вас запитати: мені потрібно вирізати кісту на зубі в обласній стомат. поліклініці – чи можлива операція і лікування за рахунок Лікарняної каси?

Якщо Ви будете перебувати на лікуванні у щелепно-лицьовому відділенні, тоді лікування буде за рахунок Лікарняної каси. Якщо операція буде проводитись амбулаторно, тоді ні, оскільки стоматологічне лікування ЛК не забезпечує.

 

 • 03/11/2013   Чи виділяє Лікарняна каса ліки для онкохворих? Якщо так, то які саме? І де можна ознайомитись із їх переліком?

Препарати для хіміотерапії за рахунок ЛК не забезпечуються. Проте – Лікарняна каса дає супровід для введення хіміопрепаратів, протиблювотні, десенсибілізуючі та інші препарати. Крім того – в разі оперативного лікування всі необхідні медикаменти та вироби медичного призначення забезпечуються за рахунок ЛК.

 

 • 07/10/2013   Якщо все так повинно працювати, то чого з мене постійно вимагають “благодійні внески” у кожному відділенні і лабораторії? При пред’явленні посвідчення Лікарняної каси у медперсоналу взагалі нічого не допросишся, наприклад – мені відмовили в проведенні обстеження УЗД молочної залози в поліклініці лікарів загальної практики тільки після того, як я повідомила, що вношу внески в Лікарняну касу. Мені сказали, що черга “лікарнянщиків” складається з 1 людини на місяць і запропонували прийти – увага – через 5 місяців!!! Звісно, я пішла у “Медібор”, без черг і за таку саму плату. Також прийшлось посперечатися у лабораторії ЦМЛ №1 – мені повідомили, що аналіз сечі коштує для “лікарнянщиків” 10 грн. В обласному онкодиспансері при терміновому госпіталюванні моєї матері нам сказали, що ніяких медикаментів не потрібно, а коли маму повели в операційний блок, то медперсонал відділення принесли мені список із ліків на 500 грн і сказали, що це Лікарняна каса оплачує, але ліків немає, і якщо я хочу, щоб мою маму прооперували, я терміново повинна все придбати. Я все придбала в тому ж корпусі в державній аптеці на першому поверсі (всі ліки зі списку – вітчизняного виробництва). Мама відмовилась від послуг Лікарняної каси. Тільки листи приходять, що оплатіть 250 грн і ви знову з нами!

В країні діє постанова Кабміну № 1222 від 4.08.2000 р., яка дає право лікувальним закладам просити благодійні внески. Ця ж постанова дає Вам право вибирати: можете Ви їх сплатити, чи ні. Суму Ви визначаєте самі. Якщо Вам відмовляють в обстеженні, то Ви можете звернутися до керівництва закладу або в прокуратуру. Ніхто не має права примушувати платити! А якщо Ви платите, то повинні отримати квитанцію.

Стосовно купівлі ліків: у кожному лікувальному закладі є лікар-експерт ЛК і потрібно звертатися до нього, якщо виникають такі проблеми, або відразу зателефонувати нам в офіс за номерами 22-54-02 або 067-411-30-93 (цілодобова “гаряча лінія” з питань лікування).

Й головне: для проведення операції ЛК забезпечує всіма ліками і перев’язувальним матеріалом на 100%.

 

 • 20/03/2013   Здравствуйте! Скажите, могу ли я получить помощь на протез таз.сустава? В “Больничной кассе” состою уже 8 лет.

Витрати на всі операції ідуть за рахунок Лікарняної каси (наркоз, перев’язувальний матеріал, антибіотики, антикоагулянти), окрім самого суглоба.

 

 • 01/01/2012   Де на сайті ЛК можна побачити перелік послуг та медикаментів, які надаються безкоштовно або зі знижкою?

Перелік послуг та медикаментів на сайті можна знайти у розділі «Документи» Положення „Про порядок використання добровільних пожертвувань на медичне забезпечення членів благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області”(ЛК), Положення “Про амбулаторне лікування членів благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області”, “Список медикаментів, які можуть закуповуватись за кошти Лікарняної каси”. Якщо виникають проблеми при зверненні до лікаря, Ви можете зателефонувати в офіс ЛК – (0412) 22-54-02 або – 067-411-30-93 (“гаряча лінія” з питань лікування).

 • 13/04/2011   Доброго дня! Я вагітна і через місяць мають бути пологи. Чи сплачує ЛК необхідний перелік товарів медичного призначення до пологового відділення? В ЛК я три місяці, але сплатила за рік наперед авансом.

На Ваше запитання відповідаємо: БО «Лікарняна каса Житомирської області» забезпечує всіма необхідними для пологів медикаментами та виробами медичного призначення. Новонароджені під час перебування в пологовому відділенні та при переведенні до обласної дитячої клінічної лікарні отримують лікування за рахунок “Лікарняної каси”.

Нагадуємо, що дитина відразу набуває прав члена організації, коли сплачуються членські внески за три місяці (30 грн.) протягом 30 днів після народження. Хтось із батьків (котрий перебуває в ЛК) має після цього вписати його в свою картку члена ЛК. Якщо вже є діти в ЛК, новонароджені дописуються без сплати додаткових внесків (необхідно звернутися до співробітників філій ЛК зі свідоцтвом про народження).

 • 13/01/2011   Мають робити операцію в м.Києві. Чи надаєте ви ліки на операції, проведені не в Житомирській області?

Так, ми здійснюємо медикаментозне забезпечення при лікуванні у м.Києві. Для цього необхідно звернутись із направленням обласного спеціаліста, паспортом та посвідченням члена ЛК у відділ експертизи та контролю якості лікувально-діагностичного процесу (тел. – 22-54-02). У відділі Вам роз’яснять механізм отримання допомоги та оформлять клопотання до “Асоціації працівників лікарняних кас України”, співробітники якої забезпечать Вас необхідними препаратами та виробами медичного призначення в медичному закладі м.Києва. Сума витрат обмежується 2 500 грн.

У випадку надання невідкладної допомоги за межами області необхідно також звернутись до відділу експертизи та контролю якості лікувально-діагностичного процесу з чеками про придбання ліків та випискою з історії хвороби.

Шановні працівники фармацевтичної галузі!

Прийміть найщиріші вітання з чудовим професійним святом – Днем фармацевтичного працівника! Ніде в світі самовіддану і благородну працю фармацевта не відзначено таким високим визнанням. Джерелом натхненної праці для вас є любов до обраної професії, прагнення служити людині та її здоров’ю. Тож нехай це свято наповнить ваші серця гордістю за фармацію, нехай збуваються ваші мрії і […]

Детальніше
Читати блог »

Шановні друзі – члени БО “Лікарняна каса Житомирської області”!

ПОВІДОМЛЯЄМО ВАМ ПРО ЗМІНУ РЕКВІЗИТІВ ДЛЯ СПЛАТИ ДОБРОВІЛЬНИХ ПОЖЕРТВУВАНЬ ДО БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "ЛІКАРНЯНА КАСА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ".   АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК  АВАЛЬ» м.Київ БО ...

Вперше в історії України: пацієнт отримує медичну послугу, а НСЗУ платить

https://www.facebook.com/ulanasuprun/ Пацієнт отримує якісну медичну послугу, а платить — НСЗУ Національна служба здоров'я України. 8500 грн — за пологи, 19 500 грн ...

#medi