Відповіді на питання щодо лікування, обстеження.

 

1. Які види надання медичної допомоги забезпечуються за рахунок ЛК? Які обстеження забезпечує ЛК? За якої умови забезпечуються за рахунок ЛК планові операції, пологи?

Див.  положення «Про порядок використання добровільних пожертвувань на медичне забезпечення членів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».

 

2. Які хвороби та послуги за рахунок ЛК не забезпечуються?

Див.  положення  «Про порядок використання добровільних пожертвувань на медичне забезпечення членів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» – розділ „ЛК не забезпечує витрати, пов’язані з такими захворюваннями та послугами”.

 

3. Який максимальний термін лікування в цілодобовому стаціонарі?

Лікування пацієнта за рахунок ЛК триває до 9 днів. Продовження лікування понад 9 днів (але не більше 18 днів) можливе  при важкому стані пацієнта за рішенням консиліуму лікарів за участю лікаря-експерта ЛК. Повторне лікування за рахунок ЛК тієї ж хвороби забезпечується через 30 днів після закінчення попереднього лікування.

 

4. Яка максимальна сума, на яку ЛК може надати медикаменти під час лікування?

Під час лікування членів ЛК вартість наданих медикаментів, реактивів, виробів медичного призначення,  не обмежується (крім витрат в умовах цілодобового стаціонару – в такому випадку витрати обмежуються до 25 річних пожертвувань (12 000 грн) на рік).

 

5. Скільки разів можна лікуватись за рахунок “Лікарняної каси”?

Кількість випадків лікування за рахунок ЛК не обмежена, проте повторні випадки забезпечення за рахунок ЛК медикаментами та виробами медичного призначення  в разі госпіталізації з приводу одного і того ж захворювання здійснюється через 30 днів після закінчення попереднього лікування.

 

6. Які є обмеження щодо медикаментозного забезпечення членів ЛК?

Процес лікування, який забезпечується за рахунок ЛК, включає в себе терапію основного захворювання, його ускладнень і супутньої патології, якщо вона впливає на перебіг основного, терміном до 9 днів. Продовження лікування за рахунок ЛК понад  9 днів (але не більше 18 днів) можливе в умовах цілодобового стаціонару при важкому стані пацієнта за рішенням консиліуму лікарів та участю лікаря-експерта ЛК. Повторні випадки забезпечення за рахунок ЛК медикаментами та виробами медичного призначення в разі госпіталізації з приводу одного і того ж захворювання здійснюються через 30 днів після закінчення попереднього лікування.

Медикаментами члени ЛК забезпечуються згідно з Лікарським формуляром та протоколами лікування. Обмежено внутрішньовенні введення в денному стаціонарі та терапевтичних відділеннях до 5 діб. В разі потреби продовження лікування – за рішенням лікуючого лікаря.

Можливість отримувати допомогу за рахунок ЛК наступає через три календарних місяці з моменту вступу до організації (моментом вступу вважається дата надходження добровільних пожертвувань на рахунок ЛК), за умови, що на момент призначення обстеження, лікування внесено всю суму добровільних пожертвувань за період перебування в організації (без урахування поточного місяця).

 

7. Де можна ознайомитися з Лікарським формуляром (переліком ліків, які можуть забезпечуватися за рахунок ЛК)?

Лікарський формуляр затверджується та розповсюджується управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації і є в кожного лікаря. Крім цього, з ним можна ознайомитись у лікарів-експертів ЛК в лікувальних закладах у філіях ЛК, а також – на нашому сайті.

 

8. Чи надається допомога за рахунок ЛК за межами Житомирської області?

Так, допомога надається на суму до 2000 грн. за рік – якщо за направленням обласного спеціаліста треба проходити планове обстеження та лікування за межами області. В цьому разі необхідно звернутися в офіс і оформити  клопотання.
ЛК співпрацює зі Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація працівників лікарняних кас України», тому члени ЛК мають можливість отримувати медичний супровід за допомогою лікарняних кас понад 15 областей України. У випадку необхідності потрібно звернутися за телефонами, вказаними на посвідченні члена ЛК.
При лікуванні з приводу невідкладних станів за межами Житомирської області член ЛК після виписування з лікарні подає заяву на повернення коштів (до заяви додається виписка з історії хвороби і чеки на придбані ліки).
Детальніше з питань лікування за межами області можна дізнатись за тел. 067-411-30-93.

 

9. Як ЛК допомагає при проведенні  комп’ютерної томографії (КТ)  і магнітно-резонансної томографії (МРТ)?

Витрати на проведення комп’ютерної томографії (КТ) компенсуються у розмірі 100 грн. за одну обстежувану зону незалежно від місця проведення обстеження .
Витрати при обстеженні методом магнітно-резонансної томографії (МРТ) компенсуються в розмірі 150 грн. за одну обстежувану зону незалежно від місця проведення обстеження.
Необхідною умовою є наявність направлення на ці обстеження.
 

 

10. Які хвороби лікуються за рахунок ЛК в амбулаторних умовах?

Дивись Положення «Про амбулаторне лікування» . З метою покращення доступності членів ЛК до медикаментозного забезпечення за рахунок ЛК нами укладені угоди з більшістю аптек, які розміщені на території закладів охорони здоров′я. Для отримання ліків необхідно звернутись до лікаря – якщо захворювання є в переліку (а їх більше 100), лікар Вам має виписати рецепт на бланку ЛК і ліки Ви отримаєте в аптеці безкоштовно.  

 

11. Куди можна звернутися, якщо відмовляють у медикаментозному забезпеченні чи обстеженні за рахунок ЛК?

Ви можете звернутися до лікаря-експерта ЛК лікувального закладу, в якому лікуєтеся, або у відділ аудиту та управління якістю медичної допомоги в м. Житомирі за тел. 0412-22-54-02, або ж зателефонувати на цілодобову «гарячу лінію» за телефоном 067-411-30-93. 

 

12. Чи лікуються за рахунок ЛК хронічні захворювання?

Так, якщо вони перебувають в стадії загострення. Підтримуюче (базове) лікування хронічних патологій в амбулаторних умовах за рахунок ЛК не забезпечується.

 

13. Чи лікуються за рахунок грип, ГРВІ?

Лікування грипу та ГРВІ за рахунок ЛК не забезпечується. Але ускладнення цих патологій (трахеїт, ангіна, пневмонія тощо) можуть забезпечуватись за рахунок ЛК. 

 

14. Чому в лікувальних закладах вимагають благодійні внески?

ЛК при Вашому лікуванні допомагає в частині медикаментозного забезпечення. Питання ремонтів, постільної білизни та багато інших не входять в компетенцію ЛК, тому медпрацівники можуть Вам лише запропонувати сплатити внески, а робити це чи ні – вирішує кожен самостійно. Сплата благодійних внесків  лікувальному закладі – це добровільне рішення пацієнта. Крім того, згідно з відповідним договором ЛК з лікувальними закладами члени ЛК можуть не сплачувати благодійні внески, якщо вони направлені на придбання розхідних матеріалів для медичних обстежень.

 

15. Чому ЛК не забезпечує іноді всі ліки, які призначає лікар? Це найчастіше стосується, наприклад, таких препаратів, як мілдронат, армадін, метамакс, вітаміни, гомеопатичні ліки, актовегін.

ЛК  забезпечує ліками згідно з протоколами лікування та лікарським формуляром, які затверджені управлінням охорони здоров′я облдержадміністрації.
Вказані ж препарати не входять до протоколів лікування. Детальніше про ефективність окремих лікарських засобів читайте за посиланням – http://citofarm.ucoz.ru/news/spisok_bespoleznykh_i_neehffektivnykh_lekarstv/2012-03-11-2

 

16. Чому по ЛК перестали видавати кавінтон, актовегін, пірацетам?

В квітні 2014 року ці препарати були вилучені з державного формуляра, як препарати з сумнівною ефективністю та можливим негативним впливом на організм людини. Так, приймання кавінтону в зв’язку з можливим обкраданням  серцевого м’язу киснем може викликати інфаркт, а актовегін – пріонні інфекції. Детальніше читайте за посиланням – http://www.vz.kiev.ua/fenomen-aktoveginu-preparati-iz-sumnivnoyu-dokazovoyu-bazoyu-posidayut-pershist-iz-prodazhiv-u-kra%D1%97nax-postradyanskogo-prostoru/

 

17. Чому жителів Житомира (членів ЛК) не записують на обстеження в обласному медичному консультативно-діагностичному центрі?

Це не залежить від того, чи являється мешканець Житомира членом ЛК – обласний медичний консультативно-діагностичний центр згідно з рекомендованим листом управління охорони здоров’я облдержадміністрації надає перевагу жителям районів. Житомиряни можуть проходити обстеження в закладах охорони здоров’я за місцем проживання.

 

18.  Чи можливо через ЛК зробити екстрапоркоральне запліднення в якомусь державному медичному закладі?

Згідно з положенням “Про порядок використання добровільних пожертвувань на медичне забезпечення членів благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області” ЛК не забезпечує витрати, пов’язані з діагностикою та лікуванням безпліддя.

 

ЗАПИТУЄТЕ – ВІДПОВІДАЄМО:

 • 12/09/2017   Добрый день! Вступила в ЛК в июле 2017. Проплатила сразу за 6 мес. за себя и старшую дочь. Вопросы: рожать мне в декабре – нужно ли еще что-то платить? Будет ли предоставляться в случае необходимости помощь новорожденному ребенку? В случае заболеваний ОРВИ старшей дочери мне могут предоставить медикаменты по ЛК? Где можно найти их список?

Доброго дня!
Згідно з Положенням про членство в благодiйнiй органiзацii “Лiкарняна каса Житомирськоi областi” громадяни набувають права членів ЛК через 3 календарних місяці з моменту вступу до організації після внесення ними вступного та трьох щомісячних добровільних пожертвувань. Тобто спокійно чекайте моменту пологів у грудні й благополучно народжуйте – необхідні медикаментни та вироби медичного призначення для пологів надається за рахунок ЛК.
Крім того, при необхідності допомога за рахунок ЛК надається й новонародженій дитині. Будь ласка, зверніть увагу на те, що – за цим же Положенням – новонароджені набувають членства в ЛК за умови сплати за них одним із батьків трьохмісячного розміру добровільних пожертвувань (60 грн.) у термін до 30 календарних днів із дати народження. В іншому випадку членство дитини наступає на загальних підставах – через 3 календарні місяці з моменту сплати.
Стосовно лікування захворювань та списків медикаментів, які надає ЛК – ознайомтесь, будь ласка, в розділі ВСТУП ДО ЛК (СТОРІНКА “ДОКУМЕНТИ”) з Положенням про амбулаторне лікування членів благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області” та Положенням “Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області”(ЛК)” (зокрема – ЛК не забезпечує витрати, пов’язані з захворюванням на ГРВІ, грип (за винятком їх ускладнень)). А також із такими документами: “Лікарські засоби, які можуть закуповуватись за рахунок коштів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» та “Перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення, які забезпечуються за рахунок ЛК при амбулаторному лікуванні”.
Якщо у Вас виникатимуть питання, телефонуйте нам, будь ласка:
– 067-411-14-51 (з питань вступу та сплати щомісячних добровільних пожертвувань),
– 067-411-30-93 (цілодобова «гаряча лінія» з медичних питань – цей номер є на Вашій картці члена ЛК).

 

 • 22/07/2017   Доброго дня! Чи лікується вегето-судинна дистонія за рахунок Лікарняної каси?Дякую.

Доброго дня, пані Ірино! Дане захворювання лікується за рахунок ЛК на денному стаціонарі.

 

 • 04/07/2017   Доброго дня! Хочу вступити ЛК. Якщо я зараз стану членом ЛК, то чи зможу користуватися членством у грудні? У мене буде кесарів розтин за показанням лікаря – які медикаменти мені не потрібно буде купувати? Планують робити кесарів розтин у перинатальному центрі на Богунії в Житомирі.

Здрастуйте, пані Інно! Якщо Ви вступите до ЛК в липні, то користуватись її допомогою зможете через три місяці.
Стосовно медикаментів при пологах – у тому числі при кесарському розтині. Всі необхідні медикаменти для цього ЛК забезпечує (до того ж – у всіх лікувальних закладах і в обласному перинатальному центрі в тому числі).
Якщо у Вас виникли ще якісь запитання, телефонуйте нам, будь ласка, за номерами:
– 067-411-14-51 – з питань вступу та сплати щомісячних внесків,
– 067-411-30-93 – цілодобова “гаряча лінія” з медичних питань.

 

 • 10/05/2017   Добрый день! Скажите, можно ли получить лечение по ЛК при диагнозе трахеит?

Положення про амбулаторне лікування членів благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області”
http://likkasa.com.ua/?p=2669
Забезпечення членів ЛК медикаментами при амбулаторному лікуванні проводиться згідно даного „Тимчасового положення”, регіонального лікарського формуляру, локальних клінічних протоколів надання медичної допомоги та “Положення про порядок використання добровільних пожертвувань на медичне забезпечення членів ЛК”.
– Амбулаторному лікуванню за рахунок ЛК підлягають тільки захворювання, що вказані в Додатку.
– Медикаментами члени ЛК забезпечуються в межах «Переліку ліків для амбулаторного лікування членів ЛК) – див. на сайті ЛК.
– Захворювання, які не ввійшли в Додаток, можуть лікуватися за рахунок ЛК в умовах цілодобового стаціонару, денного стаціонару чи стаціонару на дому при наявності відповідних медичних показань. У разі їх відсутності медикаменти за рахунок ЛК пацієнт не отримує.
– Медикаменти для амбулаторного лікування членів ЛК призначаються на 5 – денний термін, з зазначенням у вимозі-рецепті кратності введення.
– Вимогу – рецепт лікуючий лікар виписує в двох екземплярах, ставить особисту печатку. У разі необхідності продовження лікування, після повторної явки до лікаря виписується повторна вимога-рецепт на термін лікування до п’яти днів.
– Максимальний термін лікування однієї патології за рахунок ЛК в амбулаторних умовах – 10 днів.
– Ліки пацієнт отримує при пред’явленні вимоги – рецепта з особистою печаткою лікаря, картки члена ЛК, документу, що засвідчує особу, у фармацевта аптеки чи лікувального закладу. Термін дії вимоги-рецепта становить три дні.
Додаток: Перелік медичних показань
для лікування членів ЛК в амбулаторних умовах за рахунок ЛК.
1.Інфекційні та паразитарні хвороби: ентероколіт (А04), харчові отруєння (А05), протозойні кишкові хвороби (А07), ерізипелоід шкіри (А26), мононуклеоз (В27), , бешиха (А46); скарлатина (А38); кір (В05.9); краснуха (В06.9); гельмінтози (лямбліоз – А07, аскаридоз – В77, стронгілоідоз – В78, ентеробіоз – В80, паразитарні хвороби неуточнені – В82, гельмінтози неуточнені – В83).
2.Хвороби нервової системи: невралгія, неврити всіх локалізацій (патогенетичне лікування) (М79, G54. G62. G70. G83. G90 ); гангліоніт (оперізуючий лишай – В00, В02) крім противовірусної терапії.
3.Хвороби ока та придаткового апарату: кон?юктивіт гострий та хронічний (Н10.), блефарит (Н01), ячмінь (Н00), халязіон (Н00.1), склерит, епісклерит (Н15), кератокон?юнктивіт (Н16), видалення стороннього тіла ока (Т15), кон?юктивіт та дакріоцистит у новонародженого (Р39).
4.Хвороби дихальної системи: гострий назофарингіт (J00), синусити гострі (J01) та хронічні (J32). фарингіт (J02), тонзиліт гострий (J03) та хронічний (J35), ларингіт гострий (J04-J05) та хронічний (J37), трахеїт (J04), ларінгофарингіт (J06), гостра пневмонія (легкий перебіг) (J12 – J18); хронічний тонзиліт, бронхіт гострий (J20, J21) та хронічний (J41 -J44) (фаза загострення), риніт гострий (J30) та хронічний (J31), абсцес носа (J34), абсцес перитонзилярний (J36), абсцес парафарінгеальний (J39).
5.Хвороби вуха та сосковидного відростка: гострий отит (Н65- Н66); хронічний отит (Н65) (фаза загострення), абсцес зовнішнього вуха, перихондрит зовнішнього вуха (Н61), зовнішній отит при бак інфекціях (Н62, Н67), євстахеіт (Н68).
6.Хвороби органів травлення: езофагіт, гастроезофагальний рефлюкс (К20, К21), виразкова хвороба шлунку (К25), виразкова хвороба 12 – палої кишки (К26) (фаза загострення, неускладнений перебіг), пептична виразка (К27), гастроеюнальна виразка (К28); хронічний гастрит, дуоденіт, гастродуоденіт (К29). (фаза загострення, виражений больовий синдром), диспепсія (К30), дискінезії жовчного міхура та жовчновивідних шляхів (К82 – К83), пахова кила (оперативне лікування) (К40), гостра та хронічна тріщина анального отвору (К60) .
7.Хвороби шкіри та підшкірної клітковини: стафілококове ураження шкіри (L00), алергічний дерматит (L20-L27, L56, L71) (легка, середньотяжка форма), інфекційний дерматит (L30); кропивниця (рецидивуючий перебіг, легка, середньотяжка форма) (L50); абсцес (L02), фурункул, карбункул, флегмона (L03); гострий лімфаденіт (L04), пілонідальна киста з абсцесом (L05), піодермія (L08); панарицій, врослий ніготь (L60), епідермальна киста (L72), гідраденіт (L73), мозолі (L84), гранульома (L98), абсцес бартолінової залози (N75).
8.Хвороби системи кровообігу: гострий та загострення хронічного геморою (І84), неспецифічний лімфаденіт (І88).
9.Хвороби кістково – мязевої системи та сполучної тканини: остеохондроз хребта різних локалізацій в т.ч. з проявами вертебробазилярного артеріального синдрому (М42 – М54, М91 – М93); люмбаго, люмбоішіалгії, загострення радикулітів всіх відділів; вертеброгенна радикулопатія, артрити (М00 – М02, М25) артропатії (М03, М06 – М08, М11 – М14), бурсіти (М70), тендовагініти (загострення, больовий синдром); артрози (загострення, за винятком хондропротекторів) (М15 – М19), ураження меніску (М23), ураження зв?язок (М24), міозит (М60 – М62), сіновііт, бурсит (М65, М71), капсуліт (М75), тендиніти (М76, М77), спонтанний розрив сухожилків (М66 – М68).
10.Хвороби сечостатевої системи: гострий та хронічний цистит (N30, N39), гострий інтерстиціальний та хронічний нефрит (N10 – N15), гострий та хронічний сальпінгіт (N70).
11.Травми, отруєння та деякі інші наслідки дії зовнішніх чинників (S00-Т79) переломи, травми, ушиби, рани, термічні та хімічні опіки (Т20 – Т30), поверхневі відмороження (Т33), післятравматична ранєва інфекція (Т79).
12.Інші хвороби, які не ввійшли в дане Положення, але потребують хірургічного чи травматологічного лікування в амбулаторно-поліклінічних умовах.

“ Затверджено “ правлінням ЛК протокол № 21 від “24” вересня 2002р. зі змінами та доповненнями, протокол №5-06 від 29.09.2006 р., протокол №5-10 від 17.08.2010 р., протокол №6-11 від 16.12.2011 р., протокол №2-14 від 29.04.2014 р.

Забезпечення членів ЛК медикаментами при амбулаторному лікуванні проводиться згідно з даним „Тимчасовим положенням”, регіональним лікарським формуляром, локальними клінічними протоколами надання медичної допомоги та “Положенням про порядок використання добровільних пожертвувань на медичне забезпечення членів ЛК”.

– Амбулаторному лікуванню за рахунок ЛК підлягають тільки захворювання, що вказані в Додатку.

– Медикаментами члени ЛК забезпечуються в межах «Переліку ліків для амбулаторного лікування членів ЛК) – див. на сайті ЛК.

– Захворювання, які не ввійшли в Додаток, можуть лікуватися за рахунок ЛК в умовах цілодобового стаціонару, денного стаціонару чи стаціонару на дому при наявності відповідних медичних показань. У разі їх відсутності медикаменти за рахунок ЛК пацієнт не отримує.

– Медикаменти для амбулаторного лікування членів ЛК призначаються на 5 – денний термін, з зазначенням у вимозі-рецепті кратності введення.

– Вимогу – рецепт лікуючий лікар виписує в двох екземплярах, ставить особисту печатку. У разі необхідності продовження лікування, після повторної явки до лікаря виписується повторна вимога-рецепт на термін лікування до п’яти днів.

– Максимальний термін лікування однієї патології за рахунок ЛК в амбулаторних умовах – 10 днів.

– Ліки пацієнт отримує при пред’явленні вимоги – рецепта з особистою печаткою лікаря, картки члена ЛК, документу, що засвідчує особу, у фармацевта аптеки чи лікувального закладу. Термін дії вимоги-рецепта становить три дні.

Додаток: Перелік медичних показань для лікування членів ЛК в амбулаторних умовах за рахунок ЛК.

1.Інфекційні та паразитарні хвороби: ентероколіт (А04), харчові отруєння (А05), протозойні кишкові хвороби (А07), ерізипелоід шкіри (А26), мононуклеоз (В27), , бешиха (А46); скарлатина (А38); кір (В05.9); краснуха (В06.9); гельмінтози (лямбліоз – А07, аскаридоз – В77, стронгілоідоз – В78, ентеробіоз – В80, паразитарні хвороби неуточнені – В82, гельмінтози неуточнені – В83).

2.Хвороби нервової системи: невралгія, неврити всіх локалізацій (патогенетичне лікування) (М79, G54. G62. G70. G83. G90 ); гангліоніт (оперізуючий лишай – В00, В02) крім противовірусної терапії.

3.Хвороби ока та придаткового апарату: кон’юктивіт гострий та хронічний (Н10.), блефарит (Н01), ячмінь (Н00), халязіон (Н00.1), склерит, епісклерит (Н15), кератокон?юнктивіт (Н16), видалення стороннього тіла ока (Т15), кон?юктивіт та дакріоцистит у новонародженого (Р39).

4.Хвороби дихальної системи: гострий назофарингіт (J00), синусити гострі (J01) та хронічні (J32). фарингіт (J02), тонзиліт гострий (J03) та хронічний (J35), ларингіт гострий (J04-J05) та хронічний (J37), трахеїт (J04), ларінгофарингіт (J06), гостра пневмонія (легкий перебіг) (J12 – J18); хронічний тонзиліт, бронхіт гострий (J20, J21) та хронічний (J41 -J44) (фаза загострення), риніт гострий (J30) та хронічний (J31), абсцес носа (J34), абсцес перитонзилярний (J36), абсцес парафарінгеальний (J39).

5.Хвороби вуха та сосковидного відростка: гострий отит (Н65- Н66); хронічний отит (Н65) (фаза загострення), абсцес зовнішнього вуха, перихондрит зовнішнього вуха (Н61), зовнішній отит при бак інфекціях (Н62, Н67), євстахеіт (Н68).

6.Хвороби органів травлення: езофагіт, гастроезофагальний рефлюкс (К20, К21), виразкова хвороба шлунку (К25), виразкова хвороба 12 – палої кишки (К26) (фаза загострення, неускладнений перебіг), пептична виразка (К27), гастроеюнальна виразка (К28); хронічний гастрит, дуоденіт, гастродуоденіт (К29). (фаза загострення, виражений больовий синдром), диспепсія (К30), дискінезії жовчного міхура та жовчновивідних шляхів (К82 – К83), пахова кила (оперативне лікування) (К40), гостра та хронічна тріщина анального отвору (К60) .

7.Хвороби шкіри та підшкірної клітковини: стафілококове ураження шкіри (L00), алергічний дерматит (L20-L27, L56, L71) (легка, середньотяжка форма), інфекційний дерматит (L30); кропивниця (рецидивуючий перебіг, легка, середньотяжка форма) (L50); абсцес (L02), фурункул, карбункул, флегмона (L03); гострий лімфаденіт (L04), пілонідальна киста з абсцесом (L05), піодермія (L08); панарицій, врослий ніготь (L60), епідермальна киста (L72), гідраденіт (L73), мозолі (L84), гранульома (L98), абсцес бартолінової залози (N75).

8.Хвороби системи кровообігу: гострий та загострення хронічного геморою (І84), неспецифічний лімфаденіт (І88).

9.Хвороби кістково – мязевої системи та сполучної тканини: остеохондроз хребта різних локалізацій в т.ч. з проявами вертебробазилярного артеріального синдрому (М42 – М54, М91 – М93); люмбаго, люмбоішіалгії, загострення радикулітів всіх відділів; вертеброгенна радикулопатія, артрити (М00 – М02, М25) артропатії (М03, М06 – М08, М11 – М14), бурсіти (М70), тендовагініти (загострення, больовий синдром); артрози (загострення, за винятком хондропротекторів) (М15 – М19), ураження меніску (М23), ураження зв’язок (М24), міозит (М60 – М62), сіновііт, бурсит (М65, М71), капсуліт (М75), тендиніти (М76, М77), спонтанний розрив сухожилків (М66 – М68).

10.Хвороби сечостатевої системи: гострий та хронічний цистит (N30, N39), гострий інтерстиціальний та хронічний нефрит (N10 – N15), гострий та хронічний сальпінгіт (N70).

11.Травми, отруєння та деякі інші наслідки дії зовнішніх чинників (S00-Т79) переломи, травми, ушиби, рани, термічні та хімічні опіки (Т20 – Т30), поверхневі відмороження (Т33), післятравматична ранєва інфекція (Т79).

12.Інші хвороби, які не ввійшли в дане Положення, але потребують хірургічного чи травматологічного лікування в амбулаторно-поліклінічних умовах.

 

 • 10/05/2017   Які препарати повинні видавати при проведенні хімії (рак молочної залози)? Лікар говорить, що препаратів немає на даний час. Як дізнатись, що їх дійсно немає? Який документ чи перелік вимагати показати?

Здрастуйте! Хіміотерапію Лікарняна каса не забезпечує – на це діє державна програма. Лікарняна каса забезпечує медикаментозний супровід при проведенні операцій онкохворим.

 

 • 09/04/2017   Доброго дня, скажіть, будь ласка, чи можливо пройти обстеження імунолога і алеролога безкоштовно по Лікарняній касі, чи потрібно оплачувати?

Здрастуйте! Прийом цих спеціалістів у комунальних медичних закладах здійснюється безкоштовно.

 

 • 20/03/2017   Чи йде при пневмонії й обструктивному бронхіті бередуал по ЛК?

Здрастуйте. Даний препарат не передбачений протоколами лікування, затвердженими Міністерством охорони здоров”я України, тому по ЛК він не передбачений також.

 

 • 20/03/2017   Доброго дня! Якщо вступити в ЛК в березні, то чи може бути оплачена операція в ЛОР-відділенні в липні?

Здрастуйте. Членство в ЛК настає через три місяці після вступу. Тобто, вступивши до ЛК в березні, Ви станете членом організації в червні.

 

 • 16/02/2017   Доброго дня! Моя донька стоїть на обліку у обласного гематолога, чи можна по Лікарняній касі отримати ліки для амбулаторного лікування, а саме Глутаргін та Ліволін форте. Якщо так, то яка процедура отримання?

Згідно з Положенням про ЛК, гематологічні хворі забезпечуються ліками тільки на стаціонарному лікуванні. Але препарати Глутаргін та Ліволін-форте не входять до жодного протоколу лікування та Лікарського формуляру. Тому ці препарати ЛК не забезпечує й у стаціонарі.

 

 • 17/01/2017   Чомусь деякі наші лікарі виписують найдешевші ліки. Коли прошу їх виписати щось інше і яке краще підходить для лікування дитини, то вони психують і кажуть: “Добре, що і таке виписуємо через ЛК!” Через це я мушу купувати ліки за власні кошти і мені їхні “психи” влітають у копієчку (у мене троє дітей і всі зареєстровані в ЛК), бо діти хворіють частенько і одночасно. 

На нашому сайті ознайомтесь, будь ласка, з тим, які препарати йдуть по ЛК і надалі вимагайте від лікуючого лікаря, щоб він їх призначав.
Лікарські засоби, які можуть закуповуватись за рахунок коштів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» – http://likkasa.com.ua/?p=3461
ПЕРЕЛІК ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ТА ВИРОБІВ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ЩО ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬСЯ ЗА РАХУНОК ЛК ПРИ АМБУЛАТОРНОМУ ЛІКУВАННІ – http://likkasa.com.ua/?p=4820

 

 • 19/12/2016   Доброго вечора! Я є членом Лікарняної каси, але на даний момент перебуваю в Івано-Франківській області. Таке запитання: чи маю я право користуватись Лікарняною касою тут, на місці?

Якщо Ви захворіли, то скористатись ЛК за межами області не зможете. Але Ви збирайте всі чеки медикаментів, які купуватимете, й після повернення в область представите в ЛК їх та виписку – Вам будуть повернуті витрачені на лікування кошти.

 

 • 15/11/2016   Ви не відповіли на питання. Чому мешканці району можуть, а міста – ні? Чому я не можу за 1 день в одному місці здати всі аналізи і зробити УЗД? Виходить, що одного дня я мушу йти до поліклініки здати аналізи, а на другий день – в інший кінець міста на УЗД. Бо й те, й інше робиться з 8 до 9 години ранку. А як це ускладнює життя хворим та старим людям. Поясніть причину такого розділення людей!

Лікарняна каса – не медична установа, а громадська організація, яка працює за своїми правилами. ЛК забезпечує всі обстеження тільки за направленням лікаря. Лікарі приймають у поліклініці й тому простіше здавати аналізи за місцем прийому лікаря – тобто в поліклініці. Гель на УЗД отримують і в поліклініці, то не зрозуміло чому Вас направляють в діагностичний центр. Тобто всі обстеження можна пройти в поліклініці.

З приводу часу прийому аналізів (обмежений час) – потрібно звертатись до завідуючого поліклінікою або головного лікаря Коростенської ЦМЛ.

При виникненні ще питань, прошу Вас подзвонити на «гарячу» лінію за телефоном – 067-411-30-93.

 

 • 15/11/2016   Доброго дня! Вчора я мала пройти УЗД та здати аналізи (кров та сечу) у м.Коростені в діагностичному центрі. З перших днів створення Лікарняної каси сплачую внески й тут виявляється, що тепер я не можу здати аналізи за рахунок Лікарняної каси. Мешканці району можуть, а мешканці міста – ні. Як це так? Чим ми гірші? Я так само сплачую кошти. На сьогодні я не бачу взагалітоді, для чого платити щомісяця, якщо я не можу скористатися страховкою ніде. Раз у рік проходжу обстеження, рік сплачую і не маю можливості скористатися. Чому так?

Добрий день! Загальний аналіз крові і сечі за рахунок ЛК Ви можете здати за місцем прийому лікаря (в міській поліклініці). Якщо є інші питання, телефонуйте – 067-411-30-93 (гаряча лінія ЛК) або до лікаря-експерта ЛК в м. Коростень Уліганець Людмила Миколаївна (тел. 5-06-46).

 

 • 15/11/2016   В стаціонарі лікуюсь із ревматичною хворобою, гіпертонією та вегетосудинною дистонією. Лікуюсь за свої кошти, тому що ліки від Лікарняної каси не задовольняють не тільки мене, а й мого лікаря.

Згідно з Положенням «Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», при загостренні хронічних захворювань необхідне діагностичне та медикаментозне забезпечення в умовах цілодобового стаціонару членам ЛК здійснюється за рахунок БО «Лікарняна каса Житомирської області».
Забезпечення членів ЛК медикаментами – як при амбулаторному, так і при стаціонарному лікуванні – проводиться згідно з регіональним лікарським формуляром, затвердженим управлінням охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації, та уніфікованими клінічними протоколами надання медичної допомоги, затвердженими Міністерством охорони здоров’я України.
Якщо Ваш лікар вважає, що ліки в протоколах лікування, які забезпечуються за рахунок ЛК, є неефективними, рекомендуємо йому подати в «Державний експертний центр» повідомлення про відсутність ефективності лікарського засобу (форма 137/О).

 

 • 02/11/2016  Добрый день. Предоставляет ли ЛК гинекологические наборы для осмотра? И делается ли УЗИ (гинекологическое) за счет ЛК?

Доброго дня!
Згідно з Положенням «Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» ЛК забезпечує для членів організації необхідні витратні матеріали для проведення цільових онкопрофоглядів (гінекологічні набори для огляду) та здійснення за направленням лікаря рентгенологічних, функціональних, лабораторних методів досліджень (у тому числі гель для УЗД).
Якщо у Вас виникатимуть питання під час обстежень, зверніться, будь ласка, до лікаря-експерта філії ЛК безпосередньо в лікувальному закладі, де Ви проводитимете обстеження (філії ЛК діють у всіх лікувально-профілактичних закладах області) або зателефонуйте до центрального офісу ЛК за номерами:
067-411-14-51 (з питань вступу та сплати щомісячних внесків),
067-411-30-93 (цілодобова «гаряча лінія» з медичних питань).

 

 • 14/10/2016   Доброго дня. Підкажіть, дідуся направили в онкодиспансер, там потрібно пройти УЗД черевної порожнини – чи оплачує Лікарняна каса УЗД і гель?

Згідно з Положенням «Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» ЛК забезпечує необхідні витратні матеріали для проведення за направленням лікаря рентгенологічних, функціональних, лабораторних методів досліджень (у тому числі й гель для УЗД).
При виникненні питань під час обстежень та лікування в обласному онкодиспансері звертайтесь, будь ласка, до лікаря-експерта ЛК в закладі Виноградової Людмили Миколаївни (тел. – 37-35-82).

 

 • 08/08/2016   Доброго дня. Захворіла дитина бронхітом – чи можу я отримати ліки від ЛК? Яким чином?

Згідно з Положенням про амбулаторне лікування членів БО “Лікарняна каса Житомирської області”, гострий бронхіт та хронічний бронхіт у фазі загострення входить до переліку медичних показань для лікування членів ЛК в амбулаторних умовах. Тобто ЛК забезпечує свого пацієнта необхідними медикаментами – лікуючий лікар повинен виписати для Вашої дитини відповідний рецепт, за яким (при наявності членської картки) Вам нададуть в аптеці препарати. Звісно, за Вами не повинно бути заборгованості по сплаті щомісячних добровільних внесків.
Що ж до ГРВІ – за положенням “Про порядок використання добровільних пожертвувань до БО “Лікарняна каса Житомирської області” ЛК не забезпечує витрати, пов”язані з такими, зокрема, захворюваннями, як ГРВІ, грип (за винятком їх ускладнень).
Якщо у Вас виникнуть іще запитання, пов”язані з лікуванням, будь ласка, звертайтесь до нас за телефоном 067-411-30-93 – цілодобова “гаряча” лінія. Також просимо Вас відвідати сайт ЛК, де розміщено багато інформації, яка Вас зацікавить, стосовно допомоги ЛК при амбулаторному, стаціонарному лікуванні, обстеженнях тощо.

 

 • 08/06/2016   В ЖК отправили сдать кровь на торч-инфекции. Я так поняла, что ЛК их не оплачивает, ну да ладно, заплатила. Но мне сказали, что надо купить пробирку для крови и даже перчатки стерильные… Неужели в ЛК даже такие простые вещи не могут обеспечить?

Згідно з Положенням “Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області”(ЛК)”ЛК не забезпечує рукавичками та пробірками при заборі крові. Хотіли б знати, з якої причини Ви обстежувались на TORH інфекції. Якщо з приводу вагітності, то дане обстеження відмінене наказом МОЗ України №417 від 15.07.11. При виникненні питань телефонуйте в експертний відділ ЛК – 22-54-02.

 

 • 06/06/2016  Всі відповіді стосовно забезпечення вагітних: ліками та виробами медичного призначення. Але які саме вироби. Чи забезпечує акушерським комплектом на пологи, стерильними рукавичками і затискачем для пуповини?

Лікарняна каса, крім ліків та реактивів, забезпечує стерильними рукавичками та затискачем для пуповини. Акушерський комплект – це комплект одягу для акушера-гінеколога, який потрібен при кесарському розтині. Ним ЛК не забезпечує – це обов’язок медичного закладу.

 

 • 05/05/2016   Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи можливе лікування за рахунок ЛК в ОШВД (а саме – з приводу видалення гострокінцевих кондилом)?

Доброго дня, згідно з Положенням “Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області”(ЛК)”допомога в ОШВД надається, крім хвороб, які передаються статевим шляхомЛК – гострокінцеві конділоми відносяться до них.

 

 • 27/02/2016   Добрый день. Сколько дней осуществляется оплата лечения по ЛК артроза/артрита при нахождении в больнице по направлению?

Согласно Положення “Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області”(ЛК)” оплата лечения осуществляется во всех ситуациях до 9 дней.

 

 • 22/01/2016   Доброго дня ! Скажіть, будь ласка, чим забезпечує ЛК вагітну під час народження дитини ?

Під час пологів пацієнтка забезпечується всіма необхідними ліками та обстеженням, включаючи – при потребі – наркоз, перев’язувальний матеріал. Якщо дитина потребує медичної допомоги, то в пологовому відділенні та при переведення до обласної дитячої клінічної лікарні вона теж забезпечується необхідними ліками.

 

 • 14/01/2016   Добрый день. Скажите, пожалуйста, тяжелая форма диабета лечится по ЛК?

При цукровому діабеті пацієнти забезпечуються ліками тільки при невідкладних станах: кома, прекома, кетоацідоз та якщо пацієнт потребує хірургічного втручання.

 

 • 13/01/2016   Чому Лікарняна каса не забезпечує одноразовими рукавичками, спиртом при операціях (у даному випадку вискоблювання, видалення поліпа)?

ЛК забезпечує пацієнтів під час операції стерильними рукавичками. Спирт в операційну не потрібен: операційне поле та руки медперсоналу не обробляються спиртом, тому ЛК ним не забезпечує.

 

 • 10/01/2016   Здравствуйте! Почему доктор отказывается выписывать лекарства по ЛК моему ребенку? Была у дочки ангина, лечились дома. Я в ЛК 8 лет!

Згідно з Положенням “Про амбулаторне лікування членів благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області“, ЛК забезпечує лікування в амбулаторних умовах більше, ніж 100 захворювань – у тому числі й ангіну. У випадку відмови лікаря виписати ліки або при виникненні інших непорозумінь просимо Вас звертатися до лікаря-експерта, який є в кожному лікувальному закладі або за телефоном “гарячої лінії” 067-411-30-93.

 

 • 28/10/2015   Добрый день! У ребёнка (10 лет) симптоматическая эпилепсия. Выписали новый препарат: депакин 400 мг в ампулах. Цена в среднем 700-800 грн. Можно ли часть сумы покрыть через кассу? В кассе состоит уже 8 лет.

Згідно з Положенням “Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області”(ЛК)” Лікарняна каса не забезпечує витрати на епілепсію в амбулаторних умовах. Ви можете звернутися в органи охорони здоров’я – тому що діти, хворі на епілепсію, протисудомними препаратами мають забезпечуватися за державні кошти.

 

 • 25/08/2015   Добрий день! Хотілося б уточнити, чи потрібно членам Лікарняної каси оплачувати флюорографію грудної клітки при медогляді? У м.Малині введено оплату за флюорографію 10 грн., всім однакова сума – і членам ЛК, і не членам ЛК. Не оплачують лише медичні працівники.

ЛК профілактичні огляди не забезпечує. В Малині в ЛПЗ платні послуги відсутні – тобто з Вас беруть благодійний внесок. З цих питань необхідно звертатися до керівництва закладу.

 

 •  22/08/2015   Доброго дня. Скажіть, будь-ласка, чи лікується за рахунок Лікарняної каси така хвороба як фурункульоз? Дякую.

Так, лікується – як у стаціонарі, так й амбулаторно.

 • 15/08/2015   Здравствуйте, 17.08.2015 года меня направили с поликлиники ЦМЛ №2 (Житомир, Леси Украинки) на аборт по медицинским показаниям (замершая беременность) в стационар ЦМЛ №2 (Сабурова). Я состою в ЛК с 2002 года, долгов на момент осмотра не было – при этом в поликлинике за УЗИ взяли 50 грн. (касса не проходит), а в больнице написали, что нужно купить на аборт. При этом я сказала, что состою в ЛК, на что был ответ, что аборт ЛК не покрывает. Но как же так, если у меня мед.показания, которые как раз таки ЛК покрывает, при том всем на моем горе еще решили заработать, потребовав 250 грн на “внесок” какой-то, анестезию и прочее.

Вам відповіли не правильно. ЛК забезпечує ліками проведення аборту за медичними показами. Рекомендую Вам в усіх випадках відмови надання допомоги по ЛК звертатися до лікарів-експертів, які є в усіх лікувальних закладах або  – на «гарячу»лінію 067-411-30-93.

 

 

 • 13/07/2015   З 22.06.15 р. я перебуваю на збереженні вагітності в перинатальному центрі в Житомирі у відділенні патології, де отримувала по ЛК утрожестан. З 05.07.15р. в мене почали підтікати води, що провокує передчасні пологи і відповідно загрожує життю дитині. Оскільки я знаходжусь на 6 місяці вагітності, мені почали надавати дорожче лікування. Але через 18 днів (09.07.15р.) у мене закінчилось лікування по лікарняній касі – ліки я купую з 10.07. 15р. за власний рахунок. Підскажіть, будь- ласка, чи є якісь винятки по продовженню надання ліків по лк в моєму випадку і коли саме?

Положення ЛК передбачено максимальний термін забезпечення ліками до 18 днів.

 

 • 21/05/2015   Чи можуть родичі користуватися моєю карткою ЛК?

Згідно з Положенням про членство в ЛК, можливість користуватися карткою родичами не передбачена – за винятком дітей, якщо за них сплачується додатковий внесок. Рекомендую родичам самостійно вступити до ЛК, або (при бажанні) Ви можете за них це зробити безпосередньо на сайті (потрібен їх ідент. код). Можливість користуватися послугами ЛК наступає через три місяці.

Виняток – якщо питання стосується Ваших батьків. Так, діє програма “Потурбуйся про батьків” (з її умовами Ви можете ознайомитись на сайті).

Заступник виконавчого директора Грищук С.М.

 

 •  09/05/2015   Здравствуйте! Скажите, пожалуйста, обеспечивает ли ЛК УЗИ в женской консультации городской поликлинике?

Так, забезпечує гель.

 

 • 08/05/2015   Очень хотелось бы видеть на сайте актуальный список медикаментов, которые могут закупаться за счет ЛК. Моему ребенку прописали Актиферин для лечения анемии. Он есть в списке на сайте, также есть Мальтофер, который тоже подходит. Но на деле его не дают через кассу, в аптеке свой список с очень малым количеством медикаментов.

Названі Вами препарати є в Лікарському формулярі, але згідно з Положенням «Про амбулаторне лікування членів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» лікування анемії не передбачено. Допомога при цьому захворюванні надається при важкій степені анемії при лікуванні в стаціонарі.

 

 • 25/03/2015   Вже рік у Лікарняній касі. Хворію на панкреатит, високий тиск, дистонія. Але ще ні разу ні один лікар нічого не виписав по ЛК – говорять, що ЛК нічого по таких хворобах не виділяє. Підкажіть, будь-ласка, у кого в моїй лікарні можна дізнатися про перелік наявних ліків по цих хворобах. Немає стимулу залишатися в ЛК.

Загострення хронічного панкреатиту або виникнення ускладнень гіпертонічної хвороби забезпечуються ліками, якщо пацієнт лікується в стаціонарних умовах (цілодобовому або денному стаціонарі).

 

 • 23/03/2015   Доброго дня. Я в ЛК уже рік. Через 2 місяці мені народжувати. Хотілося б знати, на що розраховувати в пологовому відділенні? Чи буде щось оплачено за рахунок ЛК? І які умови? Дякую.

В пологових відділеннях ЛК забезпечує пацієнтів всіма ліками – як при нормальних пологах, так і при кесарському розтині. Якщо дитина потребує медичної допомоги, то й вона отримує необхідні ліки.

 

 • 19/03/2015   Здравствуйте. А при заболеваниях щитовидной железы (гипотиреоз) предусмотрено лечение за счет ЛК? И какое? Заранее благодарна за ответ.

Гіпотіреоз забезпечується ліками в разі лікування пацієнта в стаціонарі.

 

 • 07/03/2015   Правда ли, что теперь сахарный диабет (важка форма) не обслуживается в стационаре вашей кассой?

З березня 2015 року профілактичне лікування ЦД припинено. Надається допомога в разі виникнення невідкладних станів та оперативного лікування з приводу діабетичної стопи.

 

 • 02/03/2015   Здравствуйте, недавно после двух МРТ поставили два диагноза: 1)дисциркуляторная энцефалопатия (1-я стадия), 2)межпозвоночная грыжа (поясничный отдел) до 7 мм. Подскажите, при дальнейшем лечении (возможно у вертебролога) стоит ли становится членом ЛК?

Здравствуйте! Решение о членстве в ЛК – это Ваш личный выбор. По поводу названной Вами нозологии (Дисциркуляторная энцефалопатия, 1 ст.) – лечится за счет ЛК при наличии медицинских показаний в стационаре и дневном стационаре согласно протоколам лечения и формуляра. Другой диагноз (межпозвоночная грыжа) лечится за счет ЛК амбулаторно, в дневном и круглосуточном стационаре также согласно протоколам лечения и формуляра. Лечение межпозвоночной грыжи проводится за счет ЛК еще и в областном центре вертебрологии. Если есть вопросы, то можно задать по телефону – 22-54-02, 067-411-30-93.

 

 • 27/01/2015   Здравствуйте! Скажите, предоставляет ли ЛК какие-то услуги при рождении ребенка? И сотрудничает ли она с областным перинатальным центром в г. Житомир?

Доброе утро! Если мама является членом ЛК, то медикаменты, необходимые при родах, предоставляются за счет ЛК. Также и новорожденный во время пребывания в роддоме и при переводе в областную детскую клиническую больницу получают медицинскую помощь за счет ЛК – конечно, если есть медицинские показания (http://likkasa.com.ua/?p=284). Если Вы имеете в виду Житомирский областной перинатальный центр, то да, там членам ЛК оказывается помощь на счет ЛК.

 

 • 15/12/2014   Доброго дня! Таке запитання: у мене діагноз – “Спонтанний гіпотеріоз”. Раніше згідно з протоколом лікування можливо було отримати по Лікарняній касі. Сьогодні звернувся до лікаря – він сказав, що за моїм захворюванням тільки можна отримати Вітамін Е! Скажіть, будь-ласка, для чого я сплачую внески, якщо мені 1 раз на рік потрібно прокапатись – і то за власний рахунок! Тоді що Ви лікуєте, тільки один нежить?

Шановний Сергію!  Згідно з протоколом лікування Ви повинні отримувати підтримуючу терапію препаратом L-тіроксин. Згідно з Положенням “Про порядок використання добровільних пожертвувань на медичне забезпечення членів ЛК”, лікування хронічних захворювань забезпечується за рахунок ЛК у випадку загострення, тому підтримуюча терапія ЛК не забезпечується.

Якщо у Вас погіршення стану і лікар призначає лікування в стаціонарі, то Ви отримуєте ліки за рахунок каси в межах Лікарського формуляру. Згідно з наказом МОЗ №251 від 29.03.13р. із державного формуляра вилучені наступні препарати, які не мають достатньої доказової бази (тобто вони не діють на причину хвороби і її перебіг): пірацетам, тіотриазолін, кавінтон (вінпоцетін).

Також про те, що Ви пишете – мовляв, Вам необхідно “прокапатись” 1 раз на рік – це застарілі підходи в лікуванні. В усьому світі внутрішньовенно не капають з профілактичною метою.

Я Вам дзвонила на вказаний телефон – відповіді не було. 067-411-30-93 -наш телефон.

З повагою заввідділом Артюх Р.В.

 

 • 01/12/2014   Добрый день. Прошу ответить на вопрос о том, оплатит ли ЛК операцию, которую в народе называют “обрезание”. Если – да, то в каком лечебном заведении? Я проживаю в Бердичеве.

Якщо процедура за медичними показами, тоді пред”являєте карточку ЛК і Вам буде надаватися допомога за рахунок ЛК, якщо з косметичною чи профілактичною метою, то згідно з Положенням про порядок використання добровільних пожертвувань на медичне забезпечення членів ЛК” за рахунок організації такі процедури не забезпечуються.

 

 • 01/12/2014   Доброго дня! 01.12.2014 р. проходила за направленням сімейного лікаря УЗД черевної порожнини та нирок у поліклініці, яка знаходиться за адресою пр.Миру 1. За проходження обстеження мені потрібно було в касу заплатити 25 грн. Я не можу зрозуміти – це вже і за таке обстеження Лікарняна каса повністю не робить проплату, чи в чомусь інша причина?

Для проведення УЗД необхідно мати гель – його ЛК забезпечує. Платних послуг у комунальних закладах області немає. Тому з питань сплати благодійних внесків – звертатися до керівництва закладу.

 

 • 22/11/2014   Доброго дня! Ми живемо в Житомирі, відносимось до 1 поліклініки, мені призначили уколи, але сказали, щоб брала свою вату та шприци – мовляв, Лікарняна каса не забезпечує поліклініку ні шприцами, ні ватою. Чи це правда? Я сплачую кожен місяць вже по 45 грн. (за себе і дитину), невже у Лікарняній касі нема коштів навіть на шприци з ватою? Ще одне питання, чи є перелік ліків, які я можу взяти по Лік.касі, знаходячись на лікуванні вдома?

ЛК забезпечує пацієнтів ватою, шприцами і таке інше в разі, якщо ліки виписані по ЛК. Якщо пацієнт купує ліки за власні кошти, то і супровід їх не проводиться.

 

 • 03/11/2014   Имеет ли право на бесплатные медикаменты больной гепатитом С, который является членом ЛК

Так, має право на всі ліки, крім противірусних препаратів.

 • 07/10/2014   Добрий день! Я зараз вагітна на 2 місяці, щойно вступила в Лікарняну касу. Чи зможу я під час пологів отримати допомогу і яку? Що забезпечує Лікарняна каса під час вагітності і пологів? Чи надаєте Ви послуги в обласному перинатальному центрі? Дякую.

Ви станете членом ЛК через 3 календарних місяці і зможете користуватися допомогою Лікарняної каси під час усіх станів, які можуть виникнути в зв’язку із вагітністю, або лікувати інші захворювання. Згідно з Положенням „Про порядок використання добровільних пожертвувань на медичне забезпечення членів „Лікарняної каси Житомирської області” пологи забезпечуються за рахунок ЛК при умові членства в організації не менше одного року або внесенні добровільних пожертвувань за рік авансом.

У пологовому відділенні вагітна забезпечується всіма медикаментами і виробами медичного призначення, включаючи кесарський розтин. Якщо новонароджена дитина буде потребувати допомоги, вона теж буде забезпечена лікуванням за рахунок Лікарняної каси. Не забезпечує ЛК: обстеження на ТОРЧ-інфекції, маркери хромосомних аномалій, одноразову білизну, підгузники, пелюшки і таке інше та дезрозчини для прибирання палати. Якщо після народження дитини Ви сплатите на Ваш код внески за дитину в розмірі 30 грн., то дитина стає членом ЛК, не чекаючи 3 місяців.

Всі питання, які будуть виникати під час лікування або пологів, можна уточнити у лікарів експертів – вони є в кожному лікувальному закладі.

 

 • 17/07/2014   Имеет ли право на бесплатные медикаменты больной гепатитом С, который является членом ЛК?

Згідно з Положенням “Про порядок використання добровільних пожертвувань на медичне забезпечення членів “Лікарняної каси Житомирської області” (ЛК)” хворі з вірусним гепатитом С забезпечуються ліками за рахунок ЛК в умовах стаціонару терміном до 12 днів згідно з протоколами лікування та регіональним формуляром (за винятком противірусних препаратів).

 

 • 14/04/2014   Доброго дня! Чи можна отримати ліки за рецептом лікаря і яким чином?

Доброго дня! Ліки можна отримати, якщо рецепт виписаний на бланку ЛК і діагноз відповідає Положенню про амбулаторне лікування (ознайомитись ним можна тут).  Рецепт виписує лікуючий лікар.

 

 • 20/01/2014   Доброго дня! Лікар у жіночій консультації направив мене на аналіз на торч-інфекції. Чи буде цей аналіз оплачуватись за рахунок Лікарняної каси?

Доброго дня! Згідно з Положенням Лікарняної каси дослідження на ТОРЧ-інфекції не забезпечуються ЛК.

 • 22/01/2014   Доброго дня. Хочу вас запитати: мені потрібно вирізати кісту на зубі в обласній стомат. поліклініці – чи можлива операція і лікування за рахунок Лікарняної каси?

Якщо Ви будете перебувати на лікуванні у щелепно-лицьовому відділенні, тоді лікування буде за рахунок Лікарняної каси. Якщо операція буде проводитись амбулаторно, тоді ні, оскільки стоматологічне лікування ЛК не забезпечує.

 

 • 11/01/2014   Моя мама – инвалид 1 группы. В ЛК – с апреля 2013 года. В 2013 году её прооперировали в марте и июне – удалили два пальца на ноге. Она на инсулине и его мы получаем в поликлинике. У неё сахарный диабет, сердечница, гипертоник. Все медикаменты мы покупаем сами. Еще ни на копейку по ЛК нам никто ничего не выписал. Она принимает Берлитион 600, суприлекс, магникор, тридуктан, экватор, есенциале, омепразол, витамины для диабетиков и т.д. Очень красиво все пишете, но никто ничего по ЛК не выписывает. Хотя бы эти медикаменты можно получать по ЛК?

ЛК обеспечивает медикаментами пациентов с диагнозом “Сахарный диабет, тяжелое течение” при лечении в стационаре или дневном стационаре. Это прописано в документах: Положення„Про порядок використання добровільних пожертвувань на медичне забезпечення членів благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області”(ЛК) Более подробно по вопросам лечения Вы можете проконсультироваться по телефону (0412) 22-54-02 или по номеру “гарячей линии” (067)411-30-93.

 

 • 03/11/2013   Чи виділяє Лікарняна каса ліки для онкохворих? Якщо так, то які саме? І де можна ознайомитись із їх переліком?

Препарати для хіміотерапії за рахунок ЛК не забезпечуються. Проте – Лікарняна каса дає супровід для введення хіміопрепаратів, протиблювотні, десенсибілізуючі та інші препарати. Крім того – в разі оперативного лікування всі необхідні медикаменти та вироби медичного призначення забезпечуються за рахунок ЛК.

 

 • 07/10/2013   Якщо все так повинно працювати, то чого з мене постійно вимагають “благодійні внески” у кожному відділенні і лабораторії? При пред’явленні посвідчення Лікарняної каси у медперсоналу взагалі нічого не допросишся, наприклад – мені відмовили в проведенні обстеження УЗД молочної залози в поліклініці лікарів загальної практики тільки після того, як я повідомила, що вношу внески в Лікарняну касу. Мені сказали, що черга “лікарнянщиків” складається з 1 людини на місяць і запропонували прийти – увага – через 5 місяців!!! Звісно, я пішла у “Медібор”, без черг і за таку саму плату. Також прийшлось посперечатися у лабораторії ЦМЛ №1 – мені повідомили, що аналіз сечі коштує для “лікарнянщиків” 10 грн. В обласному онкодиспансері при терміновому госпіталюванні моєї матері нам сказали, що ніяких медикаментів не потрібно, а коли маму повели в операційний блок, то медперсонал відділення принесли мені список із ліків на 500 грн і сказали, що це Лікарняна каса оплачує, але ліків немає, і якщо я хочу, щоб мою маму прооперували, я терміново повинна все придбати. Я все придбала в тому ж корпусі в державній аптеці на першому поверсі (всі ліки зі списку – вітчизняного виробництва). Мама відмовилась від послуг Лікарняної каси. Тільки листи приходять, що оплатіть 250 грн і ви знову з нами!

В країні діє постанова Кабміну № 1222 від 4.08.2000 р., яка дає право лікувальним закладам просити благодійні внески. Ця ж постанова дає Вам право вибирати: можете Ви їх сплатити, чи ні. Суму Ви визначаєте самі. Якщо Вам відмовляють в обстеженні, то Ви можете звернутися до керівництва закладу або в прокуратуру. Ніхто не має права примушувати платити!!! А якщо Ви платите, то повинні отримати квитанцію.

Стосовно купівлі ліків: у кожному лікувальному закладі є лікар-експерт ЛК і потрібно звертатися до нього, якщо виникають такі проблеми, або відразу зателефонувати нам в офіс за номерами 22-54-02 або 067-411-30-93 (цілодобова “гаряча лінія” з питань лікування).

Й головне: для проведення операції ЛК забезпечує всіма ліками і перев’язувальним матеріалом на 100%.

 

 • 11/04/2013   Добрый день! Скажите, пожалуйста, на какие медикаменты и услуги распространяется действие “Больничной кассы” в родильном отделении? Спасибо.

Лікарняна каса забезпечує всіма медикаментами, які необхідні при пологах та при можливих оперативних втручаннях згідно з уніфікованими протоколами лікування та Лікарськими формулярами.

 

 • 20/03/2013   Здравствуйте! Скажите, могу ли я получить помощь на протез таз.сустава? В “Больничной кассе” состою уже 8 лет.

Всі витрати на операцію ідуть за рахунок Лікарняної каси (наркоз, перев’язувальний матеріал, антибіотики, антикоагулянти), окрім самого суглоба.

 •  08/01/2013   Доброго дня! У мене варикозне розширення вен. Чи можлива операція і лікування за рахунок “Лікарняної каси”?

Якщо судинний хірург призначив Вам оперативне втручання з цього приводу, то медикаменти, препарати для анестезії, витратні матеріали будуть надані за рахунок ЛК. При виникненні питань телефонуйте за номером (0412) 22-54-02 або 067-411-30-93 – цілодобова “гаряча лінія” з питань лікування.

 

 • 23/03/2012   Вибачайте за грубість, але у вас немає книги скарг, тому й приходиться писати тут. Ваша “Лікарняна каса” знімає кожного місяця 25 гривень, а за її рахунок можна тільки взяти анальгін і бинти. За що я маю платити, розкажіть мені, будь-ласка???

БО «Лікарняна каса Житомирської області» – благодійна добровільна організація. Кожна людина самостійно вирішує, чи приєднуватися до неї, чи сплачувати добровільні пожертвування.

Стосовно медикаментозного забезпечення. Воно відбувається на основі Лікарського формуляра, затвердженого управлінням охорони здоров’я Житомирської ОДА. В Лікарському формулярі 1500 препаратів, а не лише анальгін і бинти. Всіма цими 1500 медикаментами забезпечує Лікарняна каса. Якщо у члена ЛК виникають проблеми в лікувальному закладі, потрібно звернутися до лікаря-експерта Лікарняної каси, які є в кожному ЛПЗ, або зателефонувати за номерами телефонів, які є на членській картці ЛК:

– (0412) 22-54-02 або 067-411-30-93 – цілодобова “гаряча лінія” з питань лікування.

 • 01/01/2012   Де на сайті ЛК можна побачити перелік послуг та медикаментів, які надаються безкоштовно або зі знижкою?

Перелік послуг та медикаментів на сайті можна знайти у розділі «Документи» Положення „Про порядок використання добровільних пожертвувань на медичне забезпечення членів благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області”(ЛК), Положення “Про амбулаторне лікування членів благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області”, “Список медикаментів, які можуть закуповуватись за кошти Лікарняної каси”. Якщо виникають проблеми при зверненні до лікаря, Ви можете зателефонувати в офіс ЛК – (0412) 22-54-02 або – 067-411-30-93 (“гаряча лінія” з питань лікування).

 • 13/04/2011   Доброго дня! Я вагітна і через місяць мають бути пологи. Чи сплачує ЛК необхідний перелік товарів медичного призначення до пологового відділення? В ЛК я три місяці, але сплатила за рік наперед авансом.

На Ваше запитання відповідаємо: БО «Лікарняна каса Житомирської області» забезпечує всіма необхідними для пологів медикаментами та виробами медичного призначення. Новонароджені під час перебування в пологовому відділенні та при переведенні до обласної дитячої клінічної лікарні отримують лікування за рахунок “Лікарняної каси”.

Нагадуємо, що дитина відразу набуває прав члена організації, коли сплачуються членські внески за три місяці (30 грн.) протягом 30 днів після народження. Хтось із батьків (котрий перебуває в ЛК) має після цього вписати його в свою картку члена ЛК. Якщо вже є діти в ЛК, новонароджені дописуються без сплати додаткових внесків (необхідно звернутися до співробітників філій ЛК зі свідоцтвом про народження).

 • 13/10/2010   Мають робити операцію в м.Києві. Чи надаєте ви ліки на операції, проведені не в Житомирській області?

Так, ми здійснюємо медикаментозне забезпечення при лікуванні у м.Києві. Для цього необхідно звернутись із направленням обласного спеціаліста, паспортом та посвідченням члена ЛК у відділ експертизи та контролю якості лікувально-діагностичного процесу (тел. – 22-54-02). У відділі Вам роз’яснять механізм отримання допомоги та оформлять клопотання до “Асоціації працівників лікарняних кас України”, співробітники якої забезпечать Вас необхідними препаратами та виробами медичного призначення в медичному закладі м.Києва. Сума витрат обмежується 2000 грн.

У випадку надання невідкладної допомоги за межами області необхідно також звернутись до відділу експертизи та контролю якості лікувально-діагностичного процесу з чеками про придбання ліків та випискою з історії хвороби.

Благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» підтримує ухвалений Верховною Радою урядовий законопроект щодо медичної реформи, яка стартує вже з наступного року

Адже наразі в Україні кошти, які збираються через загальні податки та акумулюються в державному бюджеті, витрачаються не на фінансування медичних послуг та лікарських засобів конкретним особам у разі їх хвороби, а на підтримку існування наявної мережі закладів охорони здоров’я незалежно від кількості та якості фактично наданих ними пацієнтам послуг. Таке використання коштів є вкрай неефективним […]

Детальніше
Читати блог »

Уляна Супрун: «Дивно, що досі брешуть про безкоштовну медицину. Її вже давно немає»

На початку вересня парламент із суперечками і застереженнями, але все ж дав старт медичній реформі в Україні. В рамках цієї ...

Зламати хребет медичної мафії – врятувати життя та здоров’я мільйонам громадян: 49% українців відмовляються від лікування через брак коштів – дослідження

При всіх недоліках медичної реформі, за визначенням експертів, це великий скачок у розвитку вітчизняної охорони здоров'я і реальній допомозі хворим. ...

#medi